کار املاک را از کجا شروع کنیم که ورشکسته نشویم؟ این 6 قدم را بردارید

کار املاک را از کجا شروع کنیم؟
5/5 - (1 امتیاز)

قطعا شما به عنوان یک مشاور املاک سوال های زیادی در ذهنتان ایجاد می‌شود. از این که کار املاک را از کجا شروع کنیم که ورشکسته نشویم، تا سوال هایی همچون:
 

  • چگونه مشاور املاک حرفه ای شویم؟
  • چگونه سرمایه خود را حفظ کنیم؟
  • چه کار هایی باید انجام دهیم که ورشکسته نشویم؟
  • با این بازار راکد، شغل املاک چه فایده و سودی برای ما دارد؟

 
در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ داده ایم. همچنین راه کار هایی را معرفی کرده ایم که عمل کردن به آن ها هیچگاه شما را ورشکسته نخواهد کرد.

 
چالش ها و مشکلات در هر کاری همیشه وجود داشته است. مهم این است که ابتدا آن ها را کشف کنید، و سپس در تلاش برای رفع آن ها باشید. یکی از مهم ترین مواردی که می تواند در حل مشکل به شما کمک کند، صحبت با افرادی است که تجربه بیشتری نسبت به شما در آن زمینه دارند.
به همین منظور موسسه آموزش عالی آزاد امین فرمی را برای شما تهیه کرده است که با پر کردن آن از یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره‌مند می‌شوید. همچنین می توانید با شماره 05138477650 نیز تماس بگیرید.

نام و نام خانوادگی

 

کار املاک را از کجا شروع کنیم؟ 6 قدم اصلی6 قدم اصلی شروع کار املاک

امروزه تنها تعداد انگشت شماری مشاور املاک موفق و حرفه‌ای وجود دارند. مشاورینی که اطلاعات و تجربه کافی دارند و همچنان مانند گذشته معاملات پر سودی دارند. آن ها با وجود رکود بازار، آنلاین شدن و اپلیکیشن‌ های مختلف و هزاران دلیل دیگر باز هم موفق هستند و درآمد خوبی دارند.آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید دلیل این موفقیت چیست؟ امروز ما به عنوان یک منبع کامل و صحیح از اطلاعات و تجربه که به پاسخ این چنین سوالات رسیده به شما می‌گوییم که کار املاک را از کجا شروع کنید که موفق شوید و در موفقیت بمانید.
 

قدم اول : از آموزش فرار نکنید

علم و آگاهی در هر زمینه‌ای قدم اول و مهم‌ترین ابزار برای موفقیت است. تصور کنید کسی که علم به پزشکی نداشته باشد، آیا هر چقدر استعداد و علاقه داشته باشد می‌تواند به اتاق عمل برود و عمل جراحی انجام دهد؟ و یا اگر شخصی علم و دانش کافی در مورد عمران و ساختمان نداشته باشد، مهندسی ساختمان را به او میسپارند؟شروع کار املاک
کسب علم و دانش در هر کسب و کاری لازم و ضروری است. شغل مشاور املاک نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما برای آموزش دیدن مشاور املاک باید به دانشگاه برویم؟ آیا با اهمیتی که آموزش دیدن دارد، تجربه نیاز نیست؟

 

خبر خوب این است که می‌توانید هم آموزش ببینید هم تجربه کسب کنید. آموزش تخصصی املاک را از افراد با تجربه که خود نیز در این حوزه به موفقیت رسیده اند، کسب کنید. این همان یک تیر و دو نشان است.

 

موسسه آموزش عالی آزاد امین دوره آموزشی مشاور املاک رایگان را که توسط اساتید با تجربه و با دانش تدریس شده است را پیشنهاد می‌کند. شما با گذراندن این دوره هم از تجربه و هم از دانش بزرگان املاک استفاده می‌کنید و فوت و فن یک مشاور املاک حرفه‌ای را می‌آموزید.
 

قدم دوم : هزینه‌ها و شرایط مورد نیاز در نظر بگیرید

شروع هر کاری نیازمند صرف یک سری هزینه ها می باشد.کار املاک را از کجا شروع کنم؟
برای شروع کار املاک هم باید برنامه ریزی دقیق از هزینه‌ ها داشته باشیم، به عنوان مثال هزینه رهن، اجاره یا خرید ملک برای دفتر املاک، هزینه آبونمان یا حق اشتراک، هزینه حقوق نیروهای استخدام شده در دفتر و… از جمله این هزینه ها می‌باشد. 

 

 
از دیگر هزینه‌ ها و شرایط مورد نیاز، هزینه‌ های راه اندازی و ورود به شغل مشاور املاک مانند جواز کسب، مدارک و… می‌باشد که با خواندن مقاله میخوام مشاور املاک بزنم با شرایط جواز کسب املاک، ثبت نام مجوز مشاور املاک، سایت جواز املاک، مدارک لازم برای راه‌اندازی مشاور املاک و دیگر هزینه‌های راه اندازی املاک آشنا شوید.
 

قدم سوم : بودجه کافی برای شروع داشته باشید

در قدم سوم از شروع کار املاک ، که مرحله‌ای مهم و حیاتی است تعیین بودجه کافی است. این مرحله حیاتی است زیرا بسیاری از کسب و کارها به دلیل عدم تعیین صحیح بودجه برای شروع کار دچار ورشکستگی شده‌اند.

 

پس برای شروع کار املاک نیز نیاز به سرمایه کافی است تا با تغییر وضعیت مالی به فکر جمع کردن دفتر املاک نباشید.کار املاک را از کجا شروع کنم؟
شاید از خود بپرسید چه مقدار سرمایه اولیه نیاز داریم.
این مورد با توجه به نوع دفتر املاک شما می‌تواند متفاوت باشد. با توجه به منطقه ، نوع کار تخصصی که در دفتر املاک انجام می‌شود ازجمله خرید، فروش، رهن، اجاره، مشارکت در ساخت و… سرمایه مخصوص به خود را نیاز دارد.

 

که در دوره آموزش مدیریت املاک به تمامی این موارد اشاره شده است و سرمایه مورد نیاز اولیه و هزینه‌های مورد نیاز برای شروع کار مشاور املاک، توسط اساتید املاک با تجربه، که خود نیز این مراحل را گذرانده‌اند به طور کامل توضیح داده شده است

 

قدم چهارم : توقع درآمد از روز اول را نداشته باشید

سخت‌ترین و شیرین‌ترین قدم کار املاک را از کجا شروع کنیم، بخش درآمد آن است. بی شک هدف اصلی شروع کسب و کاری رسیدن به درآمد بالا است.

 

اما باید به این نکته کلیدی و مهم توجه کنید که توقع درآمد بالا در این کار از روز اول اشتباهی بزرگ است که اکثر ورشکستگی‌ ها به دلیل همین توقع اشتباه است.

 

به نمودار موفقیت شروع کسب وکار زیر دقت نمایید:6 قدم اصلی شروع کار املاک
همانطور که در عکس بالا می‌بینید بیشتر کسانی که کاری را شروع می‌کنند انتظار دارند به همان اندازه که تلاش می‌کنند و زمان می‌گذارند به نتیجه برسند. اما این اشتباهی بزرگ و عامل اصلی ورشکستگی است.

 

بیایید مثالی در این زمینه بزنیم:
آقای امینی دفتر املاک خود را راه اندازی کرده. ماه اول با توجه به تلاش هایی که می‌کند حتی یک مشتری برای او سوددهی نداشته است و احساس می‌کند اشتباهی وارد این کار شده است.

 

اما به دلیل سرمایه‌ و زمانی که گذاشته همچنان ادامه می‌دهد به سال دوم می‌رسد و هنوز به نتیجه دلخواه و درآمد و سوددهی نرسیده است. آیا باید دفتر املاک خود را جمع کند؟ آیا آقای امینی برای این کار ساخته نشده است؟ یا اینکه هزینه و سرمایه‌ها را درست برنامه ریزی و تعیین نکرده است؟
 

چگونه بازه ناامیدی را طی کنیم؟کار املاک را از کجا شروع کنم؟
آقای امینی تمام موارد بالا را رعایت و درست برنامه ریزی کرده است؛ اما همچنان درآمد و سوددهی ندارد. نمودار بالا همین موضوع را می‌خواهد بگوید که نتیجه در ماه‌ های اول و توقع درآمد بالا یا حتی معمولی نیز اشتباه است.

 

به این بازه، بازه‌ ناامیدی گفته می‌شود. که جای هیچ نگرانی نیست طی کردن این بازه ناامیدی به طور صحیح و درست کار یک مشاور املاک موفق و حرفه‌ای است. پس از آن، شما مشاور املاکی با درآمد بالا و ثروتمند می‌شوید.

 

موسسه آموزش عالی آزاد امین برای طی کردن این دوره ناامیدی، مشاوره گرفتن از اساتید حرفه‌ای در این حوزه را پیشنهاد می‌کند و یک جلسه مشاوره رایگان به شما هدیه می‌دهد. با پر کردن فرم زیر هدیه خود را دریافت کنید.

 

همچنین میتوانید روی کمک ما تا لحظه موفقیت و رسیدن به قرارداد های بیشتر و درآمد بالا حساب ویژه ای باز کنید. با پر کردن فرم زیر از یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره‌مند شوید و تمام سوالات و چالش های کاری خود را از ما بپرسید.

نام و نام خانوادگی

 

قدم پنجم: مهارت‌ های مشاور املاک کار املاک را از کجا شروع کنم؟

پنجمین قدم از کار املاک را از کجا شروع کنیم داشتن مهارت‌های مورد نیاز مشاور املاک است. شما باید به فن بیان، زبان بدن خود و مشتری تسلط داشته باشید. گاهی با فن بیان قوی مشتری را سمت خود جذب می‌کنید و به معامله‌ای پرسود می‌رسید.

 

مشاور املاکی که شمرده شمرده، واضح و با قدرت صحبت می‌کند؛ باعث جلب اعتماد مشتری می‌شوند و مشتری می‌داند مقابل مشاور املاک دانایی است که اطلاعات کافی در مورد ملک دارد.
مقالات زیر تعدادی از بهترین مقالات برای کسب مهارت‌های مشاور املاک است:

 

قدم ششم : مشتری جذب کنید و آنها را ماندگار کنیدکار املاک را از کجا شروع کنم؟

برای اینکه پس از شروع کار املاک به موفقیت برسید و مشتری داشته باشید باید قدرت جذب مشتری و نگه داشتن آنها را داشته باشید.
یک مشاور املاک موفق خوب می‌داند که باید به سوالات مشتریان با صبر و حوصله پاسخ دهد، نیازهای آنها را پیش بینی کند و روش های افزایش مشتری مشاورین املاک را بداند. اگر در حوزه فروش کار می‌کنید بعد از جذب کردن مشتری نیاز دارید آنها را ماندگار کنید تا به معامله‌ پرسود خود برسید.

 

نتیجه گیری
در این مقاله به 6 قدم اصلی که کار املاک را از کجا شروع کنیم اشاره کردیم. مراحلی که اگر به آنها عمل کنید بی شک به موفقیت و درآمد بالا از شغل مشاور املاک خواهید رسید. ما برای موفقیت در املاک نیاز داریم سرمایه‌ها و هزینه‌ها را بسنجیم و بعد از شروع از مهم‌ترین موارد توقع درآمد بالا در ابتدای کار حتی تا چندین ماه اول را نداشته باشیم.

 

در صورتی که تمایل داشته باشید هر هفته جدیدترین اخبار در حوزه املاک و کاربردی ترین مقالات برای شما ایمیل شود، و همچنین از برگزاری تخفیفات و سمینارهای رایگان مدیریت املاک با خبر شوید فرم زیر را تکمیل کنید.

نام و نام خانوادگی

 
ما همراه شما خواهیم بود، ما را دنبال کنید.

اینستاگرام : amin.college @

ایمیل : info@amin-inst.ac.ir
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم

دریافت کتابچه کاربردی جملات کلیدی با 100% تخفیف

100% تخفیف 

شماره خود را وارد کنید تا کتاب را برای شما ارسال کنیم