مجله املاک امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Real Estate Blog

Educational articles of Amin Business School

استراتژی فروش ملک- بهترین روش فروش ملک تجاری - روش فروش ملک در رکود

20 استراتژی فروش ملک + ملک تجاری | رکود؟ هرگز!

20 استراتژی فروش ملک + ملک تجاری | رکود؟ هرگز!

5/5 - (4 امتیاز)

دیگر استرس و نگرانی فروش ملک هنگام رکود بازار را نداشته باشید. استراتژی فروش ملک یعنی مجموعه‌ای از تصمیمات، اقدامات و اهداف که طریقه فروش ملک در تیم املاک شما را مشخص می‌کند. این استراتژی برای فروش ملک در جهت افزایش درآمد برنامه ریزی می‌شود.
در اینجا هستیم تا در راستای افزایش درآمد مشاورین املاک استراتژی فروش ملک را آموزش دهیم.

 

دارن هاردی می‌گوید:
اولین گام برای تغییر، آگاهی است. اگر می‌خواهید از جایی که هستید به جایی بروید که می‌خواهید، باید به تصمیماتی که شما را به مقصد اصلیتان هدایت می‌کند آگاه باشید.

 

موسسه آموزش عالی آزاد امین یک محصول آموزشی فوق العاده کاربردی برای مشاورین املاک آماده کرده است. با کلیک بر روی دوره آموزشی مشاور املاک می‌توانید از آن استفاده کنید.

آموزش مشاور املاک

همچنین میتوانید از یک جلسه رایگان مشاوره برای مدیران مشاور املاک استفاده کنید. همچنین اگر اهل مشهد هستید میتوانید از کارگاه های حضوری و رایگان ما در هر هفته استفاده کنید. شماره خود را در کادر زیر وارد کنید تا برای مشاوره یا رزرو کارگاه با شما تماس بگیریم.

نام و نام خانوادگی
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است

 

اما برویم سراغ ادامه مقاله و توضیحات دقیق و کاملی که برای شما آماده کرده ایم.فروش ملک با استراتژی فروش ملک

برای گسترش تجارت و افزایش معامله فروش ملک باید استراتژی فروش ملک به کار ببرید. در ادامه چند استراتژی فروش ملک را توضیح خواهیم داد که باعث افزایش درآمد شما و همچنین دریافت کمیسیون بیشتر می‌شود. مشاورین املاک حرفه‌ای خوب می‌دانند دایره ارتباطات خود را باید قوی و گسترده کنند.

 

استراتژی تبلیغات املاک برای فروش

بازار هدف:

یک استراتژی فروش ملک، استراتژی تبلیغات و بازاریابی املاک است. در قدم اول این استراتژی باید بازار هدف خود را مشخص نمایید. سپس با متخصص شدن روی بازار هدف مشخص شده، برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت برای خود تعیین می‌کنید.

 

این مسئله به شما این امکان را می‌دهد که شما از خطراتی که بازار هدف را تهدید می‌کند مطلع شوید. یک مشاور املاک حرفه‌ای استراتژی فروش ملک را بر اساس بازار هدف و اطلاعات کسب کرده در این زمینه تغییر می‌دهد.

 

به عنوان مثال بازار هدف املاک تجاری، مسکونی، اداری و… را می‌توانید انتخاب کنید و تمرکز بر روی آن داشته باشید. اطلاعات خود را در زمینه پروژه‌های ساخت و یا شکست املاک تجاری، مسکونی، اداری و… افزایش دهید و برنامه ریزی دقیق و بلند مدت داشته باشید.

 

بودجه هزینه‌های بازاریابی:

در مرحله بعد استراتژی تبلیغات، تهیه و تعین بودجه تبلیغات و بازاریابی است. راه‌های بازاریابی فراوانی وجود دارد که انتخاب آن بر اساس بازار هدف و برنامه ریزی خود باید انجام شود.

 

بازایابی تلفنی، بازاریابی مویرگی، بازاریابی از طریق پیامک، وب سایت، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی که به بازاریابی دیجیتال و یا همان دیجیتال مارکتینگ نیز معروف است. در ادامه یکی دیگر از استراتژی فروش ملک که استراتژی بازاریابی دیجیتال املاک است توضیح می‌دهیم.

 

استراتژی فروش املاک|بازاریابی دیجیتال 

یکی دیگر از استراتژی فروش ملک، استراتژی دیجیتال مارکتینک املاک می‌باشد. اهمیت تبلیغات و بازایابی از هیچ کس پوشیده نیست. یک مورد استراتژی فروش ملک نوع تبلیغات و بازاریابی شماست.
استراتژی فروش ملک خود را بر اساس استراتژی بازاریابی دیجیتال تعیین کنید برای همین منظور ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

 

ثبت موقعیت مکانی دفتر املاک در گوگل

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مشغله زیاد، مردم برای پیدا کردن دفتر املاک و یا هر مجموعه مورد نیاز خود ابتدا به گوگل مراجعه می‌کنند. زمانی که شما موقعیت مکانی خود را در گوگل ثبت کنید، بسیاری از مشتریانتان می‌توانند با جست و جو در اینترنت شما را پیدا کنند.

در ادامه به صورت تصویری نحوه ثبت موقعیت مکانی در گوگل را برایتان قرار دادیم:استراتژی فروش ملک با دیجیتال مارکتینگ

ثبت موقعیت مکانی در گوگل

گوگل و استراتژی فروش ملک

در این مرحله موقعیت مکانی خود را نیز روی نقشه انتخاب و تایید می‌کنید. بعد از این مرحله کافی است دو الی سه روز منتظر باشید تا موقعیت مکانی شما با مشخصاتی که ثبت نموده‌اید قابل مشاهده باشد.

 

استراتژی فروش ملک با بازاریابی پیامکی

بازیابی با پیامک یکی از کم هزینه ترین و در دسترس ترین روش‌ها برای بازاریابی دیجیتالی است، یک استراتژی فروش ملک خوب، استراتژی ای است که بتواند از طریق پیامک مشتری را به سمت خود سوق دهد.

با پیامک می‌توانید زمان و قرار ملاقات‌های بعدی و بازدید از ملک را به مشتریان اعلام کنید، از آخرین اخبار در مورد ملک در حال فروش مشتری را آگاه نمایید.بازاریابی پیامکی - استراتژی فروش ملک

همچنین در بازایابی پیامکی می‌توانید بر اساس مکان ارسال پیامک داشته باشید و برای یک مکان، شهر، منطقه خاص پیامک ارسال کنید.
توجه به محتوا و متن پیامک بسیار حائز اهمیت است تا به محض مشاهده پیامک، در مشتری نیاز به تماس با شماره موجود در پیامک را  ایجاد کند. به عنوان مثال :

“خرید ملک تجاری (مسکونی) در بهترین منطقه شهر با قیمت استثنائی، سرمایه گذاری کنید و صاحب ملک شوید. فرصت محدود. تماس با شماره”

 

شبکه های اجتماعی و وبسایت

اهمیت اینستاگرام و تبلیغات آن از هیچکس پوشیده نیست و همه شاهد قدرت تبلیغات و برگزاری لایو و… در آن هستیم. مشاور املاک موفق باید استراتژی فروش ملک خود را بر اساس اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی مطرح بچیند و با استفاده از محتواهای رایگان اعتماد مشتری خود را جلب کند و نزد مشتری اعتبار کسب نماید.استراتژی فروش ملک فروش ملک در شبکه‌های اجتماعی

یک استراتژی فروش ملک راه اندازی وبسایت کاربر پسند و جذاب است. سایت با دسته بندی منظم و با ظاهری کاربر پسند که کار با آن آسان و دلپذیر باشد و با استفاده از گوشی موبایل بهترین و درست ترین ظاهر را داشته باشد (به اصطلاح سایت ریسپانسیو باشد).

 

و البته توجه به سئو آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در سایت‌های معتبر لینک‌سازی کنید. لینک شبکه‌های اجتماعی خود را در سایت قرار دهید. از عنوان‌ها و متاتگ با محتوای درگیر کننده و هیجان انگیز استفاده نمایید. با این روش‌ها شما مشتری‌های هدفمندتری به سمت دفتر املاک شما هدایت می‌شوند.

 

بهترین روش فروش ملک تجاری

ملک تجاری، ساختمان و املاکی است که در آن مشاغل مختلف کسب و کار خود را دارند. برای بکارگیری بهترین روش فروش ملک تجاری باید یک سری اطلاعات در مورد املاک تجاری داشته باشید تا بتوانید بهترین روش فروش ملک تجاری را بیابید و به موفقیت که همان فروش  است برسید.بهترین روش فروش ملک تجاری

شما در این مقاله بدنبال استراتژی فروش ملک هستید. و در این بخش بهترین روش فروش ملک تجاری را می‌آموزید. یک روش مهم فروش ملک، تعیین بازار هدف و تمرکز بر روی آن است. تخصصی کار کنید به عنوان مثال در این بخش به متخصص شدن در فروش ملک تجاری می‌پردازیم.

 

تعیین کاربری ملک تجاری

در مرحله اول فروش ملک تجاری نوع کاربری ملک تجاری را تعیین کنید، مشتری هنگام خرید یک ملک تجاری اولین سوالی که می‌پرسد نوع کاربری ملک است، این بدان معناست که در این ملک چه کسب و کاری می‌توان راه اندازی کرد و اگر با کسب و کار مد نظر خود هم خوانی داشت به سراغ سوالات بعدی می‌رود.

 

شما به عنوان یک مشاور املاک حرفه‌ای باید از پیش بدانید مشتری خرید ملک تجاری قصد انجام چه کاری را دارد و با توجه به کسب و کار وی املاک تجاری که کاربری آنها همخوانی دارد را به او معرفی کنید.

 

ملک تجاری شناخته شده

یک روش عالی برای فروش ملک تجاری، این است که املاک تجاری که شناخته شده‌اند را به مشتری معرفی نمایید، به عنوان مثال ملک تجاری که قبلا  به عنوان سوپر مارکت استفاده شده و هم اکنون مشتری قصد افتتاح سوپر مارکتی را دارد، شما به عنوان مشاور املاک این مورد را یک مزیت به شمار بیاورید.

 

زیرا مزیت مغازه یا ملک تجاری نسبت به آپارتمان و ملک مسکونی این است که با گذشت عمر مغازه نه تنها ارزانتر نمی شود بلکه به دلیل شناخته تر شدن محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند.بهترین روش فروش ملک تجاری

مشخص کردن سند ملک تجاری

هنگام فروش ملک تجاری مدارک و مستندات ملک را کامل بررسی کنید. آیا سند ملک مطابق با مالکیت و سرقفلی مشخص است.

 

دقت داشته باشید باید سند ملکی منطبق با اداره ثبت اسناد و اتحادیه مشاغل مربوطه باشد. مشاور املاکی که علم به این مسائل در مورد ملک تجاری که قصد فروش آن را دارد، داشته باشد. باعث جلب اعتماد مشتری می‌شود و مشتری را به خرید ملک تجاری که توسط شما مشاوره می‌شود ترغیب می‌کند.

 

تعیین تکلیف انشعابات آب، برق و گاز

این خود یک استراتژی فروش ملک تجاری است که انشعابات آب، برق و گاز تعیین تکلیف شود.
انشعابات آب، برق و گاز از جمله اختلافات معمول طرفین معامله یک ملک تجاری محسوب می‌شود. در صورتی که هر یک از این انشعابات مجزا باشد، ‌باید در قرارداد ذکر و در مقابل هر یک که مشاع و مشترک با سایرین است، نیز قید شود. همچنین در قرارداد به تفکیک شماره پروانه انشعابات قید شده و نسبت به تسویه بدهی آنها اقدام شود.

 

ثبت آگهی فروش ملک تجاری

برای ثبت آگهی فروش ملک تجاری می‌توانید دو استراتژی فروش ملک تجاری زیر را انجام دهید:

ساخت فیلم

شما برای دیدن یک فیلم سینمایی ترجیح می دهید تنها از سکانس‌ها عکس داشته باشید یا تیزر آن را ببیند؟
از این طریق متوجه می‌شویم که مخاطبان بیشتر با دیدن فیلم با کیفیت از مناظر ،مناطق و معماری داخلی اقناع می‌شوند.

 

شما با ساخت تیزر‌های جذاب از تمام جهات ملک تجاری طبق نیاز مشتری می‌توانید برای خود مزیت رقابتی ایجاد کنید. استخدام یک ادیتور حرفه‌ای که ابزارهای مخصوص به خود را دارد و ساخت فیلم را بر عهده داشته باشد؛ خود یک استراتژی فروش ملک تجاری محسوب می‌شود.

 

استخدام عکاس حرفه ای

همانطور که ابتدای مقاله نیز گفته شد استراتژی فروش ملک یعنی مجموعه‌ای از تصمیمات، اقدامات و اهداف که طریقه فروش ملک و افزایش در آمد را تعیین می‌کند. استخدام عکاس حرفه‌ای از مراکز تجاری و املاک تجاری بهترین روش فروش ملک تجاری است و این خود یک تصمیم و اقدام در راستای فروش ملک و افزایش درآمد است.

 

خیلی از مشاوران املاک معتقدند که نیاز به عکاس نیست و خودشان از ملک عکس برداری می کنند. در عکاسی حرفه‌ای تنها از اشیا عکس گرفته نمی‌شود، یک عکاس حرفه‌ای با زاویه بندی درست محیط را بزرگ‌تر، لوکس‌تر و جذاب‌تر می‌کند.

دوره تخصصی ژنرال املاک رایگان
اگه میخوای سطح دانش و اعتبارتو بالا ببری، دوره رایگان موسسه امین رو به هیچ عنوان از دست نده

روش فروش ملک در رکود | با استراتژی‌ فروش ملک

بازار راکد، بازاری است که داد و ستد در آن در جریان نباشد. بازار راکد املاک در ایران مقوله‌ای ناشناخته و جدید نیست. همیشه همه ما مشاورین املاک شاهد رکود بازار املاک در دهه‌های مختلف در ایران بوده‌ایم و گاهی تعدادی از ما به همین دلیل این شغل را برای همیشه کنار گذاشته‌ایم.
اما باید بدانید فروش ملک در رکود، هنوز هم امکان پذیر است اگر روش و استراتژیهای آن را بدانید.

آیا شما مشاور املاکی هستید که با رکود در حوزه املاک دچار ترس می‌شوید و از فروش ملک در رکود دست می‌کشید که دوباره بازار به تعادل برسد و از رکود خارج شود؟

شما اگر روش فروش ملک در رکود را پیدا کنید، می‌توانید استرس و فشاری که تحمل می‌کنید را برای خودتان کاهش دهید و حتی در همین اوضاع، معاملات فروش ملک داشته باشید.

یک مشاور املاک با تجربه و حرفه‌ای زمان رکود نا امید نمی‌شود و با اطلاعات و تجربه‌ای‌ که دارد حتی به فروش ملک در رکود  اقدام می‌کند.
در ادامه استراتژی فروش ملک در رکود را می‌آموزید.

 

اطلاعات خود را به روز کنید

اگر قصد دارید همیشه در صدر و موفق باشید اطلاعات خود را به روز کنید، یک مشاور املاک حرفه‌ای باید بداند چه اتفاقاتی در جریان است که می‌تواند در حوزه کاری او اثر گذار باشد.روش فروش ملک در رکود

این اطلاعات را می توانید از طریق خبرگذاری‌ها، اخبار و دوره آموزشی مشاور املاک معتبر دریافت کنید، به عنوان نمونه یکی از خبرهای مهم در حوزه مسکن می‌تواند رکود بازار، اعطای وام مسکن، تغییر در قوانین ملک و حتی نحوه قرار داد باشد.
هر چه شما اطلاعات خود را در زمینه ملک و اخبار مربوط به آن بالا ببرید مشتریان راضی‌تری خواهید داشت.

 

کاهش قیمت از سود

هنگامی که بازار املاک در رکود سپری می‍شود، مشاور املاکی در فروش ملک در رکود موفق است که بتواند فروشنده را متقاعد کند.فروش ملک در رکود- استراتژی فروش ملک

کاهش قیمت از سود نسبت به رقبا و بدست آوردن نقدینگی باعث می‌شود ملکش سریع‌تر به فروش برسد. در رکود نقدینگی مهم است و نه ملک.

 

برای متقاعد کردن فروشنده و مشتری نیاز دارید فوت و فن مشاور املاک را بدانید و با استفاده از روانشناسی فروش ملک به هدف خود دست یابید.

 

فروش ملک در رکود با بازسازی ملک 

شما یک مشاور هستید به مالک  مشاوره دهید که اگر میخواهد ملکش را در زمان رکود به فروش برساند. یک روش مناسب بازسازی و مرتب و تمیز کردن ملک است.فروش ملک در رکود-استراتژی فروش ملک-

رنگ آمیزی دیوارها و اتاق‌ها و تعویض و تعمیر شیرآلات و کابینت‌ها یک امتیاز مثبت برای فروش ملک در رکود محسوب می‌شود و مشتری بیشتری را جذب می‌کنید. مطالعه مقاله راز موفقیت مشاور املاک کمک زیادی به فروش ملک در رکود به شما می‌کند.

 

فوت و فن فروش ملک

در بالا سعی بر این داشتیم استراتژی فروش ملک را برایتان به صورت کاربردی بیان کنیم. برای به کار گیری یک استراتژی فروش ملک خوب،  استفاده از تجربه مشاورین املاک بسیار کاربردی است. همچنین علاوه بر فوت و فن فروش ملک نیاز به داشتن علم در مورد زبان بدن مشتری مشاور املاک دارید.

 

نتیجه گیری

فروش هر چیزی که فکرش را بکنید هنر می خواهد. و شما بدون داشتن تجربه و به کار بردن استراتژی های خاص فروش، حتی اگر دانش زیاد داشته باشید، نمی توانید به فروش خوبی دست پیدا کنید. تمام مواردی که در این مقاله گفته شد مهارت شما را در فروش افزایش داده و شما را به درآمد های بالایی خواهند رساند.

 

اگر این مقاله را تا انتها مطالعه کردید و در مورد کار املاک سوال هایی در ذهنتان مطرح شده است، کارشناسان موسسه امین اینجا هستند تا با یک جلسه مشاوره رایگان به سوالات شما عزیران پاسخ دهند. با پر کردن مشخصات خود در فرم زیر از یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره مند شوید.

نام و نام خانوادگی
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است

آموزش مشاور املاک حرفه ای

نیاز به مشاوره تخصصی آموزشی مشاور املاک دارید؟ شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
(100% رایگان)

دوره‌های رایگان آموزشی املاک
داستان رشد مدیران املاک میلیاردر
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

جشنواره فروش بی تکرار دوره های املاک
فقط تا ساعت 24:00 شنبه 12 اسفندماه

یک کلیک و 38 میلیون تومان هدیه آموزشی

دانلود فیلم یک میلیارد کمیسیون تا پایان 1402

شاید فقط یک ساعت آموزش با کیفیت، درآمد شما را در آخر سال تغییر دهد.
فیلم این وبینار را از دست ندهید.

شماره تماس خود را وارد کنید تا بتوانیم این ویدیو را برای شما ارسال کنیم

پیش ثبت نام وبینار

از همین امروز برای وبینار بعدی ثبت نام کنید
  • مباحث حقوقی و قراردادی
  • برندسازی دفتر املاک
  • ویژگی های مشاور املاک حرفه ای
  • یک مشاور املاک حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

به همراه هدیه ویژه برای حاضران وبینار

ظرفیت محدود

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی