چگونه کسب و کارم را توسعه دهم؟

در شرایط حال حاضر یکی از مهم ترین خواسته مدیران رشد و توسعه کسب و کار است و کیست که نداند بدون دانش در حوزه مدیریت این موفقیت میسر نمی شود . در حال حاضر که شاهد تغییرات ساعتی در بازار هستیم دانش پایین بسیار خطرزاست ، پس برای قدم نهادن در این جاده پر پیچ و خم کسب و کار بهتر است با نقشه ای کامل وارد شوید تا به موفقیت برسید . در ابتدا بهتراست با مفهوم توسعه کسب و کار آشنا شویم:

 

منظور از توسعه کسب و کار چیست؟

در همایش مدیران برتر هنگامی که از کارافرینان و رهبران کسب و کار  در رابطه با مفهوم توسعه کسب و کار پرسیده شد ، پاسخ ها متفاوت بود، توسعه کسب و کار از نظر عده ای افزایش شعبات مجموعه یا افزایش نیروی انسانی و یا فروش بیشتر است.

این پاسخ ها اشتباه نیست اما نمیتوان به عنوان تعریف معبتر توسعه کسب و کار به آن استناد کرد.شما در نظر داشته باشید که افزایش فروش و جذب مشتری ، به عهده تیم بازاریابی است اما در اکثر کسب و کارها پلن برای توسعه کسب و کار در قسمتی مجزا برنامه ریزی می شود و مشاور مخصوص به خود را دارد.

توسعه کسب و کار به زبان ساده یعنی ایجاد ارزش بیشتر برای مشتریان

 

توسعه کسب و کار یعنی چه؟

اگر قصد توسعه کسب و کار خود را داشته باشید مطمئنا هدفی برای خود در نظر گرفته اید زیرا بدون هدف امکان تحلیل فعالیت ها میسر نیست و به موفقیت منجر نمی شود.

هدف اکثر کسب و کار ها ایجاد بازار بزرگ وسیعی از مشتریان است ، دستیابی به مشتریان زیاد راه های گوناگون دارد؛ مثلا مدیران رستوران و هتلداران برای افزایش دایره مشتریان شعبه های متعدد در شهر خود و یا در شهر های دیگر احداث می کنند ، عده ای دیگر برای توسعه کسب و کار ، وارد کسب و کار اینترنتی می شوند و فروشگاه اینترنتی محصولات خود را تاسیس می کنند.

خواندن  چگونه بازاریابی را شروع کنیم ؟

چنین رشدی باعث دستیابی به مشتریان بیشتر ، افزایش فروش و در نتیجه ، کسب سود بیشتر می شود؛ پس برای رشد داشتن هدف الزامی است.

توسعه کسب و کار به معنی انجام فعالیت ها و ایده هایی که به جذب بیشتر مشتری ، بهبود کسب و کار و افزایش سود آوری می انجامد و این فعالیت ها به صورت بلند مدت و بسیار زمان بر است.

 

  ایده برای رونق کسب و کار

در پنج سال اول کسب و کار ، مدیران چالش های زیادی را طی می کنند و گاهی نا امید از مسیر خارج می شوند ، اگر برنامه بلند مدت (10 سال به بالا)برای کسب و کار خود دارید باید از همان ابتدا فرمول رونق را در کسب و کار خود جایگذاری کنید .

شما باید تحلیل کنید که چرا استارتاپ ها در همان ابتدای مسیر از دور خارج می شوند ؟ دلایل کم اهمیت که باعث فروریختن کسب و کار های موفق شده است ، چیست؟

 

چه روش بازاریابی می تواند شما را از خطر نابودی نجات دهد ؟

در ابتدای مسیر در نظر داشته باشید که برای یک کسب و کار هیچ چیز مهم تر از مشتری و نیاز مشتری نیست، زیرا در ادامه شما برای چیدن هر پلنی باید مشتری را قالب قرار دهید .

برای مثال بازاریابی فراتر از تبلیغات و تنها فروش محصول است ، بازاریابی اصولی  به شما برای تقویت راه های جذب مشتری بالفعل کمک می کند، پس تا زمانی که توانید مشتری خود را به خوبی بشناسید نمی توانید که برنامه بازاریابی دقیقی بچینید.

بازاریابی موثر می تواند کسب و کار های کوچک را برای همیشه قوی نگه دارد و می تواند شما را در شکست ایزوله کند.

خواندن  فوت‌ و‌ فن خرید و فروش ملک

 

محصول مورد نیاز مشتری بسازید

خیلی از کسب و کارهایی که دچار مشکل می شوند به علت این است که محصول مورد نیاز مشتری تولید نمی کنند.این در نتیجه این است که شما بازار را نمی شناسید و تحلیل نکرده اید.تا زمانی که محصولی بسازید که مورد نیاز مشتری نباشد شکست حجم اجباری شما است.

 

شعار تبلغیاتی مخصوص به خود را داشته باشید.

لازمه داشتن کسب و کار موفق داشتن مزیت رقابتی است،خدمتی که هیچ کدام از رقبا در حد شما توانایی اجرای آن را برای مشتری ندارند. برای ساختن این مزیت می توانید با یک تماس ساده با مشتری از ویژگی های خوب خود آگاه شوید، در این مسیر تحلیل رقبا هم بسیار می تواند به شما کمک کند.پس از کشف مزیت منحصربه فرد خود در یک جمله آن را تبدیل به شعار تبلیغاتی کنید.

 

 ایجاد کانال های توزیع جدید

برخی از کانال های توزیع خاص ، رشد کافی برای کسب و کارتان را ندارد ، در چنین شرایطی باید استراتزی خود را تغییر دهید.برای تعیین استراتژی جدید باید برنامه دقیق خود بازنگری کنید. برای این کار می توانید از سامانه های توزیع چندکاناله استفاده کنید.در حال حاضر افراد عموما برای خرید اول فروشگاه های سنتی را ترجیح می دهند و در دفعات بعد به خرید آنلاین تمایل دارند.

 

تبلیغات را جدی بگیرید.

تا زمانی که مردم شما را نشناسند شما با داشتن بهترین خدمات و محصولات هم نمی توانید محبوب و پر فروش باشید ، پس برای تبلیغات ارزش قائل شوید و بدانید هر تبلیغ هدفمند برای شما سرمایه گذاری محسوب می شود . یک سرمایه گذاری دقیق در بازاریابی اصولی موجب افزایش آگاهی مردم و افزایش تقاضا برای سرویس یا محصول شما می شود از اهمیت بالایی برخوردار است.

خواندن  چگونه فروشنده خوبی باشیم ؟

 

بازاریابی انلاین رمز فروش بیشتر شماست.

زندگی در دنیای دیجیتال شاید برای عده ای مضر باشد ، اما فواید بسیاری برای افراد مخصوصا کسب و کار ها دارد . شما با حضور در فضای آنلاین می توانید به راحتی محصول خود را تبلیغ کنید و به فروش برسانید . استفاده از اثربخشی آنلاین در تلگرام و اینستاگرام باعث بازدید بیشتر برندتان می شود، در نتیجه این اتفاق می توانید مشتریان جدید را جذب کنید.

 

اهمیت دادن به توزیع کنندگان

تعداد زیادی از توزیع کنندگان به هیچ برندی وفادار نیستند و تا زمانی که برند برایشان سود داشته باشد و این مسئله برای کسب و کارها آسیب زاست.برای طراحی بازی برد برد استراتژی بچینید.

 

حرف مردم ، استراتژی پیروزی است.

از مهم ترین عناصر بازاریابی ، تبلیغ خود مردم است، مشتریان شما به عنوان فردی که یک تجربه درست و کامل از محصول شما داشته اند به خوبی می توانند سایر افراد را برای خرید محصول ترغیب کنند ،افراد عموما برای نظرات و قضاوت های دوستان ، آشنایان و خانواده ارزش قائل هستند.برای ماندگار شدن در بازار هوای مشتریان خود را داشته باشید.

در شروع کسب و کار شما با یادگرفتن مهارت های مدیریتی و استفاده از آنها در استراتژی توسعه کسب و کار می توانید آینده درخشان کسب و کار خود را تضمین کنید، کسب و کار هایی هم که در میانه کار هستند با آموزش حرفه ای و اصولی مدیریتMBA  و DBA می توانند جهش بزرگ را تجربه کنند.

 

برای دریافت اطلاعات در رابطه با دوره های مدیریت MBA و DBA  در موسسه آموزش عالی آزاد امین کافیست اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید.

فرم تماس مقالات mba dba

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *