زبان بدن مشاور املاک + 21 تکنیک اصلی زبان بدن

زبان بدن مشاور املاک - زبان بدن مشتری املاک
5/5 - (1 امتیاز)

شما به عنوان یک مشاور املاک آیا تابحال شده معامله‌ای پرسود را از دست بدهید؟ و دلیل این ناکامی را متوجه نشده باشید؟ در حالی که از تصمیم قطعی خریدار ملک و فروشنده ملک مطمئن بودید!! برای پاسخ به این سوال با ما در همراه باشید، زیرا در این مقاله دلیل ناکامی و از دست دادن برخی معاملات پرسود املاک که همان زبان بدن مشاور املاک است آورده شده است.

زبان بدن مشاور املاک- زبان بدن مشتری املاک

زبان بدن مشاور املاک

نه تنها زبان بدن مشاور املاک، بلکه دانش زبان بدن برای تمام انسان‌ها ضروری است. آدم‌ها می‌توانند حرف‌های خودشان را پنهان کنند، اما بدن هم زبان مخصوص به خود را دارد و قابل پنهان شدن نیست. معمولا کسی روی زبانی که با بدنش صحبت می‌کند تسلطی ندارد.

و این به این معنی است که شما در بین صحبت می‌توانید بفهمید مشتری شما با شما موافق است یا مخالف؟ این واقعا شگفت انگیز است! به همین خاطر زبان بدن مشاور املاک بسیار بسیار مهم خواهد بود.

شما با دانش زبان بدن، به راحتی میتوانید گارد مشتری خود را باز کنید، از خواسته اش آگاه شوید و طبق نیاز خود مذاکره را جلو ببرید. همچنین آگاهی از طرز صحبت با مشتری املاک هم بسیار مهم است و تسلط داشتن به آن بسیار به شما کمک خواهد کرد.

همانطور که استفاده صحیح زبان بدن مشاور املاک می‌تواند باعث متقاعد کردن، جذب مشتری، اعتماد مشتری و در نهایت فروش و موفقیت شود؛ استفاده نا آگاهانه و نادرست از زبان بدن باعث از دست دادن مشتری و نرسیدن به نتیجه دلخواه می‌شود.

یک مشاور املاک حرفه‌ای با زبان بدن به مشتری اعتماد به نفس و صداقت خود را نشان داده و اعتبار خود را بالا می‌برد و حس اعتماد به مشتری القا می‌کند.

ما در دو بخش زبان بدن مشاور املاک با اعتماد به نفس و همچنین زبان بدن مشتری املاک، مهمترین بخش‌های کاربردی و مورد نیاز شما را در این مقاله آماده کرده ایم.

اگر میخواهید در شغل مشاور املاک وجه تمایزی نسبت به رقیبان خود داشته باشید و همچنین تعداد معاملات بیشتر و طبیعتا شاهد درآمد بالاتر باشید باید به یک مشاور املاک متخصص و حرفه‌ای تبدیل شوید؛

آموزش حرفه ای مشاور املاک دوره‌ای کاربردی است که مشتریان بالقوه و مخاطب را افزایش داده و شما را به درآمدی میلیاردی می‌رساند. راهی که دیگران تجربه کرده اند و در این راه موفقیت های زیادی بدست آورده‌اند.

زبان بدن مشاور املاک با اعتماد به نفس

زبان بدن مشاور املاک-  

در زیر مواردی از طریقه استفاده از زبان بدن مشاور املاک آورده شده است که به شما کمک می‌کند تا صادق‌تر و با اعتماد به نفس بیشتر نشان داده شوید.

 
 • لبخند زدن

زبان بدن مشتری املاک هنگام صحبت کردن با مشتری لبخند زدن را تمرین کنید زیرا با لبخند حس اعتماد به مشتری می‌دهید و علاوه بر این طرف مقابل با لبخند شما نیز لبخند می‌زند و تبادل انرژی مثبت ببین شما و مشتری اتفاق می‌افتد.
 • ارتباط چشمی 

زبان بدن مشاور املاک یک مشاور املاک با اعتماد به نفس ارتباط چشمی زبان بدن خود را تقویت می‌کند زیرا احساس راحتی و علاقه به گفت و گو را به مشتری نشان می‌دهید و همچنین مشتری توجه و احترام شما به صحبت هایش را حس می‌کند. در ارتباط چشمی مناسب، مستقیم و یکنواخت به چشمان مشتری خیره نشوید و 60 درصد مواقع به چشم ها نگاه کنید. در صورتی که نگاه به چشم‌ها برایتان سخت است می‌توانید به اعضای صورت نگاه کنید، به طوری که در چند ثانیه نگاه خود را تغییر دهید تا مشتری متوجه نشود و اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.
 • فاصله خود را نزدیک تر کنید 

با کم کدن فاصله خود با مشتری هنگام صحبت کردن به مشتری علاقه و توجه خود را نشان می‌دهید. افرادی که هنگام صحبت کردن با فاصله زیاد صحبت می‌کنند نشانه ی اضطراب آنهاست و مشتری نیز این پیام را دریافت می‌کند که شما علاقه‌ای به برقراری ارتباط و راهنمایی آنها را ندارید.
 • ایستادن 

زبان بدن مشاور املاک طریقه ایستادن یک مشاور املاک با عتماد به نفس به صورت صاف، هر دو شانه به سمت عقب و با قامتی کشیده است و از قوز کردن و خم شدن خودداری می‌کند زیرا باعث می‌شود ضعیف و غیر مطمئن به نظر برسد.
 • سرعت حرکت اعضای بدن

هنگام صحبت با مشتری از حرکت سریع دست‌ها و دیگر اعضاء بدن خود خودداری کنید زیرا باعث می‌شود حس مضطرب بودن را به مشتری انتقال دهید.
 • نحوه قرار گرفتن سر 

یک مشاور املاک حرفه‌ای و با اعتماد به نفس هنگام صحبت با مشتری سر و چانه خود را بالا نگه می‌دارد و هرگز به پاها و میز نگاه نمی‌کند. با این زبان بدن ژست قوی و مطمئن به خود می‌گیرید و همچنین برقراری ارتباط چشمی آسان‌تر می‌شود.
 • شمرده شمرده صحبت کنید 

صحبت کردن واضح و آهسته باعث می‌شود مشتری صحبت‌های شما را کامل متوجه شود و برعکس این مورد، سریع صحبت‌ کردن، عصبی بودن و تمایل به پایان مذاکره را نشان می‌دهید.
 • طریقه قرار گیری دست‌ها

هرگز هنگام صحبت کردن دست به سینه نباشید. همچنین قرار دادن دست‌ها داخل جیب از نشانه‌های اعتماد به نفس پایین می‌باشد.زبان بدن مشاور و مشتری املاکهمچنین قرار دادن دست‌ها داخل جیب از نشانه‌های اعتماد به نفس پایین می‌باشد. اگر تمام موارد زبان بدن مشاور املاک با اعتماد به نفس را به کار بردید و هنوز احساس می‌کنید معاملاتی پر سود را از دست می‌دهید. جای نگرانی نیست؛ طریقه استفاده و زمان مناسب استفاده آن را تغییر دهید و بهترین راه برای اینکه چه حرکتی در چه زمانی انجام شود نیاز به استفاده از تجربه مشاورین املاک مجرب و اساتید این حوزه دارید. موسسه آموزش عالی آزاد امین یک جلسه مشاوره رایگان در اختیارتان قرار داده است تا بتوانید با اساتید با تجربه و متخصص در این زمینه صحبت کنید و به موفقیت در معامله دست یابید.
نام و نام خانوادگی

 زبان بدن مشتری مشاور املاک

 زبان بدن مشتری املاک همان اندازه که زبان بدن مشاور املاک از اهمیت بالایی برخوردار است، علم به زبان بدن مشتری نیز حائز اهمیت نیز می‌باشد. یک مشاور املاک حرفه‌ای با علم به زبان بدن مشتری احساس مشتری نسبت به خود را تشخیص می‌دهد و رفتاری مناسب از خود نشان می‌دهد. به عنوان مثال شخصی که دچار استرس و اظطراب است در چهره با رنگ پریدی و یا در نوع قرار گیری دست‌ها این حس را به فرد مقابل خود القا می‌کند. از دیگر مزایای علم به زبان بدن در شغل مشاور املاک پیشبینی موضع و رفتار مشتریان است. دانش در مورد زبان بدن مشتری باعث می‌شود این راز پی ببرید که چرا دیگر همکاران شما در املاک درصد بالایی از خرید و فروش را دارا می‌باشند.    

زبان بدن چشم‌های مشتری ملک

زبان بدن مشتری املاک
 • خیره شدن مشتری به چشمان شما : نیاز به تسلط و کنترل به شما و جلسه دارد؛ اجازه دهید مشتری صحبت کند و نیاز خود را بیان کند.
 • نگاه به اطراف و حرکت مداوم چشم‌ها : مخفی کردن چیزی یا احساس ناراحتی و نگرانی، گاهی اوقات نگاه کردن به اطراف و چیزی که به آن نگاه می‌کنند یعنی فکر کردن به آن است. حرکت مداوم چشم‌ها نشان دهنده پنهان کردن چیزی یا دروغ گفتن است.
 • بزرگ شدن مردمک چشم، برق و هیجان در چشمان : نشان دهنده لذت و موافقت از صحبت‌های شماست و امکاناتی که در مورد ملک و در قرارداد آورده شده خوشحال است. در این موقع شما می‌توانید این جمله را بگویید “به نظرم به ملک علاقمند شدید”
 • خماری چشم‌ها و باریکی مردمک چشم : به ترتیب نشان دهنده‌ی خستگی و نگرانی مشتری‌ است، در این مواقع با سوال پرسیدن از مشتری دلیل نگرانی و خستگی او را جویا شوید.
 

زبان بدن دست‌های مشتری املاک

زبان بدن مشتری املاک
 • ضربه زدن روی انگشتان مشتری زمان زیادی ندارد و یا نمی‌خواهد زمان بیشتری برای حضور در جلسه بگذارد، در این مواقع با سرعت بخشیدن به صحبت‌ها و رفتن سراغ اصل مطلب سخن خود را کوتاه کنید و پایان دهید.
 • بازی با اشیاء روی میز نشان دهنده نگرانی، فشار و تشویش در ذهن مشتری است، او سوال یا ابهامی دارد، که شما به عنوان مشاور املاک باید او را از این تشویش و نگرانی در بیاورید؛ اجازه دهید او صحبت کند و اگر سوالی دارد بپرسد و نظر او را در مورد صحبت‌هایتان بپرسید. با جمله‌ی “نگران به نظر می‌رسید” بگذارید نگرانی خود را بگوید.
 • تکیه روی یک دست اگر مشتری روی یک دست تکیه داده، قصد ترک جلسه و صحبت را دارد در چنین اوضاعی او را در مکالمه درگیر کنید و با آرامش او را ترغیب کنید افکار خود را ابراز کند.
 • ضربه زدن با انگشتان روی میز می‌خواهد شما را بترساند باید شما به او حس اطمینان بدهید.
 • چسباندن نوک انگشتان دست‌ها به هم مشتری امکانات ملک مورد نظر و یا صحبت‌های شما را ارزیابی و تحلیل می‌کند.
 • مخفی کردن دست‌ها با مخفی کردن دست‌ها مشتری می‌خواهد خود را حرفه‌ای تر از آنچه است نشان دهد، و اگر کف دست خود را نشان دهد نشانه‌ی صداقت اوست.
 

زبان بدن سر مشتری 

-زبان بدن مشتری املاک
 • تکان دادن سر  مشتری موافق با صحبت شماست و با تکان دادن سر شما را تایید می‌کند و به سخنان شما گوش می‌دهد. هنگامی که سر خود را رو به پایین کج می‌کند نیز همین معنی را دارد، اما امکان دارد همین حرکت بر روی دست بی اعتمادی او نسبت به شما را بیان کند.
 • تکان دادن سر به چپ و راست  بطور واضح مخالفت و نه گفتن خود را با این حرکت بیان می‌کند.
 • پایین بردن سر و بالا بردن شانه‌ها  مشتری تصور یا خیال می‌کند خطری او را تهدید می‌کند و با این حرکت خود را ایمن می‌کند.
 

زبان بدن پاها و طریقه ایستادن مشتری

زبان بدن مشاور املاک-زبان بدن مشتری املاک علاوه بر سه مورد بالا که در رابطه با زبان بدن مشتری گفته شد موارد دیگری همچون طریقه ایستادن، طرز قرار گیری و حرکت پاها و… از دیگر موارد علم به زبان بدن مشتری است.
 • تکان دادن پاها مانند ضربه زدن انگشتان بی‌قراری فرد را نشان می‌دهد و زمان بیشتری برای این جلسه نمی‌خواهد بگذارد. مشتری که پاهای خود را چه در حالت ایستاده و یا نشسته به سمت خودش قرار می‌دهد نشان دهنده مخالفت و گارد گرفتن نسبت به صحبت‌های شماست و برعکس این حالت یعنی مخالفت با شماست.
 • ایستادن به جلو و یا عقب اگر مشتری به سمت شما مایل شده است نشانه علاقمند بودن به صحبت‌ها و پیشنهادات شماست و برعکس اگر بدن خود را دور نگه داشته تمایل مشتری نسبت به موردی که شما صحبت کردید کم است و علاقه یا موافقتی با صحبت‌ها و پیشنهادات شما ندارد.
 • صاف ایستادن مشتری زمانی که صاف ایستاده می‌خواهد او صحبت کند و بدنبال احترام از سمت شماست، شما صحبت خود را کوتاه کرده و اجازه دهید او نیز نظر خود را بگوید.
نتیجه گیری اهمیت علم به زبان بدن مشاور املاک و مشتری غیر قابل چشم پوشی است، همانطور در این مقاله با زبان بدن مشاور املاک، زبان بدن مشتری املاک و طرز صحبت مشاور املاک با مشتری و فروشنده آشنا شدید با بکارگیری این علم می‌توانید به خرید و فروش و جذب مشتری دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم

دریافت کتابچه کاربردی جملات کلیدی با 100% تخفیف

100% تخفیف 

شماره خود را وارد کنید تا کتاب را برای شما ارسال کنیم