مجله حقوقی امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Legal Blog

Educational articles of Amin Business School

شغل مشاور حقوقی چیست و چگونه مشاور حقوقی شویم؟

شغل مشاور حقوقی چیست و چگونه مشاور حقوقی شویم؟

4.1/5 - (9 امتیاز)

همه ی افراد جامعه دارای اطلاعات کافی از امور حقوقی نمی‌باشند. همین امر باعث می شود نتوانند به درستی از حق و حقوق خود دفاع کنند. در اینجاست که برای جلوگیری از ضرر و زیان های احتمالی به افرادی مثل شما، یعنی مشاوران حقوقی مراجعه میکنند.
شغل مشاور حقوقی، یک شغل با درآمد بالاست. اما برای اینکه به این درآمد بالا برسیم باید چکار کنیم و چگونه مشاور حقوقی شویم؟

 

امروزه بسیاری از شرکت ها و سازمان ها برای حل مشکلات خود، از مشاوران حقوقی مجرب و دارای مدرک معتبر کمک میگیرند. در این مقاله فرصت های شغلی و بازار کار رشته حقوق را بررسی خواهیم کرد.

 

ابتدا برای این که به این سوال پاسخ دهیم که چگونه یک مشاور حقوقی حرفه‌ای با درآمد بالا باشیم، باید در دوره های موسسات معتبر شرکت کنیم. موسسه آموزش عالی آزاد امین زیر نظر وزارت علوم و مورد تاییدیه سازمان جهانی WES، دوره آموزشی حقوقی را برگزار کرده است. در پایان این دوره مدرکی معتبر و قابل ترجمه دریافت خواهید کرد.

دوره های حقوقی + مدرک معتبر

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با دوره حقوق کاربردی و یا شغل مشاور حقوقی می‌توانید فرم زیر را پر کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. 

نام و نام خانواداگی

 

شغل مشاور حقوقی

احتمالا شما فارغ التحصیل حقوق یا علاقه مند به حقوق هستید. و دوست دارید بدانید بعد از گرفتن مدرک حقوق چه کنیم؟

زمینه های بسیاری وجود دارد که بعد از فارغ التحصیلی از رشته حقوق می‌توانید در آن ها شروع به کار کنید. ما در این مقاله راه هایی را پیش روی شما میگذاریم که درآمد شما را تضمین خواهد کرد و بسیار در بالا بردن اعتبار شما تاثیر خواهد گذاشت.شغل مشاور حقوقی چیست؟

ما باید از حقوق و تکالیف خودمان و دیگران آگاه باشیم. اهمیت این آگاهی زمانی واقعا خودش را نشان میدهد که بهای زیادی برای ندانستن پرداخت میکنیم. مثل زنی که بدون قصد بخشیدن مهریه سندی را امضا کرده در حالی که مضمون برگه بخشش مهریه بوده و نمیتواند عدم قصد را به دادگاه اثبات کند.

 

درنتیجه علم حقوق (در اینجا به معنای قوانین نظام حقوقی ایران) علمی است که همه ی افراد باید از آن کمک بگیرند. اما واقعیت این است که ما همیشه نمی توانیم در هر کاری همه ی قوانین را بدانیم. برای همین به افراد مطلعی نیاز داریم که قبل هر اقدامی با آنها مشورت کنیم تا مسیر درستی را انتخاب کنیم. در این صورت به مشاوان حقوقی مراجعه می کنیم. به بیان ساده، مشاور حقوقی کسی است که با داشتن علم و آگاهی لازم در زمینه امور حقوقی، می تواند افراد را از تکالیف، پیامد ها و حقوق هر اقدامی مطلع کند.

 

بسیاری فکر میکنند مشاور حقوقی همان وکیل است، اما نقش این دو با هم متفاوت است. در اصل مشاوران حقوقی به ادارات، سازمان ها و شرکت ها مشاوره میدهند و در گرفتن تصمیم های مهم به مدیران کمک میکنند. امروزه سازمان ها و شرکت ها به جای استفاده از وکیل، بیشتر از مشاوران حقوقی کمک میگیرند. یک شرکت می تواند از یک یا چند مشاور حقوقی استفاده کند.

