مجله مدیریت امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Management Blog

Educational articles of Amin Business School

چگونه مدرک HSE بگیریم؟+ مدرک HSE با آموزش غیرحضوری!!

چگونه مدرک HSE بگیریم؟ + مدرک HSE با آموزش غیرحضوری!!

چگونه مدرک HSE بگیریم؟ + مدرک HSE با آموزش غیرحضوری!!

3.7/5 - (4 امتیاز)

امروزه اکثر شرکت ها و سازمان ها به مدرک HSE نیازمندند زیرا هر زمینه کاری نیازمند رعایت اصول ایمنی و بهداشت است. به همین خاطر سوال بسیاری از افراد این است که چگونه مدرک اچ اس ای بگیریم؟ دارندگان مدرک HSE بین المللی در هر کجا که باشند می‌توانند با استفاده از مدرک خود با استخدام در شرکت های مختلف به درآمد بالا دست یابند.

 

موسسه آموزش عالی آزاد امین زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با سابقه 20 ساله برگزار کننده دوره های غیرحضوری HSE میباشد. شما می‌توانید با آموزش مجازی، مدرک معتبر و رسمی وزارت علوم را دریافت کنید. در این مقاله به طور کامل به هرآنچه در مورد دریافت مدرک اچ اس ای نیاز دارید، پاسخ داده ایم.

 

اگر سوالی در مورد مدرک HSE و همچنین نحوه دریافت مدرک دارید می‌توانید شماره خود را در فرم زیر وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. و یا با شماره 05138477650 تماس بگیرید. مشاوره رایگان اچ اس ای

 

چگونه مدرک HSE بگیریم؟

 

شما می‌توانید به 3 روش برای دریافت مدرک HSE اقدام کنید.دوره اچ اس ای موسسه امین

1. مدرک HSE موسسات آموزش عالی آزاد مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات

پیشنهاد ما دریافت این مدرک از طریق موسسات آزاد آموزش عالی می باشد که مزایای زیر را نسبت به سایر روش ها دارد:

صرف زمان کمتر– دریافت مدرک به سادگی و بدون دردسر- هزینه کمتر– مهارت بالاتر

یکی از مواردی که فارغ از دریافت مدرک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، کسب مهارت بالا در این حرفه است که در موسسات آموزش عالی این مهارت بهتر به مخاطبان منتقل می‌شود زیرا از امکانات بالاتر و آزادی عمل بالاتری برخوردارند.

شما می‌توانید از امکانات موسسه امین با 20 سال سابقه آموزشی استفاده کنید و مدرک رسمی و معتبر خود را با آموزش های حضوری و یا غیر حضوری دریافت کنید.

 

2. مدرک فنی و حرفه ای HSE

شما با شرکت در دوره های فنی حرفه ای نیز می‌توانید مدرک اچ اس ای بدست بیاورید که مورد تایید سازمان ها است.

 

3. مدرک دانشگاهی HSE

یکی دیگر از راه های دریافت مدرک اچ اس ای، دریافت این مدرک از طریق دانشگاه ها می‌باشد. مهندسی اچ اس ای در رشته های مختلفی کاربرد دارد از جمله: عمران و ساختمان، نفت و گاز، معادن، رشته برق، تاسیسات مکانیکی و مهندسی متالوژی.

دریافت این مدرک از طریق دانشگاه برای مخاطبان و مهندسین بسیار زمانبر خواهد بود.

 

ثبت نام مدرک HSE

دریافت مدرک اچ اس ای HSE

همانطور که می‌دانید HSE امروزه به دلیل اهمیت سازمان ها به موارد بهداشت و ایمنی بسیار طرفدار پیدا کرده است. شرکت ها و سازمان های مختلف برای افرادی که این گواهینامه را دارند جایگاهی بالایی قائل هستند. و این افراد را به عنوان کارشناس اچ اس ای استخدام می‌کنند.

 

اگر مدرک معتبر داشته باشید، و با کسب دانش کافی در این زمینه بدانید چگونه کارشناس HSE شوید، به راحتی می‌توانید در شرکت ها استخدام شوید و از حقوق و مزایای بالایی بهره‌مند شوید.

 

امروزه مقوله ایمنی برای افراد و سازمان ها از اهمیت بیشتری نسبت به چند دهه پیش برخوردار است. به همین منظور استفاده از دانش حوزه اچ اس ای و به کارگیری افراد متخصص در این حوزه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

 

دوره HSE با مدرک معتبر و بین المللی در موسسه امین، برای شما که قصد دارید به اهداف بالای شغلی دست یابید فراهم شده است. این مدرک میتواند در پیشرفت سازمان شما یا حتی استخدام شدن شما در شرکت های دیگر بسیار کمک کند. موسسه آموزش عالی آزاد امین با 20 سال سابقه در برگزاری دوره های آموزشی، مدرکی معتبر به دانش پذیران خود ارائه می‌دهد که مدرک اچ اس ای از این قاعده مستثنی نیست.

 

از مزایای شرکت در این دوره و دریافت گواهینامه HSE می‌توان به دریافت مدرک قابل ترجمه و بین المللی اشاره کرد. همچنین مدارک موسسه امین همگی زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مورد تاییدیه سازمان WES می‌باشد. برای ثبت نام می‌توانید فرم زیر را پر کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان موسسه آموزشی امین بهره‌مند شوید.

نام

 

مدرک hse برای چه چیزی مناسب است؟مدرک اچ اس ای برای چه چیزی مناسب است؟

 علت حوادث ناگوار شغلی چیست؟ برای کاهش این حوادث چه راه حل هایی وجود دارد؟ چگونه در راستای پیشرفت صنعتی آسیبی به محیط زیست وارد نشود؟ علت اینکه صد ها نفر در جهان بدلیل حوادث شغلی جان خود را از دست می دهند چیست؟

 

پاسخ به سوالات فوق تماما به ما نشان می دهد که HSE برای چه چیزی مناسب است. هدف اصلی از HSE، کاهش و برطرف کردن این حوادث و حفظ جان پرسنل است. یک سازمان برای این که بتواند عملکرد خوبی در رابطه با حفظ سلامتی کارکنان خود داشته باشد، باید بتواند به درستی نکات مربوط به ایمنی را رعایت کند.

 

در حال حاضر برای بسیاری از پیمانکاران برای شرکت در مناقصات، HSE بسیار حائز اهمیت و ضروری می‌باشد تا بتوانند مناقصات را با برد پشت سر بگذارند. به صورت واضح مشخص است دریافت گواهینامه اچ اس ای برای افراد، مدیران و شرکت ها نتیجه ای جز سود بیشتر و افزایش ارزش سهام شرکت ها ندارد. و بصورت کلی آشنایی با مفاهیم HSE منجر به کاهش هزینه های سازمان یا شرکت می‌شود.

 

خرید مدرک hse ممکن است؟

اگر فکر می‌کنید با خرید مدرک اچ اس ای بدون شرکت در هیچ کلاسی می‌توانید به استخدام دربیایید باید بگوییم این کار غیر ممکن است. اچ اس ای علمی بسیار مهم است، زیرا با سلامتی و ایمنی کارکنان سر و کار دارد. با تمرکز بر افزایش دانش خود و شرکت در دوره های معتبر شانس خود را برای پیشرفت در این حرفه بالا ببرید. صرفا فقط به دلیل اینکه مدرکی بدست بیاورید به دنبال خرید آن نباشید.

 

مدرک HSE با مدرک معتبر بین المللی

داشتن مدرک معتبر بین المللی اچ اس ای برای بسیاری از شرکت ها حائز اهمیت است. زیرا اعتبار مدرک و سطح دانش شما را نشان می‌دهد.

برای دریافت مدرک HSE بین المللی می‌بایست، مدرک مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات را دریافت کنید، که قابلیت ترجمه و مهر وزارت علوم و تاییدیه وزارت خارجه را داشته باشد. موسسه آموزش عالی آزاد امین به دانش پذیران خود مدرک بین المللی به همراه ترجمه ارائه می دهد. در زیر نمونه مدرکی که در پایان این دوره دریافت می‌کنید را مشاهده می‌کنید.نمونه مدرک اچ اس ای

مزایای مدرک hse و کاربرد آن

مدرک اچ اس ای برای سازمان ها میتواند مزایای زیر را داشته باشد:

 • ایجاد حس اعتماد و اطمینان در کارکنان و مشتریان
 • برند سازی قوی تر برای سازمان
 • بهبود عملکرد سازمان
 • کم کردن حوادث و خطرات
 • کم کردن هزینه ها مربوط به حوادث
 • سرعت بخشیدن به کارها
 • کاهش آسیب به محیط زیست
 • کاهش آسیب های سازمان

 

مدرک HSE چیست ؟

مدرک HSE چیست؟

مدرک HSE چیست؟ و چه ضرورتی برای سازمان ها دارد؟

جلوگیری از ایجاد خسارت، حفظ سلامتی کارکنان یک شرکت و رعایت اصول ایمنی، از وظایف اصلی سازمان ها می‌باشد. یک شخص برای آن که بتواند از خطرات احتمالی جلوگیری کند و به عنوان کارشناس ایمنی در شرکت ها استخدام شود، باید مدرک HSE داشته باشد.

 

مدرک HSE چیست؟

قبل از آن که به این بپردازیم که مدرک HSE چیست و چه کاربردی دارد، به مفهوم کلمه HSE می‌پردازیم.

واژه HSE از سه حرف H  –  S  –  E  تشکیل شده است که هر کدام از این حروف معنای خاص خود را دارند.

حرف H مخفف واژه HEALTH به معنای سلامت ، حرف S مخفف واژه SAFETY به معنای ایمنی و حرف E مخفف واژه Environment به معنای محیط زیست می باشد. و بصورت کلی واژه HSE به معنای بهداشت، ایمنی و محیط زیست در محیط کار می باشد. در واقع هدف HSE حفظ جان و بهداشت پرسنل و محیط زیست است .

 

ایمنی یا safety: ایجاد رویکردی اصولی برای کنترل و ارزیابی آسیب های محیط کار و جلوگیری خطرات قرار گرفتن در معرض محیط های با تشعشات بالا و مواد مضر سمی می باشد. همچنین آموزش کارکنان جهت پیشگیری از اتفاقات ناگوار، و آمادگی کامل هنگام وقوع حادثه و استفاده از کلاه و لباس ایمنی مناسب برای کارگران و عوامل از موارد مهمی است که به آن پرداخته می شود.

 

محیط زیست یا Environment: ایجاد رویکردی جهت جلوگیری از آسیب به محیط زیست که شامل کنترل پسماند و ضایعات و کنترل گاز های سمی قابل انتشار در محیط شهری می شود.

 

 بهداشت یا healthy: ایجاد رویکردی جهت کنترل و ارزیابی بهداشت میان کارکنان و کارگران، جهت جلوگیری از شیوع بیماری ها بین پرسنل سازمان، و آموزش نکات بهداشتی ضروری به پرسنل ها.

 

از آنجا که مشاغل موظف هستند حافظ سلامت کارکنان، کارگران و محیط زیست باشند به نیروهایی با مدرک HSE نیاز دارند. در بسیاری از مشاغل کارگران در معرض مواد مضر، گرد و غبار، شرایط بد آب و هوایی و… هستند که سلامت کارکنان بالقوه را در معرض خطر می‌اندازد. تمامی این موارد توسط کارشناس HSE کنترل و ارزیابی می‌شود.

 

در واقع هدف کارشناس HSE جلوگیری از مرگ، بیماری و خطرات احتمالی برای انسان ها و محیط زیست است. بدون شک همه ما می‌دانیم کار کردن در یک محیط امن و به دور از خطر، موجب افزایش بازدهی کارکنان و کاهش هزینه ها در اثر ایجاد خسارات می‌شود.

 

با داشتن مدرک HSE آینده کاریتو تضمین کن!

مدرک HSE برای تمامی ارگان ها و شرکت ها از جمله شرکت های خصوصی، عمرانی، نفت و گاز و… مورد تایید است. داشتن مدرک HSE برای شرکت ها مهم است زیرا بدان معناست که آن شرکت و یا سازمان در راستای فعالیت خود، تمامی الزامات مربوط به بهداشت و ایمنی کارکنان خود و محیط زیست را رعایت کرده و افراد متخصص در این زمینه را به کار گرفته است.

 

کسانی که دارنده مدرک HSE هستند می‌توانند ادعا کنند که بر الزامات و اصول اولیه هر کسب و کار آشنایی دارد. این افراد می‌توانند به عنوان سرپرست بخش ایمنی در هر سازمان استخدام شوند. از دیگر توانایی های افراد دارنده مدرک HSE می‌توان به این اشاره کرد که می‌توانند تعداد کارکنان مورد نیاز برای هر بخش در سازمان و شرکت را محاسبه کنند. 

 

اگر مدرک HSE خود را از مراکز معتبر دریافت کنید، می‌توانید در خارج از کشور هم به عنوان کارشناس HSE استخدام شوید. موسسه آموزش عالی آزاد امین، با ارائه مدرک معتبر و قابل ترجمه و دارای تاییدیه سازمان جهانی WES این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید از مدرک خود در خارج از کشور نیز استفاده کنید. 

 

اگر سوالی در مورد مدرک HSE و همچنین نحوه دریافت مدرک دارید می‌توانید شماره خود را در فرم زیر وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. و یا با شماره 05138477650 تماس بگیرید.

نام

 

بازار کار HSE

در حال حاضر اکثر شرکت ها و کارخانه های صنعتی نیازمند نیروهایی هستند که با تمامی قوانین و علم HSE آشنایی داشته باشند. بازار کار HSE در حال حاضر بدلیل کاربرد های فراوان بسیار پردرآمد و پرمتقاضی است.شما عزیزان می‌توانید با ثبت نام دوره حضوری و آنلاین HSE-MS راه را برای پیشرفت در موقعیت های شغلی باز کنید.بازار کار hse چگونه است؟

 بیشترین شرکت هایی که درگیر مفهوم HSE  هستند:

 • شرکت های نفتی، گازی و شرکت های پتروشیمی
 • نیروگاه های اتمی و هسته ای
 • نیروگاه های برقی
 • پروژه های ساختمانی بزرگ
 • صنایع تولیدی
 • صنایع غذایی
 • آتش نشانی
 • بیمارستان ها
 • پروژه های راهسازی
 • صنایع هوایی
 • صنایع دریایی
 • معدن و صنایع حفاری

 

اهداف hse چیست؟

 • کاهش حوادث
 • مدیریت ریسک
 • کاهش شاخص LTI
 • مهارت مدیریت بحران
 • حفظ محیط زیست
 • کاهش هزینه ها در تلفات و حوادث
 • توانایی پیش بینی و پیشگیری حوادث کاری و محیطی
 • کاهش بیماری ها و امراض

 

دوره HSE چیست؟چگونه مدرک HSE بدست بیاوریم؟

دوره HSE در اکثر موسسات آموزش عالی و فنی و حرفه ای برگزار می شود. شرکت در این دوره ها شرایط خاصی ندارد و هر فردی می‌تواند جهت پیشرفت کاری و ارتقای شغلی برای شرکت در دوره hse اقدام کند. موسسه آموزش عالی آزاد امین با ارائه مدرک معتبر و دارای تاییدیه سازمان جهانی WES، به شما این امکان را می‌دهد که از مدرک خود هم در داخل کشور و هم خارج از کشور استفاده کنید.

 

شرکت در دوره های HSE در حال حاضر بدلیل نیاز روز افزون کشور و صنایع به این مهندسان بسیار مهم، جذاب و حائز اهمیت است. برای علاقه‌مندان به ثبت نام در این دوره در مشهد مقاله دوره HSE در مشهد را گردآوری کرده ایم.

انجمن ها و سازمان های بین المللی مرتبط با HSE:

 ILO- سازمان جهانی بین المللی کار 

WHO- سازمان بهداشت جهانی 

OSHA- سازمان بین المللی ایمنی صنعتی 

NFPA- سازمان بین الملی حفاظت در برابر اتش سوزی 

NIOSH- سازمان بین المللی  

 

وظایف مهندسین HSE

 بازرسی فنی دستگاه های با ریسک بالا در محیط کار

پیشگیری از بیماری ها

بررسی لباس، وسایل حفاظتی

ارائه روش های بهینه در محیط کاری

بررسی وضعیت جسمی و پزشکی کارگران و کارکنان در محیط کاری

 

نتیجه گیری

در این مقاله دانستیم که مدرک HSE چیست و چگونه می‌توان از آن کسب درآمد کرد. همچنین به اهمیت مدرک HSE برای سازمان ها پی بردیم و دانستیم اگر مدرک اچ اس ای داشته باشیم، می‌توانیم به عنوان کارشناس HSE در شرکت ها استخدام شویم.

 

اگر سوالی در مورد مدرک HSE و همچنین نحوه دریافت مدرک دارید می‌توانید شماره خود را در فرم زیر وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. و یا با شماره 05138477650 تماس بگیرید.

نام

 

نتیجه گیری

شما می‌توانید برای دریافت گواهینامه hse از طریق موسسه آموزش عالی اقدام بفرمایید که در استخدام و پیشرفت در سازمان شما بسیار کمک کند. برای ثبت نام می‌توانید فرم زیر را پر کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان موسسه آموزشی امین بهره‌مند شوید.

نام

 

مدرک HSE چیست؟

و بصورت کلی واژه HSE به معنای بهداشت، ایمنی و محیط زیست در محیط کار می باشد. در واقع هدف HSE حفظ جان و بهداشت پرسنل و محیط زیست است .

چگونه مدرک HSE اچ اس ای بگیریم؟

شما می‌توانید با گذراندن دوره های آموزشی زیر نطر وزارت علوم، به این علم مجهز شوید و مدرک رسمی خود را دریافت کنید. برای گرفتن مدرک غیر حضوری HSE وارد این صحفه شوید

 

نیاز به مشاوره کسب و کار دارید؟ از یک جلسه مشاوره رایگان کارشناسان موسسه امین استفاده کنید (100% رایگان)

نام و نام خانواداگی

دوره‌های رایگان آموزشی مدیریت
داستان موفقیت کسب‌کارهای واقعی
آخرین مقالات مجله مدیریت امین
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

وبینار رایگانHSE از مهارت تا مهاجرت

چهارشنبه همین هفته

8 آذر 1402
ساعت 19.30

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی