مجله مدیریت امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Management Blog

Educational articles of Amin Business School

افزایش نرخ بازگشت سرمایه | 5 راه ساده برای افزایش ROI

افزایش نرخ بازگشت سرمایه | 5 راه ساده برای افزایش ROI

با محاسبه دقیق نرخ بازگشت سرمایه، می‌توانید سرمایه‌گذاری‌های سودآور را شناسایی کنید و از شکست سرمایه‌گذاری‌های خود جلوگیری کنید. در غیر این صورت متحمل زیان های بسیاری خواهید شد.
به این مقاله امتیاز دهید

افزایش نرخ بازگشت سرمایه کلید موفقیت کسب و کار شما و درآمدزایی است. آیا به دنبال رشد کسب و کار خود و به حداکثر رساندن نرخ بازگشت سرمایه خود هستید؟ این مقاله فقط برای شما است که مایلید سرمایه ای را که در مسیر رشد کسب و کارتان از جیبتان رفته است، تا چندین برابر برگردانید. آیا به راهکاری خوب و ساده برای بازگشت سرمایه نیاز دارید؟ این مقاله را تا پایان همراه ما باشید. 

شما می توانید با پرکردن فرم زیر از آموزشهای رایگان مدیریتی از جمله مینی دوره رایگان MBA  که در صفحه دپارتمان مدیریت موسسه آموزش عالی آزاد امین در اختیار شما مدیران و صاحبان کسب و کار قرار گرفته است، بهره مند شوید. همچنین می توانید از طریق فرم زیر، یک جلسه رایگان مشاوره درباره کسب و کار خود را با کارشناسان ما داشته باشید.

نام و نام خانواداگی

دوره مدیریت mba رایگان

نرخ بازگشت سرمایه (ROI) چیست؟

زمانی که برای یک سرمایه گذاری یا یک تلاش تجاری پول می گذارید، ROI یعنی نرخ بازگشت سرمایه به شما کمک می کند تا متوجه شوید که سرمایه گذاری شما چقدر سود یا زیان داشته است.

 

بازگشت سرمایه (ROI) نسبت ساده ای است که سود (یا زیان) خالص سرمایه گذاری را بر هزینه آن تقسیم می کند. از آنجایی که به صورت درصد بیان می شود، می توانید اثربخشی یا سودآوری انتخاب های مختلف سرمایه گذاری را با هم مقایسه کنید. 

برای مثال، فرض کنید یک شرکت مبلغ 100 میلیون تومان برای خرید یک دستگاه جدید سرمایه‌گذاری می‌کند. این دستگاه در سال اول، 20 میلیون تومان سود برای شرکت به ارمغان می‌آورد. در این صورت، بازگشت سرمایه این سرمایه‌گذاری برابر با 20 درصد خواهد بود.

بازگشت سرمایه = (20 میلیون تومان) / (100 میلیون تومان) = 0.2 = 20%

بازگشت سرمایه یک شاخص مهم برای ارزیابی سودآوری یک سرمایه‌گذاری است. هر چه بازگشت سرمایه بالاتر باشد، سرمایه‌گذاری سودآورتر خواهد بود.

با توجه به اهمیت بازگشت سرمایه، سرمایه‌گذاران باید قبل از انجام هر سرمایه‌گذاری، بازگشت سرمایه آن را محاسبه کنند تا بتوانند سرمایه‌گذاری‌های سودآور را شناسایی کنند.

 دوره MBA مشهد در موسسه آموزش عالی امین برای شما مدیران و صاحبان کسب و کار با آموزشهای کاربردی و به روزرسانی شده درباره افزایش نرخ بازگشت سرمایه در کسب و کارها همراه است. این دوره ها به صورت دوره آنلاین مدیریت MBA و دوره آنلاین مدیریت DBA نیز به منظور دستیابی سریعتر و آسانتر به مدرک مدیریت ارائه می شوند.

اهمیت افزایش نرخ بازگشت سرمایه

معیار بازگشت سرمایه (ROI) به کسب‌وکارها و سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا سودآوری سرمایه‌گذاری خود را با محاسبه نسبت بین درآمد خالص و هزینه سرمایه‌گذاری اصلی اندازه‌گیری کنند تا ببینند آیا سرمایه‌گذاری‌هایشان سودآور است و به آنها پیشرفت و رشد می‌دهد.

اهمیت به حداکثررساندن نرخ بازگشت سرمایه

تعریف بازگشت سرمایه‌گذاری یکی از معیارهایی است که کسب‌وکارها برای اندازه‌گیری بازگشت سرمایه‌گذاری‌های خود از طریق ابزار اندازه‌گیری برای ارزیابی کارایی سرمایه‌گذاری و اندازه‌گیری نتایج مثبت و منفی و بازده مبلغ سرمایه‌گذاری شده و مقرون‌به‌صرفه بودن آن استفاده می‌کنند.

روش‌های زیادی برای کمک به افزایش بازده سرمایه‌گذاری استفاده می‌شود، مانند کاهش هزینه‌ها، تجزیه و تحلیل رابطه بین ارزش سرمایه‌گذاری صرف شده و نتایج به‌دست‌آمده. 

برنامه آموزشی ROI ما در موسسه کسب و کار امین، موضوعات مختلفی از جمله تجزیه و تحلیل مالی، مدیریت ریسک و تجزیه و تحلیل داده ها را پوشش می دهد. با سرمایه‌گذاری در برنامه‌های آموزشی ما، افراد و کسب‌وکارها می‌توانند مهارت‌ها و دانش‌هایی را که برای تصمیم‌گیری مالی بهتر، کاهش ریسک‌ها، و دستیابی به بازده بالاتر سرمایه‌گذاری نیاز دارند، به دست آورند.

نام و نام خانواداگی

 

بی توجهی به محاسبه نرخ بازگشت سرمایه چه پیامدهایی دارد؟

با محاسبه دقیق نرخ بازگشت سرمایه، می‌توانید سرمایه‌گذاری‌های سودآور را شناسایی کنید و از شکست سرمایه‌گذاری‌های خود جلوگیری کنید. در غیر این صورت متحمل زیان های بسیاری خواهید شد. به مثال زیر دقت کنید، نمونه بارز از شرکتی که با عدم محاسبه نرخ بازگشت سرمایه با ورشکستگی روبرو شد.

شرکت پانامکس

این یک شرکت هواپیمایی آمریکایی بود که در سال 1981 تاسیس شد. این شرکت در ابتدا با موفقیت عمل می‌کرد و در سال 1992 به یکی از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی جهان تبدیل شد.

در سال 1998، شرکت پانامکس تصمیم گرفت تا یک شبکه جدید از خطوط هوایی را در آسیا راه‌اندازی کند. این شرکت برای راه‌اندازی این شبکه، مبلغ 10 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرد.

محاسبه نرخ بازگشت سرمایه این سرمایه‌گذاری، نشان می‌داد که این سرمایه‌گذاری سودآور نخواهد بود. با این حال، مدیران شرکت پانامکس تصمیم گرفتند که این سرمایه‌گذاری را انجام دهند تا بتوانند بازار آسیا را در اختیار بگیرند.

این سرمایه‌گذاری، یک شکست بزرگ برای شرکت پانامکس بود. این شرکت نتوانست بازار آسیا را در اختیار بگیرد و در نتیجه، دچار زیان‌های مالی زیادی شد. در نهایت، شرکت پانامکس در سال 2010 ورشکست شد.

در این مثال، شرکت پانامکس بدون محاسبه نرخ بازگشت سرمایه، تصمیم به سرمایه‌گذاری در یک شبکه جدید از خطوط هوایی در آسیا گرفت. این سرمایه‌گذاری، یک شکست بزرگ برای شرکت پانامکس بود و باعث ورشکستگی این شرکت شد.

در اینجا چند نکته دیگر برای محاسبه نرخ بازگشت سرمایه آورده شده است:

 • عوامل غیرقابل پیش‌بینی را در نظر بگیرید.

همیشه احتمال وقوع عوامل غیرقابل پیش‌بینی وجود دارد که می‌توانند بر بازگشت سرمایه سرمایه‌گذاری تأثیر بگذارند. بنابراین، هنگام محاسبه نرخ بازگشت سرمایه، باید عوامل غیرقابل پیش‌بینی را نیز در نظر بگیرید.

 • بازگشت سرمایه را با گزینه‌های دیگر مقایسه کنید.

قبل از انجام هر سرمایه‌گذاری، باید بازگشت سرمایه آن را با گزینه‌های دیگر مقایسه کنید تا مطمئن شوید که بهترین سرمایه‌گذاری را انجام می‌دهید.

نرخ بازگشت سرمایه چگونه محاسبه میشود؟

بازگشت سرمایه (ROI) معیار کلیدی سود حاصل از هر سرمایه گذاری است. نسبتی است که سود یا زیان حاصل از سرمایه گذاری را نسبت به هزینه آن مقایسه می کند.

نرخ بازگشت سرمایه چگونه محاسبه میشود؟

در ارزیابی بازده فعلی یا بالقوه سرمایه گذاری مفید است، خواه در حال ارزیابی عملکرد سبد سهام خود، در نظر گرفتن سرمایه گذاری تجاری یا تصمیم گیری در مورد انجام یک پروژه جدید باشید. روش محاسبه نرخ بازگشت سرمایه به دو صورت زیر است:

 • بازده خاص سرمایه گذاری بخش بر هزینه سرمایه گذاری  ضربدر 100
 • ارزش نهایی سرمایه گذاری منهای ارزش اولیه سرمایه گذاری بخش بر هزینه سرمایه گذاری ضربدر 100

 

محاسبه نرخ بازگشت سرمایه

اگرچه ROI یک نسبت است، اما معمولاً به جای یک نسبت به صورت درصد بیان می شود. درصدی که توسط محاسبه ارائه می شود، ابرقدرت ROI است. به جای یک مقدار دلاری خاص، می‌توانید این درصد را بگیرید و آن را با درصد ROI سایر سرمایه‌گذاری‌ها در کلاس‌های دارایی یا ارزهای مختلف مقایسه کنید تا مشخص کنید کدام یک بالاترین بازدهی را دارد.

تفسیر درصد نرخ بازگشت سرمایه ROI

هنگامی که محاسبات ROI یک رقم مثبت را به دست می دهند، به این معنی است که بازده خالص سیاه است (زیرا کل بازده از کل هزینه ها بیشتر است). اما زمانی که محاسبات ROI یک رقم منفی به دست می‌دهد، به این معنی است که بازده خالص قرمز است زیرا کل هزینه‌ها از بازده کل بیشتر است.

تفسیر درصد نرخ بازگشت سرمایه ROI

در نهایت، برای محاسبه ROI با بالاترین درجه دقت، بازده کل و هزینه کل باید در نظر گرفته شود. برای مقایسه بین سرمایه گذاری های رقیب، ROI سالانه باید در نظر گرفته شود.

فرمول ROI می تواند به طرز فریبنده ای ساده باشد. این بستگی به حسابداری دقیق هزینه ها دارد. به عنوان مثال، در مورد سهام سهام آسان است. اما در موارد دیگر، مانند محاسبه ROI کسب و کار، پیچیده تر است.

بازگشت سرمایه خودتان را با آموزش در دوره های مدیریتی ما تضمین کنید. اگر مایل به دانش افزایی در مسیر ارتقای کسب و کار خود هستید، فرصت را از دست ندهید و هم اکنون برای دریافت دوره های مدیریتی ما در موسسه آموزش عالی امین اقدام کنید تا شروع دوره های ما را از دست ندهید. برای اطلاعات بیشتر و نیز مشاوره درباره کسب وکار خود، فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. 

نام و نام خانواداگی

استراتژی هایی برای افزایش نرخ بازگشت سرمایه

پیروی از استراتژی های زیر برای اندازه گیری بازده سرمایه گذاری شرکت ها ناشی از چرخه های سرمایه گذاری دوره ای آنها. برای بدست آوردن نسبت بالایی از ارزش کل سود سرمایه گذاری ضروری است که از طریق استراتژی های زیر اقدام کنیم:

استراتژی هایی برای افزایش نرخ بازگشت سرمایه

 • سرمایه گذاری هوشمند را انتخاب کنید

دوره های آموزشی امور مالی در استانبول به شما یک نمای کلی از گزینه ها، از جمله سرمایه گذاری های هوشمند برای دستیابی به عملکرد مالی خوب ارائه می دهد و به شما کمک می کند تا بفهمید که چگونه کمپین های سرمایه گذاری را پیدا کنید که برای شما سود به همراه دارد. حتی کمپین هایی را که می توانند برای پروژه شما ضرر در نظر بگیرند شناسایی کنید.

این جلسات همچنین به شما کمک می کند تا بفهمید چگونه می توانید تحقیق کنید و بازده سرمایه گذاری را متفاوت کنید. این باور وجود دارد که بازده سرمایه گذاری را می توان با استفاده از روش های حرفه ای افزایش داد که نتایج معاملات را از قبل به سرمایه گذاران نشان می دهد. این چیزی است که سرمایه گذاران حرفه ای مشتاق مطالعه و دانستن آن هستند.

 • استفاده از روش های مدرن

فن آوری های مدرن نیاز فوری به محاسبه بازگشت سرمایه در شرکت ها دارند. ابزارهایی را انتخاب کنید که واقعیت موفقیت پروژه‌های انتفاعی را بر اساس داده‌های زمان واقعی به شما نشان می‌دهند، در مورد استراتژی‌های بازاریابی آن پروژه‌ها، مخاطبان هدف و فهرست‌های مالی تحقیق کنید و میانگین نسبت ریسک احتمالی به هزینه را تعیین کنید. سرمایه ای که در آن سرمایه گذاری کرده اید

 •  کاهش هزینه

قبل از انتخاب هر پروژه ای برای سرمایه گذاری، ابتدا باید هزینه های سربار مرتبط را تجزیه و تحلیل کنید، و باید هزینه هایی مانند مالیات، کارمزد، سرمایه عملیاتی و هزینه های تامین مالی را ببینید تا هر کدام را با سایر پروژه های سرمایه گذاری و با گزینه هایی که دارید مقایسه کنید. سپس مناسب ترین را برای خود انتخاب کنید.

با هزینه کم و بدون بهره که برای شما بی اهمیت است، می توانید بازده سرمایه گذاری را افزایش دهید و به ارقام بالایی به عنوان درصدی از درآمد حاصل از سرمایه گذاری در منابع مختلف در گزینه های سرمایه گذاری خود دست یابید.

 • تنوع بخشی

 یکی از مهم‌ترین استراتژی‌ها برای به حداکثر رساندن بازده ارزش سرمایه‌گذاری، تنوع بخشیدن است. این روش سودآوری مالی واقعی دارد، خواه در مورد بازده املاک خواه سهام، اوراق قرضه و سایر انواع سرمایه‌گذاری.

تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری های خود و توزیع آنها در دارایی های مختلف به شما کمک می کند تا ریسک را کاهش دهید، سود منظم تری کسب کنید و احتمال زیان را به حداقل برسانید.

 • اندازه گیری ارزش سرمایه گذاری

شما می توانید با ارزیابی سود سرمایه گذاری خود و نتیجه نهایی که در طول دوره مشخصی به دست می آورید، میزان بازده سرمایه گذاری های خود را ارزیابی کنید.

می توانید از طریق تجزیه و تحلیل داده ها دریابید که آیا ارزش به دست آمده از سرمایه گذاری شما با نیازها و استراتژی کسب و کار شما همسو است یا خیر. شما باید گزینه های سرمایه گذاری خود را دوباره ارزیابی کنید و آنها را با سایر پروژه های سرمایه گذاری مقایسه کنید.

افزایش نرخ بازگشت سرمایه از طریق آموزش

آموزش می‌تواند به طور قابل توجهی به حداکثرکردن بازگشت سرمایه (ROI) برای یک تجارت کمک کند. شرکت ها می توانند با ارتقاء مهارت و آموزش کارکنان، بهره‌وری، کارایی و دانش خود را افزایش دهند که منجر به تصمیم گیری بهتر و افزایش سود می شود.

برنامه های آموزشی مانند دوره های مدیریت MBAوDBA می‌توانند به شناسایی فرصتهای سرمایه گذاری جدید کمک کنند و افراد را قادر به تجزیه و تحلیل داده ها و استفاده از روش‌های پیچیده برای به حداکثر رساندن ROI کنند. با آموزش مناسب، کسب‌وکارها می‌توانند با به‌روزماندن از آخرین فن‌آوری‌ها و روندها، مزیت رقابتی کسب کنند و به آنها اجازه می‌دهد تا تصمیمات سرمایه‌گذاری آگاهانه‌تری بگیرند.

افزایش نرخ بازگشت سرمایه از طریق آموزش

مرکز آموزشی ما، موسسه آموزش عالی آزاد امین، دوره‌ها و برنامه‌هایی را به صورت کلاس،کارگاه یا مجازی ارائه می‌دهد که به طور خاص برای آموزش افراد و کسب‌وکارها طراحی شده‌اند که چگونه ROI خود را به حداکثر برسانند. استادان مجرب ما با ارائه آموزش های عملی و مشاوره عملی به شرکت ها کمک می کنند تا از سرمایه گذاری های خود نهایت استفاده را ببرند و به اهداف مالی خود دست یابند.

اگر شما هم به دانش افزایی خود و کارمندان خود در زمینه مدیریت کسب و کار و افزایش نرخ بازگشت سرمایه علاقه دارید، چرا این فرصت طلایی را از دست بدهید؟ شما می توانید با مناسب ترین هزینه، از بهترین و معتبرترین دوره های MBA و DBA ما با مدرک وزارت علوم که قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضاییه است، بهره مند شوید.

افزون بر اینها، مدرک دوره های مدیریتی ما در موسسه آموزش عالی امین، دارای تاییدیه بین المللی WES است که گزینه ای عالی برای رزومه تحصیلی شما برای مهاجرت است. فرم زیر را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم و اطلاعات بیشتری درباره دورههای مدیریتی در اختیار شما بگذاریم.

نام و نام خانواداگی

نحوه بهبود بازگشت سرمایه ROI

با توجه به نتیجه سرمایه گذاری در کسب و کارتان، راه های مختلفی برای بهبود بازگشت سرمایه وجود دارد. بازده می تواند شامل افزایش سود، کاهش هزینه ها یا مزایای نامشهود مانند بهبود بازده عملیاتی یا افزایش آگاهی از برند باشد.
نحوه بهبود بازگشت سرمایه ROI
تعریف واضح اهداف و تعیین معیارهای قابل سنجش تا حد امکان به شما کمک می کند تا بازدهی ابتکارات مختلفی را که برای بهبود شرکت خود انجام می دهید افزایش دهید.
 • تعریف «بازگشت»

اولین قدم در بهبود بازده سرمایه گذاری، تعریف واضح بازده یا بازده بالقوه ای است که ممکن است از سرمایه گذاری خود به دست آورید. این موارد می تواند شامل فروش بیشتر، افزایش درآمد، سود بیشتر، کاهش هزینه های سربار یا تولید، حفظ بیشتر کارکنان، رضایت مشتری بهتر، افزایش اولویت برند یا مقررات دولتی کمتر باشد. در صورت امکان، چندین معیار برای اهداف بازگشت خود تعیین کنید.
به عنوان مثال، به جای تعیین افزایش فروش به عنوان هدف، افزایش فروش را در طول یک ماه خاص، در یک منطقه خاص، با استفاده از یک نماینده فروش خاص یا از یک کانال توزیع خاص به عنوان هدف تعیین کنید.
 • بازده فعلی خود را محاسبه کنید

برای بهبود بازده سرمایه‌گذاری‌هایتان تا حدی که تضمین می‌کند فرصت‌های دیگر را با آن پول نقد یا تلاش دنبال نکنید، باید بازدهی را که در حال حاضر از فروش یک محصول دریافت می‌کنید، استفاده از یک قطعه خاص از ماشین‌آلات، حفظ یک کارمند خاص یا به انجام هر کاری که اندازه گیری می کنید ادامه دهید.
به عنوان مثال، شما ممکن است روزانه 1000 واحد از محصول خود را با استفاده از نیروی کار فعلی خود تولید کنید، با هزینه کار 2 دلار برای هر واحد. اگر در نظر دارید آموزش اضافه کنید یا کارگران بیشتری استخدام کنید، اکنون معیاری دارید که می توانید تغییراتی را که در تلاش برای بهبود بازده خود ایجاد می کنید، اندازه گیری کنید.
 • افزایش درآمد

یکی از راه‌های افزایش بازده سرمایه‌گذاری، ایجاد فروش و درآمد بیشتر یا افزایش قیمت است. اگر بتوانید قیمت‌های خود را بیافزایید بدون اینکه فروش خود را به اندازه‌ای کاهش دهید که سود را کاهش دهد، بازدهی خود را بهبود بخشیده‌اید. با استفاده از محاسبه بازده فعلی‌تان، به راه‌هایی برای بهبود فروش و درآمد خود نگاه کنید. به گونه‌ای که سود بیشتری نسبت به شیوه‌های فعلی کسب‌وکارتان برای شما فراهم کند.
 • کاهش هزینه ها

یکی دیگر از راه‌های بهبود بازدهی، کاهش هزینه‌هایتان است. شما مجبور نخواهید بود فروش دهید یا قیمت‌های خود را افزایش دهید تا بازده سرمایه گذاری خود را از این طریق بهبود بخشید.
هزینه های خود را به بخشهای مختلف تقسیم کنید تا شما را در کاهش هزینه کمک کند. درواقع هزینه های سربار هزینه های غیر تولیدی مانند اجاره، بیمه و تلفن است. هزینه های تولید، برای ساخت یک واحد محصول خود متحمل می شوید، مانند مواد و نیروی کار.
 • دوباره انتظارات خود را ارزیابی کنید

هر سرمایه‌گذاری که انجام می‌دهید نباید سود دلاری داشته باشد. با این حال، سرمایه گذاری های شما باید برخی از مزایای قابل شناسایی را ارائه دهد. به عنوان مثال، اگر در پایان سال یک جشن تشکر برای مشتریان برگزار کنید، این باعث افزایش فروش شما نمی شود. اما ممکن است وفاداری مشتری را افزایش دهد و به شما در حفظ آنها کمک کند.

آشنایی با دوره‌های مدیریتی MBA و DBA و کارگاه جهش در مدیریت  موسسه آموزش عالی آزاد امین درهای تازه‌ای را به روی شما می‌گشاید. این دوره ها برای دانش‌افزایی در زمینه مدیریت و تقویت مهارتهای مدیریتی گزینه ای عالی هستند. موسسه آموزش عالی امین این امکان را برای شما فراهم کرده است که می‌توانید با پرکردن فرم زیر از یک جلسه مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

نام و نام خانواداگی

5 راه ساده برای افزایش بازده سرمایه گذاری

این پنج نکته می‌تواند به شما کمک کند دقیقاً این کار را انجام دهید. به شما کمک می‌کند تا ثبات بیشتری داشته باشید. همچنین می توانید از برخی اشتباهات پرهزینه‌ای که می‌توانند سبد سهام شما را نابود کنند، اجتناب کنید.
5 راه ساده برای افزایش نرخ بازگشت سرمایه

1. ثابت قدم باشید

ساده ترین راه برای خلق ثروت، خودکار کردن آن است. در حالی که نمی‌توانید عملکرد بازارهای سهام را تضمین کنید، می‌توانید بهترین کار بعدی را انجام دهید، یعنی کنترل اعمال خود. این بدان معناست که به طور منظم به حساب های سرمایه گذاری خود کمک کنید. هر چه به طور مداوم پس انداز و سرمایه گذاری کنید، سبد سرمایه گذاری شما سریعتر رشد می کند.
یک روش محبوب برای انجام مشارکت های منظم، میانگین هزینه دلاری (DCA) است. با DCA، صرف نظر از عملکرد بازارها، هر ماه همان مبلغ را سرمایه گذاری می کنید. این بدان معناست که وقتی قیمت‌ها پایین‌تر است، سهام بیشتری می‌خرید و وقتی قیمت‌ها بالاتر است، سهام کمتری می‌خرید.

2. مقدار مناسبی از ریسک را بپذیرید

سرمایه گذاری شامل شرط بندی روی ناشناخته است. کمی زمان بگذارید تا به میزان تحمل ریسک خود فکر کنید. واکنش شما به نوسانات بزرگ در بازار سهام چگونه است؟ اگر سبد سهام شما به طور ناگهانی در طی چند هفته 20 درصد کاهش یابد، چه احساسی خواهید داشت؟ 

3. از واکنش بیش از حد به شرایط بازار اجتناب کنید

اکنون که میزان تحمل ریسک خود را بررسی کرده‌اید، باید از آن برای کمک به ایجاد یک بیانیه سیاست سرمایه گذاری مکتوب (IPS) استفاده کنید. هر سرمایه گذار باید یک IPS داشته باشد که شامل:
 • اهداف سرمایه گذاری و جدول زمانی شما
 • ریسک پذیری 
 • نحوه سرمایه گذاری (تخصیص دارایی، طبقات دارایی، انواع سرمایه گذاری)
 • زمانی که سبد سرمایه گذاری خود را مجدداً متعادل می کنید
IPS شما لازم نیست مفصل باشد – ممکن است متوجه شوید که چند جمله در هر موضوع نیازهای شما را برآورده می کند. داشتن یک IPS مکتوب به شما یک راهنمای کتبی برای ارجاع زمانی که بازارها بی ثبات می شوند، می دهد.
به جای اینکه اجازه دهید بازارها اعمال شما را دیکته کنند، می توانید به IPS خود مراجعه کنید. این به شما کمک می کند تا تصمیم گیری خود را از احساسات یک بازار دشوار جدا کنید. در صورت شک، به IPS خود بازگردید.

4. کاهش هزینه های سرمایه گذاری

هزینه های سرمایه گذاری مهم است. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش بازده سرمایه‌گذاری، کاهش هزینه‌های مدیریت و سایر هزینه‌هایی است که می‌پردازید. این شامل کارمزدهایی است که درباره آنها می دانید و همچنین کارمزدهایی که در چاپ دقیق دفترچه صندوق شما پنهان است.
چرا اینقدر قدرتمند است؟ زیرا هر درصدی که در هزینه های مدیریت پرداخت می کنید مستقیماً بر بازده شما تأثیر می گذارد. و حتی مقادیر کم می تواند تأثیر زیادی در زمانی که در طول زمان ترکیب شود، داشته باشد.

5. به مالیات توجه کنید

مالیات بخشی از زندگی است. اما کد مالیاتی به سرمایه‌گذاران راه هایی نشان می دهد تا مالیات خود را بر سرمایه گذاری کاهش دهند. 

جمع بندی

پس از خواندن این مقاله، بهتر میدانید که چگونه ROI خود را به حداکثر برسانید. شما می توانید با محاسبه نرخ بازگشت سرمایه از خطرات و بحرانهای جدی ورشکستگی جلوگیری کنید.

مرکز آموزشی ما، موسسه آموزش عالی آزاد امین نیز دوره هایی را برای کمک به افراد و مشاغل در دستیابی به اهداف بازگشت سرمایه ارائه می دهد. همین امروز برای ثبت نام در دوره های آموزشی مدیریت MBA و DBA ما فرم زیر را پر کنید، با سرفصلهای مدیریت مالی و مدیریت فروش حرفه ای و مدیریت بحران ما بیشتر آشنا شوید و ROI خود را به حداکثر برسانید! کارشناسان ما یک جلسه مشاوره رایگان با شما خواهند داشت.

نام و نام خانواداگی

نیاز به مشاوره کسب و کار دارید؟ از یک جلسه مشاوره رایگان کارشناسان موسسه امین استفاده کنید (100% رایگان)

نام و نام خانواداگی

دوره‌های رایگان آموزشی مدیریت
داستان موفقیت کسب‌کارهای واقعی
آخرین مقالات مجله مدیریت امین
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی