مدیر ضعیف را با این شش ویژگی بشناسید!

مدیر ضعیف
به این مقاله امتیاز دهید

مدیران موفق امروزی به واسطه اعتماد سازی رهبری می کنند و همواره بین آنها و کارمندانشان ،روابط دو طرفه قابل اعتماد برقرار است. در حالی که یک مدیر ضعیف همیشه می خواهد به کارمندان بفهماند که چه کسی رئیس است. آنها معمولاً برای این که کارمندان را وادار به گوش فرا دادن کنند، بلند صحبت می کنند ، گاهی فریاد زده و یا کارمندان را تهدید می کنند.

در ادامه این مقاله، شش مورد از ویژگی های مدیر ضعیف را مورد بررسی قرار می دهیم.

1 از این شاخه به آن شاخه می پرید.

اگر تصمیم گرفته اید که مدیر ضعیف نباشید ، باید قدرت تصمیم گیری خوبی داشته باشید و از این شاخه به آن شاخه نپرید. یا می خواهید تمام جوانب کار را در نظر بگیرید و صددرصد از انجام درست کار مطمئن باشید یا شاید هم به توانایی های خود اعتماد کافی ندارید.در نتیجه برای آنکه به صد در صد چیزی که می خواهید برسید دائما نیروهای خود را برای جمع آوری اطلاعات بیشتر به جاهای مختلف می فرستید.

2 برای اعضای تیم ، اهداف را مشخص نکرده اید.

برای رسیدن به انجام پروژه و یا رسیدن به هدفی خاص در آن پروژه عجله می کنید اما واقعیت این است که هنوز خودتان هم نمی دانید که چه می خواهید. با اعضای تیم جلسه ای می گذارید و در ابتدای مسیر به اهدافی بزرگ فکر می کنید.تفکرات بهم ریخته و پیچیده شما که اغلب خودتان هم متوجه آن نمیشوید ، باعث گیجی و و سردرگمی اعضای تیم هم می شود.

3 تحقیر کردن اعضای تیم در یک محیط عمومی!

بی احترامی و تحقیر به شخصی در یک جلسه کاری در حضور دیگران یا در محیط عمومی،اعتبار و شهرت شما را به عنوان مدیر به باد خواهد داد و در ذهن دیگران مدیر ضعیف خاطر نشان خواهید شد.

شاید از نظر شما عملکرد و کارایی یکی از کارمندان احمقانه و یا نادرست بوده است.اما اشاره مستقیم به اشتباهات در جلسات کاری و در حضور سایر همکاران، نشان دهنده این است که شما شخصیت بی ثباتی دارید و غیر قابل کنترل هستید.

مدیر ضعیف
مدیر ضعیف

4 بیشترحرف می زنید اما عمل نمی کنید.

به جلسه های مهم کاری با مشتریان می روید و از موقعیت استفاده کرده و با ژستی مدیرانه از خود دفاع می کنید به آن ها اطمینان می دهید که خودتان شخصا مشکلات و کارهای آن ها را پیگیری می کنید . این کار باعث می شود شما در همان لحظه خیلی خوب جلوه کنید. اما وقتی شکوه و عظمتتان در مقابل مشتری فقط در همان لحظه نشان داده اید، دیگر همه چیز را فراموش می کنید

چنین رفتاری به مرور زمان شهرت و اعتبار شما را به زیر سوال خواهد برد و مردم شمارا مدیر ضعیف و بی مسئولیت قلمداد می کنند که فقط بلد است حرف بزند ومرد عمل نیست.

این مقاله را از دست ندهید:

15 نکته مدیریتی که شمارا به رهبری قدرتمند تبدیل می کند!

5 از افراد می خواهید تا یک کار را به صورت مستقل انجام دهند.

این کار به نظر شاید ایده خوبی به نظر برسد و این امکان را به شما بدهد تا در میان چندین گزینه ای که در اختیار دارید بهترین را انتخاب کنید. اما اگر نیروهایتان از هدف و انگیزه ی شما باخبر شوند. مطمئنا دلسرد و عصبی می شوند. به این دلیل که شما چندین نفر را از کار روزانه انداخته اید تا فقط بر روی پروژه شما کار کنند.

6 بازخورد صادقانه ای ارائه نمی دهید.

برای این که باعث ناراحتی کسی نشوید و آن ها را راضی و نگه دارید، بازخوردهای صادقانه و سازنده ای به آن ها نمی دهید. این بازخوردها می توانند درباره عملکرد یا ارتقا شغلی باشند . به حاشیه رفتن و نپرداختن به موضوع اصلی باعث می شود اعضای تیم کاری انتظارات غیر واقعی داشته باشند. زمانی که وعده وعیدهایی رابه آن ها می دهید ولی سعی بر انجام آن ها ندارید ،آنها را دچار سردرگمی می کنید .

مشاهده مقالات بیشتر

راهکاری هایی برای مدیریت کارکنان

 چرا ارتباط موثر در کسب و کار باعث موفقیت می شود؟

۸ ایده وارن بافت برای سرمایه گذاران مبتدی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
نام