مجله مدیریت امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Management Blog

Educational articles of Amin Business School

تیم سازی در کسب‌وکار

تیم‌ سازی در کسب‌وکار | 12 دلیل کاربردی برای مدیران

تیم‌ سازی در کسب‌وکار | 12 دلیل کاربردی برای مدیران

تیم سازی، هنر جمع آوری افراد با مهارت ها و توانایی های مختلف برای ایجاد یک کل بزرگتر از مجموع اجزا است. تیم های موفق، تیم هایی هستند که اعضای آنها با هم همکاری می کنند و به یکدیگر اعتماد دارند. این مقاله شما را بیشتر راهنمایی خواهد کرد.
به این مقاله امتیاز دهید

تیم سازی در کسب‌وکار پیشرفت و ارتقای شرکت یا ساز مان شما را تضمین می کند. تیم سازی برای کسب‌وکار مزیتهای بسیاری دارد که در این مقاله به ان اشاره می کنیم. اگر شما به عنوان مدیر یک تیم می خواهید دلایل و اهمیت تیم سازی در کسب‌وکار خود را بدانید، حتما این مقاله را بخوانید، چون 12 دلیل اصلی را اینجا برایتان از بهترین منابع معتبر انگلیسی ترجمه کرده ایم.

شما می توانید در صفحه دپارتمان مدیریت موسسه آموزش عالی آزاد امین با 20 سال سابقه به آموزشهای مدیریتی رایگان ما ازجمله مینی دوره رایگان MBA دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید با کارشناسان ما یک جلسه مشاوره رایگان درباره کسب و کار خود داشته باشید. فقط کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نام و نام خانواداگی

دوره مدیریت mba رایگان

تیم سازی چیست؟

تیم سازی فرآیند ایجاد تیمی است که به طور منسجم با هم در جهت یک هدف مشترک کار می کنند. اهمیت و هدف اصلی تیم سازی ایجاد یک تیم قوی از طریق ایجاد پیوندها و ارتباطات است. ایجاد این پیوندها از طریق تیم سازی برای کسب‌وکارهای شما بسیار سودمند است. مزایای تیم سازی شامل افزایش ارتباطات، مهارت های برنامه ریزی، انگیزه کارکنان و همکاری کارکنان است. 

تیم سازی چیست؟

فعالیت‌های سرگرم‌کننده‌ای که به افراد کمک می‌کنند یکدیگر را بیشتر بشناسند، به آنها امکان می‌دهد در محیطی متفاوت با هم ارتباط برقرار کنند. از افراد تیم شما خواسته می شود تا در مورد پیامدهای این فعالیت ها در محل کار خود فکر کنند.

یکی از قوی ترین دلایل تیم سازی، کسب نتیجه است. تیم ها از طریق یک سری رویدادهای برنامه ریزی شده تیم سازی که بسیار سرگرم کننده و انگیزشی هستند،  مهارت هایی مانند ارتباط، برنامه ریزی، حل مسئله و حل تعارض کسب میکنند. ایده‌های تیم‌سازی از طریق تقویت ارتباطات، بحث‌های عمیق‌تر و تعامل به تسهیل تیم‌سازی طولانی‌مدت کمک می‌کند.

کار گروهی موثر برای دستیابی به موفقیت در دنیای پرشتاب و رقابتی تجارت ضروری است. به عنوان یک مدیر، پرورش حس قوی اتحاد و همکاری در میان اعضای تیم حیاتی است. فعالیت‌های تیم‌سازی یکی از جنبه‌های مهم مدیریت کسب‌وکار است زیرا ارتباطات، اعتماد و همکاری در تیم را بهبود می‌بخشد.

اپل، برای توسعه گوشی هوشمند آیفون 13، از تیم های مختلف استفاده کرد. این تیم ها، از مهندسان، طراحان، و متخصصان بازاریابی تشکیل شده بودند. اعضای این تیم ها، با همکاری یکدیگر، توانستند گوشی هوشمند آیفون 13 را تولید کنند که یکی از موفق ترین گوشی های هوشمند جهان است. این مثال، نشان می دهد که مهارت تیم سازی، می تواند به موفقیت های چشمگیری در کسب و کار کمک کند.

مزایای تیم سازی در کسب‌وکار

مزایای ایجاد تیم، دستاوردهای سازمانی سرمایه گذاری در فعالیت های تیم سازی، کارگاه ها و تمرینات برای کارکنان است. به عنوان مثال، این مزایا ممکن است شامل کمک به تیم شما برای شاد ماندن و همکاری بهتر با یکدیگر و بهبود فرهنگ شرکت باشد. 

مزایای تیم سازی در کسب‌وکار

 در اینجا فهرستی از دلایل انجام تیم سازی در کسب‌وکار آمده است. این فهرست شامل ایده‌های مربوط به فرهنگ شرکت، بهره وری کارکنان و روابط در محل کار است. تیم سازی مزایای زیادی دارد. با تیم سازی می توانید:

دوستی ایجاد کنید

اولین مزیت تیم سازی در کسب‌وکار این است که می توانید دوستی و صمیمیت ایجاد کنید. تیمی از همکاران که فعالیت های تیم سازی را انجام می دهند. هنگام کار در یک شرکت، اعضای تیم به طور منظم با همه اعضای سازمان شما در تماس نیستند، به خصوص اگر شرکت بزرگ باشد.

به دلیل این چالش، فعالیت های تیم سازی فرصتی برای تیم شما برای شناخت اعضای سایر بخش ها است. فعالیت های تیم سازی نیز راهی عالی برای کارمندان شما برای ملاقات با همکاران جدید است. داشتن دوستی در دفتر می تواند منجر به دو برابر بیشتر درگیر شدن در محل کار شود.

فرهنگ شرکت را تقویت کنید

مزیت اصلی تیم سازی این است که می تواند فرهنگ شرکت را تقویت کند. وقتی منابعی را به پیوند تیم اختصاص می دهید، نشان می دهید که چه نوع محیط شرکتی را می خواهید برای تیم خود ایجاد کنید. با انجام فعالیت‌های سرگرم‌کننده با هم، به تیم خود نشان می‌دهید که برای کسانی که هستند ارزش قائل هستید و می‌خواهید روابط مثبتی را در محل کار خود ایجاد کنید. ایجاد یک فرهنگ شرکتی استعدادهای زیادی را جذب می کند و ماندگاری کارکنان را افزایش می دهد.

استعدادهای پنهان را کشف کنید

از مهم ترین مزایای تیم سازی در کسب‌وکار این است که می توانید استعدادهای پنهاد را کشف کنید. یک مزیت منحصر به فرد انجام فعالیت های تیم سازی این است که همکاران گهگاه استعدادهای شگفت انگیزی را آشکار می کنند. 

از طرف دیگر، تیم سازی می تواند نقاط ضعف احتمالی را نیز آشکار کند. شاید سخنرانی در جمع مناسب نباشد. فعالیت‌های تیم‌سازی دید جامع‌تری از توانایی‌های اعضای تیم ارائه می‌دهد که می‌تواند به استفاده مؤثرتر از کارمندان در محل کار منجر شود. یک راه عالی برای آشکار کردن این نقاط قوت، انجام نمایش استعدادهای کارکنان، تست های شخصیت‌شناسی دیسک برای تیم سازی، یا تمرین های تیم سازی برای کار است.

فرض کنید یک شرکت، تیم جدیدی تشکیل می دهد که وظیفه آن توسعه یک محصول جدید است. این تیم، از اعضایی با تخصص های مختلف تشکیل شده است.

در طول کار بر روی این پروژه، اعضای تیم، با یکدیگر همکاری می کنند و ایده های خود را به اشتراک می گذارند. در این فرآیند، ممکن است برخی از اعضای تیم، استعدادهای جدیدی از خود نشان دهند.

برای مثال، فرض کنید یکی از اعضای تیم، که مهندس است، ایده ای برای بهبود طراحی محصول جدید ارائه می دهد. این ایده، مورد توجه سایر اعضای تیم قرار می گیرد و باعث می شود که محصول جدید، به محصولی با کیفیت تر و جذاب تر تبدیل شود. درواقع مهارت تیم سازی، باعث شد که استعداد یک عضو تیم، کشف شود. این استعداد، می تواند به موفقیت شرکت در آینده کمک کند.

همکاری تیمی را افزایش دهید

بهترین تمرینات تیم سازی مستلزم همکاری کارکنان برای دستیابی به یک هدف است. در حالی که همکاری برای تیم ها برای همکاری خوب با یکدیگر بسیار مهم است، ممکن است نیاز به تمرین داشته باشد. تیم سازی فرصت مناسبی را برای تمرین همکاری و یادگیری بهترین جریان کاری برای تیم شما ارائه می دهد و به کارمندان شما کمک می کند در این فرآیند کارآمدتر شوند.

 دوره MBA مشهد در موسسه آموزش عالی امین برای شما مدیران و صاحبان کسب و کار به صورت حضوری برگزار می شود. دوره های مدیریت به صورت دوره آنلاین مدیریت MBA و دوره آنلاین مدیریت DBA نیز به منظور دستیابی سریعتر و آسانتر به مدرک مدیریت ارائه می شوند. کافیت فرم را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. 

نام و نام خانواداگی

تجربه های مشترک ایجاد کنید

از دیگر مزایای تیم سازی در کسب‌وکار این است که می توانید تجربه های مشترک ایجاد کنید. هنگامی که اعضای تیم که اغلب با یکدیگر تعامل ندارند، این کار را انجام می دهند. بسیاری از ناهنجاری ها ناشی از نداشتن خاطرات مشترک یا نکات گفتگو است. انجام حتی فعالیت های ساده تیم سازی مانند سوالاتی برای یافتن اشتراکات کمک می کند که کارکنان بتوانند در ملاقات بعدی درباره آنها صحبت کنند. یک مزیت واضح تمرینات تیم سازی این است که به کارمندان خود کمک می کند تا خاطرات مشترک بسازند تا بتوانند راحت تر با یکدیگر دوست شوند.

تقویت روحیه تیمی

کارمندان با هم سرگرم می شوند. شرکت در تمرینات تیم سازی روحیه و روحیه تیمی را تقویت می کند. تکمیل چالش های تیمی به افراد شما حس همبستگی می دهد و همچنین به افزایش خودکارآمدی شرکت کنندگان کمک می کند. این حس همبستگی باعث می شود تیم شما احساس کند که روی یکدیگر و کارشان سرمایه گذاری بیشتری می کنند.

الهام بخش برای بهره وری و انگیزه

 انزوای کارکنان بهره وری را کاهش می دهد. کار کردن بدون وقفه با تیم شما منجر به فرسودگی شغلی می شود. اختصاص دادن زمان برای تیم سازی استرس را از بین می برد و به تیم شما انرژی می بخشد که باعث افزایش بهره وری و انگیزه در کار می شود.

یک مطالعه در دانشگاه استنفورد نشان داد که بین اجتماعی شدن و انگیزه در کار ارتباط مستقیمی وجود دارد. به نظر می‌رسد عضویت در یک گروه اجتماعی بر پایداری در پیگیری وظایف و اهدافی که برای گروه مهم تلقی می‌شوند تأثیر زیادی می‌گذارد. فعالیت های تیم سازی یکی از بهترین راه ها برای ایجاد این عضویت است.

ارتباطات را تقویت کنید

یکی از از مزایای تیم سازی در کسب‌وکار این است که می توانید ارتباطاترا تقویت کنید. همه به یک شکل ارتباط برقرار نمی کنند، بنابراین تیم ها باید تمرین کنند. از آنجایی که تمرینات تیم سازی نیاز به هماهنگی با همکاران دارد، به طور طبیعی ارتباطات را تقویت می کنند. برخی مطالعات نشان می دهد که این بهبود تا 50 درصد است. وقتی زمان کار روی پروژه‌ها با هم می‌رسد، این سود یک مزیت بزرگ است.

مهارت حل تعارض و حل مسئله را بهبود بخشید

اعضای تیم در حال حل یک درگیری هستند. بازی های تیم سازی فرصتی عالی برای تقویت مهارت های حل تعارض است. با برنامه ریزی منظم رویدادهای تیمی، کارمندان شما فرصت هایی برای توسعه مهارت های حل مسئله خواهند داشت. مهارت های حل تعارض و حل مسئله در محل کار ارزشمند هستند زیرا اعضای تیم شما باید با موفقیت اختلاف نظرها را حل کنند تا به خوبی با یکدیگر کار کنند.

یکنواختی را بشکنید

تیم سازی نباید یک کار یکباره یا حتی سالانه باشد. درعوض، شرکت در تمرینات تیم سازی به طور منظم باعث می شود که تیم شما راضی نگه دارد و با هم به خوبی کار کند. فعالیت های تیم سازی با وارد کردن دوره ای سرگرمی و شادی، یکنواختی هفته کاری را از بین می برد. دور نگه داشتن بی حوصلگی، تعامل تیم شما را افزایش می دهد و به آنها اجازه می دهد دوباره شارژ شوند تا بتوانند با طراوت به سر کار بازگردند.

مهارت های جدید را تشویق کنید

از آنجایی که فعالیت های تیم سازی تیم شما را در موقعیت های جدید فرو می برد، آنها همچنین شکل گیری مهارت های جدید را تشویق می کنند. در طول یک فعالیت، یکی از اعضای تیم که هرگز هنر را کشف نکرده است، ممکن است مهارت های طراحی و طراحی خود را بیشتر توسعه دهد و غیره.

خلاقیت را تحریک کنید

از مزایای تیم سازی در کسب‌وکار این است که می توانید خلاقیت را تحریک کنید. تیم سازی اغلب به شرکت کنندگان نیاز دارد که از خلاقیت برای رسیدن به هدف استفاده کنند. این تجربیات جدید نه تنها به اعضای تیم مواد تازه و تجربه زندگی می دهد، بلکه تخیل شما را نیز تقویت می کند تا بتوانید عضلات خلاق خود را منعطف کنید. این روحیه نوآورانه در محل کار ارزشمند است.

برای کار تیمی اعتماد ایجاد کنید

کار تیمی به اعتماد زیادی نیاز دارد و فعالیت های تیم سازی به سرعت اعتماد ایجاد می کند. هیچ یک از اعضای تیم نمی تواند به تنهایی در یک بازی تیمی برنده شود، بنابراین همکاران شما به کمک و تخصص هم تیمی ها تکیه می کنند. 

یکی از بزرگ‌ترین مزایای تیم‌سازی این است که شرکت‌کنندگانی که روابط مستحکمی ایجاد می‌کنند، زمان کمتری را برای حدس زدن و بررسی مجدد یکدیگر و زمان بیشتری را صرف کار می‌کنند. یک تیم قابل اعتماد مانند یک ماشین خوب روغن کاری شده است. اعضای تیم وقت خود را با مشاجره، کتک زدن یا جاسوسی تلف نمی کنند.

آموزش همکاری

هیچ کارمندی جزیره نیست. چیزی به نام مرد خودساخته وجود ندارد. شما فقط با کمک دیگران به اهداف خود خواهید رسید. شرکت ها زمانی موفق می شوند که کارمندان با هم در جهت یک هدف مشترک کار کنند.

یکی از بزرگترین مزایای تیم سازی این است که همکاری را آموزش می دهد. کارمندان یاد می‌گیرند که به همکارانشان وابسته باشند و چگونه به موفقیت بیشتری دست یابند.

نیروی کار را انسانی کنید

آخرین مورد از مزایای تیم سازی در کسب‌وکار این است که می توانید نیروی کار را انسانی کنید. تصور کردن همکارانمان در خارج از محل کار ممکن است سخت باشد. گاهی اوقات فراموش می کنیم که هم تیمی های ما بیشتر از مهندسان، بازاریابان، فروشندگان، مدیران اجرایی یا مدیران هستند.

این واقعیت که تیم سازی نیروی کار را انسانی می کند، مزیت بزرگی است که روابط را عمیق تر می کند و درک بیشتر بین هم تیمی ها را تقویت می کند. کار بخش مهمی از هویت ماست. یادگیری بیشتر در مورد زندگی هم تیمی‌هایمان به ما کمک می کند تا به هم تیمی های خود در سطوح مختلف احترام بگذاریم که منجر به اعتماد و احترام و رفتارهای اسنانی می شود.

موسسه آموزش عالی آزاد امین دوره های مدیریتی MBA خود را با سرفصلهای تیم سازی و شخصیت شناسی دیسک، هوش مالی و منابع انسانی ارائه می دهد. برای آشنایی بیشتر با این موسسه و دوره MBA، ویدیوی زیر را ببینید و فرم مشاوره رایگان را پر کنید.

دریافت یک جلسه مشاوره رایگان مدیریت کسب و کار

نام و نام خانواداگی

 

چرا تیم سازی در کسب‌وکار شما اینقدر اهمیت دارد؟

بدون تیم شما، نمی توانید تقریباً به همان اندازه وظایف را انجام دهید یا پایگاه مشتری خود را به سرعت رشد دهید. کارمندان خود را قابل تعویض ندانید؛ در عوض، درباره شخصیت ها، ویژگی ها و علایق آنها بیشتر بدانید. این نشان می‌دهد که شما به عنوان افراد، نه فقط کارگران، به آنها اهمیت می‌دهید، و روحیه را افزایش می‌دهد و حفظ کارمندان را بهبود می‌بخشد.

اهمیت تیم سازی در کسب‌وکار

پس تیم سازی در کسب‌وکار شما اهمیت بسیاری دارد، زیرا:

همکاری را تسهیل می کند.

تیم سازی نه تنها رابطه کارفرما و کارمند شما را بهبود می بخشد، بلکه پیوند بین همکاران شما را نیز تقویت می کند، که برای همکاری مثبت و کار تیمی حیاتی است.

تیم‌سازی مهم است زیرا به افراد تیم کمک می‌کند بیشتر درباره یکدیگر بیاموزند، شباهت‌ها و تفاوت‌ها را درک کنند، نقش‌های یکدیگر را بهتر درک کنند و مهارت‌هایی را برای همکاری مؤثرتر با یکدیگر توسعه دهند. این کار در یک تیم را انسانی تر و کمتر شبیه ماشین آلات می کند.

درست مانند یک تیم ورزشی، شما می خواهید که هر یک از اعضا با یکدیگر کنار بیایند و نقاط قوت و ضعف یکدیگر را بپذیرند تا بتوانند بر اساس آن با یکدیگر همکاری کنند. اگر همه با هم راحت باشند، همکاری بی‌نظیرتر خواهد بود.

فرهنگ شرکت را تقویت می کند.

تیم‌سازی استراتژیک می‌تواند به ایجاد یک فرهنگ شرکتی فراگیر کمک کند که احساس خوشایند و حمایت می‌کند. تصور کنید وارد اتاقی می شوید که پر از همکاران ساکتی است که خودشان را نگه می دارند و به شما وقت نمی دهند. حالا تصور کنید با همکارانی کار کنید که آنها را دوست یا آشنا می دانید، افرادی که می توانید از خوردن ناهار یا گفتگوی معمولی با آنها لذت ببرید.

شگفت انگیز است که یک تیم با عملکرد خوب چقدر می تواند تأثیر مثبتی بر روحیه یک دفتر بگذارد. اگر همه چیز به طور هماهنگ جریان داشته باشد، به کاهش استرس و فشار همه افراد کمک می کند، از کارمندانی که کار را انجام می دهند تا مدیرانی که مسئولیت آنها را بر عهده دارند.

باعث افزایش مشارکت کارکنان می شود

تیم سازی اثرات مثبت پایداری بر کسب و کارها دارد. این می تواند مشارکت کارکنان را بهبود بخشد، که بخشی ضروری از هر سازمان موفق است. درواقع تیم‌سازی می‌تواند به روحیه سازی، تسریع رشد و افزایش ماندگاری کمک کند. کار تیمی مهم است زیرا به اعضای تیم قدرت می دهد تا بدون در نظر گرفتن دپارتمان یا سطح، نقش خود را در کار به سمت اهداف جمعی یکسان داشته باشند. با بهبود این اخلاق تیمی، کارمندان می توانند احساس اهمیت و غرور در آنچه به عنوان یک واحد انجام می شود، داشته باشند.

بهره وری را بهبود می بخشد

تیم سازی ارتباط کارکنان را تقویت می کند. کارمندان زمانی که احساس کنند با یکدیگر و سازمان شما مرتبط هستند، اغلب مولدتر هستند. علاوه بر این، کارمندان به جای اینکه در سکوت رنج ببرند، احساس راحتی بیشتری خواهند کرد که در صورت نیاز از همکاران خود کمک بخواهند. این نوع همکاری نه تنها بهره وری بلکه عملکرد را نیز بهبود می بخشد.

دوره های مدیریتی موسسه امین، سرفصلهای تیم سازی و شخصیت شناسی دیسک را به خوبی پوشش می دهند. برای اطلاعات بیشتر فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. فرم زیر را کامل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. 

نام و نام خانواداگی

12 دلیل  کاربردی و اصلی برای تیم سازی در کسب‌وکار

یک تیم نزدیک، بهره وری و محیط کاری خوب را تضمین می کند. در اینجا 12 دلیل برای شروع تیم سازی آورده شده است: به اعضای تیم خود انگیزه دهید و آنها را به هم نزدیک کنید، حتی در محیط کار مجازی:

12 دلیل  کاربردی و اصلی برای تیم سازی در کسب‌وکار

1. شبکه سازی، معاشرت و شناخت بهتر یکدیگر

انجام کارهای خوب اجتماعی شدن و دوست یابی در محل کار یکی از بهترین راه ها برای افزایش بهره وری در محیط کار مجازی، ترکیبی یا حضوری است. نه تنها باعث افزایش روحیه در دفتر می شود، بلکه به تیم شما کمک می کند تا به طور مؤثرتری با یک محیط کار مجازی سازگار شوند و مسائلی را که پیش می آیند، حل کنند.

برگزاری یک فعالیت تیم سازی می تواند کوتاه و شیرین باشد یا می تواند رویداد پیچیده تری باشد که همه زمان بیشتری برای برنامه ریزی برای آن داشته باشند! در هر صورت، تیم سازی در کسب و کار تمام منابعی را دارد که برای سرگرم کردن آن نیاز دارید. یکی از رویدادهای تیم سازی مجازی ما را امتحان کنید تا اعضای تیم خود را به هم نزدیکتر کنید و قدردانی خود را نشان دهید.

2. کار تیمی و تقویت عملکرد تیم

واکنش زنجیره‌ای فعالیت‌های تیم‌سازی همچنین برای بهبود پروژه‌های محل کار که مستلزم کار تیمی هستند، کار می‌کنند، زیرا به تیم‌ها کمک می‌کند یکدیگر را بهتر درک کنند. پس از تکمیل فعالیت های تیم سازی با یکدیگر، کارمندان بهتر نقاط قوت، ضعف و علایق یکدیگر را درک می کنند. این درک به آنها کمک می کند تا حتی بهتر با یکدیگر در پیشرفت آینده حیاتی یک شرکت کار کنند.

وقتی همه بهترین کمک خود را می کنند، فرهنگ کاری مثبت را ایجاد می کند. هر تیم متفاوت است و هر فردی چیزی منحصر به فرد برای مشارکت دارد. هنگامی که بتوانید همه را شناسایی و تشویق کنید تا به پتانسیل فردی خود دست یابند، تیم شما نیز قادر خواهد بود به پتانسیل جمعی خود دست یابد.

3. رقابت و لاف زدن

نشان داده شده است که تیم‌سازی و رقابت‌ها باعث افزایش بهره‌وری می‌شوند. با هدایت این افزایش بهره‌وری به فعالیت تیم‌سازی سرگرم‌کننده و فراگیر، تیم‌ها می‌توانند به شیوه‌ای مؤثرتر از روش‌های دیگر پیوند برقرار کنند. یادگیری خوب کار کردن با یکدیگر ممکن است کمی طول بکشد، اما تعجب خواهید کرد که وقتی انگیزه ای برای برنده شدن هست، چقدر سریع تیم ها می توانند دور هم جمع شوند.

4. جشن، روحیه تیمی، سرگرمی و انگیزه

بعد از اینکه هر تیم ورزشی قهرمانی بزرگ را به دست آورد، آنها جشن می گیرند و سرگرم می شوند، که آنها را تشویق می کند که بخواهند حتی بیشتر برنده شوند. این مثال افراطی نشان می‌دهد که جشن، تشویق و سرگرمی که با هر رویداد تیم سازی همراه است، می‌تواند به کارمندان انگیزه دهد تا شغل خود را به سطح بالاتری برسانند!

5. همکاری و پرورش نوآوری و خلاقیت

مردم وقتی در کنار افرادی هستند که با آنها راحت هستند، تخیل بیشتری دارند. رویدادهای موفقیت آمیز تیم سازی نه تنها افراد را به هم نزدیکتر می کند، بلکه به ایجاد یک محل کار موفق تر و خلاق تر کمک می کند. همکاری روزانه در محل کار کلید موفقیت یک تجارت است. به عنوان مثال، یک مربی همیشه دستیارانی دارد که در صورت نیاز کمک کنند.

6. ارتباط و همکاری بهتر 

جای تعجب نیست که ارتباط و همکاری بهتر با هم دلیل اصلی انتخاب تیم سازی است. همه خواهان یک محیط کاری دوستانه هستند که در آن افراد راحت و خوشحال باشند و با هرکسی صحبت کنند و با آنها کار کنند.

یکی از بهترین نتایج برای تیم سازی این است که فعالیت ها در واقع برای بهبود ارتباطات باشند. بسیاری این فعالیت ها را با هدف خاص کار بر روی ارتباطات و اعتمادسازی انجام می دهند. در حالی که این یک هدف کلی برای هر شرکت است، ممکن است حوزه‌های ارتباطی خاصی را پیدا کنید که می‌توان روی آنها تمرکز کرد. همچنین می توانید در مورد عوامل حیاتی موفقیت تیم سازی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

7. فرهنگ شرکت را تقویت کنید

فرهنگ شرکت را می توان به عنوان ارزش ها، هنجارها، اهداف و نگرش هایی که در سازمان شما وجود دارد توضیح داد. به زبان ساده، محیطی که در آن کار می کنید را مشخص می کند و شخصیت شرکت را می سازد. جویندگان کار ارزش زیادی برای فرهنگ یک شرکت قائل هستند و 46 درصد از کسانی که شغلی را در نظر گرفتند، اما برای آن درخواست ندادند، گفتند که در نهایت ترجیح دادند این کار را انجام ندهند، زیرا فکر نمی‌کردند که فرهنگ آن مناسب باشد.

برنامه ریزی منظم رویدادهای تیم سازی می تواند فرهنگ شرکت شما را بهبود بخشد و فضایی برای درک خواسته ها و نیازهای کارکنان شما فراهم کند. گاهی اوقات فرهنگ مدیریت با فرهنگ کارمندان مطابقت ندارد، بنابراین یافتن یک راه میانه گام مهمی در ایجاد یک محیط مثبت تر است. فعالیت‌های تیم‌سازی به کاهش سمیت در محل کار کمک می‌کند و در حین کار با هم، همه را در یک صفحه قرار می‌دهد. مزایا مطمئناً شما را به دفتر بازگرداند.

8. برنامه‌ریزی فعالیتهای تیم سازی

برنامه‌ریزی فعالیت‌های تیم‌سازی چه یک بار در هفته یا هر چند ماه یکبار، به کارمندان شما چیزی غیر از مهلت‌های پروژه را می‌دهد. هیچ‌کس نمی‌خواهد به تقویم خود نگاه کند تا ببیند فهرستی بی‌پایان از وظایف دارند. از کارمندان خود بخواهید در مورد رویدادهای غیر مرتبط با کار در طول هفته کاری هیجان زده شوند، نه فقط در آخر هفته.

همچنین مهم است که بدانیم این رویدادها به کارمندان یک هدف مشترک می دهد که ربطی به کار آنها ندارد. این استراحت بسیار مورد نیاز برای سلامت روانی کارکنان خوب است و به ایده ایجاد یک محیط کاری مثبت تر برای افرادی که باعث موفقیت شرکت شما می شوند، بازمی گردد.

9. قدردانی کارکنان را نشان دهید

ایده‌ها و فعالیت‌های تیم‌سازی در همین راستا، رویدادهای تیم‌سازی به کارمندان این امکان را می‌دهد که برای کار سختشان قدردانی کنند. خیلی وقت‌ها، به‌دلیل انبوهی از چیزهای دیگر، می‌توان به‌طور تصادفی کار بزرگ را زیر فرش جارو کرد. اولویت‌بندی این رویدادها به کارکنان نشان می‌دهد که به آنها اهمیت می‌دهید و از تلاش‌های آنها با پاداش دادن به آنها با یک فعالیت سرگرم‌کننده که تیم می‌توانند با هم لذت ببرند، قدردانی می‌کنید.

10. ایجاد پل ارتباطی در محیط کار

ارتباطات بین کارمندان در یک بخش تنها مواردی نیست که برای ایجاد یک تیم قوی‌تر اهمیت دارد. لازم نیست “تیم” به تیم فروش یا تیم بازاریابی محدود شود. این مجموعه یکپارچه از تمام تیم های کاری است که سازمان شما را تشکیل می دهند. از خود بپرسید،چقدر کارمندان در بخش هایی غیر از بخش خود را می شناسید؟ اگر پاسخ خوب نیست یا اصلاً جواب نمی‌دهد، تیم‌سازی مطمئناً بخش‌ها را به هم نزدیک‌تر می‌کند تا همکاری متقابل عملکردی را تشویق کند که به طور کلی به نفع سازمان شما باشد.

11. پتانسیل رهبری را باز کنید

کوله پشتی بسازید در محیطی آرام تر و خلاقانه، ممکن است متوجه شوید که کارمندان مهارت های پنهانی دارند که در دفتر کار کشف نشده است. رهبران می توانند در ساده ترین فعالیت ها ظاهر شوند و ممکن است شما را شگفت زده کنند. برنامه ریزی منظم رویدادهای تیم سازی می تواند اعتماد کارکنان را در محل کار تقویت کند. ممکن است متوجه شوید که کارمند جدید ساکت در الهام بخشیدن به همسالان خود باورنکردنی است و با داشتن مربی مناسب، فرصت‌های توسعه و تشویق می‌تواند رهبر بعدی شرکت شما باشد.

12.تعامل و روحیه کارکنان بهبود یافته است

متعهد شدن به رویدادهای تیم سازی که به طور منظم برنامه ریزی شده اند می تواند باعث ایجاد رفاقت شود، کارمندان را برای آمدن به محل کار هیجان زده تر کند، در مورد کار خود مشتاق تر شود و راحت تر به یکدیگر نزدیک شوند. همچنین ممکن است به کارمندان کمک کند که بیشتر تشویق شوند تا از میز خود دور شوند و کمی سرگرم شوند، که به نوبه خود به آنها کمک می کند تا با احساس شادابی و انرژی دوباره به کار خود بازگردند.

فعالیت‌های تیم‌سازی به کارمندان چیزی معمولی برای صحبت کردن غیر از کار می‌دهد. آنها می توانند موانع ارتباطی را از بین ببرند و به تیم ها کمک کنند کارآمدتر کار کنند. مهم‌تر از همه، کارکنان می‌توانند مهارت‌هایی را که از این رویدادها یاد می‌گیرند، به کار ببرند و آن‌ها را در کارهای روزمره خود، مانند خلاقیت، تفکر استراتژیک، تطبیق سریع و کار مشترک با همسالان خود، به کار ببرند.

برای بهره مندی از یک جلسه مشاوره رایگان درباره کسب و کار خود فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نام و نام خانواداگی

راه هایی برای بهبود تلاش های تیم سازی

این راه های ساده را برای بهبود روش های تیم سازی خود امتحان کنید.

راه هایی برای بهبود تلاش های تیم سازی

از روز اول شروع کنید.

منتظر لحظه ای عالی برای جمع آوری تیم خود نباشید. به محض جذب استعدادهای جدید، فعالیت های یخ شکن را برنامه ریزی کنید تا همه بتوانند فوراً یکدیگر را بشناسند. همچنین ممکن است بخواهید یک مربی برای کار مستقیم با استخدام جدید پیدا کنید.

در برنامه خود زمانی را برای صحبت با کارمند جدید اختصاص دهید. نه تنها درک آنها برای شما مفید خواهد بود، بلکه به پر کردن شکافی که اغلب با کارمندان جدید وجود دارد نیز کمک خواهد کرد.

عضو تیم جدید را زودتر برای ناهار یا قهوه بیرون ببرید و با آنها در سطح شخصی ارتباط برقرار کنید. زمانی را برای اطلاع از علایق و سرگرمی های آنها اختصاص دهید. یادگیری اینکه کارمندان چه کسانی هستند و به چه چیزهایی اهمیت می دهند، گامی حیاتی است که برخی از شرکت ها انجام نمی دهند. این به کارمندان شما اجازه می دهد بدانند که شما آنها را بخشی از تیم می دانید و روی موفقیت آنها سرمایه گذاری کرده اید.

تلاش های خود را شخصی سازی کنید.

با استفاده از آزمون های شخصیتی مبتنی بر علم مانند ارزیابی DiSC و شناخت نقاط قوت فردی، رویکرد تیم سازی خود را به آشنایی با تیپ شخصیتی هر کارمند بپردازید. این کار تجربه تیم‌سازی شما را شخصی‌سازی می‌کند و درک شما از هر کارگر را افزایش می‌دهد، شما را رهبر بهتری می‌کند و به تیم شما کمک می‌کند در مسیر درست رشد کند. مسیری که به نفع هر فرد است.

از ترکیبی از فعالیت های تیم سازی حضوری و مجازی استفاده کنید.

در حالی که ممکن است به تکیه بر فعالیت های تیم سازی حضوری عادت کرده باشید، تیم سازی مجازی بسیار محبوب شده است. به گفته تیم‌بیلدینگ، در واقع، همه‌گیری COVID-19 باعث افزایش 2500 درصدی در سازمان‌هایی شد که در تیم‌سازی مجازی سرمایه‌گذاری می‌کنند. چه تیم شما در دفتر کار کند، چه در خانه، یا ترکیبی از این دو، ترکیبی از فعالیت های تیم سازی حضوری و مجازی مفید است. این به کارمندان شما راه های مختلفی برای تعامل می دهد که می تواند ارتباطات حضوری و دیجیتال را بهبود بخشد.

فرهنگ شرکتی ایجاد کنید

اعتماد در تیم سازی بسیار مهم است. اگر کارمندان شما احساس نمی کنند که شما با آنها روراست و صادق هستید، احتمالاً از پرسیدن سؤال یا ابراز نگرانی اجتناب می کنند. شفافیت به هر دو صورت کار می کند و به عنوان رهبر، شما باید کسی باشید که آن را از ابتدا ایجاد می کند.

 اطمینان از برقراری ارتباط باز در هر دو طرف، تنش، سوء تفاهم و اضطراب را در بین کارگران کاهش می دهد و احترام و وفاداری را در بین تیم شما افزایش می دهد.

از کارمندان خود نظرسنجی کنید

فعالیت های تیم سازی شما تنها زمانی مفید است که کارمندان شما فعالانه در آنها مشارکت داشته باشند. با نظرسنجی از کارمندان خود مطمئن شوید که فعالیت های ارزشمند تیم سازی را انتخاب می کنید. بپرسید که دوست دارند چه نوع رویدادهایی را شروع کنند، متوقف کنند یا ادامه دهند. فعالیت‌های شما ممکن است در طول زمان با تغییر و رشد تیم شما تکامل یابد.

جمع‌بندی

تیم سازی در کسب‌وکار شما از اهمیت و مزایای بسیاری برخوردار است. اگر می خواهید موفقیت خود را تضمین کنید، تیمسازی را فراموش نکنید. اگر برای استفاده از دوره های حضوری و غیر حضوری  MBA و  DBA موسسه آموزش عالی آزاد امین سوالی دارید یا نیاز به مشاوره دارید، می توانید فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانواداگی

 

منابع

https://www.teambonding.com/6reasons-for-team-building

https://www.linkedin.com/pulse/importance-team-building-business-management-zakir-kaldane

https://www.businessnewsdaily.com/11122-team-building.html

https://teambuilding.com/blog/benefits-of-team-building

 

نیاز به مشاوره کسب و کار دارید؟ از یک جلسه مشاوره رایگان کارشناسان موسسه امین استفاده کنید (100% رایگان)

نام و نام خانواداگی

دوره‌های رایگان آموزشی مدیریت
داستان موفقیت کسب‌کارهای واقعی
آخرین مقالات مجله مدیریت امین
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی