طرز صحبت با مشتری در املاک

طرز صحبت با مشتری در املاک - زبان بدن مشاور املاک
5/5 - (1 امتیاز)

یک مشاور املاک موفق، شخصی است که با اصول و فنون مذاکره آشنا باشد، فن بیان قوی داشته باشد و در نهایت طرز صحبت با مشتری در املاک را بداند. خلاصه‌ای از بهترین و مهمترین نکات طرز صحبت با مشتری در املاک در این مقاله برای شما آماده شده است. حتما تا انتها این مقاله را مطالعه کنید.

شما برای موفقیت بیشتر باید به اصول و فنون مذاکره و اطلاعات کافی مسلح شوید.
ما در موسسه آموزش عالی آزاد امین در راستای موفقیت مشاورین املاک، یک دوره رایگان آموزشی با کیفیت برای شما آماده کرده ایم که می‌توانید با کلیک بر روی ” دوره آموزشی مشاور املاک ” به این صفحه وارد شوید و از این امکان رایگان استفاده کنید. یکی از سرفصل های این دوره فنون مذاکره است.

طرز صحبت با مشتری املاک و ملک 

در عصر جدید توجه به این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است؛ البته که از گذشته یکی از اصلی‌ترین راه‌های ارتباط گرفتن افراد با یکدیگر صحبت کردن بود و اهمیت طرز صحبت کردن با مشتری ملک منوط به عصر جدید نمی‌شود.

طرز صحبت با خریدار ملک

اکثر مشاغلی که برای ارائه خدمات و فروش محصول، ارتباط رو در رو با مشتری دارند لازم است اصول و فنون مذاکره را بدانند و فن بیان قوی داشته باشند و از مهارت متقاعد کردن مشتری برخوردار باشند.

طرز صحبت با مشتری در املاک و زبان بدن مشاور املاک ، از مهم‌ترین و مقدماتی‌ترین مهارت‌هایی است که برای موفقیت باید بدانید.

مشاور املاکی که طریقه صحبت با خریدار ملک را بداند، درصد بالایی از موفقیت را کسب کرده است. خرید ملک یکی از تصمیمات و معاملات مهم در زندگی هر شخصی است و طرز صحبت مشاور املاک با خریدار ملک می‌تواند به عنوان یک راهنما و یاری کننده در تصمیم خریدار باشد.

نحوه صحبت مشاورین املاک با خریداران ملک باعث می‌شود، هر ملکی که قصد خرید آن را دارند به نحو احسن معرفی و مانند یک فروشنده خبره محصول فوق العاده خود را به فروش برساند.

مواردی از صحبت‌های ارزشمندی که یک مشاور املاک می‌تواند با خریدار ملک داشته باشد:

  • مشاوره دادن صحیح و آگاه کردن مشتری از امکانات ملک؛ جزئیات ملک را برای خریدار روشن و واضح توضیح دهید. به این نکته توجه داشته باشید که برای ارائه یک مشاوره مفید و کاربردی و صحبت با خریدار ملک ابتدا باید شنونده خوبی باشید تا نیازها و علایق مشتری را بدانید سپس راه حل و موردهای مناسبی با سلیقه و نیاز به خریدار ارائه نمایید.
  • تغییر حس بدبینی خریدار ملک وظیفه مشاور املاک حرفه‌ای است.
  • صحبت با خریدار ملک سخت پسند با صمیمیت و دوستانه باعث جلب رضایت و اعتماد او می‌شود.
  • استفاده از کلمات مثبت هنگام خرید ملک؛ مشاور املاک آگاه همواره از جملات و کلمات مثبت در پاسخ به خریدار ملک استفاده می‌کند.

به عنوان مثال: هنگامی که ملکی با نیاز و بودجه خریدار را در لیست خود ندارید، از پاسخ منفی خودداری نموده و با جملاتی همچون «سفارش و خواسته شما را ثبت می‌کنم و در صورت امکان به شما معرفی خواهم کرد» و یا «امکان قرار گرفتن همچین ملکی در لیست ما در آینده ای نزدیک وجود دارد» همچنین استفاده از کلمات «قطعا»، «حتما» و «بدون شک» نشان دهنده حس اعتماد به نفس به مشتری است.

همانطور که گفته شد طرز صحبت با مشتری املاک از اهمیت بالایی برخوردار است و دانستن جملات کلیدی مشاور املاک، کمک بسیاری در خرید و فروش و در نهایت جذب مشتری می‌کند.

طرز صحبت با فروشنده ملک :

طرز صحبت مشاور املاک با فروشنده ملک یکی از تکنیک‌های فروش املاک محسوب می‌شود.

زمانیکه شخصی قصد فروش ملک خود را دارد، شما به عنوان مشاور املاک حرفه‌ای باید فوت و فن‌های مذاکره و صحبت با مشتری را بدانید تا  فروشنده شما را به عنوان یک امین و مشاور مورد اعتماد خود بشناسد و به دفتر املاک شما مراجعه و فروش ملک را به شما بسپارد.

اولین نکته، صحبت کردن با مالک اصلی ملک است، زیرا تصمیم نهایی برای فروش ملک را او می‌گیرد و طرز صحبت با فروشنده ملک، امکان در تغییر تصمیم فروشنده را دارد.

طرز صحبت با مشتری در املاک

خود را به عنوان یک خریدار ملک فرض کنید، اما طرز صحبت صحیح یک مشاور املاک با فروشنده ملک را داشته باشید، بعد از کارشناسی شدن ملک و قیمت گذاری موارد را به طور واضح به فروشنده بازگو کنید.

نظر فروشنده ملک را برای خود دارای اهمیت بدانید و اگر مخالف با قیمت گذاری برای ملکش است، شما او را متقاعد نمایید و واقع بینانه مزایا و معایب ملک را بیان نمایید.

یک راه دیگر برای صحبت با فروشنده ملک شناختن تیپ شخصیتی فروشنده است. با شناخت تیپ شخصیتی طرز صحبت با فروشنده و متقاعد کردن آن بدستتان می‌آید.

اگر یک مشاور املاک هستید و فکر می‌کنید تا رسیدن به موفقیت راه زیادی را باید طی کنید و نا امیدانه در کسب و کار خود فعالیت می‌کنید، برای رفع این مشکل شما می‌توانید با ارتباط و مشورت گرفتن از افراد خبره و با تجربه در این حوزه به کسب و کار خود رونق داده و شاهد پیشرفت در شغل خود باشید.

موسسه آموزش عالی آزاد امین یک جلسه مشاوره رایگان با متخصصین را در اختیار شما قرار داده است که با تکمیل فرم زیر می‌توانید از این مشاوره برخوردار شوید.

 نتیجه گیری

طرز صحبت با مشتری در املاک باعث می‌شود، ملکی که قصد خرید آن را دارند به نحو احسن معرفی و مانند یک فروشنده خبره محصول فوق العاده خود را به فروش برساند. همچنین با دانش به نحوه صحبت با فروشنده ملک شاهد معامله‌ای پر سود خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم

دریافت کتابچه کاربردی جملات کلیدی با 100% تخفیف

100% تخفیف 

شماره خود را وارد کنید تا کتاب را برای شما ارسال کنیم