مجله مدیریت امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Management Blog

Educational articles of Amin Business School

فرصتهای شغلی دانش پذیران MBA در ایران

مدرک MBA چیست؟ | هرآنچه باید بدانید

مدرک MBA چیست؟ | هرآنچه باید بدانید

5/5 - (1 امتیاز)

 

مدرک MBA چیست و چه مزایایی دارد؟ حتما تاکنون به این فکر کرده اید که به عنوان یک کارآفرین یا مدیر عاملی که قصد دارد کسب و کار خودش را  رشد دهد، به مدرک MBA نیاز دارید. البته که فکر درستی است و این مقاله صددرصد به این نیاز شما پاسخ خواهد داد. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 

موسسه آموزش عالی آزاد امین نیز با 20 سال پیشینه در ارائه دوره های حضوری و غیر حضوری MBA، گامی بزرگ در مسیر رشد و اتقای کسب و کارهای بزرگ و کوچک برداشته است. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با این دوره ها، مینی دوره رایگان MBA را دریافت کنید و از سرفصلهای به روز و کاربردی آن بهره مند شوید. اگر درباره کسب و کار خود یا دوره های مدیریتی MBA  ما سوالی دارید فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما برای یک جلسه مشاوره رایگان با شما تماس بگیرند.

 

نام و نام خانواداگی

دوره مدیریت mba رایگان

رشته MBA چیست؟

در دنیای امروز تعداد بسیار زیادی از مدیران و صاحبان کسب و کار دوره MBA اجرایی را برخود واجب می‌دانند. حتی افرادی هستند که برای افزایش درآمد و ارتقا درجه کاری در دوره ام‌بی‌ای مدیریت اجرایی شرکت می‌کنند، این مدرک حتی به ایشان برای استخدام مدیر سازمانی نیز کمک می کند. در دوره مدیریت اجرایی MBA شما علاوه بر داشتن اعتبار لایق یک مدیر، در رشد و ارتقا شخصیتی شما نیز به شما کمک می کند. حالا بررسی می‌کنیم که ام بی ای چیست؟

مدرک MBA چیست؟

 

MBA یا ام بی ای مخفف شده عبارت Master of Business Administration است که در ابتدای کار معنی این عبارت را کامل توضیح خواهم داد.

business administration  به معنای مدیریت کسب‌وکار است و  Master در فارسی به معنای مقطع کارشناسی ارشد آکادمیک است.

کسانیکه که به تحصیل برای فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) مدیریت می پردازند، دانشجویانی هستند که لیسانس یا همان کارشناسی مدیریت دارند و می خواهند درجات علمی را به‌طور معمول در دانشگاه طی کنند. پس از فوق لیسانس، احتمالا در مقطع دکتری به تحصیل ادامه دهند و بتوانند در زمینه های پژوهشی و آکادمیک کار کنند. با این هدف که مدرک 100 درصد قابل پذیرش ارگان ها، نهادها و سازمان‌ها را برای اعتبار کسب و کار خود در اختیار داشته باشند.

 

افرادی که  دوره‌های  ام بی ای را میگذرانند، جوانان کارآفرینان یا صاحبان کسب‌وکارها هستند که برای بالا بردن مهارت های کاربردی در زمینه مدیریت کسب‌وکار به تحصیل این رشته و این دوره روی می آورند.

 

به عبارت دیگر، افرادی هستند که علاوه بر افزایش مهارت ها و توانایی ها در زمان فشرده تر نیاز به مدرک ام بی ای هم دارند. از این رو، ممکن است این مدرک در شغل آنها برای افزایش حقوق و مزایا کاربردی باشد و نهاد و ارگانی که در آن مشغول به کار هستند این مدرک را بپذیرد.

 

√دوره MBA در موسسه آموزش عالی آزاد امین

این دوره را در موسسات آموزش عالی همچون موسسه آموزش عالی امین نیز می توانید بگذرانید. در پایان نیز مدرک وزارت علوم و تحقیقات را به همراه تاییدیه WES کانادا دریافت کنید. در ادامه به امتیازهای دوره MBA بیشتر می پردازیم. 

 

 

دوره  MBA غیر حضوری و مدرک آن

موسسه آموزش عالی آزاد امین برای مدیران و افرادی که فرصت حضور در دوره های شش ماهه را ندارند، فرصت ویژه ای فراهم آورده است. شما می توانید پکیج آموزشی مدیریت  MBAرا از وبسایت ما تیه و بارگیری کنید. این پکیج آموزشی، علاوه بر دانش‌افزایی و تقویت مهارتهای مدیریتی شما، مزیت ویژه ای دارد: ارائه مدرک وزارت علوم و تاییدیه بین المللی WES  کانادا. شما می توانید پس از خریداری این پکیج آنلاین و گذراندن آزمون بسیار ساده آن، مدرک وزارت علوم را دریافت کنید.

 

دوره مدیریت mbaدوره آنلاین MBA با مدرک وزارت علوم 

 

یکی از امتیاهای ویژه مدرک وزارت علوم دوره آنلاین MBA موسسه امین این است که می‌توانید آن را ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضاییه کنید. خرید مدرک MBA که چنین قابلیتی داشته باشد، برای مهاجرت یا اعتبارافزایی کسب و کارتان ضروری است.

 

سرفصلهای دوره MBA موسسه امین

رشته MBA  را در موسسه آموزش عالی آزاد  امین می توانید با سرفصلهای زیر بگذرانید:

 

رشته MBA چه کمکی به ما می کند؟

مدرک مدیریت MBA معتبرترین مدرک مدیریت در دنیاست. این دوره بیشتر به صورت تئوری و دور از فضای کارگاهی انجام می شود ، اما در موسسه آموزش عالی آزاد امین به صورت کارگاهی عملی و کاربردی برگزار می شود.

رشته MBA چه کمکی به ما می کند؟

 

مدرک ام بی ای معادل مدرک کارشناسی ارشد مدیریت است ، البته باید در نظر بگیرید که زمانی این عنوان به شما داده می شود که در دانشگاه این رشته را بگذرانید ، اما افرادی که این دوره را در موسسات اموزش عالی آزاد می گذرانند گواهی بین المللی از وزارت علوم دریافت می کنند و قابلیت ترجمه رسمی دارد اما معادل مدرک دانشگاهی نیست.

 

اهمیت رشته Mba

خیلی از افراد تصور می کنند که مدرک mba تنها افزایش اعتبار است اما بیشترین کاربرد مدرک ام بی ای در ارتقا کسب و کار است .

 

مدیران خوب اکثرا تصور می کنند همین که بتوانند مسائل جاری کسب و کار را حل و فصل کنند برایشان کافی است ،اما مدیران عالی به دنبال این هستند که علاوه بر تحلیل شرایط جاری بتوانند آینده را نیز پیش بینی کنند تا بازار را در دست بگیرند.

 

تحلیل کسب و کار ،ارتقا سازمان تنها با با آموزش و تجربه امکان پذیر است ، MBA به مدیران این امکان را می دهد تا بتوانند رشد سازمان خود را ممکن کنند زیرا توسعه یک سازمان یا کسب و کار به بهبود مهارت های مدیریتی وابسته است .شما با داشتن مدرک مدیریت اجرایی این امکان را دارید که بهره وری را افزایش داده و از پتانسیل های موجود به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

مدرک MBA علاوه بر مزایای گفته شده بالا اتفاقات بهتری را برای مدیران رقم می زند:

 

ارتباط بیشتر از بازار های جهانی

شما با شرکت در دوره های مدیریت اجرایی MBA با تعداد بسیار زیادی از هم صنفان ، کارآفرینان  و سازمان مختلف آشنا می شوید که خیلی می تواند به شما برای ارتباط سازی کمک کند .شما از نظرات و تجربیات این افراد می توانید برای اطلاع از بازار های جهانی و تجارت استفاده کنید.

 

بهبود مهارت های ارتباطی

شما برای موفقیت در کسب و کار ، باید ارتباط و متقاعد سازی  موثر سازی را برای بیاموزید . مهارت فن بیان و مذاکره یکی از مهم ترین سرفصل های دوره MBA است.

بهبود مهارتهای ارتباطی

 

همچنین به مدیران کمک کند مهارت های ارتباطی شفاهی و نوشتاری خود را ارتقا دهند و به شما کمک می کند تا مفاهیم را به افراد مختلف و در سطوح گوناگون انتقال دهید.

 

افزایش فرصت های کاری در یک بازار رقابتی

دانش مدیریتی نوین در سطح حرفه ای می تواند یک مدیر را از سایر افراد متمایز کند.MBA میتواند برای تمامی حوزه های کاری مفید باشد، از سازمان های تولید نفت گرفته تا استارتاپ ها .

 

شما با داشتن مدرک MBA ضمن متمایز شدن با سایر افراد نیروی بسیار مناسبی برای استخدام هستید زیرا شما آموخته اید تا چگونه در بازار فعالیت کنید ، چگونه بازاریابی و گفتگو کنید و این مهارت ها بر ای رشد یک سازمان بسیار ضروری است.

 

 

مخاطبان MBA ام بی ای

مدرک و دوره MBA برای افراد زیر مناسب است:

 • مدیرانی است که هنوز در ابتدای مسیر ریاست هستند و قصد دارند حرفه ای کار خود را آغاز کنند .
 • مدیرانی هستند که تجربه بالایی در زمینه مدیریت دارند اما به دلیل تغییرات بازار قصد دارند دانش خود را ارتقا دهند و یک مدیر نوین باشند.
 • افرادی که مدیر نیستند اما قصد استخدام در سازمان و کسب و کاری را دارند و قصد دارند با داشنن مدرک MBA شانس خود را برای استخدام بالا ببرند.
 • تعدادی از افراد با گرفتن مدرک MBA ارتقا شغلی و درآمدی کسب می کنند.
 • افرادی که قصد دارند برای مهاجرت رزومه پرباری داشته باشند و بتوانند خارج از کشور بیزینس مخصوص خود داشته باشند یا در سازمان ها استخدام شوند.

 

انواع گرایش های  MBA

علاوه بر گرایش  MBA مدیریت اجرایی انواع دیگری نیز دارد:

1.گرایش امور مالی MBA

گرایش امور مالی تمرکز 100 درصدی و تخصصی بر حسابداری و کنترل مدیریت مالی ،بازار سرمایه ،پول ،بانکداری ،خصوصی سازی و امور مالی بین المللی دارد . شما با گذراندن دوره MBA امور مالی می توانید شانس استخدام خود را در بانک ها ،موسسات مالی افزایش دهید. همچنین این مدرک به شما برای استخدام در سرمایه گذاری ،بازرگانی ، مسئولیت مالی شرکت ها  و مالی شرکت های بین المللی کمک می کند.

 

2.گرایش بازاریابی MBA

این گرایش بسیار محبوب و کاربردی است و برای افرادی که به دنبال درآمد بیشتر هستند بسیار مناسب است  

گرایش بازاریابی فرصت های فراوان شغلی برای درامد های بزرگ را در اختیار شما قرار می دهد.MBA بازاریابی به شما در کسب مهارت و دانش در زمینه بازاریابی ، تبلیغات و روابط عمومی دارد.شما با داشتن مدرک MBA در گرایش فروش و بازاریابی می توانید به شرکت ها برای رشد و توسعه شان کمک کنید.

 

3. گرایش فناوری اطلاعات MBA

در دنیای حال حاضر که همه چیز بر مبنای فناوری و نرم افزاراست تعداد بسیار زیادی از افراد به سمت MBA  فناوری اطلاعات جذب شده اند زیرا در صنعت و تکنولوژی حال حاضر نیازمند افرادی هستند که دارای مهارت های بالا برای مدیریت تیم ها و پروژه ها باشند.

انواع گرایش های  MBA

 

4. گرایش تجارت بین المللی MBA

در حال حاضر که تجارت فارغ از منطقه جغرافیایی انجام می شود و سازمان ها برای مدیریت اموربین المللی  به افراد با مهارت های بالا و دارای تحصیلات عالی نیاز دارند.مدرک MBA در تجارت بین الملل ، این افراد حرفه ای و ماهر را برای سازمان ها آماده می کند.

 

5.گرایش مدیریت پروژه MBA

این گرایش هم مانند گرایشات دیگر بسیار محبوب است و به محبوبیت آن  افزوده می شود .افرادی که این دوره را گذرانده اند مناسب برای مدیریت پروژه های بزرگ هستند ، این افراد بسیار می توانند در حوزه عمران و مهندسی موفق باشند.

 

6.گرایش استراتژی MBA

این گرایش به دانشجویان خود تفکر نقادی و راهبردی را می آموزد و آمار استخدام بسیار بالایی دارد. از سرفصل های این گرایش می توان به برنامه ریزی استراتژیک ،کارآفرینی سازمانی ،مدیریت تحول سازمانی ،تفکر استراتژیک ،تحلیل دینامیک سیستم ها ،یادگیری سازمانی  و رهبری سازمانی نیز اشاره کرد.

 

7.گرایش اجرایی MBA

گرایش اجرایی محبوب ترین گرایش در بین مدیران و صاحبین کسب و کاری است که قصد دارند همزمان با افزایش اعتبار دانش روز مدیریتی خودرا نیز افزایش دهند.در MBA اجرایی شما سرفصل های زیر را می گذرانید:

 • اصول و فنون مذاکرات
 • مدیریت استراتژیک
 • بازاریابی خدمات
 • مدیریت منابع انسانی
 • رفتار شناسی و تبلیغات
 • مدیریت رفتار سازمانی
 • استراتژی سازمان های موفق و ناموفق

 

شما باید در نظر بگیرید که کدام گرایش برای شما مناسب تر است با توجه به هدفی که دارید.اگر قصد دارید در هر صنعتی ورود کنید و در شانس استخدام خود را در شغل های مدیریتی  افزایش دهید مدرک MBA اجرایی مناسب ترین گزینه برای شماست.این مدرک برای افرادی که دارای شغل مدیر مالی، مشاور مالی، مدیریت منابع انسانی ،بانکدار ،مدیریت فناوری اطلاعات، تحلیلگر مدیریتی ،مشاور مدیریتی، مدیر بازاریابی، مدیر عملیات، مدیران استارتاپ، مدیران کارخانه ها، مدیران تولیدی و موسسات است.

 

 

فرصتهای شغلی دانش پذیران MBA در ایران

شاید شما از آن دسته از افراد باشید که قصد دارید با گرفتن مدرک MBA در شغل خود ارتقا بگیرید یا قصد استخدام در سازمان دیگر را دارید. شما با داشتن مدرک MBA امکان این را دارید تا مشاور مدیریت شوید که عناوین مختلفی دارد، شما با داشتن مدرک MBA می توانید مشاور بسیار خوبی برای کسب و کار های کوچک و متوسط در حوزه های فروش ، بازاریابی ، قرارداد نویسی ، مذاکره و منابع انسانی باشید .

فرصتهای شغلی دانش پذیران MBA در ایران

 

عناوین شغلی این حوزه شامل مشاور توسعه کسب و کار ، مشاور بازاریابی بین المللی ،مشاور مدیریت استراتژی کسب و کار دیجیتال و مشاور منابع انسانی است.

 

تعداد زیادی از کارآفرینان وقتی مدرک mba را اخذ می کنند ازمزیت  های  آن بی اطلاع هستند. شما گذراندن دوره مدیریت می توانید وارد دنیای تجارت بین المللی شوید.حوزه فعالیت شما به عنوان کارآفرین عناوین زیر است:

 • مدیر کسب و کار
 • بنیانگذار شرکت
 • مدیر سازمان و رشکت
 • موسس شرکت
 • صاحب شرکت
 • کارآفرین زنجیره ای

 

فرصت های شغلی با MBA در ایران آشنا شدید، با فرصت های شغلی در خارج از کشور نیز آشنا میشویم.

 

 

فرصت های شغلی دانش پذیران MBA در کشورهای اروپایی

طبق به روزترین منابع دنیا، فرصت های شغلی دانشپذیران MBA در اروپا در زیر فهرست شده اند.

 • کارشناس مدیریت محصول
 • مدیریت محصول و قیمت گذاری
 • تحلیل گر کسب و کار
 • تحلیل گر انطباق
 •  امور مالی
 • مدیر منبع یابی جهانی
 • متخصص کسب استعداد های منطقه ای
 • تحلیل گر بازاریابی
 • معاون مدیر فروش
 • مدیر خزانه داری
 • مدیر لجستیک و توزیع جهانی

 

فرصت های شغلی دانشپذیران MBA در کانادا

شرکت های متقاضی مدرک MBA در کانادا را م یتوانید در فهرست زیر ببینید:

 • مایکروسافت
 • EY
 • InBC Investment Corp
 • جنرال میلز
 • گوگل
 • IBM
 • مورگان استنلی
 • آمازون
 • بانک RBC
 • زیمنس
 • بانک تجارت سلطنتی کانادا

 

جمع بندی

با داشتن مدرک MBA دنیای جدیدی از مدیریت و کسب وکار برای شما ایجاد خواهد شد، اگر خود صاحب کسب و کار باشید میتوانید با اعمال اموزش هایی که در طول دوره فراگرفته اید بلوغ و رشد سازمان خود را به چشم ببینید در غیر اینصورت هم وقتی شما مدرک معتبر MBA را  از موسسات زیر نظر وزارت علوم دریافت می کنید با پربار کردن رزومه خود فرصت های شغلی بی نظیری در ایران و حتی خارج از ایران برای شما فراهم است.

اگر قصد شرکت در دوره های مدیریت MBA اجرایی را دارید باید مدرک معتبر را زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری دریافت کنید تا بتوانید از فرصت های شغلی بین المللی برخوردار شوید ،موسسه آموزش عالی آزاد امین 20 سال زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار کننده دوره های مدیریتی MBA ،DBA است و سابقه درخشانی از خود به جای گذاشته است.

موسسه امین جز سه موسسه برتر کشور در زمینه برگزاری دوره های مدیریت است،همچنین رتبه اول برند آموزشی در شرق کشور نیز متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد امین است. برای مشاوره رایگان مدرک MBA کافیست شماره خود را برای ما بگذارید تا با شما تماس بگیریم.

 

نام و نام خانواداگی

نیاز به مشاوره کسب و کار دارید؟ از یک جلسه مشاوره رایگان کارشناسان موسسه امین استفاده کنید (100% رایگان)

نام و نام خانواداگی

دوره‌های رایگان آموزشی مدیریت

کارگاه های آموزشی رایگان

برای شرکت رایگان در کارگاه جهش در کسب و کار و یا دورهمی مدیران، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

نام(Required)
میخواهید از کدام خدمت رایگان استفاده کنید؟
انتخاب چند گزینه امکان پذیر است

داستان موفقیت کسب‌کارهای واقعی
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم
در صورت ثبت نام در هر دوره ای، میتوانید به صورت مادام العمر در تمام دوره های بعدی که برگزار میشود هم شرکت کنید. حتی اگر 1541 سال بعد مراجعه کنید!
تمامی دوره ها با مدارک رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه میشود. همراه با قابلیت ترجمه رسمی دادگستری.
دوره های موسسه آموزش عالی آزاد امین مورد تایید WES کانادا و آمریکاست. WES در سراسر دنیا معتبر است و برای کاریابی یا ادامه تحصیل بعد از مهاجرت کار شما را آسان میکند.
مزیت ما این است که دانشگاه نیستیم. یعنی اساتید ما علاوه بر دانش، دارای تجربه عملی زیادی هستند و سرفصل ها به صورت تئوری، عملی و کیس استادی (مثال های واقعی) ارائه میشود.

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی