مجله مدیریت امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Management Blog

Educational articles of Amin Business School

چگونه کسب و کار خود را توسعه دهم؟

چگونه کسب و کارم را توسعه دهم؟

چگونه کسب و کارم را توسعه دهم؟

فهرست مطالب
به این مقاله امتیاز دهید

چگونه کسب و کار خود را توسعه دهم، سوالی است که این روزها ذهن بسیاری از شما مدیران را اشغال کرده است. در شرایط حاضر یکی از مهم ترین خواسته های مدیران، رشد و توسعه کسب و کار است. و کیست که نداند بدون دانش افزایی در حوزه مدیریت این موفقیت میسر نمی شود. دوره های تخصصی مدیریت کسب و کار، بهترین گزینه برای رشد و توسعه  کسب و کارتان و دانش افزایی و تقویت تقویت مهارتهای مدیریتی شما هستند. اگر شما هم به عنوان یک مدیر به دنبال توسعه و ارتقای کسب و کار خود هستید، این مقاله برای شماست. همه چیز از صفر تا صد درباره اینکه چگونه کسب و کار خود را توسعه دهیم در این مقاله هست. تا پایان همراه ما باشید. 

 

موسسه آموزش عالی آزاد امین با 20 سال سابقه آموزش دوره های مدیریتی، اقدام به برگزاری دوره های حضوری و غیرحضوری MBA و DBA کرده است. در پایان این دوره ها به دانش پذیران مدرک وزرات علوم و تحقیقات داده می شود. موسسه امین برای آشنایی بیشتر شما با این دوره های مدیریتی، امکان بارگیری یک مینی دوره رایگان MBA را نیز برای شما مدیران عزیز فراهم کرده است. اگر هر سوال دیگری درباره این دوره ها و همچنین درباره کسب و کار خود دارید، فرصت یک جلسه مشاوره رایگان با متخصصان ما را از دست ندهید. بدین منظور، مشخصات خود را در فرم زیر وارد کنید. کارشناسان ما در زودترین زمان ممکن با شما تماس خودهند گرفت. 

نام و نام خانواداگی

 

دوره مدیریت mba رایگان

 

منظور از توسعه کسب و کار چیست؟

در حال حاضر که شاهد تغییرات ساعتی در بازار هستیم دانش پایین بسیار خطرزاست ، پس برای قدم نهادن در این جاده پر پیچ و خم کسب و کار بهتر است با نقشه ای کامل وارد شوید تا به موفقیت برسید.  در همایش مدیران برتر هنگامی که از کارآفرینان و رهبران کسب و کار  در رابطه با مفهوم توسعه کسب و کار پرسیده شد، پاسخ ها متفاوت بود، توسعه کسب و کار از نظر عده ای افزایش شعبات مجموعه یا افزایش نیروی انسانی و یا فروش بیشتر است.

منظور از توسعه کسب و کار چیست؟

 

این پاسخ ها اشتباه نیست اما نمیتوان به عنوان تعریف معبتر توسعه کسب و کار به آن استناد کرد.شما در نظر داشته باشید که افزایش فروش و جذب مشتری ، به عهده تیم بازاریابی است اما در اکثر کسب و کارها پلن برای توسعه کسب و کار در قسمتی مجزا برنامه ریزی می شود و مشاور مخصوص به خود را دارد.

 

توسعه کسب و کار به زبان ساده یعنی ایجاد ارزش بیشتر برای مشتریان. درواقع توسعه کسب و کار معمولاً زمانی اتفاق می افتد که یک شرکت به نقطه رشد رسیده باشد و فعالانه به دنبال فرصت های اضافی برای ایجاد سود بیشتر باشد. از این رو توسعه کسب و کار اشکال مختلفی دارد. این شامل خرید دارایی های جدید، افتتاح واحدهای جدید، افزودن پرسنل فروش، افزایش تبلیغات، افزودن حق رای، ورود به بازارهای جدید، ارائه محصولات یا خدمات جدید و غیره است.

 

توسعه کسب و کار یعنی چه؟

اگر قصد توسعه کسب و کار خود را داشته باشید مطمئنا هدفی برای خود در نظر گرفته اید زیرا بدون هدف امکان تحلیل فعالیت ها میسر نیست و به موفقیت منجر نمی شود.

توسعه کسب و کار یعنی چه؟

 

هدف اکثر کسب و کار ها ایجاد بازار بزرگ وسیعی از مشتریان است ، دستیابی به مشتریان زیاد راه های گوناگون دارد؛ مثلا مدیران رستوران و هتلداران برای افزایش دایره مشتریان شعبه های متعدد در شهر خود و یا در شهر های دیگر احداث می کنند ، عده ای دیگر برای توسعه کسب و کار ، وارد کسب و کار اینترنتی می شوند و فروشگاه اینترنتی محصولات خود را تاسیس می کنند.

 

چنین رشدی باعث دستیابی به مشتریان بیشتر ، افزایش فروش و در نتیجه ، کسب سود بیشتر می شود؛ پس برای رشد داشتن هدف الزامی است. توسعه کسب و کار به معنی انجام فعالیت ها و ایده هایی که به جذب بیشتر مشتری ، بهبود کسب و کار و افزایش سود آوری می انجامد و این فعالیت ها به صورت بلند مدت و بسیار زمان بر است.

 

توسعه کسب و کار برای کارآفرینان چگونه است؟

به منظور گسترش سرمایه گذاری های خود، بسیاری از این کارآفرینان باید در مورد آنچه در حال حاضر فروش خوبی در بازار دارند تحقیق کنند. این تحقیق به ویژه در صورتی حیاتی است که کسب و کار بر بازاریابی سنتی مانند پست مستقیم یا تبلیغات تلویزیونی متکی باشد.

توسعه کسب و کار برای کارآفرینان

قبل از اینکه هر کارآفرینی بتواند یک برنامه توسعه را آغاز کند، ابتدا باید یک برنامه توسعه کسب و کار صحیح را تدوین کند. اکثر کارآفرینان به دلیل عدم وجود یک برنامه توسعه کسب و کار صحیح، در گسترش سرمایه گذاری خود شکست می خورند. بدون یک برنامه توسعه کسب و کار تعریف شده، یک صاحب کسب و کار ممکن است در نهایت به شرکت خود آسیب بیشتری برساند تا سود.

 

فرآیند گسترش یک کسب و کار شامل برنامه ریزی دقیق، تجزیه و تحلیل تجاری و استفاده از منابع مالی است. برای گسترش یک کسب و کار، بهتر است ابتدا یک چشم انداز، ماموریت و برنامه تجاری کاملاً تعریف شده ایجاد کنید. برای کارآفرینان مهم است که تعیین کنند چه نوع توسعه ای را می خواهند انجام دهند. پس از مشخص شدن این موارد، آنها می توانند برای توسعه یک طرح توسعه کسب و کار مناسب اقدام کنند.

پس از تدوین یک طرح توسعه کسب و کار، کارآفرینان باید تعیین کنند که چه اقداماتی را برای اجرای طرح های تجاری جدید خود انجام خواهند داد. به عنوان مثال، آنها ممکن است از خدمات متخصصان با تجربه مانند کارشناسان مالی و برنامه ریزان عملیات استفاده کنند. این افراد می توانند طرح های تجاری دقیق و پیش بینی های مالی را به آنها ارائه دهند. از طرف دیگر، آنها همچنین می توانند برای مشاوره در مورد مسائل مربوط به برنامه ریزی تجاری و برنامه ریزی عملیات با مربیان تجاری تماس بگیرند.

 

 

 ایده برای اینکه چگونه کسب و کارم را توسعه دهم؟

در پنج سال اول کسب و کار ، مدیران چالش های زیادی را طی می کنند و گاهی نا امید از مسیر خارج می شوند، اگر برنامه بلند مدت (10 سال به بالا)برای کسب و کار خود دارید باید از همان ابتدا فرمول رونق را در کسب و کار خود جایگذاری کنید.

 

شما باید تحلیل کنید که چرا استارتاپ ها در همان ابتدای مسیر از دور خارج می شوند ؟ دلایل کم اهمیت که باعث فروریختن کسب و کار های موفق شده است ، چیست؟

 

همه کسب و کارها یا استارت آپ های موفق در نهایت با این چالش مواجه می شوند که آیا باید کسب و کار خود را گسترش دهند یا نه. گسترش کسب و کار می تواند مزایای زیادی برای صاحبان کسب و کار به همراه داشته باشد. از افزایش سهم بازار و پایگاه مشتری گرفته تا کاهش هزینه ها و بهبود عملیات، مزایای گسترش فراوان است.

با این حال، این همچنین مملو از خطرات است و اگر به درستی مدیریت نشود، گسترش کسب و کار می تواند منجر به عذاب برای یک تجارت در حال مبارزه شود. این می تواند یک فرآیند ترسناک باشد، به خصوص زمانی که شما به ابزار مناسب برای تحقق اهداف تجاری خود مجهز نیستید. به این ترتیب، برای یک صاحب کسب و کار مهم است که بداند گسترش کسب و کار چیست و چگونه می تواند آن را دنبال کند تا شانس موفقیت خود را به حداکثر برساند.

 

5 مهارت برتر برای اینکه چگونه کسب و کارم را توسعه دهم؟

مسلماٌ 5 مهارت برتر شامل مهارت های ارتباطی و بین فردی، مهارت های مذاکره، تحقیق و استراتژی، هوش تجاری و شبکه است. با تقویت این مهارت‌ها، یک مدیر توسعه کسب‌وکار می‌تواند روابط طولانی‌مدت با مشتریان ایجاد کند، به طور مؤثر در مورد معاملات مذاکره کند، تحقیقات کامل انجام دهد، یک پیشنهاد بازار رقابتی ایجاد کند و شراکت‌های ارزشمندی در صنعت ایجاد کند.

5 مهارت برتر برای توسعه کسب و کار

 

1. مهارت های ارتباطی و بین فردی

یک مدیر توسعه کسب و کار موثر باید مهارت های ارتباطی عملی برای ایجاد روابط طولانی مدت و موفق با مشتریان کلیدی داشته باشد. آنها همچنین باید با ارتباطات روشن و قاطع راه حل هایی را با نیازهای مشتریان تطبیق داده و توسعه دهند.

2. مهارت های مذاکره

مدیران توسعه کسب و کار باید همیشه درایت و دیپلماتیک باشند. و همچنین آگاهی از اینکه چه زمانی باید مصالحه کرد و چه زمانی راه‌حل‌های محکمی برای متقاعد کردن مشتریان بالقوه ارائه کرد و اعتماد و تعهد آنها را جلب کرد.

3. مهارت های تحقیق و استراتژی

برای جذب موفقیت آمیز مشتریان، یک مدیر توسعه کسب و کار باید مهارت های تحقیقاتی جدی داشته باشد. برای شروع، شما باید خدمات، نیازها و اهداف مشتری را درک کنید، که به معنای تحقیق در مورد سازمان، ارائه دهنده فعلی آنها، نقاط دردناک و جاه طلبی های رشد آنهاست. شما باید بتوانید در مورد آخرین فناوری تحقیق کنید و درک کنید که چگونه می توانید از آن برای کاهش هزینه/تعداد کار یا بهبود نتایج استفاده کنید.

4. مهارت هوش تجاری

در کنار دانستن اهداف مشتری خود، یک مدیر توسعه کسب و کار عالی با تیم عملیاتی خود برای درک پیشنهادات تجاری خود کار می کند. خدماتی که به سایر مشتریان مشابه ارائه می شود چیست؟ رقبای شما چه پیشنهادی دارند؟ چگونه می توانید راه حلی ایجاد کنید که متناسب با نیازهای مشتری باشد و در عین حال مقرون به صرفه باشد؟ این در توسعه عرضه بازار و موقعیت آن در برابر رقبای خود در بخش FM ضروری است.

5. مهارت شبکه سازی

شما باید در شبکه‌سازی بسیار راحت باشید زیرا این امر به ایجاد روابط ارزشمند و همچنین مشارکت با مشتریان جدید و موجود در بخش مدیریت تسهیلات و بازار و صنایع گسترده‌تر کمک می‌کند. 

برخی از اصول عالی در شبکه‌سازی برای توسعه کسب و کار به شما کمک میکنند:

  1.  توصیف  مختصر و تاثیرگذار خود
  2. متمایز کردن خود
  3. کمک و حمایت از نیازها و نیازهای مشتری
  4. صداقت – اعتماد و شهرت
  5. شبکه های برنامه ریزی شده، رویدادهای شبکه، جلسات و توسعه روابط

 

نقش یک مدیر توسعه کسب و کار در بخش مدیریت تسهیلات برای رشد و موفقیت یک شرکت بسیار مهم است. توسعه مهارت های مناسب کلید اصلی تبدیل شدن به یک مدیر توسعه کسب و کار موفق است.

 

 

6 راهبرد برتر برای توسعه کسب و کار 

در زیر، 6 راهبرد برتر  را معرفی می کنیم که می تواند به توسعه کسب و کار شما در بازار بین المللی کمک کند. با این حال، پیش از خواندن این 6 راهبرد، اول این تصیه ما را در نظر بگیرید:

 6 راهبرد برتر برای توسعه کسب و کار  6 راهبرد برتر برای توسعه کسب و کار 

مهم است که اذعان کنیم که استراتژی‌های توسعه کسب‌وکار یک نوع معامله برای همه نیست. آنها می توانند همراه با اهداف و شرایط خاص شرکت شما تغییر کرده و توسعه یابند. این راهبردها همچنین می توانند بسته به نوع توسعه ای که در نظر دارید متفاوت باشند. برای مثال، اگر در حال توسعه به یک بازار جدید هستید، استراتژی ای که به کار می گیرید متفاوت از زمانی است که بخواهید حضور شرکت خود را به یک مکان جدید گسترش دهید. در نهایت، این به شما بستگی دارد که بفهمید کدام راهبرد توسعه کسب و کار به بهترین وجه نیازهای شرکت شما را برآورده می کند.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا 6 تا از بهترین راهبردهایی که برای گسترش کسب و کار شما شناسایی کرده ایم، آورده شده است:

 

1) استراتژی نفوذ در بازار

نفوذ در بازار یک استراتژی تجاری با هدف افزایش سهم بازار محصولات یا خدمات یک شرکت در یک بازار خاص است. هدف افزایش تعداد مشتریانی است که از محصولات یا خدمات شرکت استفاده می کنند و در نتیجه درآمد کلی و سودآوری کسب و کار را افزایش می دهد. این استراتژی معمولاً شامل هدف قرار دادن بخش خاصی از بازار و افزایش شدت تلاش های بازاریابی برای دستیابی به مشتریان بالقوه ای است که هنوز از محصولات یا خدمات شرکت استفاده نکرده اند.

 

نمونه هایی از استراتژی های نفوذ در بازار شامل ارائه تخفیف های تبلیغاتی، افزایش هزینه های تبلیغاتی، گسترش کانال های توزیع، بهبود کیفیت محصول یا ارائه خدمات اضافی به مشتریان فعلی است. با استفاده از این استراتژی‌ها، کسب‌وکارها می‌توانند به طور موثری دید و جذابیت خود را برای مشتریان بالقوه افزایش دهند و در نتیجه سهم بازار و درآمد را افزایش دهند.

 

یکی از مزایای اصلی این رویکرد این است که به شرکت ها اجازه می دهد به جای سرمایه گذاری در توسعه محصول، از محصولات/خدمات قبلی خود برای افزایش فروش استفاده کنند. علاوه بر این، نفوذ در بازار همچنین می تواند منجر به افزایش سهم بازار و کاهش سهم رقبای شما شود.

 

این نوع گسترش برای کسب و کارهای کوچکی که به دنبال تثبیت خود در بازار رقابتی هستند و شرکت هایی با پایگاه مصرف کننده قوی بسیار مناسب است، زیرا آنها روشی مقرون به صرفه برای گسترش پایگاه مشتریان خود و افزایش فروش ارائه می دهند.

 

2) بازاریابی و تبلیغات

یکی دیگر از استراتژی‌های گسترش کسب‌وکار، داشتن یک استراتژی بازاریابی و تبلیغاتی قوی است تا سهم بازار خود را به حداکثر برسانید. هیچ فرمول واحدی برای دستیابی به موفقیت در بازاریابی وجود ندارد و آنچه برای یک برند مناسب است ممکن است در مورد بعدی کارایی نداشته باشد. با این حال، یک استراتژی این است که کسب و کار خود را از طریق استراتژی های بازاریابی و تبلیغاتی توانمند کنید که باعث ایجاد وفاداری قوی مشتری به کسب و کار شما می شود.

 

وفاداری مشتری ممکن است از طرق مختلف حاصل شود. انجام معاملات و تبلیغات، داشتن یک سیستم پاداش، یا تقویت حضور قوی در رسانه های اجتماعی تنها چند راه برای جلب وفاداری مشتری هستند. با افزایش تلاش‌های بازاریابی و تبلیغاتی خود، یک تصویر برند قوی ایجاد می‌کنید که به شما امکان می‌دهد خود را در صنعت خود به عنوان یک نیروی مسلط تثبیت کنید و فوراً برای مصرف‌کنندگان قابل شناسایی شوید.

 

3) توسعه یک بازار جدید

وقتی بازاری با یک نوع محصول یا خدمات اشباع می شود، آن بازار ممکن است شروع به خشک شدن کند. ممکن است متوجه روند سنتی تجارت شده باشید که در آن کسب و کارها به مناطقی گسترش یافته اند که قبلاً به دلیل اشباع بازار قادر به انجام تجارت نبودند. این همان چیزی است که ما از آن به عنوان گسترش بازار یاد می کنیم. گسترش بازار به فرآیند ورود یک کسب و کار به بازارهای جدید یا گسترش دامنه دسترسی خود در بازارهای موجود اشاره دارد.این معمولا شامل گسترش محصول یا خدمات یک کسب و کار به عنوان وسیله ای برای ارتقاء رشد است.

 

گسترش بازار معمولاً برای کسانی ایده آل است که در بازارهای فعلی خود به فلات رسیده اند و به دنبال فرصت های جدید برای رشد هستند. برای آن دسته از مشاغلی است که با موفقیت به بازارهای موجود خود نفوذ کرده اند و پایگاه مشتری و هویت برند قوی دارند، اغلب در موقعیت خوبی برای کشف بازارهای جدید هستند.

توسعه بازارهای جدید و راهبردهای بازارسازی و بازاریابی از سرفصلهای دوره های MBA  و  DBA است که در موسسه آموزش عالی امین با مدرک وزارت علوم برگزار می شود. برای آشنایی بیشتر با موسسه امین و دوره های مدیریت فرم مشاوره رایگان را پر کنید و تماشای ویدئوی زیر را از دست ندهید.

 

نام و نام خانواداگی

 

 

 

4) تجارت خود را در خارج از کشور نیز توسعه دهید

در برخی مواقع، برای مشاغل، بازار داخلی اشباع می شود و تنها راه برای گسترش، رفتن به خارج از کشور است. این مرحله‌ای است که بسیاری از شرکت‌ها از آن می‌ترسند، زیرا با چالش‌هایی همراه است، اما همچنین فرصت‌های زیادی را به دلیل اینکه می‌توانید محصولات یا خدمات خود را به کاربران بیشتری بفروشید، می‌ترسند.

 

گسترش در خارج از کشور ممکن است به معنای مخلوط کردن استراتژی کسب و کار شما یا یادگیری چیزهای جدید باشد. برای مثال، گسترش تجارت بین‌المللی ممکن است از شما بخواهد که در مورد استخدام نیروی کار از راه دور و مزایای داشتن یک نیروی کار از راه دور فکر کنید و ممکن است مجبور شوید نحوه مدیریت مؤثر یک تیم از راه دور را بیاموزید.

 

چگونه کارمندان از راه دور در خارج از کشور استخدام کنیم؟

استخدام کارمندان از راه دور در خارج از کشور را می توان به سه روش اصلی انجام داد:

استخدام از طریق شرکت خود در کشور: این شامل ایجاد یک شخص حقوقی یا شرکت تابعه در کشور مورد نظر برای استخدام مستقیم کارگران از راه دور است. نکات مثبت شامل کنترل بیشتر و همسویی با فرهنگ شرکت است. با این حال، به دلیل پیچیدگی های قانونی و اداری می تواند گران و زمان بر باشد.

 

استخدام از طریق یک کارفرمای سابقه دار (EOR): خدمات EOR سازمان های شخص ثالثی هستند که استخدام و حقوق و دستمزد را از طرف شما در کشور خارجی انجام می دهند. این روش انعطاف‌پذیری و انطباق را ارائه می‌دهد، اما با پرداخت هزینه خدمات همراه است، اگرچه از نظر اقتصادی و زمان کارآمدتر از تأسیس یک شرکت در خارج از کشور است.

 

یک پیمانکار مستقل استخدام کنید: قرارداد با کارگران از راه دور به عنوان مترجمان آزاد یا پیمانکاران مستقل می تواند مقرون به صرفه و ساده باشد، اما ممکن است منجر به وفاداری و کنترل کمتری بر روند کار شود و در برخی موارد به طور بالقوه مشکلات مربوط به انطباق را به خطر بیندازد. طبقه بندی نادرست کارمندان به عنوان پیمانکاران در بسیاری از کشورهای جهان مشمول مجازات های سختی است زیرا قوانین کار و طرح های تامین اجتماعی کشورها را تضعیف می کند. هر رویکرد مزایا و معایب خود را دارد، بنابراین بسیار مهم است که این عوامل را بر اساس نیازها و اولویت‌های تجاری خاص خود در هنگام استخدام کارمندان از راه دور در خارج از کشور بسنجید.

 

5) یک امتیاز را شروع کنید

گسترش کسب و کار از طریق فرانشیز می تواند راهی موثر برای رشد و افزایش درآمد باشد. هنگامی که یک کسب و کار تصمیم به فرانشیز می گیرد، به دیگران این امکان را می دهد که مکان کسب و کار خود را با همان نام تجاری، سیستم عامل و دستورالعمل هایی که کسب و کار اصلی است باز کرده و اداره کنند.

 

راه اندازی یک فرنچایز مزایای متعددی برای کسب و کارها دارد. اولا، امکان گسترش سریع به بازارهای جدید با ریسک مالی کمتر برای فرنچایز را فراهم می کند. فرنچایز مسئول تامین مالی افتتاح مکان جدید است که می تواند بار منابع مالی فرنچایز دهنده را کاهش دهد. ثانیاً، می‌تواند آگاهی و شناخت برند را افزایش دهد زیرا دارنده امتیاز در بازاریابی و ترویج تجارت در بازار محلی خود سرمایه‌گذاری می‌کند.این در نهایت می‌تواند مشتریان بیشتری را به سمت کسب‌وکار اصلی و سایر مکان‌های فرنچایز سوق دهد.

 

علاوه بر این، حق رای دادن یک محیط کنترل شده را فراهم می کند که در آن فرنچایز دهنده می تواند استانداردهای تجاری و عملیاتی ثابتی را در همه مکان ها حفظ کند. این به اطمینان از تجربه مثبت مشتری و ایجاد وفاداری مشتری کمک می کند. همچنین به فرنچایزها آموزش و پشتیبانی از سوی فرنچایز داده می شود که می تواند احتمال موفقیت آنها را افزایش دهد و در نهایت به موفقیت کل سیستم فرانشیز کمک کند.

 

6) یک قرارداد سرمایه گذاری مشترک یا خرید وارد کنید

انعقاد قرارداد سرمایه گذاری مشترک یا خرید با یک کسب و کار دیگر می تواند یک استراتژی قدرتمند برای گسترش کسب و کار باشد. سرمایه گذاری مشترک شامل دو یا چند کسب و کار است که برای همکاری در یک پروژه خاص یا سرمایه گذاری تجاری با یکدیگر همکاری می کنند، در حالی که خرید شامل کسب و کار دیگری است.

 

با انعقاد یک قرارداد سرمایه گذاری مشترک یا خرید با یک تجارت بزرگتر، می توانید به منابع آنها از جمله فناوری، تخصص و پایگاه مشتری دسترسی پیدا کنید. این می تواند به کاهش زمان و هزینه مورد نیاز برای گسترش تجارت شما به بازارهای جدید یا توسعه محصولات یا خدمات جدید کمک کند.

 

در یک سرمایه گذاری مشترک، هر دو کسب و کار نقاط قوت منحصر به فرد خود را به مشارکت می آورند، که می تواند یک هم افزایی ایجاد کند که به نفع هر دو طرف باشد. برای مثال، یک استارت‌آپ فناوری کوچک ممکن است با یک شرکت بزرگ‌تر برای توسعه یک محصول نرم‌افزاری جدید شریک شود و تخصص فنی استارت‌آپ را با منابع شرکت و دسترسی به بازار ترکیب کند.

 

در یک اکتساب، کسب و کار تملک کننده مالکیت کسب و کار خریداری شده و دارایی های آن را به دست می آورد. این می‌تواند راه ساده‌تری برای گسترش سریع به بازارها یا صنایع جدید، با استفاده از پایگاه مشتری موجود، شهرت برند و تخصص کسب‌وکار باشد.

 

 

 

چگونه کسب و کارهای کوچک از توسعه کسب و کار سود می برند؟

 گسترش کسب و کار مرحله ای است که شرکت ها به دنبال راه حل هایی برای دستیابی به مشتریان بیشتر، افزایش آگاهی از برند و افزایش سود هستند. مزایای زیادی در ارتباط با گسترش تجارت وجود دارد و این چیزی است که کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​هنگام تصمیم گیری برای گسترش فعالیت های خود به ویژه در سایر کشورها باید به آن فکر کنند.

چگونه کسب و کارهای کوچک از توسعه کسب و کار سود می برند؟

 

اما قبل از اینکه نگاهی به مزایا بیاندازید، برای هر کارآفرینی مهم است که شرایط بازار را تجزیه و تحلیل کند. کارآفرین باید شناسایی کند که کدام بازارها احتمالاً رشد خواهند داشت. اگر شرایط بازار نشان می دهد که رقابت در بازار در حال افزایش است، مهم است که تجارت خود را قبل از اینکه دیگران بتوانند از فرصت استفاده از بازار در حال گسترش شما بهره ببرند، گسترش دهید.

 

در زیر می توانید مزایای اصلی مرتبط با گسترش کسب و کار را مشاهده کنید:

 

1) روی توسعه محصول جدید تمرکز کنید

یکی از دلایل مهمی که چرا گسترش کسب و کار برای کسب و کارهای کوچک مثبت است این است که به آنها اجازه می دهد روی توسعه محصول جدید تمرکز کنند. این برای حفظ برتری رقابتی نسبت به رقبا در بازار بسیار مهم است. با گسترش جهانی، کسب و کارهای کوچک می توانند به بازارهای جدید دست یابند و محصولات جدید را به مشتریان فعلی ارائه دهند و در عین حال به مشتریان جدید نیز دست یابند.

 

علاوه بر این، گسترش کسب و کار شما در سطح جهانی کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که محصولات جدید برای هر چه بیشتر مصرف کنندگان در دسترس هستند. اگر این کار به درستی انجام شود، می تواند منجر به افزایش فروش و سود برای شرکت شما شود. کسب و کارهای کوچک می توانند در هر زمان شروع به توسعه محصولات جدید کرده و به محض آماده شدن آنها را به عموم معرفی کنند. این انعطاف‌پذیری به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که جلوتر از منحنی باشند و نیازهای متغیر مصرف‌کننده را برآورده کنند.

 

علاوه بر این، گسترش دامنه محصولات و خدمات خود در سطح جهانی می تواند شما را قادر سازد تا سود خود را به حداکثر برسانید. با تنوع بخشیدن به محصولات خود، می توانید از جریان های درآمدی جدید بهره ببرید و خطرات مرتبط با تکیه بر یک محصول یا بازار واحد را کاهش دهید. این می تواند به تقویت کسب و کار شما کمک کند و در دراز مدت آن را انعطاف پذیرتر کند.

 

2) آگاهی از برند را در سطح بین المللی افزایش دهید

توسعه کسب و کار در خارج از کشور یک گام مهم برای بسیاری از مشاغل کوچک است، زیرا این امر می تواند منجر به افزایش و تنوع آگاهی از برند شود. درواقع توسعه کسب و کار در سطح بین المللی به شما این امکان را می دهد که از جمعیت شناسی مصرف کننده که قبلاً دست نخورده بود استفاده کنید. می توانید از این به نفع خود استفاده کنید. با جذب مصرف کنندگان از کشورهای دیگر، می توانید از بازارهای آنها برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده کنید.

 

علاوه بر این، داشتن آگاهی از برند متنوع می‌تواند یک استراتژی حیاتی برای کسب‌وکارهای کوچک باشد که اغلب از منابع محدود، دسترسی کمتر به سرمایه و حاشیه سود کم رنج می‌برند. از سوی دیگر، گسترش تجارت بین‌المللی به شما امکان می‌دهد بازارها را به روش‌هایی متنوع کنید که ممکن است منجر به افزایش سود شود.

 

افزایش آگاهی از برند نه تنها از نظر افزایش مصرف کنندگان مثبت است. با ارتقای سطح آگاهی از برند خود، ممکن است فرصت‌های جدیدی برای شراکت و همکاری با سایر مشاغل به دست آورید. یا حتی بهتر از آن، ممکن است سرمایه گذاران جدیدی به دست آورید که به شما کمک می کنند محصولات یا خدمات خود را در کشورهای دیگر بازاریابی کنید.

 

3) صرفه جویی در مقیاس را افزایش دهید 

صرفه جویی در مقیاس به مزایای هزینه ای اشاره دارد که یک کسب و کار می تواند با افزایش سطح تولید یا بازده خود به دست آورد. این مزایا می تواند از منابع مختلفی مانند خرید مواد خام به صورت عمده، توزیع هزینه های ثابت بر حجم بیشتری از خروجی و استفاده از تخصص و تقسیم کار ناشی شود.

 

برای کسب‌وکارهای کوچک، گسترش فعالیت‌هایشان می‌تواند فرصت بهره‌مندی از صرفه‌جویی در مقیاس را برای آنها فراهم کند. به عنوان مثال، زمانی که یک کسب و کار کوچک رشد می کند، ممکن است بتواند معاملات بهتری با تامین کنندگان داشته باشد زیرا در حال خرید مقادیر بیشتری از کالاها یا خدمات است.علاوه بر این، ممکن است بتواند هزینه‌های تولید هر واحد خود را با سرمایه‌گذاری در ماشین‌آلات یا فرآیندهای کارآمدتر یا با تقسیم هزینه‌های ثابت (مانند اجاره و حقوق) روی حجم بیشتری از محصول کاهش دهد.

 

با بهره گیری از این صرفه‌جویی در هزینه، کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند حاشیه سود خود را بهبود بخشند و در بازارهای خود رقابتی‌تر شوند. آنها ممکن است بتوانند قیمت‌های کمتری را به مشتریان ارائه دهند یا در بازاریابی و تبلیغات سرمایه‌گذاری کنند تا پایگاه مشتریان خود را افزایش دهند. در نهایت، گسترش عملیات آنها می تواند گام مثبتی برای کسب و کارهای کوچکی باشد که می خواهند در بلندمدت رشد کنند و موفق شوند.

 

 

 

چرا کسب و کارهای کوچک با مشکل توسعه کسب و کار مواجه می شوند؟

دلایل متعددی وجود دارد که چرا کسب و کارهای کوچک با مشکل گسترش فعالیت های خود مواجه هستند. یکی از رایج ترین دلایلی که کارشناسان به آن اشاره می کنند کمبود منابع است. حضور تعداد بسیار کمی از کارمندان در یک شرکت خاص می‌تواند یک عامل بازدارنده برای تلاش‌های توسعه باشد. زیرا آنها باید زمان زیادی را صرف آموزش افراد جدیدی کنند. این امر ممکن است لزوماً مهارت یا تخصص مشابهی با افرادی که برای آنها کار می‌کرده‌اند نداشته باشند. 

 

یکی دیگر از عواملی که صاحبان مشاغل به آن اشاره می کنند کاهش سرعت فروش به دلیل عوامل اقتصادی است. کارآفرینان باید از روندهای بازار مرتبط با تجارت آگاه باشند. در واقع، بخش بزرگی از کسب و کارهای کوچک جدید توسط کارآفرینانی راه‌اندازی می‌شوند که ایده روشنی از اینکه چه چیزی در حال پیشرفت است و چه چیزی نیست، ندارند.

 

 

چه روش بازاریابی توسعه کسب و کار شما را از خطر نابودی نجات میدهد؟

در ابتدای مسیر در نظر داشته باشید که برای کسب و کار هیچ چیز مهم تر از مشتری و نیاز مشتری نیست. زیرا در ادامه شما برای چیدن هر پلنی باید مشتری را قالب قرار دهید.

 

چه روش بازاریابی توسعه کسب و کار شما را از خطر نابودی نجات میدهد؟

برای مثال بازاریابی فراتر از تبلیغات و تنها فروش محصول است. بازاریابی اصولی به شما برای تقویت راه های جذب مشتری بالفعل کمک می کند. پس تا زمانی که توانید مشتری خود را به خوبی بشناسید نمی توانید که برنامه بازاریابی دقیقی بچینید. بازاریابی موثر کسب و کارهای کوچک را برای همیشه قوی نگه دارد. همچنین می تواند شما را در شکست ایزوله کند.

 

محصول مورد نیاز مشتری بسازید

خیلی از کسب و کارهایی که دچار مشکل می شوند به علت این است که محصول مورد نیاز مشتری تولید نمی کنند. این در نتیجه این است که شما بازار را نمی شناسید و تحلیل نکرده اید. تا زمانی که محصولی بسازید که مورد نیاز مشتری نباشد شکست حجم اجباری شما است.

 

شعار تبلغیاتی مخصوص به خود را داشته باشید

لازمه داشتن کسب و کار موفق داشتن مزیت رقابتی است،خدمتی که هیچ کدام از رقبا در حد شما توانایی اجرای آن را برای مشتری ندارند. برای ساختن این مزیت می‌توانید با یک تماس ساده با مشتری از ویژگی‌های خوب خود آگاه شوید. در این مسیر تحلیل رقبا هم بسیار می تواند به شما کمک کند. پس از کشف مزیت منحصربه فرد خود در یک جمله آن را تبدیل به شعار تبلیغاتی کنید.

 

 ایجاد کانال های توزیع جدید

برخی از کانال های توزیع خاص ، رشد کافی برای کسب و کارتان را ندارد. در چنین شرایطی باید استراتزی خود را تغییر دهید. برای تعیین استراتژی جدید باید برنامه دقیق خود بازنگری کنید. برای این کار می توانید از سامانه های توزیع چندکاناله استفاده کنید. در حال حاضر افراد عموما برای خرید اول فروشگاه های سنتی را ترجیح می دهند و در دفعات بعد به خرید آنلاین تمایل دارند.

 

تبلیغات را جدی بگیرید

تا زمانی که مردم شما را نشناسند شما با داشتن بهترین خدمات و محصولات هم نمی توانید محبوب و پر فروش باشید. پس برای تبلیغات ارزش قائل شوید و بدانید هر تبلیغ هدفمند برای شما سرمایه گذاری محسوب می شود. یکسرمایه گذاری دقیق در بازاریابی اصولی موجب افزایش آگاهی مردم و افزایش تقاضا برای سرویس یا محصول شما می شود.

 

بازاریابی انلاین رمز فروش بیشتر شماست

زندگی در دنیای دیجیتال شاید برای عده ای مضر باشد ، اما فواید بسیاری برای افراد مخصوصا کسب و کار ها دارد . شما با حضور در فضای آنلاین می توانید به راحتی محصول خود را تبلیغ کنید و به فروش برسانید . استفاده از اثربخشی آنلاین در تلگرام و اینستاگرام باعث بازدید بیشتر برندتان می شود، در نتیجه این اتفاق می توانید مشتریان جدید را جذب کنید.

 

اهمیت دادن به توزیع کنندگان

تعداد زیادی از توزیع کنندگان به هیچ برندی وفادار نیستند تا زمانی که برند برایشان سود داشته باشد. این مسئله برای کسب و کارها آسیب زاست. برای طراحی بازی برد برد استراتژی بچینید.

 

حرف مردم، استراتژی پیروزی است

از مهم ترین عناصر بازاریابی، تبلیغ خود مردم است. مشتریان شما به‌عنوان فردی که تجربه‌ای درست و کامل از محصول شما داشته‌اند به خوبی می‌توانند سایر افراد را برای خرید محصول ترغیب کنند. افراد عموما برای نظرات و قضاوت های دوستان ، آشنایان و خانواده ارزش قائل هستند. برای ماندگارشدن در بازار هوای مشتریان خود را داشته باشید.

 

در شروع کسب‌وکار شما با یادگرفتن مهارت‌های مدیریتی و استفاده از آنها در استراتژی توسعه کسب‌و‌کار می‌توانید آینده درخشان کسب‌وکار خود را تضمین کنید. کسب وکاهایی هم که در میانه کا هستند با آموزش حرفه‌ای و اصولی مدیریت MBA و DBA می توانند جهش بزرگ را تجربه کنند.

 

 

جمع بندی

در این مقاله بیشتر جوانب را برای توسعه کسب وکار بررسی کردیم. شما برای توسعه کسب و کار خود چه گامی برداشته اید و کدام یکی از مهارتها و راهبردهایی که در این مقاله گفتیم برای شما سودمند بوده است؟ شما در مسیر  توسعه کسب و کار به راه حل های مدرن و پیشرفته ای نیاز دارید که موسسه آموزش عالی آزاد امین در دوره های مدریت کسب و کار خود به با بهترین استادان متخصص و شیوه های تدریس برتر آموزش می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر از دوره های MBA و MBA ما با مدرک وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و تاییدیه WES کانادا، فرم زیر را پر کنید. کارشناسان  ما برای یک جلسه مشاوره رایگان با شما تماس خواهند گرفت. 

 

نام و نام خانواداگی

 

 

منابع

https://boden-group.co.uk/facilities-management-blog/business-development-manager-skills/

https://nnroad.com/blog/business-expansion-strategie/

فهرست مطالب

نیاز به مشاوره کسب و کار دارید؟ از یک جلسه مشاوره رایگان کارشناسان موسسه امین استفاده کنید

اساتید مدیریت موسسه آموزش عالی آزاد امین
داستان های موفقیت دانشپذیران خانواده امین
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.