مجله املاک امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Real Estate Blog

Educational articles of Amin Business School

زبان بدن مشاور املاک - زبان بدن مشتری املاک

زبان بدن مشاور املاک + 21 تکنیک اصلی زبان بدن

زبان بدن مشاور املاک + 21 تکنیک اصلی زبان بدن

5/5 - (1 امتیاز)

شما به عنوان یک مشاور املاک آیا تابحال شده معامله‌ای پرسود را از دست بدهید؟ و دلیل این ناکامی را متوجه نشده باشید؟ در حالی که از تصمیم قطعی خریدار ملک و فروشنده ملک مطمئن بودید!!
ندانستن زبان بدن مشاور املاک همان دلیلی است که معاملات بسیاری از مشاوران املاک را به ناکامی می کشاند. اما نگران نباشید!! زیرا در این مقاله به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

دوره آموزش حرفه ای مشاور املاک موسسه امین رو از دست نده…

موسسه آموزش عالی آزاد امین با برگزاری دوره آموزش مشاور املاک، علاوه برا افزایش دانش، ارتقا شغلی و درآمد شما را نیز تضمین می کند. 

آموزش مشاور املاک

همچنین شما عزیزان می توانید با پر کردن مشخصات خود در فرم زیر از یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره مند شوید.

نام و نام خانوادگی
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است

زبان بدن مشاور املاک

نه تنها زبان بدن مشاور املاک، بلکه دانش زبان بدن برای تمام انسان‌ها ضروری است. شما شاید بتوانید حرف های خود را پنهان کنید. اما هیچوقت نمی توانید کنترل کامل برروی رفتار و زبان بدن خود داشته باشید. معمولا کسی روی زبانی که با بدنش صحبت می‌کند تسلطی ندارد.

و این به این معنی است که شما در بین صحبت می‌توانید بفهمید مشتری شما با شما موافق است یا مخالف. این واقعا شگفت انگیز است! به همین خاطر زبان بدن مشاور املاک بسیار بسیار مهم خواهد بود.زبان بدن مشاور املاک- زبان بدن مشتری املاک

شما با دانش زبان بدن، به راحتی میتوانید گارد مشتری خود را باز کنید، از خواسته اش آگاه شوید و طبق نیاز خود مذاکره را جلو ببرید. همچنین آگاهی از طرز صحبت با مشتری املاک هم بسیار مهم است و تسلط داشتن به آن بسیار به شما کمک خواهد کرد.

همانطور که استفاده صحیح زبان بدن مشاور املاک می‌تواند باعث متقاعد کردن، جذب مشتری، اعتماد مشتری و در نهایت فروش و موفقیت شود؛ استفاده نا آگاهانه و نادرست از زبان بدن باعث از دست دادن مشتری و نرسیدن به نتیجه دلخواه می‌شود.

یک مشاور املاک حرفه‌ای با زبان بدن به مشتری اعتماد به نفس و صداقت خود را نشان می دهد. همچنین اعتبار خود را بالا می‌برد و حس اعتماد به مشتری القا می‌کند.

ما در دو بخش زبان بدن مشاور املاک با اعتماد به نفس و همچنین زبان بدن مشتری املاک، مهمترین بخش‌های کاربردی و مورد نیاز شما را در این مقاله آماده کرده ایم.

میخواهید در شغل مشاور املاک وجه تمایزی نسبت به رقیبان خود داشته باشید؟ دوست دارید شاهد درآمد بالاتر باشید و بتوانید کمیسیون بیشتری دریافت کنید؟ باید به یک مشاور املاک متخصص و حرفه‌ای تبدیل شوید. آموزش حرفه ای مشاور املاک دوره‌ای کاربردی است. این دوره مشتریان بالقوه را افزایش داده و شما را به درآمدی میلیاردی می‌رساند.

همچنین با شرکت در دوره رایگان مشاور املاک علاوه بر افزایش دانش خود، درآمد و اعتباری بالا کسب کنید.

دوره تخصصی ژنرال املاک رایگان

زبان بدن مشاور املاک با اعتماد به نفس"</span

در زیر مواردی از طریقه استفاده از زبان بدن مشاور املاک آورده شده است. که به شما کمک می‌کند تا صادق‌تر و با اعتماد به نفس بیشتر نشان داده شوید.

 

 • لبخند زدن

لبخند زدن در زبان بدن مشتری املاک
لبخند زدن به عنوان یک ابزار جلب توجه عمومی عمل می کند. و باعث می‌شود مشتریان شما تمایل داشته باشند از خدمات شما بهره‌مند شوند. وقتی با لبخند با مشتری صحبت می‌کنیم، این پیام را به او منتقل می‌کنیم که فردی حرفه‌ای، قابل‌اعتماد و خوش‌برخورد هستیم. و علاوه بر این طرف مقابل با لبخند شما نیز لبخند می‌زند و تبادل انرژی مثبت ببین شما و مشتری اتفاق می‌افتد.

 • ارتباط چشمی 

ارتباط چشمی مشاور املاک با مشتری
یک مشاور املاک با اعتماد به نفس ارتباط چشمی زبان بدن خود را تقویت می‌کند زیرا احساس راحتی و علاقه به گفت و گو را به مشتری نشان می‌دهید و همچنین مشتری توجه و احترام شما به صحبت هایش را حس می‌کند.
در ارتباط چشمی مناسب، مستقیم و یکنواخت به چشمان مشتری خیره نشوید. در 60 درصد مواقع به چشم ها نگاه کنید.
در صورتی که نگاه به چشم‌ها برایتان سخت است می‌توانید به اعضای صورت نگاه کنید. به طوری که در چند ثانیه نگاه خود را تغییر دهید تا مشتری متوجه نشود و اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

 • فاصله خود را نزدیک تر کنید 

با کم کردن فاصله خود با مشتری هنگام صحبت کردن به مشتری علاقه و توجه خود را نشان می‌دهید.
افرادی که هنگام صحبت کردن با فاصله زیاد صحبت می‌کنند نشانه اضطراب آنهاست. و مشتری نیز این پیام را دریافت می‌کند که شما علاقه‌ای به برقراری ارتباط و راهنمایی آنها را ندارید.

 • ایستادن 

ایستادن در زبان بدن مشاور املاک
طریقه ایستادن یک مشاور املاک با اعتماد به نفس به صورت صاف، هر دو شانه به سمت عقب و با قامتی کشیده است. و از قوز کردن و خم شدن خودداری می‌کند. زیرا باعث می‌شود ضعیف و غیر مطمئن به نظر برسد.

 • سرعت حرکت اعضای بدن

هنگام صحبت با مشتری از حرکت سریع دست‌ها و دیگر اعضاء بدن خود خودداری کنید. زیرا باعث می‌شود حس مضطرب بودن را به مشتری انتقال دهید.

 • نحوه قرار گرفتن سر 

یک مشاور املاک حرفه‌ای و با اعتماد به نفس هنگام صحبت با مشتری سر و چانه خود را بالا نگه می‌دارد. هرگز به پاها و میز نگاه نمی‌کند. با این زبان بدن ژست قوی و مطمئن به خود می‌گیرید و همچنین برقراری ارتباط چشمی آسان‌تر می‌شود.

 • شمرده شمرده صحبت کنید 

صحبت کردن واضح و آهسته باعث می‌شود مشتری صحبت‌های شما را کامل متوجه شود. و برعکس این مورد، با سریع صحبت‌ کردن، عصبی بودن و تمایل به پایان مذاکره را نشان می‌دهید.

 • طریقه قرار گیری دست‌ها

هرگز هنگام صحبت کردن دست به سینه نباشید. همچنین قرار دادن دست‌ها داخل جیب از نشانه‌های اعتماد به نفس پایین می‌باشد.

نحوه قرارگیری دست ها در زبان بدن مشاور املاک

اگر تمام موارد زبان بدن مشاور املاک با اعتماد به نفس را به کار بردید و هنوز احساس می‌کنید معاملاتی پر سود را از دست می‌دهید، جای نگرانی نیست. طریقه استفاده و زمان مناسب استفاده آن را تغییر دهید. بهترین راه برای اینکه بدانید چه حرکتی را در چه زمانی انجام دهید این است که از تجربه مشاورین املاک مجرب و اساتید این حوزه استفاده کنید.
موسسه آموزش عالی آزاد امین یک جلسه مشاوره رایگان در اختیارتان قرار داده است تا بتوانید با اساتید با تجربه و متخصص در این زمینه صحبت کنید و به موفقیت در معامله دست یابید.

نام و نام خانوادگی
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است

 زبان بدن مشتری مشاور املاک

 زبان بدن مشتری املاکهمان اندازه که زبان بدن مشاور املاک از اهمیت بالایی برخوردار است، علم به زبان بدن مشتری نیز حائز اهمیت می‌باشد.
یک مشاور املاک حرفه‌ای با علم به زبان بدن مشتری احساس مشتری نسبت به خود را تشخیص می‌دهد و رفتاری مناسب از خود نشان می‌دهد. به عنوان مثال شخصی که دچار استرس و اظطراب است در چهره با رنگ پریدی و یا در نوع قرار گیری دست‌ها این حس را به فرد مقابل خود القا می‌کند.
از دیگر مزایای علم به زبان بدن در شغل مشاور املاک پیشبینی موضع و رفتار مشتریان است.
دانش در مورد زبان بدن مشتری باعث می‌شود به این راز پی ببرید که چرا دیگر همکاران شما در املاک درصد بالایی از خرید و فروش را دارا می‌باشند.

زبان بدن چشم‌هازبان بدن مشتری املاک

 • خیره شدن مشتری به چشمان شما: مشتری هم مانند شما نیاز به تسلط و کنترل به شما و جلسه دارد. اجازه دهید مشتری صحبت کند و نیاز خود را بیان کند.
 • نگاه به اطراف و حرکت مداوم چشم‌ها:
  سعی کنید زمانی که با مشتری صحبت می کنید زیاد به اطراف نگاه نکنید. نگاه کردن به اطراف، ممکن است مشتری را به این فکر فرو می برد که حواس شما به همه چیز هست جز او. گاهی اوقات نیز حرکت مداوم چشم‌ها نشان دهنده پنهان کردن چیزی یا دروغ گفتن است.
 • بزرگ شدن مردمک چشم، برق و هیجان در چشمان:
  این علامت نشان دهنده این است که مشتری از حرف های شما لذت میبرد و موافق صحبت‌های شماست. در این موقع شما می‌توانید این جمله را بگویید “به نظرم به ملک علاقمند شدید”
 • خماری چشم‌ها و باریکی مردمک چشم :
  به ترتیب نشان دهنده‌ خستگی و نگرانی مشتری‌ است. در این مواقع با سوال پرسیدن از مشتری دلیل نگرانی و خستگی او را جویا شوید.

 

دست‌های مشتری املاکزبان بدن مشتری املاک

 • ضربه زدن روی انگشتان
  مشتری زمان زیادی ندارد و یا نمی‌خواهد زمان بیشتری برای حضور در جلسه بگذارد. در اینجور مواقع با سرعت بخشیدن به صحبت‌ها و رفتن سراغ اصل مطلب سخن خود را کوتاه کنید و پایان دهید.
 • بازی با اشیاء روی میز
  نشان دهنده نگرانی، فشار و تشویش در ذهن مشتری است. او سوال یا ابهامی دارد که شما به عنوان مشاور املاک باید او را از این تشویش و نگرانی در بیاورید؛ اجازه دهید او صحبت کند. و اگر سوالی دارد بپرسد و نظر او را در مورد صحبت‌هایتان بپرسید. با جمله‌ “نگران به نظر می‌رسید” بگذارید نگرانی خود را بگوید.
 • تکیه روی یک دست
  اگر مشتری روی یک دست تکیه داده، قصد ترک جلسه و صحبت را دارد. در چنین اوضاعی او را در مکالمه درگیر کنید و با آرامش او را ترغیب کنید افکار خود را ابراز کند.
 • چسباندن نوک انگشتان دست‌ها به هم
  مشتری امکانات ملک مورد نظر و یا صحبت‌های شما را ارزیابی و تحلیل می‌کند.
 • مخفی کردن دست‌ها
  با مخفی کردن دست‌ها مشتری می‌خواهد خود را حرفه‌ای تر از آنچه است نشان دهد. اگر کف دست خود را نشان دهد نشانه‌ صداقت اوست.

 

زبان بدن سر مشتری -زبان بدن مشتری املاک

 • تکان دادن سر 
  مشتری موافق با صحبت شماست و با تکان دادن سر شما را تایید می‌کند. و به سخنان شما گوش می‌دهد. هنگامی که سر خود را رو به پایین کج می‌کند نیز همین معنی را دارد. اما امکان دارد همین حرکت بر روی دست بی اعتمادی او نسبت به شما را بیان کند.
 • تکان دادن سر به چپ و راست 
  مشتری بطور واضح مخالفت و نه گفتن خود را با این حرکت بیان می‌کند.
 • پایین بردن سر و بالا بردن شانه‌ها 
  مشتری تصور یا خیال می‌کند خطری او را تهدید می‌کند و با این حرکت خود را ایمن می‌کند.

 

پاها و طریقه ایستادن مشتری

زبان بدن مشاور املاک-زبان بدن مشتری املاک
علاوه بر سه مورد بالا که در رابطه با زبان بدن مشتری گفته شد موارد دیگری همچون طریقه ایستادن، طرز قرار گیری و حرکت پاها و… از دیگر موارد علم به زبان بدن مشتری است.

 • تکان دادن پاها
  مانند ضربه زدن انگشتان، بی‌قراری فرد را نشان می‌دهد و زمان بیشتری برای این جلسه نمی‌خواهد بگذارد.
  مشتری که پاهای خود را چه در حالت ایستاده و یا نشسته به سمت خودش قرار می‌دهد نشان دهنده مخالفت و گارد گرفتن نسبت به صحبت‌های شماست. و برعکس این حالت یعنی مخالفت با شماست.
 • ایستادن به جلو و یا عقب
  اگر مشتری به سمت شما مایل شده، نشانه علاقمند بودن به صحبت‌ها و پیشنهادات شماست. و برعکس اگر بدن خود را دور نگه داشته تمایل مشتری نسبت به موردی که شما صحبت کردید کم است. و علاقه یا موافقتی با صحبت‌ها و پیشنهادات شما ندارد.
 • صاف ایستادن
  مشتری زمانی که صاف ایستاده می‌خواهد او صحبت کند و بدنبال احترام از سمت شماست. شما صحبت خود را کوتاه کرده و اجازه دهید او نیز نظر خود را بگوید.

 

نتیجه گیری

اهمیت علم به زبان بدن مشاور املاک و مشتری غیر قابل چشم پوشی است. همانطور در این مقاله با زبان بدن مشاور املاک، زبان بدن مشتری املاک و طرز صحبت مشاور املاک با مشتری و فروشنده آشنا شدید با بکارگیری این علم می‌توانید به خرید و فروش و جذب مشتری دست یابید.

 

موسسه امین یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ای برای شما در نظر گرفته است. با پر کردن مشخصات خود در فرم زیر از این فرصت بهره مند خواهید شد.

نام و نام خانوادگی
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است

آموزش مشاور املاک حرفه ای

نیاز به مشاوره تخصصی آموزشی مشاور املاک دارید؟ شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
(100% رایگان)

دوره‌های رایگان آموزشی املاک
داستان رشد مدیران املاک میلیاردر
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

جشنواره فروش بی تکرار دوره های املاک
فقط تا ساعت 24:00 شنبه 12 اسفندماه

یک کلیک و 38 میلیون تومان هدیه آموزشی

دانلود فیلم یک میلیارد کمیسیون تا پایان 1402

شاید فقط یک ساعت آموزش با کیفیت، درآمد شما را در آخر سال تغییر دهد.
فیلم این وبینار را از دست ندهید.

شماره تماس خود را وارد کنید تا بتوانیم این ویدیو را برای شما ارسال کنیم

وبینار: 3 نکته حیاتی قراردادها

دوشنبه 21 اسفند ساعت 12
 • احراز سمت در قراردادها
 • جذاب ترین ملک برای سرمایه گذاری کجاست؟

به همراه هدیه ویژه برای مشاورین املاک

ظرفیت محدود

دوره رایگان اصول و فنون مذاکره در املاک

شماره تماس خود را وارد کنید تا بتوانیم این دوره بسیار مهم را برای شما ارسال کنیم

دوره بسیار کاربردی اصول و فنون مذاکره در املاک

100% رایگان

هرگز  هرگز و هرگز 

این آموزش را از دست ندهید.
شماره خود را وارد کنید تا بتوانیم این دوره را برای شما ارسال کنیم.

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی