حتما شما هم رشته حقوق را یک رشته با درآمد بالا میدانستید و اصلا رشته حقوق را انتخاب کردید که پولدار شوید.
اما بگذارید حقیقت تلخی را به شما بگویم: هیچ کس قرار نیست به شما بابت صرف داشتن لیسانس حقوق پولی پرداخت کند!
تمام وکلا یا هرکسی که با علم حقوق توانسته اند کاری کنند که پولشان از پارو بالا برود در یک ویژگی اشتراک دارند:

آنها دانش حقوقی خود را به مهارت حقوقی تبدیل کردند. چیزی که در هیچ دانشگاهی واحد درسی ندارد.

در این مقاله راهکارهایی برای ایجاد مهارت و پولسازی از رشته حقوق را با کمک انواع دوره مشاور حقوقی با شما درمیان میگذاریم.

 

به روزرسانی: 6 اردیبهشت 1401

فهرست مطالب

دوره مشاور حقوقی چیست و چرا؟

برگردیم به تفکر رایج درباره رشته حقوق: برو حقوق، قراره که پولدار بشی! فلانی رو میبینی ماهی صد میلیون درمیاره.
باید بگویم که همه ی این حرف ها هم درست است و هم غلط !
غلط است چون فارغ التحصیلان زیادی وجود دارند که بیکارند و به هرکاری جز رشته حقوق برای کسب درآمد مشغول هستند. حتی وکیل هایی که هزینه تمدید پروانه وکالتشان بیشتر از درآمدی است که از وکالت دارند.
اما درست است چون حقوق علمی است که همه انسان ها و حتی شخصیت های حقوقی به آن نیاز دارند. هیچ کس در این دنیا نیست که در طول زندگی اش حداقل یک سوال حقوقی برایش پیش نیامده باشد؛ درنتیجه رشته حقوق واقعا رشته پولسازی است و همه به آن نیاز دارند. چیزی که همه نیاز داشته باشند یعنی یک منبع درآمد تمام نشدنی برای افرادی که راه برطرف کردن این نیاز را خوب بلدند.

تفاوت افرادی که به این منبع وصل میشوند و زندگی بهتری میسازند در دو چیز است:
1. آنها دانش حقوقی خود را تبدیل به مهارت حقوقی کرده اند.
2. آنها راه ساختن کسب و کار و فروش مهارت هایشان را یاد گرفته اند.
شما هم میخواهید به این منبع وصل بشوید؟ خب پس باید این دو فاکتور را در خودتان به وجود بیاورید.
نمیدانید چطور؟

نگران نباشید. موسسه آموزش عالی آزاد امین یک مدرسه کسب و کار است که با دوره مشاور حقوقی هم به شما مهارت حقوقی میدهد و کاستی های دانشگاه را برطرف میکند و هم از شما یک بیزنس من یا بیزنس وومن میسازد.

این دوره ها به صورت مجازی برای علاقمندان به رشد حقوقی در سراسر کشور برگزار میشود. البته ما در موسسه امین این دوره هارا حضوری در مشهد نیز برگزار میکنیم.

تازه موسسه امین به شما پایان دوره مشاور حقوقی یک گواهینامه بین المللی میدهد که میتوانید هم داشتن مهارت حقوقی خودتان را راحت تر به دیگران اثبات کنید و هم برای قوی تر کردن رزومه تحصیلی و کاری برای مهاجرت از آن استفاده کنید.

دوره ها و گواهینامه های حقوقی بین المللی مشاوره حقوقی در موسسه امین

1. دوره مشاور حقوقی

2. دوره وکیل سایبر

3.دوره داوری حقوقی

1. دوره مشاور حقوقی

دوره مشاور حقوقی با هدف کاربردی کردن دانش حقوقی شما طراحی شده است.

یعنی در این دوره مهمترین و پول ساز ترین سرفصل های کاربردی حقوق که نیاز روز جامعه است گردآوری شده و شما مهارتی-کاربردی آنها را می آموزید تا بتوانید با مشاوره حقوقی به دیگران کمک کنید و در ازای آن هزینه ای طلب کنید.

سرفصل های دوره مشاور حقوقی:

یکی از مهم ترین و پولساز ترین مهارت های یک حقوقی مهارت تنظیم یک قرارداد کامل است.
نوشتن قرارداد اصول خاصی دارد که هم به قرارداد اعتبار میبخشد و هم از به وجود آمدن اختلاف جلوگیری میکند .
این مهارت شما در نوشتن قرارداد است که باعث میشود تمام نکات مهمی که باید راجع به آن توافق صورت گیرد در هر قرارداد با هر موضوعی تشخیص دهید و براساس آن مفاد قرارداد را بنویسید.

 

در اطراف شما احتمالا افرادی وجود داشته باشند که میخواهند دادخواستی را به دادگاه ببرند یا شکایتی را مطرح کنند. اگر شما بدانید که چطور متن این دادخواست یا شکایت را بنویسید و چه نکاتی را رعایت کنید تا روند دادگاه را به نفع فرد سوق دهید؛ میتوانید کمک بزرگی در جهت اینکه آنها به نتیجه مطلوبشان برسند بکنید.

با توجه به عوض شدن قوانین حوزه چک و سختگیری قانون گذار حساسیت اسناد تجاری بیشتر شده است. کسی که بتواند نحوه اجرای این قوانین را ساده توضیح دهد و راهنمای دیگران در عمل به آن باشد؛ کسی است که میتواند درآمد بیشتری هم داشته باشد.

ازدواج و طلاق دو اتفاق مهمی است که همیشه در جامعه سنتی ایران وجود خواهد داشت و طبیعتا سوالات زیادی در این باره وجود دارد. توانایی شما در تحلیل شرایط فرد و تطبیق آن با مواد قانونی روشن کننده راه کسانی است که میخواهند طلاق بگیرند یا ازدواج کنند. آیا اطلاعات حقوقی شما به اندازه کافی کاربردی هست که بتوانید این کار را انجام دهید؟

نیست؟ عیبی ندارد در دوره مشاور حقوقی یاد میگیرید.

با بیشتر شدن جمعیت و ازدیاد ساخت و ساز در حومه شهرها برای تامین مسکن افراد پرونده های تخلفات ساختمانی هم افزایش داشته است. مهندسین ساخت و ساز و مشاورین املاک همه به کسی که از این قوانین آگاهی کافی داشته باشد و راه های کم هزینه تر رعایت این قوانین را هم بداند نیاز دارند و حتی حاضرند مبلغ کلانی را به این افراد پرداخت کنند.

حقوق ثبت مکمل کمیسیون ماده صد است. این دو سرفصل در کنارهم باعث میشوند بتوانید مشاوره حقوقی بهتری در موارد زمین، مسکن و ساخت و ساز بدهید.

اکثر ما تحت پوشش یک بیمه هستیم و کاملا نرمال است که برای گرفتن مبلغ بیمه گاهی به اختلاف با بیمه گذارها یا سازمان تامین اجتماعی بخوریم. کسی که بتواند این اختلاف را حل کند و دیگری را به نتیجه دلخواهش برساند میتواند درصدی از مبلغ بیمه را طلب کند.

همه ما مالیات پرداخت میکنیم اما پرداخت مالیات توسط سازمان ها و کسب وکار های کوچک و بزرگ واضح تر است. شما به عنوان کسی که دوره مشاور حقوقی را گذارنده میتوانید راه های قانونی برای کمتر کردن مبلغ مالیات را به مدیر سازمان یا کسب و کار بگویید و ما به ازای آن حقوق بیشتری بخواهید.

مهم ترین سرفصل دوره مشاور حقوقی این سرفصل است.
گفتیم که شما برای به درآمد رسیدن از حقوق هم به مهارت حقوقی نیاز دارید هم به توانایی فروش مهارت هایتان. در دیگر سرفصل های دوره مشاور حقوقی روی مهارت حقوقی شما کار میشود و در این سرفصل شما دقیقا یاد میگیرید که چطور خود و مهارت هایتان را پرزنت کنید و مخاطبتان را قانع کنید که شما را برای همکاری انتخاب کند و مبلغ مورد نظرتان را به شما پرداخت کند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید فرم پر کنید تا با شما تماس بگیریم یا به طور مستقیم از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

2. دوره مشاوره حقوقی وکیل سایبر

این روزها اینترنت بخش بزرگی از زندگی ماست. اصلا همین که شما الان اینجایید و این مقاله را میخوانید یعنی تاثیر دنیای اینترنت. در کنار راحتی و سادگی که فضای سایبر به ما هدیه داده باعث شده که روابط بین فردی و حقوقی ما پیچیده تر بشود.

گفتیم که هیچ چیز بی ربط به دنیای حقوق نیست پس فضای مجازی هم ارتباط مستقیم با حقوق دارد. خیلی از جرایم و ناحقی ها الان در دنیای مجازی اتفاق می افتند بنابراین اگر میخواهید واقعا در رشته خود موفق عمل کنید باید اطلاعات و مهارت های حقوقی خود را با فضای سایبر تطبیق دهید .

مشاور حقوقی ای که نداند برای فلان جرم اینترنتی چطور ادله جمع کند چطور لایحه بنویسد یا حتی چه مرجعی صالح به رسیدگی است؛ از یک بازار پر تقاضا که میتواند درآمد خوبی ازش داشته باشد عقب میماند.
شما با گذراندن دوره مشاور حقوقی مهارت های جامعی را یاد گرفتید اما در دوره وکیل سایبر اطلاعاتی خاص در فضای اینترنت و سایبر می آموزید که باعث خواهد شد شما بتوانید به شرکت هایی که خدمات در فضای مجازی ارائه میدهند (تعدادشان هم روز به روز بیشتر میشود) و افرادی که در فضای اینترنت به مشکلی برخورده اند مشاوره حقوقی بدهید و درآمد کسب کنید.

 

سرفصل های دوره وکیل سایبر:

در فضای سایبر چه اطللاعاتی قابل استناد و مدرک محسوب میشوند؟

این ادله را از چه طریقی میشود کشف و بازیابی کرد؟

برای چه جرایمی چه اطلاعاتی را باید جمع آوری کرد؟

چه اعمالی در فضای سایبر جرم محسوب میشوند؟

آیا مواد قانون مجازات اسلامی در جرایم متفاوت قابلیت استناد در جرایم فضای سایبر را دارد؟

آیین دادرسی جرایم و دادخواست های فضای سایبر چیست؟

چه تفاوتی با آیین دادرسی مدنی و کیفری دارد؟

دادگاه صالح کجاست؟

در صورت بروز اختلاف یا جرم در فضای سایبر متهم چه حقوقی دارد؟ 

چه اطلاعاتی را با هدف جلوگیری از نابودی آنها میتوان توقیف و از دسترس متهم دور کرد؟

کشف علمی جرم در فضای سایبر چگونه است؟

آیا بدون وجود شاکی میتوان بررسی های حقوقی را شروع کرد؟

صحنه جرم در فضای سایبر کجاست؟

چه نکاتی را باید در بررسی صحنه جرم مدنظر قرارداد؟

برای اطلاعات بیشتر میتوانید فرم پر کنید تا با شما تماس بگیریم یا به طور مستقیم از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

3. دوره مشاوره حقوقی داوری

اگر در دانشگاه خوب به استاد هایتان گوش داده باشید میدانید که حجم ورودی پرونده ها به دادگاه زیاد است و سالهاست سیاست قوه قضاییه بر کاهش ورود پرونده به دادگاه هاست. این سایت از طرق متفاوتی نیز دنبال میشود مثل ایجاد شورای حل اختلاف. راه دیگری که قانونگذار برای کمک به قوه قضاییه در این خصوص پیش بینی کرده نهاد حقوقیداوری” است.

داور یک آدم معمولی است که توسط طرفین و با توافق تعیین میشود و وظیفه دارد که اختلاف را بین آنها رفع کند.
ارجاع اختلاف به داور مزایای مختلفی مثل کاهش زمان رسیدگی به اختلاف، ایجاد سریع تر صلح بین طرفین، جلوگیری از اتلاف زمان در دادگاه و شنیده شدن همه صحبت های طرفین است.

شما در دوره مشاور حقوقی ابزارهای مختلفی مثل قرارداد نویسی را در دست گرفتید و دوره داوری حقوقی تکمیل کننده این ابزارهاست.
مثلا شما برای تنظیم قرارداد وارد یک مجموعه شدید با نکاتی که در سرفصل راه اندازی کسب و کار حقوقی در دوره مشاور حقوقی آموختید مذاکره میکنید و در نهایت پیشنهاد رجوع به داور (که شما باشید) در صورت بروز اختلاف و محکم کاری میدهید. باتوجه به مزیت های داوری بعید است که حرفتان زمین بماند. با همین روند ساده شما علاوه بر هزینه قراردادنویسی حق الزحمه جداگانه ای نیز برای کار داوری هم دریافت میکنید.

 

سرفصل های دوره داوری حقوقی:

شرح و تحلیل قوانین مربوط به:

شرط داوری

قرارنامه

جهات جرح

موانع داوری

آیین دادرسی داوری

جهات ابطال رای داوری

قوانین موجد حق

صدور رای

اجرای رای داوری

اعتراض به رای داور

قرارنامه

نحوه تشکیل جلسه

ابلاغات

صدور قرارهای کارشناسی

نحوه صدور رای

اجرای رای

برای اطلاعات بیشتر میتوانید فرم پر کنید تا با شما تماس بگیریم یا به طور مستقیم از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

مدرک های حقوقی

در موسسه آموزش عالی آزاد امین شما تمام دوره های آموزشی حقوقی را با دریافت مدرک حقوقی تمام میکنید.

یعنی با گذراندن دوره مشاور حقوقی، دوره وکیل سایبر و دوره داوری حقوقی سه مدرک حقوقی و گواهینامه بین المللی دریافت خواهید کرد.

گواهینامه های حقوقی بین المللی در دوره های حقوقی موسسه امین با مهر هولوگرامی وزرات علوم تحقیقات و فناوری ارائه میشوند و بارکد برای تشخیص اصالت مدرک دارند و به خاطر وجود همین ویژگی ها این مدارک قابل ترجمه رسمی دادگستری هستند و شما میتوانید برای تسهیل روند مهاجرتتان هم از آن استفاده کنید.

مدرک شما در دوره مشاور حقوقی با عنوان “مشاور حقوقی” صادر میشود و درواقع یک مدرک کامل برای موارد زیر میباشد.

• مدرک قرارداد نویسی
• مدرک لایحه نویسی
• مدرک مشاور خانواده
• مدرک مشاور حقوقی خانواده
• مدرک مشاور رسمی مالیاتی

با اخذ مدرک دوره مشاور حقوقی شما از گذراندن دوره های بیفایده برای اخذ این مدارک بی نیاز میشوید و در هزینه هایتان صرفه جویی خواهید کرد.

در پایان دوره وکیل سایبر گواهینامه دریافتی شما عنوان “وکیل سایبر” دارد که با استناد به این مدرک میتوانید که افراد فعال در حوزه فضای مجازی مشاوره حقوقی بدهید

برای اخذ مدرک بین المللی داوری حقوقی کافی است دوره داوری حقوقی را بگذرانید تا مدرک پایان این دوره با عنوان “داوری حقوقی” دریافت کنید.

این گواهینامه، صلاحیت داوری حقوقی شما را تایید میکند و برای اقناع طرفین در جهت مراجعه به داور کمکتان میکند.

گواهینامه دوره های مشاور حقوقی مدیریت فروش با مدرک بین المللی و ترجمه رسمی

ما در موسسه امین هوای شما را داریم و به همین خاطر تمام این سه دوره حقوقی (دوره مشاور حقوقی ، دوره وکیل سایبر و دوره داوری حقوقی) به همراه گواهینامه های حقوقی بین المللی آن ها را در پکیج حقوقدان میلیاردر جمع کرده ایم که با هزینه کمتر میتوانید ثبت نام کنید.

قیمت مصوبه وزارت علوم برای این پکیج 12 میلیون تومان است اما میتوانید با ما برای ارائه کد تخفیف های شگفت انگیز پکیج حقوقدان میلیاردر با زمان محدود در ارتباط باشید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید فرم پر کنید تا با شما تماس بگیریم یا به طور مستقیم از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

با موسسه آموزش عالی آزاد امین و تاثیر آموزش بر درآمدتان بیشتر آشنا شوید:

"*" indicates required fields

آشنایی تصویری با موسسه آموزش عالی آزاد امین