اگر در حال خواندن این مقاله اید؛ احتمالا مشاور املاک هستید.
تا به حال به نگاه مردم به ما و شغلمان فکر کرده اید؟
نگاه آنها نسبت به کاری که انجام میدهیم چیست؟

به روزرسانی: ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

فهرست مطالب

شغل مشاور املاک

اگر بخواهیم باهم صادق باشیم، اکثر مردم ما مشاورین املاک را افرادی دغل باز میدانند؛ و ما را نه یک راهنما بلکه یک دلال میبینند تازه میشود گفت در بهترین صورت ما را دلال می بینند. کسی که با واسطه گری و معرفی کیس های مختلف پول مفتی صاحب میشود.
دقیقا به همین علت اپلیکیشن ها و سایت های معرفی املاک بخش بزرگی از بازار بالقوه ما را می دزدد. وقتی تصور جامعه به کار یک مشاور املاک دلال گونه باشد به راحتی مشاورین املاک را قابل حذف و جایگزینی میبیند و برای معاملاتشان از سایت ها و اپلیکیشن ها استفاده میکنند.
 
تا حالا فکر کردید دلیل این نگاه چیست؟
مقصر خودمان هستیم اگر دقت کنید بسیاری از همکاران ما به این کار به شکل سرگرمی و یک کار دوم نگاه می کنند و تخصص کافی برای انجام این کار ندارند.
 
حالا چاره چیست؟
راه حل در این است که آنقدر اطلاعات تخصصی و حرفه ای داشته باشیم که لایق اسم مشاور املاک باشیم. 
اینکه بتوانیم قدم به قدم کارمان را مسلط پیش ببریم از ما یک مهره غیر قابل حذف می سازد.
 
از خودتان بپرسید:
آیا میتوانم نیاز های کسی که به من مراجعه میکند را بشناسم و به آنها پاسخ بدهم؟
چقدر دانش فروش ملک دارم؟
چقدر به بازاریابی مسلط هستم؟
آیا میتوانم قولنامه ای تنظیم کنم که مو لای درزش نرود؟
وقتی دو طرف معامله با هم اختلاف دارند آیا میتوانم با تامین منافع دو طرف اختلاف را حل کنم؟
چقدر میتوانم مشاوره حقوقی املاک بدهم؟ 
آیا میتوانم مذاکره موفقی داشته باشم؟
اگر سازنده ای به شما برای فروش ساختمان هایش رجوع کند، چه برنامه ای برای قطعی کردن این همکاری و فروش واحد ها دارید؟ همچنان از شیوه های سنتی میخواهید استفاده کنید؟
با خودتان روراست باشید و توانایی های خود را در این زمینه ها بسنجید.
 
اسم ما مشاور است؛ یعنی کسی که دانش انجام کار املاک و مستغلات دارد. چه از نظر فروش، چه از نظر دانش حقوقی و چه از نظر ارتباطات یک مشاور املاک واقعی میتواند کارش را در تسلط کامل انجام دهد.
 

مهارت و دانش مورد نیاز مشاور املاک حرفه ای 

 
اگر هنوز این تسلط را ندارید ولی تصمیم گرفته اید که تا پایان امسال تبدیل به یک مشاوره املاک حرفه ای شوید؛ توصیه ما به شما شرکت در دوره های آموزشی مشاور املاک و مستغلات است.
 
دوره های آموزشی مشاور املاک و مستغلات که از صفر تا صد کارتان را پوشش بدهد، یعنی از همان ابتدا که مشتری به شما مراجعه میکند و صحبت را آغاز میکند.
دوره املاک باید به شما تکنیک هایی را آموزش دهد که بتوانید او را به مرحله بعد یعنی انعقاد قرارداد ببرید.
 
در مرحله تنظیم قرارداد ملک دوره آموزش حقوقی مشاور املاک میبایست مهارت نوشتن یک قرارداد کامل و مطابق قانون به شما بدهد. و از قوانین تاثیرگذار در حوزه ملک شما را آگاه سازد تا با رعایت آنها از هرگونه مشکل حقوقی برای خودتان یا طرفین معامله جلوگیری کنید.
در هر معامله ای وجود اختلاف در اجرا امری طبیعی است.
علاوه بر اینکه دوره های آموزشی مشاور املاک و مستغلات باید به شما اصولی یاد بدهد که از این اختلاف جلوگیری کنید، باید شما را مسلح به سلاح رفع اختلاف هم بکند.
وقتی بتوانید اختلافات را حل و فصل کنید میتوانید از همکاری دوباره با مشتری هایتان هم مطمئن باشید.
 
ضمنا کلاس های آموزشگاه مشاورین املاک باید بتواند در پایان دوره مدرک معتبری جهت اثبات مهارت های سه گانه شما در معاملات ملکی بدهد. مدرک مشاور املاک ابزاری برای اطمینان مخاطب به حرفه ای بودن شماست
 
در موسسه آموزش عالی آزاد امین میتوانید تمام این ویژگی هارا یکجا داشته باشید.
موسسه آموزش عالی آزاد امین برگزار کننده ی تخصصیِ دوره های آموزشی مشاور املاک و مستغلات است که باعث میشود از دلال ملک تبدیل به مشاور حرفه ای املاک شوید تا شهرت شغلی و درآمدتان چند برابر شود.
 

دوره های آموزشی مشاور املاک و مستغلات در موسسه امین متشکل از سه دوره است:

۱٫ دوره فروش ساختمان

۲٫ دوره مشاوره حقوقی املاک

۳٫ دوره داوری املاک

برای اطلاعات بیشتر میتوانید فرم پر کنید تا با شما تماس بگیریم یا به طور مستقیم از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

۱٫ دوره فروش ساختمان

 

دوره فروش ساختمان روی مهارت های ارتباطی شما و نهایی کردن معامله کار میکند. این دوره باعث خواهد شد که بتوانید تعداد مشتریان قطعی خود را افزایش دهید و از قطع ارتباط آنها با خودتان جلوگیری کنید. در این دوره آموزش میبینید تا تبدیل به یک مشاور حرفه ای حوزه سرمایه گذاری املاک شوید.

سرفصل های دوره فروش ساختمان

هر کسب و کاری مخاطب خودش را دارد اما یکی از اهداف استراتژیک کسب و کار ها افزایش تعداد مخاطبینش است. با افزایش مشتریان بالقوه، تعداد معاملات بیشتر و طبیعتا درآمدتان بالاتر میرود.

علم بازاریابی و فروش به شما آموزش میدهد که چطور مشتریان بالقوه و مخاطب هایتان را برای رسیدن به درآمد میلیاردی، بیشتر کنید

به عنوان یک مشاور املاک حرفه ای شما باید به تفاوت های فردی مشتریانتان احترام بگذارید و مطابق شخصیتی که دارند با آنها رفتار کنید.

این اصل ساده روانشناسی را فراموش نکنید که ما آدم ها به کسی سریع تر اعتماد میکنیم که شبیه ما باشد و مثل ما رفتار کند. و چه چیزی در کار شما مهم تر از جلب اعتماد اولیه مخاطب؟

با مهارت های ارتباطی مشاور املاک می توانید تاثیر اولیه مطلوبی بر مخاطبتان بگذارید

بعد از جلب اعتماد مخاطب نوبت به کشف نیاز و هدف او میرسد. اینکه شما بتوانید این نیاز و هدف را همانگونه که هست درک کنید و پاسخی درخور به آن بدهید شانس شما را در شکل گیری همکاری بالاتر میبرد.

وقتی بدانید که مخاطب شما چه میخواهد میتوانید بهترین فایل و پیشنهادی که دارید به او بدهید.

این توانایی یک مشاور املاک حرفه ای است که با گفت و گو بتواند نیاز مخاطب را تشخیص دهد و آن را با فایل های ملکی خود تطبیق دهد.

شما با یادگیری فنون مذاکره قادر به این کار خواهید بود.

در بازار ملک فروش کار ساده ای نیست. هرچه که باشد افراد سرمایه زندگی خود را پیش شما می آورند و به همین دلیل حساسیت بیشتری دارند.

شما حتی اگر مذاکره موفقی هم با آنها داشته باشید، اینکه بتوانید مخاطبتان را مشتاق و قانع به همکاری کنید داستان دیگری است.

با تکنیک های ویژه فروش املاک می آموزید که چطور مخاطبتان را قانع و یک فروش موفق را تجربه کنید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید فرم پر کنید تا با شما تماس بگیریم یا به طور مستقیم از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

۲٫ دوره مشاوره حقوقی املاک

 
بخش بزرگی از ورودی پرونده ها به دادگاه، پرونده های ملکی است. شکایت ها و دادخواست هایی میتوانست وجود نداشته بشد اگر مردم کمی بیشتر اطلاعات حقوقی میداشتند یا راهنمایی درستی میگرفتند. حتی بسیاری از این پرونده ها منجر به محکومیت های سنگینی برای مشاورین املاک شده است.
 
شما مسئولیت حقوقی بزرگی بر دوش دارید و باید اطلاعات حقوقی کاملی داشته باشید. 
 
علم حقوق گسترده است ولی شاخه هایی از آن که به طور مستقیم بر کار شما اثر گذارند؛ عبارتند از:

 

کارشناسی و ارزیابی املاک
قوانین قرارداد ها
اصول نگارش قرارداد
حقوق ثبت (استعلامات ثبتی و حقوق جزای ثبتی)
کمیسیون ماده صد
حقوق اسناد تجاری

 

در دوره مشاور حقوقی املاک موسسه امین تمام این قوانین را می آموزید.

در پایان دوره شما علاوه بر مشاور املاک، یک مشاور حقوقی املاک حرفه ای هستید که میتواند مشاوره حقوقی در حوزه ملک بدهد و حتی هزینه ای جدا بابتش دریافت کند.


شما با این دوره میتوانید انواع ملک را مورد بررسی حقوقی قرار دهید تا مشکل قانونی از نظر ثبت و شهرداری نداشته باشند.


میتوانید یک قرارداد درست پیش فروش، اجاره، خرید و… تنظیم کنید که کاملا مطابق قانون باشد و آنقدر حرفه ای تنظیم شده باشد که انتخاب همیشگی مشتری فعلی خود برای معاملات بعدی یا آشنایان و دوستانش باشید.


در اخذ چک و وصول آن مطابق با قوانین تازه تصویب شده عمل کنید تا خسارتی به خود و کارتان وارد نکنید.


با اموزش حقوقی املاک از سری دوره های آموزشی مشاور املاک و مستغلات میتوانید علاوه بر جلوگیری از ایجاد پرونده حقوقی علیه خود، متمایز از همکاران خود باشید و تخصصی در بازار ملک فعالیت کنید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید فرم پر کنید تا با شما تماس بگیریم یا به طور مستقیم از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

۳٫ دوره داوری املاک

وظیفه شما به عنوان یک مشاور املاک حرفه ای تامین منافع طرفین معامله است؛ به گونه ای که هدف هر دو تامین شده و ابهامی در وظایفی که آنها در قبال هم دارند و حقوقشان وجود نداشته باشد.
گاهی طرفین معامله به اختلاف میخورند و این مساله اجتناب ناپذیر است. اختلاف میتواند ناشی از کم کاری ما مشاورین املاک در هماهنگ سازی و جزییات قرارداد باشد یا از عوض شدن نظرات و اصطلاحا دبه کردن طرفین.
 
هرچه که باشد یک مشاور املاک حرفه ای مهارت رفع اختلاف و دوباره به توافق رساندن طرفین را دارد.
اینکه شما بتوانید در قدم اول از اختلافات جلوگیری کنید و در صورت بروز آن رفعش کنید میتواند برای شما درآمد دومی از کار در املاک ایجاد کند.
 
داوری یک مبحث مهم از قانون آیین دادرسی مدنی است که میگوید هر کسی میتواند اختلاف بین دو فرد را حل کند و حق الزحمه حدود ۲ درصدی در ازای آن دریافت کند.
چه کسی برای این کار بهتر از شما که در مسیر شکل گیری قرارداد همراه طرفین معامله بودید؟
در دوره داوری از دوره های آموزشی مشاور املاک و مستغلات، تمام قوانین مربوط به داوری را یاد میگیرید و بعد به شکل عملی کار داوری را می آموزید.
 
با داوری حتی در پایان کارتان هم رضایت مخاطب را جلب میکنید و در ذهن او به عنوان یک مشاور املاک حرفه ای ماندگار خواهید شد. ضمن اینکه هزینه ای مازاد بر کمیسیون خود میگیرید و رای داده شده توسط شما اگر قوانین را رعایت کرده باشید، به اندازه رای قاضی معتبر است.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید فرم پر کنید تا با شما تماس بگیریم یا به طور مستقیم از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

مدرک مشاور املاک بین المللی

با گذراندن دوره های آموزشی مشاور املاک و مستغلات شما سه مدرک املاک با عنوان های زیر دریافت میکنید:
 

مدرک مدیریت  و مشاور فروش ساختمان

مدرک مشاور حقوقی املاک

مدرک داوری حقوقی 

 
مدارک موسسه آموزش عالی آزاد امین زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری صادر میشوند. و مهر هلوگرامی وزارت علوم و بارکد جهت استعلام اعتبار و صحت گواهینامه دریافتی را دارد؛ به علت وجود این ویژگی ها مدارک املاک موسسه امین قابل ترجمه رسمی قوه قضاییه است.
 
یعنی هر سه گواهینامه املاک اعتبار بین المللی دارد و میتوانید با این مدارک مهاجرت کنید و در کشور مقصد رزومه قابل قبول و معتبری از فعالیت شغلی خود به کشور مقصد نشان دهید.
 
وجود این گواهینامه ها روی دیوار پشت سرتان در دفتر املاک، وجه معتبر و مطمئنی به شما و کارتان میدهد. و خیال مراجعه کننده را از داشتن مهارت های لازم کارتان و اینکه پیش فرد درستی آمده؛ راحت میکنید.
 
مدرک صادر شده برای دانش پذیران موسسه آموزش عالی آزاد امین را در سمت چپ و ترجمه رسمی قوه قضاییه را در سمت راست مشاهده میکنید.
گواهینامه دوره های مشاور حقوقی مدیریت فروش با مدرک بین المللی و ترجمه رسمی

برای اطلاعات بیشتر میتوانید فرم پر کنید تا با شما تماس بگیریم یا به طور مستقیم از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

برای آشنایی بیشتر با چگونگی تاثیر این دوره ها بر درآمدتان ویدیو زیر را مشاهده کنید.

نمونه ای از تدریس اساتید در دوره های مجازی مشاور املاک و مستغلات

به یاد داشته باشید که فقط در صورتی در بازار املاک میتوانید دوام بیاورید که حرفه ای و تخصصی عمل کنید.

از هیچ فرصتی برای ارتقای مهارت هایتان ساده نگذرید.

موسسه امین برای پیشرفت کاری شما تمام تلاشش را میکند.
به خانواده بزرگ امین بپیوندید.

"*" indicates required fields

آشنایی تصویری با موسسه آموزش عالی آزاد امین