اشتباهات مشاورین املاک + با این 6 اشتباه حتما ورشکسته می‌شوید

اشتباهات مشاورین املاک
5/5 - (1 امتیاز)

ممکن است در شغل مشاور املاک ناخواسته یا عمدا اشتباهی کنید که به شکست در این شغل منجر شود. ندانستن اشتباهات مشاورین املاک، ورشکستگی و خداحافظی با شغل املاک را در پی خواهد داشت.

 

مقاله‌ای که هم اکنون می‌خوانید 6 مورد از اشتباهات مشاورین املاک را بیان می‌کند که دانستن آن برای هر مشاور املاکی مهم و حیاتی است.

 

اگر شما هم جز آن دسته از مشاورین املاکی هستید که در کار خود با چالش های فراوانی روبرو هستید، کارشناسان ما در موسسه آموزش عالی آزاد امین، تا رفع کامل مشکلات و چالش ها در کنار شما هستند. شما عزیزان می‌توانید با پر کردن فرم زیر از یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره‌مند شوید. و یا با شماره 05138477650 تماس بگیرید.

نام و نام خانوادگی

 

اشتباهات مشاورین املاک

همواره شاهد مشاورین املاکی هستیم که با وجود اینکه خریدار و فروشنده‌های املاک زیادی در اطراف آنهاست، اما به آنها مراجعه نمی‌کنند و هرگز معاملاتی پرسود ندارند در حالی که ملک مدنظر مشتری‌ها در بین فایل‌های آنها بوده است و معامله در دفتر املاک دیگری انجام می‌شود. دلیل چیست؟!

 

در ادامه مقاله اشتباهات مشاورین املاک دلیل این ناکامی را خواهید دانست.

 

1. اشتباه بیان قیمت ملک ابتدای کار

مشتری ملک زمانی که تماس می‌گیرد یا حضوری به ما مراجعه می‌کند، اولین سوالی که می‌پرسد قیمت ملک است. اما یک مشاور املاک حرفه‌ای اشتباه نمی‌کند و همان اول قیمت را نمی‌گوید. اشتباه بیان قیمت، اول کار این است که بحث و مذاکره تمام می‌شود و مشتری با توجه به پول و سرمایه خود معامله را تمام شده می‌داند. در حالی که ممکن بود با آگاهی از مزایای ملک تصمیمش تغییر کند.اشتباهات مشاورین املاک- اشتباه بیان قیمت ملک

برای نمونه به مثال زیر توجه کنید:

یک مشتری قصد خرید ملکی را دارد که در محیطی آرام با همسایه‌ های بدون سر و صدا باشد، دارای دو اتاق خواب با نورگیر خوب باشد و به حمل و نقل عمومی نزدیک باشد. همچنین سرمایه‌ای که مشتری ما دارد دو میلیارد تومان است.

 

به آقای امینی که مشاور املاک ماست مراجعه می‌کند و قیمت ملک‌ ها را می‌پرسد. آقای امینی همان ابتدا قیمت تمام ملک‌ها را به مشتری می‌گوید. مشتری به سرمایه و پول خود فکر می‌کند و از آن بنگاه املاک برای همیشه بیرون می‌آید، چون قیمت خانه‌ ها بیشتر از پول و سرمایه او است.

 

یکی از اشتباهات مشاورین املاک همین موضوع است، بیان قیمت ابتدای کار و مشتری خرید ملک را از دست می‌دهند.

شاید از خود بپرسید چرا اشتباه؟! در حالی که مشاور املاک پاسخ مشتری را داد. آیا نباید پاسخ مشتری را بدهیم؟!

با ادامه مقاله همراه ما باشید تا راه حل این اشتباه را برایتان شرح دهیم.

 

2. راه حل گذر از اشتباه بیان قیمت ابتدای کار

اشتباهی که مشاورین املاک حرفه‌ای مرتکب نمی‌شوند این است که بجای اینکه قیمت ملک را اول بدهند ابتدا نیاز و خواسته مشتری را جویا می‌شوند و با توجه به آن فایل‌ های مد نظر را  پیشنهاد می‌دهند. از امکانات آن برای مشتری توضیح می‌دهند. و سپس مشتری را ترغیب می‌کنند که این ملک تمام امکانات مورد نیاز شما را دارد آیا از دست دادن آن بدلیل نداشتن سرمایه کافی ضرر ندارد؟!

 

مشتری زمانی که می‌بیند تمام امکانات ملک با خواسته‌ او یکی است و تنها سرمایه هم خوانی ندارد به فکر فرو می‌رود که برای افزایش سرمایه و خرید سریع خانه چه راه حلی دارد؟ مشاور املاکی که بتواند مشتری را به فکر فرو ببرد و برای خرید خانه به فکر افزایش سرمایه‌اش بشود، موفقیت را از آن خود کرده است.

 

آیا می‌پرسید چگونه مشتری را به فکر فرو ببریم؟! نگران نباشید زیرا با دوره آموزشی مشاور املاک که توسط بهترین و با تجربه‌ترین اساتید به طور رایگان در موسسه آموزش عالی آزاد امین برگزار می‌شود؛ تکنیک‌های متقاعد سازی مشتری را یاد خواهید گرفت. همچنین در این دوره آموزش‌های حقوقی قراردادنویسی و … هم قرارداده شده است.

 

اما اگر میخواهید تا علاوه بر آموزش های بیشتر، مدارک معتبر وزارت علوم هم داشته باشید. فقط کافیست به صفحه آموزش حرفه ای مشاور املاک وارد شوید و با گذراندن دوره های آموزشی مانند بسیاری از همکارانتان که در موسسه امین آموزش دیده اند، در این حوزه اعتبار کسب کرده و به سود بیشتری در کار خود برسید.

 

3. اشتباهات مشاورین املاک | جدی نگرفتن تبلیغات

یکی دیگر از اشتباهات مشاورین املاک هزینه نکردن برای تبلیغات و آگهی است. برای تبلیغات و بازاریابی شما نیاز دارید استراتژی تبلیغات املاک برای فروش ملک را بدانید که در مقاله استراتژی فروش ملک به بیان کامل آن پرداخته‌ایم.اشتباه تبلیغات - اشتباهات مشاورین املاک

مشاور املاکی که تبلیغ و بازاریابی را بیهوده بداند دیر یا زود باید منتظر ورشکستی و عقب ماندن از دیگر رقیبانش باشد. اگر از آن دسته از مشاورین املاکی هستید که با وجود آگهی‌ها و تبلیغات زیادی که انجام داده‌اید هنوز به خواسته‌ی خود و مشتری و به اصطلاح تماس بیشتر نرسیده‌اید. طریقه تبلیغات و نوع آگهی نوشتن شما اشتباه است.

 

برای اینکه بتوانید آگهی‌هایی ثبت کنید که تماس بالا داشته باشید و مشتری زیادی سمت شما جذب شود این فرصت را دارید که یک جلسه رایگان مشاوره با اساتید با تجربه موسسه آموزش عالی آزاد امین داشته باشید. با تکمیل فرم زیر فرصت را از دست ندهید.

نام و نام خانوادگی

 

4. تنظیم قراردادهای غیرواقعی و ظاهری

اشتباهی که ممکن است برخی از مشاوران مبتدی مرتکب آن شوند با این تفکر که درآمد خود را افزایش دهند قراردادهای سوری و غیر واقعی تنظیم می‌کنند. برخی دیگر نیز بخاطر رودربایستی آشنایان و دوستان این کار را انجام می‌دهند. اما این کار علاوه بر اینکه غیر قانونی می‌باشد پیامدهای قانونی دارد و خطرناک می‌باشد و ورشکستگی در این شغل را در پی دارد.اشتباه تنظیم قرار داد غیرواقعی

برای اینکه این دسته از اشتباهات مشاورین املاک که حقوقی و قانونی است را مرتکب نشوید؛ باید قانون تخلفات مشاورین املاک را بدانید که در مقاله قوانین اصلی مورد نیاز یک مشاور املاک تمامی این قوانین مفصل توضیح داده شده است.

 

5. اشتباهات رایج مشاورین املاک

برخی از اشتباهات مشاورین املاک که بین آنها رایج است، باعث شده است فکر کنیم به دلیل اینکه اکثر مشاوران آن را انجام می‌دهند، کار درستی است اما غافل از اینکه کار درستی که نیست هیچ و از دسته اشتباهات رایج مشاورین املاک به حساب می‌آید.

ادامه مقاله این اشتباهات رایج را مفصل بیان کرده‌ایم.اشتباهات رایج مشاورین املاک

 

6. اشتباه بیان تمام مزیت‌های ملک

بله درست متوجه شدید اینکه تمام مزایای ملک را برای مشتری یک به یک بیان کنید از دیگر اشتباهات مشاورین املاک محسوب می‌شود. زیرا هم زمان‌ زیادی صرف آن می‌شود و ممکن است از حوصله مشتری خارج باشد و مهم تر از آنکه شاید اصلا آن مزیت برای مشتری اولویتی نداشته باشد.

 

این خود بر می‌گردد به نیاز و خواسته مشتری، مشاور املاکی که قصد جذب مشتری را دارد فقط مزایایی از ملک را برای مشتری توضیح می‌دهد که مورد نیاز اوست.

 

به عنوان مثال یک مشتری فقط ملکی که دارای دو اتاق خواب با نورگیر خوب باشد میخواهد، اگر آقای امینی به عنوان یک مشاور املاک علاوه بر این به توضیح بیشتر از مزایایی همچون پنجره رو به پارک است و از سمتی سوپر مارکت و مدرسه به این ملک نزدیک است و کلی توضیح دیگر از مزایا و… نه تنها فایده ندارد بلکه یک اشتباه محسوب می‌شود.

 

برای اینکه بدانید طریقه صحیح صحبت با مشتری چیست؟ به مقاله طرز صحبت با مشتری در املاک مراجعه نمایید. درا ین مقاله به شما می‌آموزد که چگونه با مشتری خریدار و فروشنده ملک صحبت کنید و آنها را سمت خود جذب کنید تا معامله پرسود را از دست ندهید.

 

7. عدم پیشنهاد دادن و عدم پیگیری

یک مشاور املاک حرفه‌ای اشتباهات مشاورین املاک مبتدی را مرتکب نمی‌شود. یعنی زمانی که مشتری با دفتر املاک ما تماس می‌گیرد حتما خواستار فروش یا خرید ملک می‌باشد. اینکه ما فقط سوالاتش را پاسخ دهیم و مکالمه را تمام کنیم اشتباه است. بلکه باید با توجه به نیازش موارد دیگر را به او پیشنهاد دهیم. و اشتباه رایج بعدی که مشاورین املاک مرتکب می‌شوند عدم پیگیری مشتریان است.

 

زمانی که مشتری مشخصات ملک مدنظر خود را برای ما گفته است باید بعد از چند روز مجدد با او تماس بگیریم. و از اینکه آیا ملک مد نظر خود را پیدا کرده؟ آیا سرمایه خود را توانسته افزایش بدهد؟ و… مطلع شویم. و با توجه به فایل‌های جدید ملکی که با خواسته‌های مشتری همخوانی دارد و نیاز به سرمایه کمتری نسبت به قبلی‌ها دارد به او پیشنهاد بدهیم.

 

این عمل باعث می‌شود مشتری حس کند به او و خواسته‌ی او اهمیت می‌دهید و تنها برای دریافت کمیسیون به دنبال جوش دادن معامله نیستید. و حس اعتماد او  نسبت به شما بیشتر می‌شود و مجدد به دفتر شما مراجعه خواهد کرد.3 اشتباه رایج مشاور املاک

8. استفاده از راه‌های قدیمی بی‌فایده

برخی مشاورین املاک به دلیل قدیمی بودن در این حوزه هنوز از روش‌های سنتی ناکارآمد استفاده می‌کنند. اما در شغل مشاور املاک هم مانند هر کسب وکار دیگر باید بروز بودن را از مهم‌ترین استراتژی‌ های خود بدانید. و همچنین به دنبال افزایش علم و آگاهی و راه‌های جدید کسب درآمد در این شغل باشید.

 

امروزه به دلیل پیشرفت علم، وجود اینترنت و… دیگر بسیاری از افراد برای یافتن ملک مورد نظر خود مستقیما به بنگاه املاک مراجعه نمی‌کنند. آن ها ابتدا ملک مورد نظر خود را در گوگل و اپلیکیشن‌های مربوطه جست و جو می‌کنند و بعد برای خرید به صورت حضوری یا غیر حضوری اقدام می‌کنند.

 

مخالفت با بروز شدن از اشتباهات رایج مشاورین املاکی است که هنوز با روش‌های سنتی به این کسب و کار  مشغول هستند می‌باشد. خواندن مقاله نوآوری در مشاور املاک به شما که قصد دارید روش‌های سنتی را کنار بگذارید و بروز شوید کمک زیادی می‌کند.

 

نتیجه گیری

گاهی مشاورین املاکی را میبینیم که در حال شکایت از درآمد و بازار املاک هستند. در این مقاله به بررسی اشتباهات مشاورین املاک پرداختیم و 6 مورد مهم از این موارد را بیان کردیم، اشتباهاتی نظیر بیان قیمت ملک ابتدای کار، بیان مزیت‌های اضافی ملک و… که باعث از دست دادن مشتری می‌شوند.

 

اما میبینیم با وجود این که خیلی از موارد را رعایت می‌کنیم اما باز هم به پیشرفت دلخواه خود نمیرسیم. در اینجاست که می توانید چالش های کسب و کار خودتان را به مشاوران حرفه ای ما بسپارید. شما می توانید با پر کردن فرم زیر از یک جلسه مشاوره رایگان مشاور املاک بهره‌مند شوید. و یا با شماره 05138477650 تماس بگیرید.


2 دیدگاه برای “اشتباهات مشاورین املاک + با این 6 اشتباه حتما ورشکسته می‌شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم

دریافت کتابچه کاربردی جملات کلیدی با 100% تخفیف

100% تخفیف 

شماره خود را وارد کنید تا کتاب را برای شما ارسال کنیم