 

یکی دیگر از مشاغلی که میتوان با مدرک حقوق ایجاد کرد، داور حقوقی است. در مقاله چگونه داور حقوقی شویم بیشتر در این رابطه بخوانید

 

شرایط مشاور حقوقی شدن

شرایط مشاور حقوقی شدن در کشور های مختلف به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی برای مشاور حقوقی شدن باید موارد زیر را در نظر گرفت.شرایط مشاور حقوقی شدن

1) تحصیلات حقوقی: اطلاعات تئوری و خامی که در دانشگاه یاد گرفتید را تبدیل به مهارت حقوقی کنید. تا بتوانید از آنها در مشاوره دادن به افراد و کسب درآمد بیشتر استفاده کنید.

2) تجربه حقوقی: در ابتدای کار اطلاعات کاربردی حقوقی خود را در زمینه هایی که افراد بیشتری نیاز به مشاوره دارند گسترش دهید و بعد فعالیت خود را تخصصی و در یک یا دو زمینه پیش ببرید تا به شهرت حرفه ای برسید.

3) مدرک حقوقی: اهمیت داشتن مدرک را دست کم نگیرید. زیرا برای اثبات مهارت های حقوقی و اطلاعات کاربردی خود، نیاز است که مدرک داشته باشید.

4) مهارت مذاکره و فن بیان: توانایی مذاکره و فروش را در خود بالا ببرید و به کاری که میکنید به چشم یک کسب و کار نگاه کنید. در این صورت حتی از سوالات پراکنده حقوقی فامیل و دوستانتان هم می توانید کسب درآمد کنید.

 

شما برای دست یابی به چهارمورد بالا میتوانید در کنار یک وکیل کارکشته مشغول به کار شوید. قطعا این کار مستلزم زمان زیاد و تلاشی بیشتر است تا بتوانید با جلب اعتمادش از او بخواهید که به شما اطلاعات کاربردی حقوقی خود را منتقل کند. حتی می توانید در کنار یک وکیل، موسسه حقوقی خود را نیز ثبت کنید. برای آگاهی بیشتر از این موضوع پیشنهاد میکنیم مقاله تاسیس موسسه حقوقی بدون پروانه وکالت را بخوانید.

 

شروع هیچ امری آسان نیست

راه مشاور حقوقی شدن تک مرحله ای و سریع نیست، ولی میتواند ساده تر شود. امور حقوقی از آن دسته مفاهیمی است که درک آن برای همه آسان نیست. به همین دلیل شما به عنوان کسی که در آینده قرار است مشاوره حقوقی به دیگران بدهید، باید نسبت به این مفاهیم و مطالب آگاهی کافی و لازم را داشته باشید.

موسسه آموزش عالی آزاد امین با برگزاری دوره های آموزشی کارشناسان حقوقی (مشاور حقوقی، وکیل سایبری، داوری حقوقی) به شما در این راه کمک می کند. و به پیشرفت شغلی شما سرعت می بخشد.

 

این دوره ها به صورت حضوری در مشهد و به صورت مجازی در سراسر ایران برگزار میشود.
شما در دوره های موسسه آموزش عالی آزاد امین مهارت حقوقی و اطلاعات کاربردی آموزش میبینید تا بتوانید مشاوره حقوقی بهتری به دیگران بدهید. ضمنا دوره را با اخذ مدرک معتبر بین المللی مورد تایید وزارت علوم،تحقیقات و فناوری تمام میکنید.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در جلسه رایگان مشاوره با کارشناسان حقوقی موسسه امین، شماره خود را در فرم زیر وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

نام و نام خانوادگی
انتخاب دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب دو گزینه امکان پذیر است

 

 

مدرک صادر شده برای دانش پذیر موسسه آموزش عالی آزاد امین در سمت چپ و ترجمه رسمی قوه قضاییه را در راست میبینید.

گواهینامه دوره های مشاور حقوقی مدیریت فروش با مدرک بین المللی و ترجمه رسمی

 

چگونه مشاور حقوقی شویم؟

هدف کسی که این سوال را می پرسد، قطعا تنها مشاور حقوقی شدن نیست تا یکی به هزاران نفر فعال در این حوزه اضافه شود. شما در واقع میخواهید که از بقیه رقیب هایتان بهتر باشید تا هم حرفه ای تر کار کنید و هم درآمد بالاتری داشته باشید. اگر اینطور نباشید دیر یا زود از دور مسابقه کنار زده خواهید شد.مشاور حقوقی موفق

برای تبدیل شدن به یک مشاور حقوقی موفق باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

1) صحت و درستی

تمام اطلاعاتی که شما به وسیله آنها راه و چاه را به مخاطب نشان میدهید باید مطابق با واقعیتی باشد که در دادگاه ها جریان دارد. یعنی فرد بتواند بعد از جلسه مشاوره حقوقی با شما توصیه هایتان را اجرا کند و به چیزی که میخواهد برسد. و حرف هایی نباشد که خود مرحوم کاتوزیان هم از اثبات و اجرای آنها در دادگاه ناتوان باشد.

2) بروز رسانی اطلاعات

شما باید دائم به دنبال افزایش اطلاعات و بروز رسانی دانش خود باشید، تا مشاوره اشتباه ندهید و فرد را از مسیر درست دور نکنید.

3) اعتماد سازی

برای جلب اعتماد و اطمینان طرف مقابل حتما از ابزار های مختلفی برای اثبات تعهد کاری و دانش تخصصی و به روز خود استفاده کنید تا علاوه بر قانع شدن مخاطب، شما را به دوستانش هم معرفی کند.

4) شناخت نیاز جامعه

اگر می خواهید درآمدتان رو به روز بیشتر شود، باید نیاز های جامعه را بشناسید، و مطابق با آن اطلاعات خود را بالا ببرید. مشاوره حقوقی لازم جامعه امروز علاوه بر مواردی مثل تنظیم قرارداد، بیمه، مالیات و … در قواعد حقوقی فضای مجازی نیز هست.

5) غلبه بر چالش ها

در کار مشاور حقوقی چالش های زیادی وجود دارد مثل اینکه اکثرا توقع دارند که شما بدون هیچ چشم داشتی آنها را راهنمایی کنید یا حاضر نیستند که حق الزحمه مناسبی به کاری که برایشان انجام دادید بدهند، این چالش ها را با آموزش دیدن نحوه راه اندازی کسب و کار حقوقی و مذاکره و فروش میتوانید برطرف کنید.

 

مدارک لازم برای مشاور حقوقیمدارک لازم برای مشاور حقوقی شدن

برای کار در رشته مشاور حقوقی، داشتن مدرک، مهم تر از داشتن اطلاعات به روز و کاربردی است. مدرک مشاور حقوقی صرفا برای اثبات توانایی شما کاربرد دارد که میتوانید از آن برای استخدام شدن یا مهاجرت استفاده کنید. آنچه از شما مشاور حقوقی میسازد اطلاعاتتان و توانایی شما در انتقال آن است.

 

اما شما با گذراندن دوره های آموزشی کارشناسان حقوقی موسسه امین میتوانید مدرک مشاور حقوقی را از ما دریافت کنید.
این مدرک مورد تایید وزارت علوم بوده و مهر هولوگرامی و بارکد برای تشخیص اصالت مدرک دارد. به همین دلیل نیز قابل ترجمه رسمی دادگستری میباشد که میتوان از ترجمه آن برای مهاجرت نیز استفاده کرد. همچنین با شرکت در دوره رایگان حقوقی به داوری حقوقی و قرارداد نویسی مسلط شوید و از این راه کسب درآمد کنید.دوره تخصصی حقوق رایگان

شرکت در دوره کارشناسان حقوقی موسسه امین علاوه بر ارائه مدرک مشاور حقوقی، به شما آموزش می‌دهد چگونه داور حقوقی شویم؟ و در کنار مشاوره حقوقی به داوری نیز بپردازید و درآمد خود را چند برابر کنید. در ادامه به توضیح دوره حقوق کاربردی میپردازیم.

 

دوره های مشاور حقوقی موسسه آموزش عالی آزاد امیندوره های آموزشی کارشناسان حقوقی

سر فصل های این دوره به افرد تازه کار کمک میکند، شروع حرفه ای تری به بازار کار داشته باشند و سریع تر رشد کنند. همچنین به افرادی که تجربه کار دارند کمک میکند که چالش ها را شناسایی و آنها را برطرف کنند تا بیشتر از قبل موفق شوند. سر فصل های این دوره به صورت زیر می باشد:

 

  1. دوره مشاور حقوقی:
    مهمترین و پول ساز ترین سرفصل های کاربردی حقوق که نیاز روز جامعه است، در این دوره برای شما گردآوری شده. شما به صورت مهارتی-کاربردی آنها را می آموزید تا بتوانید با مشاوره حقوقی به دیگران کمک کنید و در ازای آن هزینه ای دریافت کنید.


  2. دوره وکیل سایبر اطلاعات حقوقی:
    در این دوره، اطلاعات حقوقی مخصوص اینترنت را  می آموزید، تا بتوانید به سوالات و مشکلات حقوقی افراد در این باره به خوبی پاسخ بدهید.
  3. دوره داوری:
    تکمیل کننده مهارت های حقوقی شما داوری است. مشاور حقوقی که نداند چطور اختلاف بین طرفین را حل کند و صلح ایجاد کند، در واقع نتوانسته که هدف قوانین و مقررات (که ایجاد صلح است) را برآورده کند. در دوره داوری می آموزید که چطور با حل اختلاف طرفین علاوه بر تکمیل کردن کار خود حق الزحمه ی جداگانه نیز دریافت کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با زمینه های شغلی در رشته حقوق، مطالعه مقاله  کسب درآمد از رشته حقوق را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

فرصت های شغلی و بازار کار مشاور حقوقی

برای اینکه فرصت های شغلی و بازار کار مشاوره حقوقی را بیشتر بشناسید میتوانید از سایت هایی مثل www.e-estekhdam.com استفاده کنید.

 

برای تبدیل شدن به یک مشاور یا کارشناس حقوقی، داشتن تحصیلات مرتبط شرط است. شما باید برای محکم کردن قدم های خود در این حوزه، از اطلاعات و مهارت حقوقی بالایی برخوردار باشید. برای آشنایی بشتر با بازار کار رشته مشاور حقوقی ویدئو زیر را مشاهده کنید.

 

بنابراین برای قوی کردن رزومه کاری خود، میتوانید در دوره های آموزشی کارشناسان حقوقی موسسه امین شرکت کنید تا با دریافت مدرک معتبر شانس استخدامی خود را بالا ببرید.

 

شما در موسسه امین با گذراندن سه دوره مشاور حقوقی، وکیل سایبر و داوری حقوقی تمام اطلاعات حقوقی کاربردی برای شروع کارتان را می آموزید.

 

دوره های کارشناسان حقوقی به شما مهارت تنظیم قرارداد و لایحه نویسی را میدهد. همچنین در زمینه های بیمه، امور مالیاتی ، کمیسیون ماده صد و حقوق ثبت نیز اطلاعات کاربردی برای مشاوره دادن بدست خواهید آورد.

 

درآمد مشاور حقوقی

مشاوران حقوقی باتوجه به مهارت و دانشی که دارند می توانند حقوق های متفاوتی داشته باشند.درآمد مشاور حقوقی چگونه است؟

درآمد یک مشاور حقوقی به عوامل دیگری نیز بستگی دارد. مشاورانی که در شرکت های خصوصی فعالیت میکنند می توانند درخواست حقوق بیشتری داشته باشند. همچنین در شهر های بزرگتر مانند تهران درآمد مشاوران می تواند متفاوت تر از دیگر شهر ها باشد. 

 

اما بطور کلی درآمد پایه مشاورین حقوقی از 4.000.000 تومان تا 15.000.000 تومان متغیر است. حقوق مشاوران حقوقی به تفکیک سابقه کاری به شرح زیر می باشد:

کمتر از 3 سال سابقه کار، 6.000.000 تومان است.

بین 3 تا 7 سال سابقه کار، 11.000.000 تومان تا 12.000.000 تومان است.

بین 7 تا 15 سال سابقه کار، 15.000.000 تومان است.

 

برای آشنایی بیشتر با تاثیر این دوره ها بر درآمدتان و نقش موسسه آموزش عالی آزاد امین در آن ویدیوی زیر را ببینید:

 

 

آشنایی تصویری با موسسه آموزش عالی آزاد امین

چگونه مشاور حقوقی شویم

 

مدارک لازم برای مشاور حقوقی

 

شغل مشاور حقوقی

شغل مشاور حقوقی چیست و چقدر درآمد دارد؟

شغل مشاور حقوقی یکی از زیر شاخه های حقوق است که با داشتن مدرک مشاور حقوقی میتوانید در موضوعات حقوقی با دادن مشاوره و درآمد کسب کنید و از درآمد بالای این رشته استفاده کنید.

چگونه مشاور حقوقی شویم؟

برای مشاور حقوقی شدن باید مدرک این رشته را داشته باشید. موسسه امین با ارائه مدرک رسمی وزارت علوم و آموزش های کامل شما را تبدیل به یک مشاور حقوقی حرفه ای میکند.

نیاز به مشاوره تخصصی دوره های حقوقی معتبر دارید؟ شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
(100% رایگان)

نام و نام خانوادگی

نمونه مدارک رسمی دوره های حقوق کاربردی

با کلیک بر روی تصاویر، عکس مدرک را به طور کامل و با کیفیت بالا مشاهده کنید.

وبینارهای آموزشی رایگان

برای شرکت در سلسله کسب در آمد از رشته حقوق، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

اساتید حقوقی موسسه آموزش عالی آزاد امین
کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
کارشناسی فقه و مبانی حقوق اسلامی
کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی
کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
کارشناسی ارشد حقوق بین الملل
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم
در صورت ثبت نام در هر دوره ای، میتوانید به صورت مادام العمر در تمام دوره های بعدی که برگزار میشود هم شرکت کنید. حتی اگر 1541 سال بعد مراجعه کنید!
تمامی دوره ها با مدارک رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه میشود. همراه با قابلیت ترجمه رسمی دادگستری.
دوره های موسسه آموزش عالی آزاد امین مورد تایید WES کانادا و آمریکاست. WES در سراسر دنیا معتبر است و برای کاریابی یا ادامه تحصیل بعد از مهاجرت کار شما را آسان میکند.
مزیت ما این است که دانشگاه نیستیم. یعنی اساتید ما علاوه بر دانش، دارای تجربه عملی زیادی هستند و سرفصل ها به صورت تئوری، عملی و کیس استادی (مثال های واقعی) ارائه میشود.
جشنواره فروش بی تکرار دوره های حقوق کاربردی
فقط تا ساعت 24:00 شنبه 13 آبان ماه

یک کلیک و 15 میلیون تومان هدیه آموزشی

وبینار رایگان "ماشین پولسازی حقوق"

چگونه میشود با رشته حقوق که یکی از پولسازترین رشته های دانشگاهی است، به درآمدهای بالا رسید؟
قراردادنویسی اصولی+  آموزش کسب درآمد از رشته حقوق

دوره رایگان کسب درآمد از رشته حقوق

چگونه میشود با رشته حقوق که یکی از پولسازترین رشته های دانشگاهی است، به درآمدهای بالا رسید؟
 این دوره کوتاه را از دست ندهید. 

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی