مجله مدیریت امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Management Blog

Educational articles of Amin Business School

نقش هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال

نقش هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال

نقش هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال

5/5 - (1 امتیاز)

 هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال نقش آینده‌ساز و مهمی برای همه کسب‌وکارها دارد و امروزه کاربردهای بسیاری در زمینه های مختلف ایفا می کند. درواقع هوش مصنوعی نوعی شبیه‌سازی از فرآیندهای مغزی و هوش انسانی توسط دستگاه هایی خودکار و هوشمند به ویژه سیستم های رایانه ای است. اگر شما هم علاقه به استفاده از هوش مصنوعی دارید، این مقاله را پایان آن بخوانید.

شما می توانید با پرکردن فرم زیر از آموزشهای رایگان مدیریتی از جمله مینی دوره رایگان MBA  که در صفحه دپارتمان مدیریت موسسه آموزش عالی آزاد امین در اختیار شما مدیران و صاحبان کسب و کار قرار گرفته است، بهره مند شوید. همچنین می توانید از طریق فرم زیر، یک جلسه رایگان مشاوره درباره کسب و کار خود را با کارشناسان ما داشته باشید.

نام و نام خانواداگی

دوره مدیریت mba رایگان

بازاریابی دیجیتال

 حتما با مفهوم و کاربرد بازاریابی دیجیتال و راهبردهای بازاریابی دیجیتال آشنایی دارید. در اینجا مروری بر این دو مفهوم می‌کنیم. به طور خلاصه:

بازاریابی دیجیتال که به بازاریابی آنلاین نیز شناخته می شود، تبلیغ برندها برای ارتباط یافتن با مشتریان بالقوه با استفاده از اینترنت و سایر روشهای ارتباط گیری دیجیتال است. این نه تنها شامل ایمیل، شبکه های اجتماعی و تبلیغات مبتنی بر وب است بلکه پیامرسان‌های دیجیتال و کانال های بازاریابی را نیز در بر می گیرد. به زبان دیگر اگر یک کمپبن تبلیغاتی، ارتباطات و تعامل های دیجیتال را شامل شود، به آن بازاریابی دیجیتال می گویند.                                                                                                     

راهبرد بازاریابی دیجیتال

یک تعریف خوب از راهبرد بازاریابی دیجیتال این است که یک برند برای همسویی با اهداف تعیین شده برای جذب نوع خاصی از مشتری با استفاده از ترکیبی از تکنیک های بازاریابی از راهبردهای آن بهره می برد.

به عنوان مثال، می توانید بازاریابی محتوایی را از طریق وبلاگ های مهمان به منظور اعتمادسازی انجام دهید. یا می‌توانید بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را با هشتگ‌های برند برای ایجاد آگاهی از برند و ایجاد محتوای ساخت کاربر (UGC) انجام دهید.

پس از مرور خلاصه ای از مفاهیم بازاریابی دیجیتال و راهبردهای آن، نوبت به بررسی نقش هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال که موضوع مقاله حاضر است، می رسد. این روزها بیشتر شرکت ها و کسب و کارها به طور فزاینده ای از هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال استفاده می‌کنند. تا راهبردهای بازاریابی خود را تقویت کرده و به نتایج بهتری دست یابند. اگر شما هم می خواهید عملکرد کسب‌وکارهای خود را بهینه کنید و از راهبردهای بازاریابی دیجیتال به خوبی در حرفه خود بهره ببرید، این مقاله را بخوانید.

در این مقاله که گردآوری و ترجمه بهترین و به روزترین منابع انگلیسی است، درباره اینکه هوش مصنوعی در سالهای اخیر چه نقشی در بازاریابی دیجیتال داشته است صحبت می کنیم. ابتدا به سؤالاتی درزمینه هوش مصنوعی پاسخ می دهیم و سپس به نقش آن در بازارایابی دیجیتال خواهیم پرداخت. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

موسسه آموزش عالی آزاد امین با سابقه 20 ساله در زمینه پرورش توانایی های مدیران و صاحبان کسب و کار، اقدام به برگزاری دوره دیجیتال مارکتینگ کرده است. شما عزیزان می‌توانید با پر کردن فرم زیر، از یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره‌مند شوید و تمام سوالات خود را از ما بپرسید.

نام و نام خانواداگی

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی قابلیت های رایانه یا ربات کنترل شده توسط کامپیوتر برای انجام کارهایی است که معمولا توسط انسان انجام می شود. زیرا به هوش و تشخیص انسان نیاز دارد، به عبارت دیگر، هوش مصنوعی قابلیت های رباتیک خودکار برای انجام عملکردهای شناختی است. و معمولاً با ذهن انسان ارتباط می یابد، مانند ادراک، استدلال، یادگیری، تعامل با محیط، حل مسئله و حتی انجام خلاقیت.هوش مصنوعی چیست؟

به زبان ساده تر، اصطلاح هوش مصنوعی غالباً به توسعه سیستم‌هایی اطلاق می‌شود که دارای فرآیندهای فکری مشخصه انسان‌ها هستند. مانند توانایی استدلال، کشف معنا، تعمیم یا یادگیری از تجربه های گذشته. از زمان توسعه رایانه دیجیتال در دهه 1940، نشان داده شده است که رایانه ها می توانند برای انجام کارهای بسیار پیچیده برنامه ریزی شوند.

از این رو، اگر احتمالاً با هوش مصنوعی تعامل داشته‌اید، حتی اگر متوجه آن نشده باشید، حتماً می دانید که دستیارهای صوتی مانند سیری و الکسا بر پایه فناوری هوش مصنوعی پایه‌گذاری شده‌اند. همانطور که برخی از چت‌بات‌های خدمات مشتری برای هدایت وب‌سایت‌ها به شما کمک می‌کنند.

البته با وجود پیشرفت‌های پیاپی و روزافزون در سرعت پردازش رایانه و ظرفیت حافظه، هنوز هیچ برنامه‌ای وجود ندارد که بتواند انعطاف‌پذیری کامل انسان را در حوزه‌های گسترده‌‌تر یا در کارهایی که نیاز به دانش روزانه زیادی دارد، مطابقت دهد.

با این حال می توان گفت که برخی از برنامه‌ها در انجام برخی وظایف خاص به سطوح کارایی و متخصصان انسانی رسیده‌اند. به طوری که هوش مصنوعی در این معنای محدود در کاربردهای متنوعی مانند تشخیص پزشکی، موتورهای جستجوی رایانه‌ای، تشخیص صدا یا دست‌خط و چت بات ها به ویژه در بازاریابی دیجیتال نقش متمایز و پراهمیت خود را ایفا می کند.

هوش مصنوعی چگونه کار می کند؟

از آنجایی که تقاضا برای هوش مصنوعی سرعت افزایش یافته است، فروشندگان در تلاش برای تبلیغ نحوه استفاده محصولات و خدمات خود از آن هستند. اغلب، آنچه آنها به عنوان هوش مصنوعی از آن یاد می کنند، به سادگی جزئی از فناوری است. مانند یادگیری ماشینی. هوش مصنوعی به پایه ای از سخت افزار و نرم افزار تخصصی برای نوشتن و آموزش الگوریتم های یادگیری ماشین نیاز دارد. هیچ زبان برنامه نویسی برابر با هوش مصنوعی نیست. اما برنامه های پایتون، R، جاوا، سی++ و جولیا دارای ویژگی های محبوب سازندگان هوش مصنوعی هستند.هوش مصنوعی چگونه کار می کند؟

به طور کلی، سیستم‌های هوش مصنوعی با دریافت مقادیر زیادی از داده‌های آموزشی برچسب‌گذاری‌شده. تجزیه و تحلیل داده‌ها و الگوها و استفاده از این الگوها برای پیش‌بینی وضعیت‌های آینده کار می‌کنند. به این ترتیب، یک چت‌بات که با نمونه هایی از متن تغذیه می شود، می تواند یاد بگیرد که تبادلات واقعی با افراد ایجاد کند. تکنیک‌های جدید هوش مصنوعی که به سرعت در حال بهبود هستند، می‌توانند متن، تصاویر، موسیقی و سایر رسانه‌های واقعی را به وجود بیاورند.

 دوره MBA مشهد در موسسه آموزش عالی امین برای شما مدیران و صاحبان کسب و کار با آموزشهای کاربردی و به روزرسانی شده درباره مدیریت رفتارهای سازمانی همراه است. این دوره ها به صورت دوره آنلاین مدیریت MBA و دوره آنلاین مدیریت DBA نیز به منظوری دستیابی سریعتر و آسانتر به مدرک مدیریت ارائه می شوند. دوره  فرم زیر را کامل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

 

نام و نام خانواداگی

برنامه نویسی هوش مصنوعی بر مهارت های شناختی تمرکز دارد که شامل موارد زیر است:

یادگیری

این جنبه از برنامه نویسی هوش مصنوعی بر به دست آوردن داده ها و ایجاد قوانینی برای چگونگی تبدیل آن به اطلاعات عملی متمرکز است. قوانین، که الگوریتم نامیده می شوند، دستورالعمل های گام به گام را برای دستگاه های محاسباتی برای نحوه تکمیل یک کار خاص ارائه می دهند.

استدلال

 این جنبه از برنامه نویسی هوش مصنوعی بر انتخاب الگوریتم مناسب برای رسیدن به یک نتیجه دلخواه متمرکز است.

خوداصلاحی

این جنبه از برنامه نویسی هوش مصنوعی برای تنظیم مداوم الگوریتم ها و اطمینان از ارائه دقیق ترین نتایج ممکن طراحی شده است.

خلاقیت

 این جنبه از هوش مصنوعی از شبکه های عصبی، سیستم های مبتنی بر قوانین، روش های آماری و سایر تکنیک های هوش مصنوعی برای تولید تصاویر جدید، متن جدید، موسیقی جدید و ایده های جدید استفاده می کند.

چرا هوش مصنوعی اهمیت دارد؟

هوش مصنوعی به دلیل قابلیت هایی که برای ایجاد تحول در شیوه زندگی انسان ها و فعالیت های شخصی و کاری آنها دارد، از اهمیت بسیاری برخوردار است. این به طور کارآمد در کسب‌وکارها برای خودکار کردن وظایف نیروهای انسانی، از جمله خدمات مشتری، تولید لیدها، تشخیص تقلب و کنترل کیفیت استفاده می‌شود.چرا هوش مصنوعی اهمیت دارد؟

 در تعدادی از زمینه ها، هوش مصنوعی می تواند وظایف را بسیار بهتر و دقیق تر از انسان ها انجام دهد. به ویژه هنگامی که صحبت از وظایف تکراری و جزئیات محور مانند تجزیه و تحلیل تعداد زیادی از اسناد قانونی می شود.

 ابزارهای هوش مصنوعی اغلب کارها را به سرعت و با خطاهای نسبتا کم تکمیل می کنند. هوش مصنوعی به دلیل مجموعه داده‌های گسترده ای که می‌تواند پردازش کند، می‌تواند به شرکت‌ها بینش‌هایی درباره عملیاتی که ممکن است از آن‌ها اطلاعی نداشته باشند بدهد. شمار ابزارهای مولد هوش مصنوعی که به سرعت در حال گسترش است در زمینه هایی از آموزش و بازاریابی گرفته تا طراحی محصول مهم خواهد بود.

در واقع، پیشرفت‌ در تکنیک‌های هوش مصنوعی نه تنها به افزایش کارایی کمک کرده است بلکه دروازه ای به سوی فرصت‌های تجاری کاملاً جدید برای برخی از شرکت‌های بزرگتر باز کرده است.

هوش مصنوعی در بسیاری از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های امروزی، از جمله آلفابت، اپل، مایکروسافت و متا که از فناوری‌های هوش مصنوعی برای بهبود عملکرد و پیشی گرفتن از رقبا استفاده می‌کنند، به هسته‌ای مرکزی تبدیل شده است.

موسسه آموزش عالی آزاد امین با سابقه 20 ساله در زمینه پرورش توانایی های مدیران و صاحبان کسب و کار، اقدام به برگزاری دوره دیجیتال مارکتینگ کرده است. شما عزیزان می‌توانید با پر کردن فرم زیر، از یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره‌مند شوید و تمام سوالات خود را از ما بپرسید.

نام و نام خانواداگی

مزایا و معایب هوش مصنوعی چیست؟

شبکه های عصبی هوش مصنوعی و فناوری های هوش مصنوعی یادگیری به سرعت در حال پیشرفت و تکامل هستند.  در درجه اول به این دلیل که هوش مصنوعی می‌تواند حجم زیادی از داده‌ها را بسیار سریع‌تر پردازش کند و پیش‌بینی‌ها را دقیق‌تر از آنچه که انسان ممکن است انجام دهد.مزایا و معایب هوش مصنوعی

برنامه های کاربردی هوش مصنوعی با استفاده از یادگیری ماشینی می توانند این داده ها را گرفته و به سرعت آن ها را به اطلاعات قابل اجرا تبدیل کنند و آنی در حالی است که حجم عظیم داده های ایجاد شده به صورت روزانه محققان انسانی را در خود غرق می‌کند. در واقع یکی از معایب اصلی هوش مصنوعی این است که پردازش مقادیر زیادی از داده های مورد نیاز برنامه نویسی هوش مصنوعی هزینه بالایی دارد. در زیر می خواهیم برخی مزایا و سپس برخی معایب هوش مصنوعی اشاره کنیم:

مزایای هوش مصنوعی

 • مناسب برای مشاغل مرتبط با جزئیات

هوش مصنوعی ثابت کرده است که در تشخیص برخی سرطان ها از جمله سرطان سینه و ملانوما به خوبی یا بهتر از پزشکان عمل می‌کند.

 • کاهش زمان برای پردازش دیتا های بزرگ

هوش مصنوعی به طور گسترده در صنایع سنگین داده، از جمله بانکداری و اوراق بهادار، داروسازی و بیمه استفاده می شود تا زمان تجزیه و تحلیل مجموعه های کلان داده را کاهش دهد. برای مثال، خدمات مالی به طور معمول از هوش مصنوعی برای پردازش درخواست های وام و کشف تقلب استفاده می کنند.

 • موجب صرفه جویی در نیروی کار و افزایش بهره وری می شود.

یک مثال در اینجا استفاده از خودکارسازی انبار است که انتظار می رود با ادغام هوش مصنوعی و یادگیری ماشین افزایش یابد.

 • نتایج ثابتی را ارائه می دهد.

 بهترین ابزارهای ترجمه هوش مصنوعی سطوح بالایی از سازگاری را ارائه می دهند و حتی به مشاغل کوچک نیز توانایی دستیابی به مشتریان را به زبان مادری خود می دهند.

 • رضایت مشتری را از طریق شخصی‌سازی بهبود می‌بخشد.

هوش مصنوعی می‌تواند محتوا، پیام‌ها، تبلیغات، توصیه‌ها و وب‌سایت‌ها را برای مشتریان فردی شخصی‌سازی کند.

 • عوامل مجازی هوش مصنوعی همیشه در دسترس هستند.

برنامه های هوش مصنوعی نیازی به خوابیدن یا استراحت ندارند و خدمات بیست وچهارساعته و هفت روز هفته ارائه می دهند.

هوش مصنوعی در کنار همه این مزایایی که گفتیم، یکسری معایبی هم دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم:

معایب هوش مصنوعی

 • فناوری بسیار گران است.
 • نیاز به تخصص های فنی بسیاری دارد.
 • محدودیت تعداد کارگرانی که ابزارهای هوش مصنوعی را می سازند.
 • سوگیری هایی در داده های آموزشی منعکس می کند.
 • قابلیت تعمیم دادن از یک کار به کار دیگر را ندارد.
 • منجر به حذف یکسری مشاغل انسانی و افزایش نرخ بیکاری می شود.

چالش های اخلاقی هوش مصنوعی چیست؟

نکاتی که لازم بود در راستای تعریف هوش مصنوعی و اهمیت مزایا و معایب و کاربردها و مثال‌های آن، گفته شود را بیان کردیم. اما پیش از بررسی نقش هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال بهتر است از برخی دغدغه‌های اخلاقی آن نیز آگاهی یابید.چالشهای اخلاقی هوش مصنوعی

 بنابراین پیش از اینکه هر کسی که به دنبال استفاده از یادگیری ماشینی به عنوان بخشی از دنیای واقعی و سیستم های تولیدی است، باید اخلاق را در فرآیندهای آموزشی هوش مصنوعی خود لحاظ کند و تلاش کند از سوگیری جلوگیری کند. 

 این سوگیری‌ها به دلیل الگوریتم های آموزش نادرست و تعصبات انسانی ست. سوء استفاده به دلیل دیپ فیک (جعل اسناد) و فیشینگ (کلاهبرداری اینترنتی)؛ نگرانی های حقوقی، از جمله افترا هوش مصنوعی و مسائل مربوط به حق چاپ؛ حذف مشاغل و نگرانی های حفظ حریم خصوصی داده ها، به ویژه در زمینه های بانکی، مراقبت های بهداشتی و قانونی است.

چهار نوع اصلی هوش مصنوعی چیستند؟

آرند هنتزه (Arend Hintze)، استادیار زیست‌شناسی و علوم رایانه ای و مهندسی در دانشگاه ایالتی میشیگان، توضیح داد که هوش مصنوعی را می توان به چهار نوع طبقه‌بندی کرد، که از سیستم‌های هوشمندی که امروزه به طور گسترده استفاده می شود، شروع شده و به سیستم های حساس پیشرفت می کند. دسته بندی ها به شرح زیر هستند:انواع هوش مصنوعی

نوع 1: ماشین‌های راکتیو

این سیستم‌های هوش مصنوعی حافظه ندارند و مختص وظایف هستند. به عنوان مثال دیپ بلو (Deep Blue)، یک برنامه شطرنج که گری کاسپاروف را در دهه 1990 شکست داد. این برنامه می تواند مهره های روی صفحه شطرنج را شناسایی و پیشبینی کند. اما چون حافظه ندارد، نمی تواند از تجربه‌های گذشته برای اطلاع‌رسانی به آینده استفاده کند.

نوع 2: حافظه محدود

 این سیستم های هوش مصنوعی دارای حافظه هستند. بنابراین می توانند از تجربیات گذشته برای اطلاع‌رسانی به تصمیم گیری در آینده استفاده کنند. برخی از عملکردهای تصمیم گیری در خودروهای خودران به این شکل طراحی شده اند.

نوع 3: نظریه ذهن

 نظریه ذهن یک اصطلاح روانشناسی است. هنگامی که برای هوش مصنوعی اعمال می شود، به این معنی است که سیستم از هوش اجتماعی برای درک احساسات برخوردار است. این نوع هوش مصنوعی قادر به استنباط نیات انسان و پیش بینی رفتار او خواهد بود. مهارتی ضروری برای سیستم های هوش مصنوعی برای تبدیل شدن به اعضای جدایی‌ناپذیر گروه‌های انسانی.

نوع 4: خودآگاه

 در این دسته، سیستم‌های هوش مصنوعی از خود حسی دارند که به آنها آگاهی می‌دهد. ماشین‌های دارای خودآگاهی هستند و وضعیت فعلی خود را درک می کنند. این نوع هوش مصنوعی هنوز وجود ندارد.

موسسه آموزش عالی آزاد امین با سابقه 20 ساله در زمینه پرورش توانایی های مدیران و صاحبان کسب و کار، اقدام به برگزاری دوره دیجیتال مارکتینگ کرده است. شما عزیزان می‌توانید با پر کردن فرم زیر، از یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره‌مند شوید و تمام سوالات خود را از ما بپرسید.

نام و نام خانواداگی

 

مثالهای فناوری هوش مصنوعی چیستند و امروزه چگونه کاربرد دارند؟

هوش مصنوعی در انواع مختلف فناوری گنجانده شده است. در اینجا هفت نمونه آورده شده است:مثالهای فناوری هوش مصنوعی

اتوماسیون/خودکارسازی

وقتی ابزارهای خودکارسازی با فناوری‌های هوش مصنوعی همراه شوند، می‌توانند حجم وظایف مربوطه را افزایش دهند. به عنوان مثال، خودکارسازی فرآیند روباتیک (RPA )، نوعی نرم افزار است که وظایف پردازش داده های تکراری و مبتنی بر قوانین را که به طور سنتی توسط انسان انجام می شده است، خودکار می کند.

این برنامه زمانی که با یادگیری ماشینی و ابزارهای نو ظهور هوش مصنوعی ترکیب شود، می‌تواند بخش‌های بزرگ‌تری از مشاغل سازمانی را خودکار کند. درنتیجه به ربات‌های تاکتیکی این قابلیت را می دهد که اطلاعات هوش مصنوعی را منتقل کنند و به تغییرات فرآیند پاسخ دهند.

یادگیری ماشینی

علم یادگیری ماشینی به کار بردن کامپیوتر بدون برنامه نویسی است. یادگیری عمیق زیرمجموعه‌ای از یادگیری ماشینی است که به زبان بسیار ساده می‌توان آن را خودکارسازی تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده در نظر گرفت. سه نوع الگوریتم یادگیری ماشین وجود دارد:

 • یادگیری تحت نظارت: مجموعه داده ها برچسب گذاری می شوند تا الگوها را بتوان شناسایی کرد. و برای برچسب گذاری مجموعه داده های جدید استفاده کرد.
 • یادگیری بدون نظارت: مجموعه داده ها برچسب گذاری نمی شوند و بر اساس شباهت ها یا تفاوت ها مرتب می شوند.
 • یادگیری تقویتی: مجموعه داده ها برچسب گذاری نمی شوند، اما پس از انجام یک عمل یا چندین عمل، به سیستم هوش مصنوعی بازخورد داده می شود.

بینایی ماشین

این فناوری به ماشین توانایی دیدن می دهد. بینایی ماشین با استفاده از دوربین، تبدیل آنالوگ به دیجیتال و پردازش سیگنال دیجیتال، اطلاعات بصری را ضبط و تجزیه و تحلیل می کند. اغلب با بینایی انسان مقایسه می‌شود، اما بینایی ماشینی محدود به بیولوژی نیست. و می‌تواند در طیف وسیعی از کاربردها از شناسایی امضا تا تجزیه و تحلیل تصویر پزشکی استفاده شود. بینایی رایانه‌ای که بر پردازش تصویر مبتنی بر ماشین متمرکز است، اغلب با بینایی ماشین ادغام می‌شود.

پردازش زبان طبییعی

این پردازش زبان انسان توسط یک برنامه کامپیوتری است. یکی از قدیمی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین نمونه‌های برنامه‌ریزی عصبی کلامی (NLP)، تشخیص هرزنامه ها یا اسپم هاست. که به موضوع و متن ایمیل نگاه می‌کند. و تصمیم می‌گیرد که آیا ناخواسته است یا خیر. رویکردهای فعلی مبتنی بر یادگیری ماشینی است. وظایف این برنامه شامل ترجمه متن، تجزیه و تحلیل احساسات و تشخیص گفتار است.

رباتیک

این زمینه از رشته های مهندسی بر طراحی و ساخت ربات ها تمرکز دارد. رباتها اغلب برای اجرای وظایفی که برای انسانها دشوار است، به کار می روند. برای نمونه در صنعت خودروسازی و خطوط مونتاژ محصول استفاده می شود. یا در ناسا برای جابه‌جا کردن اجسام خیلی بزرگ و سنگین کاربرد دارد. پژوهشگران از یادگیری ماشین برای ساختن ربات هایی که می تواند در شبکه های اجتماعی نقش تعاملگر را ایفا کنند.

ماشین های خودران

وسایل نقلیه بدون راننده یا خودران از ترکیبی از بینایی رایانه، تشخیص تصویر و یادگیری عمیق در راستای ایجاد مهارت‌های خودکار برای راندن وسیله نقلیه در مسیر تعیین شده بدون برخود با موانع غیرمنتظره مانند عابران پیاده استفاده می‌کنند.

تولید متن، تصویر و صدا

 تکنیک‌های هوش مصنوعی سازنده که از پیام‌های متنی را در رسانه های مختلف ایجاد می‌کنند، به‌طور گسترده در سراسر کسب‌وکارها به کار می‌روند. تا طیف به ظاهر نامحدودی از انواع محتوا همچون هنر نورپردازی، پاسخ‌های ایمیل و نمایش‌نامه‌ها را ایجاد کنند.

خرید مدرک مدیریت کاری امکان ناپذیر است ولی در مدرسه کسب‌و‌کار موسسه آموزش عالی آزاد امین فرصتی ویژه برای شماست تا با خرید مدرک MBA و خرید مدرک DBA، هم دانش افزایی کنید و هم از مدرکی معتبر و قانونی برخوردار شوید. برای دستیابی به اطلاعات بیشتر حتما فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در زوترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانواداگی

زمینه های کاربرد هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی با داشتن کاربردهای فراوان و متعدد توانسته است جای خود را در بازارهای بیش شماری باز کند. و در صنایع بسیاری نقش ایفا کرده است. از جمله این کاربردها به مثالهای زیر اشاره می کنیم:زمینه های کاربرد هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی

 چشمگیرترین کاربرد هوش مصنوعی در بهبود نتایج درمان بیمار و کاهش هزینه ها است. شرکت‌ها از یادگیری ماشینی برای این که بهتر و سریع‌تر از انسان‌ها تشخیص دهند، استفاده می‌کنند.

یکی از شناخته شده ترین فناوری های مراقبت های بهداشتی IBM Watson است. این فناروی، زبان طبیعی را می فهمد و می تواند به سؤالاتی که از آن پرسیده می شود، پاسخ دهد. این سیستم داده‌های بیمار و سایر منابع داده موجود را استخراج می‌کند تا یک فرضیه را ارائه دهد که موجب اعتماد و اطمینان کاربران آن شود.

سایر برنامه های کاربردی هوش مصنوعی شامل استفاده از دستیاران سلامت مجازی آنلاین و چت بات ها برای کمک به بیماران و مشتریان مراقبت های بهداشتی در یافتن اطلاعات پزشکی، برنامه‌ریزی قرار ملاقات، درک فرآیند صورت حساب و تکمیل سایر فرآیندهای اداری می شود. مجموعه ای از فناوری های هوش مصنوعی نیز برای پیش بینی، مبارزه و درک بیماری های همه گیر مانند COVID-19 استفاده می شود.

هوش مصنوعی در کسب و کار

الگوریتم های یادگیری ماشین در پلتفرم های تجزیه و تحلیل و مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ادغام و یکپارچه می شوند. تا اطلاعاتی را در مورد نحوه ارائه خدمات بهتر به مشتریان ارائه کنند. چت بات ها برای ارائه خدمات فوری به مشتریان در وب سایت ها گنجانده شده اند.

انتظار می رود پیشرفت سریع فناوری هوش مصنوعی مولد مانند چت جی بی تی (ChatGPT) پیامدهای گسترده ای داشته باشد. گاه می تواند مانند حذف مشاغل و اختلال در مدل های کسب‌وکار از جمله معایب هوش مصنوعی باشد. و گاه با ایجاد انقلابی در طراحی محصول از جمله مزیت‌های آن باشد.

هوش مصنوعی در آموزش

هوش مصنوعی می تواند نمره دهی را خودکار کند. و به مربیان زمان بیشتری برای کارها و فعالیت های پژوهشی دیگر و در نتیجه رشد بیشتر بدهد. این می تواند دانش آموزان را ارزیابی کند و با نیازهای آنها سازگار شود و به آنها کمک کند تا با سرعت کار کنند. آموزگاران با هوش مصنوعی می‌توانند پشتیبانی بیشتری از دانش‌آموزان ارائه دهند و از ماندن آنها در مسیر آموزش مطمئن شوند.

این فناوری همچنین می تواند مکان و نحوه یادگیری دانش آموزان را تغییر دهد. شاید حتی جایگزین برخی از معلمان شود. هوش مصنوعی سازنده می‌تواند به مربیان کمک کند تا کار درسی و سایر مواد آموزشی را بسازند. و دانش‌آموزان را با روش‌های جدیدی آشنا کنند.

هوش مصنوعی در امور مالی

استفاده از هوش مصنوعی برنامه های مؤسسات مالی را مختل می کند. برنامه هایی مانند داده های شخصی را جمع‌آوری می کنند و مشاوره مالی ارائه می دهند. برنامه های دیگری هستند که در فرآیند خرید خانه به کار گرفته شده اند. امروزه نرم افزار هوش مصنوعی بیشتر معاملات را در وال استریت انجام می دهد. پس هوش مصنوعی در امور مالی و حقوقی نقش بزرگی ایفا می کند.

هوش مصنوعی در قانون

روند کشف و غربال کردن اسناد در قانون اغلب برای انسان طاقت فرسا است. استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به خودکارسازی فرآیندهای پر زحمت قانون باعث صرفه‌جویی در زمان و بهبود خدمات مشتری می شود.

شرکت‌های حقوقی از یادگیری ماشینی برای توصیف داده‌ها و پیش‌بینی نتایج، بینایی رایانه ای برای طبقه‌بندی و استخراج اطلاعات از اسناد و پردازش زبان طبیعی برای تفسیر درخواست‌های داده ها استفاده می‌کنند.

هوش مصنوعی در سرگرمی و رسانه

 صنعت سرگرمی از تکنیک های هوش مصنوعی برای تبلیغات هدفمند، توصیه محتوا، توزیع، کشف تقلب، فیلمنامه نویسی و ساخت فیلم استفاده می کند. روزنامه‌نگاری خودکار به اتاق‌های خبر کمک می‌کند تا جریان کار رسانه‌ای را ساده‌تر کنند. و زمان، هزینه‌ها و پیچیدگی را کاهش دهند.

اتاق های خبر از هوش مصنوعی برای خودکارسازی کارهای معمولی مانند ورود داده ها و تصحیح استفاده می کنند. اینکه چگونه روزنامه نگاری می تواند به طور قابل اعتماد از چت جی بی تی و سایر برنامه های هوش مصنوعی سازنده برای تولید محتوا استفاده کند، جای سؤال دارد.

هوش مصنوعی در امنیت

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در صدر فهرست کلیدواژه‌های امنیتی هستند که فروشندگان برای بازاریابی محصولات خود استفاده می‌کنند. بنابراین خریداران باید با احتیاط برخورد کنند. با این حال، تکنیک‌های هوش مصنوعی با موفقیت در جنبه‌های مختلف امنیت سایبری، از جمله تشخیص ناهنجاری، حل مشکل مثبت کاذب و تجزیه و تحلیل تهدیدات رفتاری استفاده می‌شوند.

 سازمان‌ها از یادگیری ماشین در نرم‌افزار مدیریت رویداد و اطلاعات امنیتی (SIEM) و حوزه‌های مرتبط برای شناسایی ناهنجاری‌ها و شناسایی فعالیت‌های مشکوک که نشان‌دهنده تهدید هستند، استفاده می‌کنند.

هوش مصنوعی می‌تواند با تجزیه و تحلیل داده‌ها و استفاده از منطق، شباهت‌به کدهای مخرب و حملات سایبری را زودتر از کارکنان انسانی شناسایی کرده و هشدار دهد.

موسسه آموزش عالی آزاد امین با سابقه 20 ساله در زمینه پرورش توانایی های مدیران و صاحبان کسب و کار، اقدام به برگزاری دوره دیجیتال مارکتینگ کرده است. شما عزیزان می‌توانید با پر کردن فرم زیر، از یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره‌مند شوید و تمام سوالات خود را از ما بپرسید.

نام و نام خانواداگی

هوش مصنوعی در خط تولید محصولات

خط تولید محصولات با به کارگیری ربات ها همیشه یک پایه ثابت استفاده از هوش مصنوعی بوده است. به عنوان مثال، ربات‌های صنعتی که برای انجام کارهای دشوار صنعتی به جای نیروهای انسانی استفاده می‌شدند، به طور فزاینده‌ای به عنوان ربات‌ها عمل می‌کنند. ربات‌های کوچک‌تر و چندوظیفه‌ای که با انسان‌ها همکاری می‌کنند، مسئولیت بخش‌های بیشتری از کار را در انبارها  و خط تولید کارخانه‌ها بر عهده می‌گیرند.زمینه های کاربرد هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در بانکداری

بانک‌ها با موفقیت از چت بات ها استفاده می‌کنند تا مشتریان خود را از خدمات و پیشنهادات خود آگاه کنند و تراکنش‌هایی را انجام دهند که نیازی به دخالت انسانی ندارند.

دستیارهای مجازی هوش مصنوعی برای بهبود و کاهش هزینه های انطباق با مقررات بانکی استفاده می شوند. صنعت بانکداری از هوش مصنوعی استفاده می کنند تا تصمیم‌گیری برای وام‌ها را بهبود داده و محدودیت‌های اعتباری و شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری را تعیین ‌کنند.

هوش مصنوعی در حمل و نقل

فناوری‌های هوش مصنوعی افزون بر نقش اساسی هوش مصنوعی در به کار انداختن وسایل نقلیه خودران، در حمل‌ونقل برای مدیریت ترافیک، پیش‌بینی تأخیرهای پرواز و ایمن‌تر و کارآمدتر کردن کشتی‌های اقیانوسی استفاده می‌شوند.

همچنین در زنجیره‌های تأمین، جایگزین روش‌های سنتی پیش‌بینی تقاضا و پیش‌بینی اختلالات می‌شود، روندی که با کووید-۱۹ شتاب گرفت، زمانی که بسیاری از شرکت‌ها در اثر یک بیماری همه‌گیر جهانی بر عرضه و تقاضای کالا غافل شدند.

هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال

هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال یکی از برجسته ترین کاربردهای آن است که به استفاده از فناوری‌ها و تکنیک‌های هوش مصنوعی (AI) برای بهینه‌سازی و ارتقای راهبرد‌ها، فرآیندها و کمپین‌های بازاریابی در حوزه دیجیتال اشاره دارد.

امروزه نقش هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال ازاهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین در جنبه‌های مختلف فرآیند بازاریابی، از جمله ایجاد محتوا، تقسیم‌بندی مشتری، شخصی‌سازی، مدیریت رسانه‌های اجتماعی، بهینه‌سازی کمپینهای تبلیغاتی، خودکارسازی بازاریابی ایمیلی، بهینه‌سازی سئو و موارد دیگر به کار می رود.

موسسه آموزش عالی آزاد امین، با 20 سال پیشینه برگزاری دوره های مدیریتی MBA و DBA با مدرک وزارت علوم و تحقیقات و تاییدیه WES کانادا افتخار دارد تا با سرفصهای به روز و کاربردی مدیریت و فروش، نقشی در دانش افزایی و اعتبارآفرینی برای شما داشته باشد. برای شرکت در این دوره هاست کافیست فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانواداگی

نقش هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال چگونه است؟

هوش مصنوعی (AI) به کسب و کارها و برندها کمک می کند تا از مزایای بازاریابی دیجیتال استفاده کنند. این فناوری، جایگزین های مختلفی را در روش های ارتباطی با مخاطب هدف فراهم می آورد. نقش هوش مصنوعی در بازارابی دیجیتال چگونه است؟

هوش مصنوعی داده های بزرگ را در زمان از پیش تعیین شده، تجزیه و تحلیل و پردازش می کند. به نوعی، بازاریابان دیجیتال می توانند راهبردهای بازاریابی رقابتی ایجاد کنند. فناوری هوش مصنوعی می تواند همراه با یادگیری ماشین و یکی از شاخه های آن؛ یعنی پردازش زبان طبیعی، نقش فعالی در کمپین های بازاریابی دیجیتال داشته باشد.

این مفاهیم دگرگون کننده و به روز می‌توانند پیشنهادهای محتوای شخصی، مفاهیم ایمیل و پشتیبانی از مشتری را همراه با راهبرد‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی ارائه دهند. کسب و شرکتها و برندها در راهبردهای بازاریابی دیجیتال زیر از هوش مصنوعی استفاده می کنند:

چت بات ها و دستیارهای مجازی

از ربات‌های چت مجهز به هوش مصنوعی و دستیارهای مجازی به منظور خودکارسازی تعاملات با مشتری و ارائه پاسخ‌های فوری به درخواست‌های مشتری استفاده می‌کنند که به بهبود خدمات مشتری کمک می‌کند، در زمان و منابع صرفه‌جویی می‌کند و تجربه کلی کاربر و مشتری را بهبود می‌بخشد.

بهینه‌سازی کمپینهای تبلیغات

الگوریتم‌های هوش مصنوعی کمپین‌های تبلیغاتی دیجیتال را با تجزیه و تحلیل داده‌ها در مورد رفتار کاربر، اولویت‌ها و تعامل با تبلیغات بهینه‌سازی می‌کنند. این به ارائه تبلیغاتی هدفمند برای مخاطبان مناسب، بهینه سازی هزینه تبلیغات و افزایش عملکرد تبلیغات کمک می‌کند.

تولید محتوا

از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای تولید محتوا، مانند پست های وبلاگ، پست های رسانه های اجتماعی و توضیحات محصول استفاده می کنند. این ابزارها از پردازش زبان طبیعی  و الگوریتم‌های یادگیری ماشینی برای ایجاد محتوای مرتبط، جذاب و بهینه‌سازی شده برای موتورهای جستجو استفاده می‌کنند.

مدیریت شبکه های اجتماعی

الگوریتم‌های هوش مصنوعی از تجزیه و تحلیل داده‌های رسانه‌های اجتماعی مانند رفتار کاربر، احساسات و روندها را برای بهینه‌سازی راهبردهای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. این ممکن است شامل تحلیل احساسات، زمان‌بندی محتوا، هدف‌یابی تبلیغات رسانه‌های اجتماعی و گوش دادن به رسانه‌های اجتماعی باشد.

بهینه‌سازی جستجوی صوتی

شرکت ها با افزایش محبوبیت دستیارهای صوتی مانند الکسای آمازون و دستیار گوگل، از هوش مصنوعی برای بهینه سازی وب سایت ها و محتوای خود در جستجوی صوتی استفاده می کنند. این بهینه سازی محتوا برای پرس و جوهای مبتنی بر صدا و ارائه قابلیت های جستجوی صوتی در وب سایت های آنها را در بر می گیرید.

بخش‌بندی مشتریان

الگوریتم‌های هوش مصنوعی مشتریان را بر اساس رفتار، ترجیحات و جمعیت‌شناسی تقسیم‌بندی می‌کنند که به ایجاد کمپین‌های بازاریابی هدفمند کمک می‌کند. این به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا پیشنهادات و تبلیغات شخصی‌شده را برای نتایج بهتر به بخش‌های خاص مشتریان ارائه دهند.

خودکارسازی بازاریابی ایمیلی

ابزارهای بازاریابی ایمیلی مبتنی بر هوش مصنوعی، فرآیند ارسال ایمیل‌های شخصی‌شده به مشتریان را بر اساس رفتار، ترجیحات و تعامل مشتری با ایمیل‌های قبلی، خودکار می‌سازد. این به بهبود نرخ باز شدن ایمیل، نرخ کلیک و عملکرد کلی بازاریابی ایمیلی کمک می کند.

بهینه‌سازی موتورهای جستجو

الگوریتم‌های هوش مصنوعی داده‌های مربوط به رفتار کاربر، روند جستجو و عملکرد وب‌سایت را برای بهینه‌سازی رابردهای بهینه‌سازی موتور جستجو تجزیه و تحلیل می‌کنند. این تحقیقات کلیدواژه ها، بهینه سازی درون صفحه‌ای و بهینه سازی محتوا برای رتبه بندی بهتر در موتورهای جستجو را در بر می گیرد.

شرکت‌ها برای افزایش شخصی‌سازی، خودکارسازی فرآیندها، بهینه‌سازی کمپین‌ها و بهبود عملکرد کلی بازاریابی، هوش مصنوعی را به روش‌های گوناگون در راهبردهای بازاریابی دیجیتال خود به کار می گیرند. از این رو، تجربه‌های بهتری را به مشتریان خود ارائه می دهند که منجر به بهبود نتایج بازاریابی و رشد کسب و کار می شود.

موسسه آموزش عالی آزاد امین با سابقه 20 ساله در زمینه پرورش توانایی های مدیران و صاحبان کسب و کار، اقدام به برگزاری دوره دیجیتال مارکتینگ کرده است. شما عزیزان می‌توانید با پر کردن فرم زیر، از یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره‌مند شوید و تمام سوالات خود را از ما بپرسید.

نام و نام خانواداگی

آینده هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال چیست؟

با پیشرفت های روزافزون در فناوری و افزایش پذیرش در بین صنایع، انتظار می رود آینده هوش مصنوعی در زمینه بازاریابی متحول کننده باشد. هوش مصنوعی (AI) در حال حاضر چشم انداز بازاریابی دیجیتال را متحول کرده است و پیش‌بینی ها بر این است که در آینده نقش مهمی ایفا کند.آینده هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال چیست؟

 انتظار می رود با پیشرفت های مداوم در فناوری و افزایش پذیرش در بین صنایع، آینده هوش مصنوعی (AI) در بازاریابی، متحول کننده باشد. در زیر به برخی برنامه ها و تحولاتی که بر آینده هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال اثر می گذارند، اشاره کرده ایم:

نقشه‌برداری پیشرفته مسیر مشتری

هوش مصنوعی نقش کلیدی در نقشه برداری و تجزیه و تحلیل سفر مشتری در چندین نقطه تماس، کانال و دستگاه ایفا خواهد کرد. در نتیجه این امکان را به بازاریابان می‌دهد که دیدی جامع از مسیر مشتری به دست آورند و تلاش‌های بازاریابی را در هر مرحله بهینه کنند که منجر به بهبود تجربه‌های مشتری و نرخ تبدیل بالاتر می‌شود.

جستجوی صوتی و تصویری

با افزایش محبوبیت دستیارهای صوتی و جستجوی بصری، هوش مصنوعی همچنان نقش مهمی در بهینه‌سازی راهبردهای های بازاریابی دیجیتال برای این فناوری های نوظهور ایفا خواهد کرد. این شامل بهینه سازی محتوا برای پرس و جوهای مبتنی بر صوت و جستجوی بصری، و همچنین استفاده از هوش مصنوعی برای چت بات های فعال صوتی و دستیاران مجازی است.

واقعیت افزوده  (AR) و مجازی  (VR)

هوش مصنوعی همچنان با فناوری های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی ادغام خواهد شد تا تجربه های بازاریابی دیجیتال فراگیر و شخصی سازی شده را رقم بزند. این شامل استفاده از هوش مصنوعی برای تولید محتوا، تجزیه و تحلیل رفتار کاربر و توصیه‌های شخصی در برنامه‌های AR و VR است..

تحلیل آینده نگر و دیدگاهای آن

هوش مصنوعی از تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‎‌کننده برای دستیابی به بینش و ارائه توصیه های عملی برای راهبردهای بازاریابی استفاده می کند. و همچنان نیز به کاربرد آن ادامه خواهد داد. الگوریتم‌های یادگیری ماشینی پیشرفته، بازاریابان را قادر می‌سازد تا رفتار مشتری را پیش‌بینی کنند. همچنین روندها را شناسایی کنند و تصمیم‌های مبتنی بر داده‌ها را اتخاذ کنند، که منجر به کمپین‌های بازاریابی مؤثرتر و بهبود نتایج تجاری می‌شود.

خودکارسازی مبتنی بر هوش مصنوعی

خودکارسازی بیشتر توسط هوش مصنوعی تقویت خواهد شد و به فرآیندهای بازاریابی کارآمدتر و کارآمدتر اجازه می دهد. ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی وظایف تکراری مانند تولید محتوا، مدیریت رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی را خودکار می‌کنند. و بازاریابان را آزاد می‌کند تا بر ابتکارات راهبردی خود و تلاش‌های خلاقانه تمرکز کنند.

 تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده

 هوش مصنوعی می‌تواند برای تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از داده‌ها برای شناسایی الگوها و پیش‌بینی‌هایی در مورد رفتار مشتری، مانند محصولاتی که احتمال خرید آنها وجود دارد یا احتمال انحراف آنها وجود دارد، استفاده شود.

چت بات ها و دستیاران مجازی

 چت بات ها و دستیاران مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند به مشتریان کمک فوری ارائه دهند، به سوالات آنها پاسخ دهند و آنها را از طریق قیف فروش راهنمایی کنند. آنها همچنین می توانند برای جمع آوری بازخورد مشتری و بهبود تجربه مشتری استفاده شوند.

ایجاد محتوا

از هوش مصنوعی می توان برای تولید محتوایی مانند پست های وبلاگ، به روز رسانی رسانه های اجتماعی و توضیحات محصول استفاده کرد. در حالی که محتوایی که هوش مصنوعی تولید کرده است، می تواند به ابزاری ارزشمند برای بازاریابانی تبدیل شود که به دنبال افزایش تلاش های خود برای تولید محتوا هستند.

بهینه‌سازی جستجوی صوتی

از آنجایی که افراد بیشتری از دستیارهای صوتی مانند سیری، الکسا و گوگل اسیستنت استفاده می کنند، بازاریابان باید محتوای خود را برای جستجوی صوتی بهینه کنند. از هوش مصنوعی می توان برای شناسایی کلیدواژه ها و عبارت های کلیدی که افراد در جستجوی صوتی استفاده می کنند استفاده کرد. و بر این اساس محتوا را بهینه‌‌سازی کند.

 تبلیغات خودکار

 از هوش مصنوعی می توان برای بهینه سازی عملکرد کمپین های تبلیغاتی، هدف‌گیری مخاطبان مناسب و ایجاد تنظیمات در زمان واقعی استفاده کرد. این کار موجب افزایش میزان بازگشت سرمایه می شود.

آینده هوش مصنوعی در بازاریابی دارای پتانسیل بسیار زیادی برای هدایت نوآوری، بهبود تجربیات مشتری و ارائه استراتژی های بازاریابی موثرتر است.  فناوری به پیشرفت خود ادامه می دهد و هوش مصنوعی نیز رشد روزافزون دارد. بنابراین بازاریابان می توانند پی ببرند که هوش مصنوعی نقش مهمی در آینده بازاریابی ایفا کند.

نتیجه‌گیری

 ادغام هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال صنعت را دگرگون می سازد. و کمپین های بازاریابی را مؤثرتر و کارآمدتر می کند و در عین حال تجربه‌های بهتری برای مشتری به ارمغان می آورد. آینده هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال روشن است و انتظار می رود در سال های آینده تحولات بسیار نوین و هیجان انگیزی رخ دهد.

 همانطور که کسب‌وکارها به استفاده از ابزارهای بازاریابی مبتنی بر هوش مصنوعی ادامه می‌دهند، مشتریان را خود را بیشتر جذب و علاقه‌مند به برند خود می کنند. راهبردهای بازاریابی خود را طراحی می‌کنند و بازدهی سرمایه‌گذاری بیشتری را ایجاد می‌کنند. مشتریان نیز به نوبه خود می توانند انتظار داشته باشند که به لطف قدرت هوش مصنوعی از تجربه آنلاین شخصی و جذاب‌تری لذت ببرند.

موسسه آموزش عالی آزاد امین با سابقه 20 ساله در زمینه پرورش توانایی های مدیران و صاحبان کسب و کار، اقدام به برگزاری دوره دیجیتال مارکتینگ کرده است. شما عزیزان می‌توانید با پر کردن فرم زیر، از یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره‌مند شوید و تمام سوالات خود را از ما بپرسید.

نام و نام خانواداگی

منابع

https://www.linkedin.com/pulse/future-artificial-intelligence-digital-marketing-weburetech/

https://mailchimp.com/marketing-glossary/digital-marketing/

https://www.mckinsey.com/featured-insights/mckinsey-explainers/what-is-ai

https://www.britannica.com/technology/artificial-intelligence

https://www.techtarget.com/searchenterpriseai/definition/AI-Artificial-Intelligence

https://www.linkedin.com/pulse/role-artificial-intelligence-digital-marketing-jitendra-bhardwaj/

 

 

نیاز به مشاوره کسب و کار دارید؟ از یک جلسه مشاوره رایگان کارشناسان موسسه امین استفاده کنید (100% رایگان)

نام و نام خانواداگی

دوره‌های رایگان آموزشی مدیریت
داستان موفقیت کسب‌کارهای واقعی
آخرین مقالات مجله مدیریت امین
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی