مدیریت اجرایی MBA

مدیریت-اجرایی-MBA
به این مقاله امتیاز دهید

مدیریت در کشورهای توسعه یافته یک زمینه پر اهمیت است که اساس کشور براساس آن اداره می شود. مدیریت صحیح در سطح بزرگ کشور و در سطح کوچک سازمان و شرکت ها را سر پا نگه می دارد. مدیریت اجرایی MBA زمینه ای از مدیریت است که حاوی مهارت های جدید و متفاوت برای حل مشکلات مدیریتی در سازمان ها و صاحبین کسب و کار در بازار که دیدی برتر نثبت به مدیریت اعطا میکند.

ساختار مدیریت:

سیستم مدیریتی سازمان ها شامل هیئت مدیره و مدیریت اجرایی MBA می باشند.

هیئت مدیره: مدیریت عملکرد قسمت اجرایی سازمان و همین طور نظارت بر سازمان و مشارکت در تعیین استراتژی سازمان.

مدیریت اجرایی MBA: به نوبه خود مسئولیت عملیات روزانه سازمان را بر عهده دارند.

mba در مشهد

 

مدیر اجرایی کیست؟

تیم مدیریت اجرایی MBA، توسط هیئت مدیره انتخاب می‌شوند. از مهم‌ترین وظایف مدیریت اجرایی MBA، جهت دادن به عملکرد کارمندان و مدیران در راستای اهداف داخلی سازمان، همچنین تقویت ارتباطات خارجی سازمان در راستای اجرای استراتژی‌های کلان آن سازمان بر عهده تیم مدیریت اجرایی سازمان است.

فردی که در رأس مدریت اجرایی MBA قرار دارد مدیر ارشد اجرایی است که مسئولیت‌ اداره‌کردن، تصمیم‌گیری و رهبری را در سازمان بر عهده دارد. مدیر ارشد اجرایی می‌تواند در نقش یک رابط با عوامل خارج از سازمان و نیز کارفرمایان و کارمندان سازمان عمل کند.

مدریت اجرایی MBA :

تصمیمات کلان مرتبط با سیاست و استراتژی های سازمان بر عهده مدیران ارشد است که به عنوان رهبر سازمان به اعضای هیئت مدیره مشاوره می‌دهد و کارمندان را در اجرای بهتر برنامه های سازمان تشویق می کند.

در بیان نقش مدیریت اجرایی MBA، به طور عمده به تیمی از مدیران سازمان اطلاق می شود که استراتژی ها و سیاست های سازمان را تدوین نموده و اهداف فرعی و اصلی را در راستای سیاست های سازمان تعیین کرده و عملکرد و وظایف کارکنان را در راستای این اهداف تنظیم می کنند و بازخورد آن را در راستای دستیابی به اهداف سازمان مورد بررسی قرار می دهند. البته که این بخشی از وظایف مدیر ارشد اجرایی است.

هدف از رشته مدیریت اجرایی MBA تربیت مدیرانی کوشا برای سازمان های مختلف خصوصی، دولتی در زمینه تولیدی و خدماتی است تا بتوانند با بهره گیری از آخرین دستاوردهای دانش مدیریت و تجارب کشورهای صنعتی و با در نظر گرفتن شرایط بومی، وظایف خود را در زمینه برنامه ریزی، سازماندهی، هماهنگی و کنترل، رهبری و مدیریت منابع انسانی، و بالاخره نوآوری و تحول به نحوی مؤثرتر از گذشته انجام دهند و در بهبود نظام مدیریت در سازمان مؤثر باشد.
فارغ التحصیلان با گذراندن این دوره به حرفه مدیریت تسلط یافته و با استفاده از فنون و تئوری های جدید و مطابق با اصول و استانداردهای بین المللی  وظایف خود را در سطحی بهتر انجام دهند و با کسب تجربیات بیشتر در سطوح بالاتر مدیریت مسئولیت های مهم تری را عهده دار شوند.

مشاهده مقالات بیشتر

معرفی و اهمیت دوره مدیریت (MBA) در مشهد

ثبت نام و شروع دوره مدیریت اجرایی MBA

آشنایی با رشته MBA و مزایای انتخاب و تحصیل در آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم