مجله مدیریت امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Management Blog

Educational articles of Amin Business School

کاربرد هوش مصنوعی برای مدیران

کاربرد هوش مصنوعی برای مدیران: سریع‌تر، موفق‌تر و حرفه ای تر

کاربرد هوش مصنوعی برای مدیران: سریع‌تر، موفق‌تر و حرفه ای تر

هوش مصنوعی می‌تواند به مدیران کمک کند تا تصمیمات بهتری بگیرند، منابع انسانی خود را به طور کارآمدتری مدیریت کنند، داده‌ها را بهتر تحلیل کنند و بهره‌وری خود را افزایش دهند.
4/5 - (5 امتیاز)

 کاربرد هوش مصنوعی برای مدیران امروزه به ترندی روبه رشد و همه‌پسند تبدیل شده است. حتما این سؤال برای شما پیش آمده است که چگونه مدیران می‌توانند از هوش مصنوعی در مدیریت خود بهره بگیرند؟  آیا متوجه شده اید که هوش مصنوعی (AI) چگونه زندگی ما را تغییر می دهد؟ باورنکردنی است!

بیایید با هم در این مقاله دنیای هوش مصنوعی را بررسی کنیم و با اشاره ای به مزایایی برای مدیران، به سراغ نحوه عملکرد و کاربرد هوش مصنوعی در مدیریت و کسب‌وکارها برویم. بی شک راهکارها و راه حل های سودمندی را در این مقاله برای داشتن شیوه هایی نویین در مدیریت خود خواهید یافت.

به عنوان مدیر می توانید از صفحه دپارتمان مدیریت، دوره رایگان موسسه اموزش عالی ازاد امین، مانند مینی دوره رایگان MBA را بارگیری کنید. چنانچه سوالی درباره کسب و کار خود دارید فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در یک جلسه مشاوره رایگان با شما تماس بگیرند.

دوره مدیریت mba رایگان

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی (AI) در حال حاضر یک موضوع داغ و جنجال برانگیز است. از یک طرف، برخی بیم این را دارند که هوش مصنوعی اطلاعات نادرست، تهدیدات امنیت سایبری و از دست رفتن مشاغل را به همراه داشته باشد.

هوش مصنوعی چیست؟

از سوی دیگر، پیشرفت‌های جدید در این زمینه به این معنی است که فناوری می‌تواند به شرکت‌ها و مدیران آنها کمک کند تا سریع‌تر از همیشه به اهداف خود دست یابند. هوش مصنوعی همچنین می‌تواند به مدیران کمک کند تا تصمیمات پیش‌بینی‌کننده‌ای بگیرند که هدف‌گذاری آنها را هدایت می‌کند و به نتایج بهتری می‌انجامد.

به زبان ساده می توان گفت که هوش مصنوعی به شبیه سازی فرآیندهای هوش انسانی توسط ماشین ها اشاره دارد. شرکت ها از هوش مصنوعی برای حل مشکلات و حتی دستیابی به اهداف خاص استفاده می کنند. هوش مصنوعی در زمینه هایی مانند پزشکی، بهداشت، رباتیک، علم، آموزش، ارتش، کشاورزی، حمل‌ونقل، بازاریابی و موارد دیگر برای شبیه سازی هوش انسانی استفاده می شود.

برخی از رایج ترین کاربردهای آن شامل مدیریت دانش، انطباق، پردازش زبان طبیعی و تشخیص گفتار است. هوش مصنوعی همچنین می‌تواند به مدیران در انجام وظایفی که معمولاً به انسان نیاز دارد، مانند تصمیم‌گیری و استدلال کمک کند. برای داشتن اطلاعات بیشتر به مقاله نقش هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال در همین وبسایت مراجعه کنید.

پیشگامان عرصه هوش مصنوعی

OpenAI روی طیف وسیعی از پروژه‌های هوش مصنوعی از جمله توسعه چت‌بات‌ها، ماشین‌های یادگیری عمیق و هوش مصنوعی عمومی کار می‌کند. یکی از پروژه‌های مهم OpenAI، توسعه چت‌باتی به نام GPT-3 است که توانایی تولید متن، ترجمه زبان‌ها و نوشتن انواع مختلف محتوا را دارد.

این شرکت همچنین روی توسعه هوش مصنوعی ایمن و اخلاقی کار می‌کند. این شرکت معتقد است که هوش مصنوعی باید به گونه‌ای توسعه یابد که از انسان‌ها محافظت کند و تأثیر مثبتی بر جامعه داشته باشد.

شرکت OpenAI یک شرکت پژوهشی غیرانتفاعی هوش مصنوعی آمریکایی است که هدفش توسعه هوش مصنوعی دوستانه برای خدمت به بشریت است. این شرکت در 11 دسامبر 2015 توسط ایلان ماسک، سامانثا بلیک، پیتر تیلور و دیگران تأسیس شد.

این شرکت روی طیف وسیعی از پروژه‌های هوش مصنوعی از جمله توسعه چت‌بات‌ها، ماشین‌های یادگیری عمیق و هوش مصنوعی عمومی کار می‌کند. یکی از پروژه‌های مهم OpenAI، توسعه چت‌باتی به نام GPT-3 است که توانایی تولید متن، ترجمه زبان‌ها و نوشتن انواع مختلف محتوا را دارد.

همچنین روی توسعه هوش مصنوعی ایمن و اخلاقی کار می‌کند. این شرکت معتقد است که هوش مصنوعی باید به گونه‌ای توسعه یابد که از انسان‌ها محافظت کند و تأثیر مثبتی بر جامعه داشته باشد.

تاریخچه

ایده تأسیس OpenAI در سال 2014 توسط ایلان ماسک، سامانثا بلیک و پیتر تیلور مطرح شد. این سه نفر نگران بودند که هوش مصنوعی ممکن است به تهدیدی برای بشریت تبدیل شود. آنها معتقد بودند که برای جلوگیری از این اتفاق، باید هوش مصنوعی را به گونه‌ای توسعه دهند که از انسان‌ها محافظت کند و تأثیر مثبتی بر جامعه داشته باشد.

OpenAI در 11 دسامبر 2015 به صورت رسمی تأسیس شد. ایلان ماسک، سامانثا بلیک، پیتر تیلور و همچنین برخی از شرکت‌ها و افراد ثروتمند دیگر، سرمایه‌گذاران اولیه OpenAI بودند.

اهداف

هدف اصلی OpenAI، توسعه هوش مصنوعی دوستانه برای خدمت به بشریت است. این شرکت معتقد است که هوش مصنوعی می‌تواند ابزاری قدرتمند برای حل مشکلات جهان باشد. با این حال، OpenAI همچنین نگران است که هوش مصنوعی ممکن است به تهدیدی برای بشریت تبدیل شود. به همین دلیل، این شرکت بر توسعه هوش مصنوعی ایمن و اخلاقی تمرکز دارد.

شرکت‌های دیگری نیز وجود دارند که فقط با هوش مصنوعی کار می‌کنند، از جمله:

  • Google AI
  • DeepMind
  • IBM Watson AI
  • Microsoft Azure AI

هوش مصنوعی در مدیریت، انقلابی غافلگیرکننده          

هوش مصنوعی یک موجود جادویی دانا نیست. بلکه فناوری است که برای عملکرد خود به داده ها، الگوریتم ها و ورودی‌های انسانی نیاز دارد. با این اوصاف، خبر خوبی برای کسانی که تجربه کدنویسی ندارند، وجود دارد و خبر این است که ابزارها و پلتفرم های کاربر پسند مختلفی برای شما در دسترس هستند.

هوش مصنوعی یک انقلاب غافلگیرکننده 

روشن است که هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که با خودکار کردن کارهای خسته کننده، ارائه توصیه‌های شخصی و حتی پیش‌بینی روندهای آینده، زندگی ما را آسان‌تر کند. از این رو است که می توان گفت هوش مصنوعی، انقلابی غافلگیرکننده در همه صنایع به وجود اورده است.

بنابراین برای استفاده از آنچه هوش مصنوعی ارائه می‌دهد، باید چگونگی عملکرد آن را بدانید و از زمینه هایی که در آن نقش دارد آگاه باشید. در نتیجه بهتر است کمی با اصطلاعات مربوط به هوش مصنوعی در بخش بعدی آشنا شوید.

 دوره MBA مشهد در موسسه آموزش عالی امین برای شما مدیران و صاحبان کسب و کار با آموزشهای کاربردی و به روزرسانی شده درباره مدیریت رفتارهای سازمانی همراه است. این دوره ها به صورت دوره آنلاین مدیریت MBA و دوره آنلاین مدیریت DBA نیز به منظوری دستیابی سریعتر و آسانتر به مدرک مدیریت ارائه می شوند. دوره  فرم زیر را کامل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

 

نام و نام خانواداگی

آشنایی با اصطلاحات ضروری هوش مصنوعی برای مدیران

در زیر می توانید اصطلاعاتی ضروری را که مربوط به هوش مصنوعی است، با اشاره کوتاهی به تعریف آن ببینید.

آشنایی با اصطلاحات ضروری هوش مصنوعی

هوش مصنوعی

شاخه ای از علوم کامپیوتر بر ایجاد ماشین هایی متمرکز است که می توانند کارهایی را انجام دهند که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارند.

یادگیری ماشینی

زیرمجموعه‌ای از هوش مصنوعی که شامل ایجاد الگوریتم‌هایی است که می‌توانند از آن‌ها یاد بگیرند و بر اساس داده‌ها پیش‌بینی یا تصمیم بگیرند.

یادگیری عمیق

نوعی یادگیری ماشینی که شامل ایجاد شبکه های عصبی با لایه های متعدد برای یادگیری و طبقه بندی داده ها می شود.

پردازش زبان طبیعی (NLP)

پردازش زبان طبیعی شاخه ای از هوش مصنوعی بر توانمندسازی رایانه ها برای درک، تفسیر و تولید زبان انسانی متمرکز است.

دید ماشینی

دید ماشینی شاخه ای از هوش مصنوعی بر روی توانمندسازی رایانه ها برای درک و تفسیر داده های بصری متمرکز است.

رباتیک

رباتیک شاخه ای از هوش مصنوعی بر ایجاد ربات ها و ماشین هایی تمرکز دارد که می توانند وظایفی را که معمولا توسط انسان انجام می شود انجام دهند.

شبکه های عصبی

شبکه های عصبی نوعی الگوریتم یادگیری ماشینی که بر اساس ساختار و عملکرد مغز انسان مدل سازی می شود.

یادگیری نظارت شده

نوعی از یادگیری ماشینی که در آن الگوریتم بر روی داده های برچسب دار آموزش داده می شود، به این معنی که نمونه هایی از آنچه قرار است یاد بگیرد ارائه می شود.

یادگیری بدون نظارت

همواره یادگیری بدون نظارت نوعی از یادگیری ماشینی که در آن الگوریتم بر روی داده‌های بدون برچسب آموزش داده می‌شود، به این معنی که به تنهایی الگوها و روابط را کشف می‌کند.

یادگیری تقویتی

درواقع یادگیری تقویتی نوعی از یادگیری ماشینی که در آن الگوریتم از طریق آزمون و خطا آموزش داده می‌شود و در هنگام تصمیم‌گیری، بازخورد به شکل پاداش یا جریمه دریافت می‌کند.

می‌دانیم که شما به‌عنوان مدیر، نمی‌توانید کاربرد هوش مصنوعی را نادیده بگیرید با نیاز است که با  الگوریتم‌های هوش مصنوعی نیز آشنا شوید.

دوره های مدیریت موسسه آموزش عالی آزاد امین با 20سال پیشینه آموزش دورهای مدیریتی MBA و  DBA فرصتی عالی برای کسب این مهارت مدیریتی ارزشمند هستند. فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیریرند.

نام و نام خانواداگی

مزایای هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در حال دگرگونی شیوه عملکرد کسب و کارها است. پس فواید و مزایای آن چیست؟ بنابراین برای اطلاعاتی درباره مزتیهای هوش مصنوعی شگفت‌انگیز آماده شوید!

مزایای هوش مصنوعی

در اینجا چند راه وجود دارد که چگونه یادگیری هوش مصنوعی می تواند شما و سازمانتان را متحول کند:

 تصمیم‌گیری بهبودیافته:

 با هوش مصنوعی، می‌توانید تصمیمات بهتر و سریع‌تری بگیرید زیرا بینش‌هایی درباره رفتار مشتری، روند بازار و عملکرد شرکت به شما می‌دهد. همچنین می توانید برای شناسایی فرصت های جدید و تصمیم گیری آگاهانه در مورد سرمایه گذاری ها و راهبرد ها از الگوریتم های یادگیری ماشین استفاده کنید.

خودکارسازی فرآیندها:

می‌توانید از یادگیری ماشینی برای خودکارسازی فرآیندهای خسته‌کننده مختلف مانند تقسیم‌بندی مشتری، تجزیه و تحلیل داده‌ها، تجزیه و تحلیل‌های پیش‌بینی‌کننده و غیره استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید زمان خود را برای تمرکز بر وظایف مهم‌تر آزاد کنید. علاوه بر این، با خودکارسازی، می توانید منابعی را ذخیره کنید که سازمان شما را کارآمدتر و سازنده تر می کند.

 تجربه مشتری بهبود یافته:

مدیران، می‌توانید از الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای ارائه تجربه های مشتری شوید. این امر وفاداری و رضایت مشتری را افزایش می دهد و در نتیجه منجر به کسب و کار موفق تر می شود.

 افزایش کارایی:

 هوش مصنوعی می تواند به شما کمک کند کارایی فرآیندها و عملیات خود را بهبود ببخشید و منجر به صرفه جویی در هزینه و بهبود بهره‌وری شود.

رقابت بهبود یافته:

با استفاده از یادگیری ماشینی، می توانید بینش هایی در مورد نقاط قوت و ضعف رقبای خود به دست آورید و استراتژی هایی را برای جلوتر از رقبا توسعه دهید که در نتیجه سود و موفقیت بیشتری را به همراه خواهد داشت.

5 مزیت هوش مصنوعی برای مدیران

اکنون که با تعریف هوش مصنوعی و مزیتهای کلی آن آشنا شدید، اکنون نوبت آن است که از مزایای هوش مصنوعی برای مدیران نیز آگاه شوید.

5 مزیت هوش مصنوعی برای مدیران

 وظایف را خودکار می سازد

چرا وظایف وقت گیر و خسته کننده خود را خودکار نمی کنید؟ مدیران می توانند از هوش مصنوعی برای خودکارسازی عملکردهای کسالت‌آور اداری عادی مانند ورود داده ها استفاده کنند تا در وقت و هزینه تیم خود صرفه جویی کنند.

 مدیران نیز می‌توانند از هوش مصنوعی برای برنامه‌ریزی جلسات، بهبود خدمات مشتریان از طریق چت بات ها  و حتی بررسی رزومه‌های متقاضی هنگام استخدام برای موقعیت‌های جدید استفاده کنند. بسیاری از وظایف در زمینه هایی مانند مدیریت سوابق، جذب استعداد، پشتیبانی مشتری، خرید، حقوقی و بازاریابی را می توان به راحتی خودکار کرد.

 داده ها را تجزیه و تحلیل می کند

مدیرانی که زمان با ارزش خود را صرف تجزیه و تحلیل داده ها می کنند، می توانند از هوش مصنوعی برای تصمیم گیری های پیش بینی بر اساس مجموعه داده های پیچیده ای که تصمیم گیری آنها را شکل می دهد، استفاده کنند. هوش مصنوعی می‌تواند داده‌های شما را با ارائه مقیاس و سرعت تحول‌آفرینی که انسان‌ها به سادگی نمی توانند از پس تکرار آن برآیند، متحول سازد.

 افزون بر این، الگوریتم‌های هوش مصنوعی می‌توانند فوراً به تغییرات کسب‌وکار پاسخ دهند و به مدیران کمک می‌کنند تا بر اساس بینش در زمان واقعی تصمیم‌های بهتری بگیرند. ابزارهای هوش مصنوعی مختلفی در بازار وجود دارد که به مدیران و تحلیلگران داده کمک می‌کند تا داده‌ها را به بینش‌های مفیدی تبدیل کنند که تصمیم‌گیری عالی را هدایت می‌کند.

 بهره وری عملیاتی را بهبود می بخشد

کارایی عملیاتی به معنای استفاده از منابعی مانند موجودی، زمان و افراد برای بهینه سازی شیوه های تجاری است. با هوش مصنوعی که عملکردها را نظارت و اندازه گیری می کند، مدیران به راحتی می توانند بهره وری و مزیت رقابتی تیم خود را افزایش دهند. برخی از برنامه های هوش مصنوعی می توانند به تیم شما کمک کنند تا گردش کار خود را نیز ساده کند.

 رقابت‌پذیری را افزایش می دهد

با استفاده از هوش مصنوعی برای تیم و شرکت خود از مزیت رقابت‌پذیری برخوردار شوید. هوش مصنوعی می تواند به مدیران کمک کند تا از طریق تعامل میان کارمندان و ابزارها، درک عمیقی از نقاط قوت و ضعف تیم خود ایجاد کنند.

 ابزارهای هوش مصنوعی همچنین می‌توانند سرعت ارائه خدمات شما را بهبود بخشند، فرصت‌های تجاری جدید را کشف کنند و بینش‌های مشتری را برای تصمیم‌گیری گردآوری‌ کنند. اینگونه می توانید به سرعت از رقابت خود در زمینه هایی مانند خدمات مشتری، بازاریابی و فروش پیشی بگیرید.

بهره‌وری کارکنان را افزایش می دهد

بهره‌وری کارکنان به خروجی تولید شده توسط یک فرد یا تیم در یک دوره مشخص اشاره دارد. جای تعجب نیست که کارمندان با داشتن ابزار مناسب، کارآمدتر خواهند بود. مدیران نباید از هوش مصنوعی بترسند با آن را نادیده بگیرند، بلکه باید آن را به عنوان یک ابرقدرت به کارمندان بفروشند! ابزارهای هوش مصنوعی می توانند با خودکارسازی فرآیندها و کاهش تعداد کارهای دستی که یک گروه باید انجام دهد، بهره‌وری انسان را افزایش دهد.

خرید مدرک مدیریت کاری امکان ناپذیر است ولی در مدرسه کسب‌و‌کار موسسه آموزش عالی آزاد امین فرصتی ویژه برای شماست تا با خرید مدرک MBA و خرید مدرک DBA، هم دانش افزایی کنید و هم از مدرکی معتبر و قانونی برخوردار شوید. برای دستیابی به اطلاعات بیشتر حتما فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در زوترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانواداگی

چگونه هوش مصنوعی را در راهبردهای مدیریت به کار گیریم؟

دانستید که هوش مصنوعی از چه مزیتهایی به طور کلی برخودار است. اکنون نوبت آن است که بدانیم چگونه هوش مصنوعی را در راهبردهای مدیریت خود به کار ببریم.

نحوه کاربرد هوش مصنوعی در راهبردهای مدیریت

 ابزار مناسب هوش مصنوعی را پیدا کنید

اول از همه، شما باید بتوانید ابزاری را پیدا کنید که عملیات کسب و کار شما را بهبود بخشد. هوش مصنوعی مناسب باید با بودجه تیم شما مطابقت داشته باشد و تمام ویژگی هایی را که برای رسیدن به نتایج عالی نیاز دارید، داشته باشد. در حال حاضر در مورد بهترین ابزارهای هوش مصنوعی موجود در بازار تحقیق کنید و قبل از تصمیم‌گیری بر اساس نیاز خود، چند مورد را آزمایش کنید.

 یک راهبرد برای اجرا بسازید

باید برای اینکه چگونه یک ابزار جدید هوش مصنوعی می تواند در شیوه های کاری فعلی شرکت و تیم شما گنجانده شود، برنامه ای ایجاد کنید. راهبرد اجرای هوش مصنوعی شما باید به کارکنان و مدیریت در مورد مزایای هوش مصنوعی در محل کار خدمت‌رسانی کند. شما همچنین باید پیامدهای تجاری اتخاذ فناوری جدید هوش مصنوعی را دریابید.

شما باید آماده باشید تا همکاران خود را با مهارت ها و ابزارهای مناسب برای مشاهده راهبرد تجهیز کنید. این کار را با به اشتراک گذاشتن یک چشم‌انداز بلندمدت با کارکنان، پاسخ دادن به سؤالات، بحث در مورد نگرانی ها یا چالش ها به طور آشکار با حفظ یک ذهنیت انعطاف‌پذیر در طول فرآیند انجام دهید.

ابزار را در سطح شرکت یا تیم خود پیاده‌سازی کنید

هوش مصنوعی اگر فقط توسط چند کارمند منتخب استفاده شود، ارزش زیادی برای تیم شما نخواهد داشت. هنگامی که ابزار هوش مصنوعی را پیدا کردید که برای شما کار می کند، سعی کنید آن را در سطح شرکت و برای همه اعضای تیم پیاده‌سازی کنید.

تحول هوش مصنوعی تیم شما باید به پیشبرد مأموریت شرکت شما کمک کند. در هنگام اجرای ابزار، تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن اختلالات در جریان کاری موجود انجام دهید. تغییراتی را به طور پیوسته در سیستم‌های موجود خود ایجاد کنید تا برای کارمندان و سایر سودبران یک انتقال دشوار نباشد.

برای مقاومت آماده شوید

ابزارهای دیجیتال جدید با هر نوع شیوه یادگیری اغلب با مقاومت کارکنان رویارو می شوند. اگر کارمندان با تردید به سراغ شما می آیند، فعالانه و همدلانه به نگرانی های آنها گوش بسپارید. با تغییراتی که در یک ابزار هوش مصنوعی جدید به وجود خواهد آمد، ارتباط برقرار کنید و ارزش این تغییر را به آنها آموزش دهید.

یک دستور کار جلسه مشترک برای جلسات منظم تیمی و تک تک اعضای تیم ایجاد کنید که شامل چند دقیقه بحث و بررسی در مورد ابزار هوش مصنوعی، پاسخ به سؤالات در مورد آن، یا رفع موانع است.

 کارمندان خود را از مزایای هوش مصنوعی آگاه سازید

برای ادغام هر ابزار جدید با یک گردش کار، باید خرید کارمندان وجود داشته باشد. وقتی زمان اجرای یک ابزار هوش مصنوعی فرا رسید، جلسه ای با هم تیمی های خود ترتیب دهید تا در مورد ابزار و تغییراتی که ایجاد می کند به بحث و گفتگو بپردازید و توضیح دهید که چگونه این فناروی تیم شما را کارآمدتر می کند.

به عنوان مدیر، باید صاحب تغییرات باشید و محیط کاری حمایتی به وجود آورید که تشویق کننده باشد. از کارمندان بخواهید که در طول دوره یادگیری همدیگر را پشتیبانی کرده و به سوالات یکدیگر پاسخ دهند.

در نهایت، به کارمندان خود توضیح دهید که چگونه هوش مصنوعی در بین صنایع مفید بوده است و تنها کار بزرگی را که تیم شما در حال حاضر انجام می دهد بهبود می بخشد.

فرهنگ داده محور را پرورش دهید

فناوری آینده محل کار است. هنگامی که فرهنگ یک محل کار مبتنی بر داده و دیجیتال باشد، کارمندان با استفاده از ابزارهای دیجیتال برای تعیین کمیتها و ضریب اطمینان و تعیین اینکه آیا ایده‌های خاص کار می‌کنند یا خیر، احساس اطمینان بیشتری می‌کنند.

 تیم خود را تشویق کنید تا از ابزارهایی استفاده کند که فرآیندها را سرعت می بخشد، به آنها کمک می کند مهارت های جدید را بیاموزند و تصمیمات بهتری بگیرند.

در مورد الگوهای بهره وری شرکت خود بینش کسب کنید تا از اضافه بار جلسات جلوگیری کنید، آداب جلسات شرکت خود را درک کنید و مطمئن شوید که بهترین فرآیندهای جلسه با نرم افزار ساده ما استفاده می شود.

 ابزارهای هوش مصنوعی با همکاری نبوغ انسانی، می توانند استعدادهای موجود تیم شما را تقویت کنند و به تیم شما کمک کنند تا به ارتفاعات جدیدی دست یابد.

جدیدترین و حرفه‌ای‌ترین آموزش‌ها و مهارت‌های مدیریتی و رهبری، روش‌های مدیریت راهبردی، سیستم‌سازی و پرسونال‌برندینگ در اختیار مدیران سرشناس و حرفه‌ای کسب‌وکار قرار می‌گیرد.

نام و نام خانواداگی

چگونه هوش مصنوعی به مدیران کمک می‌کند؟

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین (ML) کاربردهای متعددی در کسب و کارها دارند.  چشم‌انداز ما این است که هوش مصنوعی به دلیل توانایی منحصر به فرد خود در نظارت بر الگوهای خاص و پیش بینی سناریوها و نتایج پروژه، یک روند نوظهور در مدیریت پروژه باشد.

چگونه هوش مصنوعی به مدیران کمک می‌کند؟

هوش مصنوعی به برنامه های کاربردی فناوری اطلاعات و فناوری پیشرفته محدود نیست. در حال حاضر، برای تقویت یا جایگزینی وظایف سنتی انسان ها از جمله مدیران پروژه در حال به اعمال نفوذ است. هوش مصنوعی در حال حاضر برای کارهای اداری مانند نگهداری ثبت‌ها و گزارش‌ها، خودکارسازی آماده‌سازی جلسات مانند رزرو اتاق، ارسال دعوت‌نامه‌های ایمیلی، تهیه پیش‌نویس دستور کار و صورت‌جلسه جلسات استفاده می‌شود. هوش مصنوعی به تدریج توانایی خود را برای رسیدگی به وظایف مدیران نیز بهبود می بخشد.

این به چه معناست؟ مدیران برای ماندن در لبه این فناوری نوظهور که پتانسیل تاثیرگذاری شایان توجهی بر آینده این حرفه دارد، چه چیزی باید بدانند و از چه دانشی باید آگاهی داشته باشند؟ بیایید به این 5 جنبه از کمکهای هوش مصنوعیبه مدیران نگاهی بیندازیم:

ابزارهای هوش مصنوعی، عهده‌دار وظایف اداری مدیران

ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی می توانند عملکردهایی مانند برنامه ریزی جلسات، یادآوری ها، به روز رسانی های روزانه و سایر وظایف اداری را خودکار کنند.

ابزارهای هوش مصنوعی برای مدیران

سازمان هایی که روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرده اند، به طور متوسط ​​15 درصد افزایش بهره وری داشته اند. مدیران د گزارش می دهند که استفاده از هوش مصنوعی باعث کاهش زمان صرف فعالیت هایی مانند نظارت بر پیشرفت، مدیریت مستندات، و برنامه ریزی فعالیت و منابع کاربرد خوبی دارد چند تا ازاین ابزارها را می توان نام برد:

1. آسانا (Asana)

آسانا یک ابزار مدیریت پروژه محبوب است که ویژگی های هوش مصنوعی را برای بهبود همکاری تیمی، مدیریت وظایف و ردیابی پروژه در خود جای داده است. این یک رابط کاربر پسند و مجموعه ای جامع از ویژگی ها را فراهم می کند که نیازهای مختلف مدیریت پروژه را برآورده می کند.

2. ماندی دات کام (Monday.com)

ماندی دات کام  یک ابزار مدیریت پروژه بصری و مشارکتی است که از هوش مصنوعی برای ساده‌سازی هماهنگی تیم و خودکارسازی وظایف روتین استفاده می‌کند. با رابط کاربر پسند خود به تیم ها اجازه می دهد تا پروژه ها را بدون زحمت برنامه‌ریزی، پیگیری و مدیریت کنند.

3. ترلو (Trello)

ترلو یک ابزار مدیریت پروژه پرطرفدار است که به دلیل سادگی و سهولت استفاده شناخته شده است. اگرچه ممکن است ویژگی‌های کمتری نسبت به سایر ابزارها با هوش مصنوعی داشته باشد، قابلیت‌های هوش مصنوعی را برای افزایش بهره‌وری و ساده‌سازی مدیریت وظایف یکپارچه می‌کند. پیشنهادهای هوشمند هوش مصنوعی ترلو پیرامون تکالیف وظایف، تاریخ های مقرر و تعیین وظایف بر اساس پیشینه کارکنان است.

4. کلیک آپ (ClickUp)

کلیک آپ یک پلت فرم جامع مدیریت پروژه است که ویژگی های هوش مصنوعی را برای ساده سازی پروژه های پیچیده یکپارچه می کند. این برنامه با رابط بصری و مجموعه ویژگی های قوی خود، عملکردهای مختلفی را برای مدیریت کار، همکاری تیمی و ردیابی پروژه ارائه می‌دهد.

 قابلیت‌های یادگیری ماشینی کلیک آپ از رفتار کاربر، انطباق با سبک‌های کاری فردی و ارائه پیشنهادهای شخصی برای بهینه‌سازی بهره‌وری، درس می‌گیرد.

5. مایکروسافت پروژکت (Microsoft Project)

مایکروسافت پروژکت یک نرم افزار مدیریت پروژه شناخته شده است که ویژگی های هوش مصنوعی را برای بهبود برنامه ریزی پروژه، زمان بندی و مدیریت منابع در خود جای داده است. به مدیران پروژه و تیم ها ابزارهای لازم برای برنامه ریزی، اجرای موثر و پیگیری پروژه ها را ارائه می دهد.

6. رایک (Wrike)

رایک یک ابزار مدیریت پروژه قوی است که عملکردهای مدیریت وظیفه، همکاری و ردیابی پروژه را ترکیب می کند. در حالی که ممکن است به شدت بر قابلیت‌های هوش مصنوعی بومی تمرکز نداشته باشد، با راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی ادغام می‌شود تا ویژگی‌های خود را افزایش دهد.

خرید مدرک مدیریت کاری امکان ناپذیر است ولی در مدرسه کسب‌و‌کار موسسه آموزش عالی آزاد امین فرصتی ویژه برای شماست تا با خرید مدرک MBA و خرید مدرک DBA، هم دانش افزایی کنید و هم از مدرکی معتبر و قانونی برخوردار شوید. برای دستیابی به اطلاعات بیشتر حتما فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در زوترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانواداگی

چگونه هوش مصنوعی مدیران خوب را عالی می کند؟

هوش مصنوعی چیزی بیشتر از یک کلمه جنجالی و شگفتی‌ساز است. در حال حاضر نیز تأثیر شگرفی بر زندگی خانگی ما گذاشته است و به زودی نقش بسیار بیشتری در زندگی کاری ما خواهد داشت.

چگونه هوش مصنوعی مدیران خوب را عالی می کند؟

همینطور که در این مقاله می بینید چگونه در مدیریت و نحوه عملکرد مدیران نقش به سزا و آشکاری دارد. کاربردهای بالقوه هوش مصنوعی مدیران آینده‌نگر را به چالش می کشد و فرصت‌هایی را برای پیشرفت سریع‌تر شغلی و مدیریتی فراهم می‌کند. هوش مصنوعی در کسب و کار پیشرفتی است که می تواند مدیران خوب را عالی کند.

همانطور که در بخشهای قبل گفتیم، هوش مصنوعی کاربردهای بسیاری در کسب‌وکارها دارد، از بهبود روابط با کارمندان و مشتریان گرفته تا یافتن الگوهای داده در حجم بسیار و انجام دادن کارهای تکراری. اینها باید برای بیشتر مدیران یک مزیت بزرگ باشد. زیرا به این معنی است که آنها باید زمان بیشتری برای تمرکز بر نحوه افزودن ارزش به سازمان خود داشته باشند.

نکته کلیدی این است که از فرصت‌هایی که هوش مصنوعی در کسب‌وکار برای موفقیت فردی و سازمانی ارائه می‌کند. در زیر به چهار نکته اساسی اشاره میکنیم که نشان می دهد چگونه هوش مصنوعی مدیران خوب را عالی و عالی‌تر می کند:

فعال کردن مدیریت داده‌محور

در مقایسه با انسان‌ها، هوش مصنوعی قادر است اعداد را خرد کند، الگوها را شناسایی کند و سریع‌تر تصمیم‌گیری کند. این کاربرد هوش مصنوعی با توانایی پردازش مقادیر زیادی از داده‌ها و تفکیک جهت‌های روند و توصیه‌های عملی، ابزاری حیاتی برای هر مدیری است که به دنبال پشتیابی کمی در تصمیم‌گیری خود است.

 اکنون زمان آن است که مهارت‌های خود را برای استفاده کامل از داده‌های غنی‌تر و سریع‌تر مقیاس کنید. به‌ویژه اگر بیشتر وقت شما امروز به جمع‌آوری، تحلیل و گزارش داده‌ها برای شناسایی خطرات، مسائل و وضعیت اختصاص دارد. اگر زمان صفر را روی این وظایف اطلاعاتی اولیه صرف کنید، چقدر سریع‌تر می توانید نتایج را به دست آورید. همچنین، زمان را در کجا صرف می کنید و به چه مهارت هایی نیاز دارید؟ با یادگیری نحوه کار با هوش مصنوعی، می توانید گزینه های شغلی خود را تطبیق داده‌ها بهبود بخشید.

تنظیم اهداف و نتایج کلیدی و بهینه (OKRs)

تنظیم اهداف و نتایج بهنیه، فعالیتی رو به پیشرفت است. هر شرکت برای همسویی بیشتر با اهداف خود طوری آن هارا طراحی کرده است که قابل اندازه گیری باشد. نرم‌افزارها و ابزارهای عالی برای تعیین هدف که از هوش مصنوعی بهره می‌برند، به تیم‌ها کمک می‌کند تا به نتایج بهتری دست یابند

 هوش مصنوعی با یادگیری از نتایج قبلی و روابط بین هدفها، رفتارهای مدیریتی و الگوهای تعامل، بینش‌های خوبی را برای تیم‌ها فراهم می‌کند.

کاهش سستی اداری

بخش بزرگی از فعالیت روزانه هر مدیری، کارهای اداری است. کارهایی ضروری اما معمول و تکراری که مجموعه مهارت های شما را افزایش نمی دهد و برای شخص مدیران نیز خسته‌کننده است. استفاده از هوش مصنوعی در کارهای معمول مدیریت به مدیران ظرفیت بیشتری برای تمرکز بر فعالیت های با ارزش می دهد.

به عنوان مثال، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی می‌توانند به مدیران هشدار دهند که چه زمانی با خطرات یا موانع راه روبه‌رو می شوند. یکی دیگر از برنامه‌های عالی هوش مصنوعی این است که جلسات را راه‌اندازی کند.

ارتقای اعضای گروه

هوش مصنوعی با ارائه بازخورد به اعضای تیم و بهبود مسئولیت‌پذیری تیم، به مدیران کمک می‌کند تا پویایی تیم را بهبود بخشند. هوش مصنوعی با استفاده از پردازش زبان طبیعی و چت بات ها، تشخیص می‌دهد که چه کسی در پایان هفته به بازخورد مثبت نیاز دارد. 

 همچنین هوش مصنوعی تشخیص می دهد چه کسی به آموزش بیشتر نیاز دارد.  مزایای کوچینگ بهتر این است که درصد بیشتری از کارمندان می گویند اگر بازخورد بیشتری دریافت کنند، عملکردشان بهبود می یابد.

در نهایت، هوش مصنوعی در تجارت، هوش ما مدیران را افزایش می‌دهد. به عنوان مدیر فکر کنید و آنچه باید بدانید، یعنی بهترین حرکت شما در کسب‌وکارتان کجاست و کارکنان شما چه نیازی دارند را پیش‌بینی کنید.

اگر هوش مصنوعی را مهار کنید و آن را برای مدیریت خود به کار گیرید، برای سازمانتان عالی‌تر خواهید بود!

نتیجه‌گیری

مدیران باید همواره در مورد آخرین برنامه های کاربردی هوش مصنوعی در فضای مدیریت خود به روز باشند. در حال حاضر می توانید ببینید که هوش مصنوعی چگونه با ابزارهای هوشمند خود وارد عرصه مدیریت می شود. اما جدا از راه‌حل‌های نرم‌افزاری، بهتر نیست که روی توسعه مهارت‌های مکمل مانند مدیریت، هوش هیجانی، ارتباطات شخصی و حل خلاقانه مشکلات نیز بیشتر سرمایه‌گذاری کنیم؟ این مهارت‌های «انسان‌محور» روغنی هستند که ماشین‌آلات هر پروژه را به خوبی راه می‌اندازند که در حال حاضر، خارج از قلمرو هوش مصنوعی هستند.

شما برای آشنایی هرچه بیشتر با این مهارتها و دانش به روز مدیریتی چه برنامه ای دارید؟ ما در موسسه آموزش عالی آزاد امین، برای مدیرانی که همواره در پی ارتقای شغلی، افزایش فروش و کاربرد روشهای نوین مدیریتی هستند، دوره های MBA و DBA را برگزار می کند. این دوره ها از مدرک وزرات علوم و تحقیقات و فناوری همراه تأییدیه WES کانادا برخوردارند. همچنین اقدام به برگزاری مینی دوره رایگان MBA کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره درباره کسب و کار خود، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان خبره ما برای یک جلسه مشاوره رایگان با شما تماس بگیرند.

 

دریافت یک جلسه مشاوره رایگان مدیریت کسب و کار

نام و نام خانواداگی

منابع

https://fellow.app/blog/management/how-can-managers-use-artificial-intelligence-to-their-advantage

https://www.linkedin.com/pulse/how-artificial-intelligence-can-help-project-managers-marc-bara/

https://www.linkedin.com/pulse/artificial-intelligence-ai-managers-your-guide-embracing-thakur/

https://www.workboard.com/blog/artificial-intelligence.php

نیاز به مشاوره کسب و کار دارید؟ از یک جلسه مشاوره رایگان کارشناسان موسسه امین استفاده کنید (100% رایگان)

نام و نام خانواداگی

دوره‌های رایگان آموزشی مدیریت

کارگاه های آموزشی رایگان

برای شرکت رایگان در کارگاه جهش در کسب و کار و یا دورهمی مدیران، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

نام(Required)
میخواهید از کدام خدمت رایگان استفاده کنید؟
انتخاب چند گزینه امکان پذیر است

داستان موفقیت کسب‌کارهای واقعی
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم
در صورت ثبت نام در هر دوره ای، میتوانید به صورت مادام العمر در تمام دوره های بعدی که برگزار میشود هم شرکت کنید. حتی اگر 1541 سال بعد مراجعه کنید!
تمامی دوره ها با مدارک رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه میشود. همراه با قابلیت ترجمه رسمی دادگستری.
دوره های موسسه آموزش عالی آزاد امین مورد تایید WES کانادا و آمریکاست. WES در سراسر دنیا معتبر است و برای کاریابی یا ادامه تحصیل بعد از مهاجرت کار شما را آسان میکند.
مزیت ما این است که دانشگاه نیستیم. یعنی اساتید ما علاوه بر دانش، دارای تجربه عملی زیادی هستند و سرفصل ها به صورت تئوری، عملی و کیس استادی (مثال های واقعی) ارائه میشود.

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی