مجله مدیریت امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Management Blog

Educational articles of Amin Business School

استعلام مدرک DBA-MBA وزارت علوم

استعلام مدرک DBA-MBA وزرات علوم

استعلام مدرک DBA-MBA وزرات علوم

استعلام مدرک DBA-MBA وزرات علوم راهیست برای اعتماد بیشتر؛ چون به شما کمک می کند که از اعتبار و درستی مدرک خود اطمینان پیدا کنید تا بتوانید در زمان استفاده از آن در حرفه یا تحصیل یا در شرایط مهاجرت، صحت و اعتبار آن را ثابت کنید.
2/5 - (2 امتیاز)

استعلام مدرک DBA-MBA وزرات علوم برای دانش پذیرانی که دوره های مدیریتی را در موسسات آموزش عالی گذرانده اند یا به صورت آنلاین دریافت کرده اند، اهمیت زیادی دارد. زیرا از اعتبار و قانونی بودن مدرک خود اطمینان می یابند. حتما شما نیز این موقعیت برایتان پیش آمده که بخواهید بدانید آیا مدرک شما واقعا از وزرات علوم است یا خیر. برای پاسخ به نیاز شما، در این مقاله می خواهیم به اهمیت و نحوه استعلام گیری این مدارک مدیریتی بپردازیم و گزینه های عالی و مناسبی را به شما معرفی کنیم. با ما همراه شوید تا راه و چاه این کار را در اختیار شما بگذرایم.

همچنین می توانید با مراجعه به صفحه دپارتمان مدیریت موسسه آموزش عالی امین از آموزشهای رایگان ما از جمله مینی دوره رایگان MBA استفاده کنید. افزون بر این، می توانید از امکان دریافت یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان امین درباره کسب و کار خود از طریق فرم زیر برخوردار شوید.

نام و نام خانواداگی

دوره مدیریت mba رایگان

استعلام گرفتن یعنی چه؟

می توان گفت که استعلام گیری فرآیندی است که طی آن اطلاعات مورد نیاز درباره یک موضوع خاص از طریق منابع معتبر و رسمی جمع آوری می شود.

<yoastmark class=هدف ما از استعلام گرفتن چیست؟

کسانی که درستی و صحت مدرک خود را استعلام گیری می کنند، اطمینانو آسودگی خاطر خود را از اعتبار مدرکی که گرفته اند تضمین میکنند. به زبان ساده تر:

 • اطمینان از صحت و درستی اطلاعات
 • اثبات وجود یک موضوع یا رویداد
 • جمع آوری اطلاعات برای تصمیم گیری

پس اگر مدرک وزارت علوم را از موسسات آموزش عالی دریافت کردید، حتما استعلام بگیرید، کار ساده ای است و ارزشش را دارد چون خیالتان بابت اعتبار مدرک آسوده می شود.

در زمینه مدارک تحصیلی، استعلام گیری به معنای بررسی اعتبار یک مدرک تحصیلی است. این کار می تواند از طریق سامانه استعلام مدارک وزارت علوم و تحقیقات و فناوری یا از طریق سایت موسسه صادر کننده مدرک انجام شود.

استعلام گیری مدرک تحصیلی از اهمیت زیادی برخوردار است. این کار می تواند به شما اطمینان دهد که مدرک تحصیلی شما از سوی یک موسسه آموزش عالی معتبر که مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری است، صادر شده است. همچنین، استعلام مدرک می تواند به شما کمک کند تا مدرک تحصیلی خود را برای اهداف مختلف از جمله استخدام، ادامه تحصیل، و مهاجرت اثبات کنید.

اهمیت استعلام مدرک DBA-MBA وزرات علوم

همانطور که گفتیم استعلام گیری کار باارزشی است. در خصوص مدارکی که از موسسات آموزش عالی می گیرید از اهمیت بیشتری هم برخوردار است. مدرک MBA و DBA از جمله آن مدارک تحصیلی معتبری هستند که در حوزه مدیریت کسب و کار و مدیریت ارشد کسب و کار ارائه می شوند. این مدارک از سوی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران مورد تایید هستند و دارندگان آن از مزایای بسیاری از جمله امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، افزایش شانس استخدام در مشاغل مدیریتی، و بهبود وضعیت شغلی و درآمدی برخوردار می شوند. استعلام گرفتن این مدارک شما را از اعتبار آن خاطرجمع می کند.

اهمیت استعلام مدرک DBA-MBA وزرات علوم

به طور کلی استعلام مدرک تحصیلی از اهمیت زیادی برخوردار است. این کار همانطور که گفتیم می تواند برای موارد زیر مفید باشد:

 • اطمینان از اعتبار مدرک تحصیلی

استعلام مدرک می تواند به شما اطمینان دهد که مدرک تحصیلی شما از سوی یک موسسه آموزش عالی معتبر که مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری است صادر شده است.

 • اثبات مدرک تحصیلی

شما می توانید با استعلام گرفتن، مدرک تحصیلی خود را برای اهداف مختلف از جمله استخدام، ادامه تحصیل، و مهاجرت اثبات کنید.

 • جلوگیری از سوء استفاده از مدرک تحصیلی

این کار می تواند به شما کمک کند تا از سوء استفاده از مدرک تحصیلی خود جلوگیری کنید. یک داستان جالب در این باره ببینید:

مدرک تحصیلی بدون اعتبار، آینده شغلی زیر سوال!

(داستانهای آقای مهندس امینی)

من مهندس امینی هستم. کارمند تازه کاری هستم که به تازگی مدرک MBA خود را از یک موسسه آموزش عالی آزاد دریافت کرده ام. از اینکه مدرک مدیریت خود را از یک موسسه آموزشی دریافت کرده ام، بسیار خوشحالم. فکر می کنم این مدرک به من کمک می کند تا سریع تر از سایر کارمندان به موقعیت های مدیریتی بالاتری برسم.

به تازگی برای استخدام در یک شرکت بزرگ اقدام کرده ام. شرکت مورد نظر از من درخواست کرد که مدرک تحصیلی خود را ارائه دهم. با خوشحالی مدرک خود را به شرکت ارائه دادم.

چند روز بعد، شرکت به من اطلاع داد که مدرک من از سوی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری مورد تایید نیست. خیلی شوکه شدم و نمی دانم که چه کار باید بکنم. شرکت به من می گوید که نمی تواند من را استخدام کند زیرا مدرک من از اعتبار لازم برخوردار نیست.

من احساس می کنم که تمام تلاش هایم برای کسب مدرک مدیریت بی نتیجه بوده است. تمام این مدت فکر می کردم که مدرک معتبری دارم و می توانم با آن به موقعیت های شغلی بهتری دست پیدا کنم. اما حالا متوجه می شوم که تمام این مدت در اشتباه بوده ام.

این تجربه به من یاد داد که استعلام گیری مدرک تحصیلی از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر مدرک شما از سوی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری مورد تایید نباشد، ممکن است در آینده با مشکلات زیادی مواجه شوید.

داستان شکست آقای امینی استعلام مدرک DBA-MBA وزارت علوم

در اینجا چند راه برای جلوگیری از این مشکل آورده شده است:

 • قبل از ثبت نام در یک دوره آموزشی، حتماً اعتبار موسسه صادر کننده مدرک را بررسی کنید.
 • از موسسه صادر کننده مدرک بخواهید که مدرک شما را از سوی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری استعلام گیرد.
 • خودتان از طریق سامانه استعلام مدارک وزارت علوم و تحقیقات و فناوری مدرک خود را استعلام گیرید.

با رعایت این نکات می توانید از اعتبار مدرک تحصیلی خود اطمینان حاصل کنید و از مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری کنید. حالا چطور استعلام بگیریم؟ مدرک ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد که بدانیم از وزرات علوم است؟

استعلام مدرک DBA-MBA وزرات علوم

برای استعلام مدرک MBA و DBA می توان از طریق سامانه استعلام مدارک وزارت علوم و تحقیقات و فناوری اقدام کرد. برای این کار، لازم است شماره سریال مدرک و کد شناسایی موسسه صادر کننده مدرک را در سامانه وارد کنید.

سامانه استعلام مدارک وزارت علوم و تحقیقات و فناوری

سامانه استعلام مدارک وزارت علوم و تحقیقات و فناوری یک سامانه آنلاین است که امکان استعلام اعتبار مدارک تحصیلی صادر شده از سوی موسسات آموزش عالی معتبر که مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری هستند را فراهم می کند.

سامانه استعلام مدارک وزارت علوم و تحقیقات و فناوری

برای استفاده از سامانه استعلام مدارک وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، لازم است به سایت estelam.msrt.ir مراجعه کرده و پس از وارد کردن اطلاعات کاربری، شماره سریال مدرک و کد شناسایی موسسه صادر کننده مدرک را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات، اطلاعات مربوط به مدرک تحصیلی مورد نظر نمایش داده می شود.

نحوه استعلام مدرک DBA-MBA وزرات علوم و تحقیقات و فناوری

برای استعلام مدرک وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، می توان از سه روش زیر اقدام کرد:

روش اول: از طریق سامانه استعلام گیری مدرک تحصیلی

متقاضیانی که به دنبال استعلام مدرک تحصیلی خود از وزارت علوم هستند، می توانند به سامانه استعلام مدرک تحصیلی estelam.msrt.ir مراجعه کنند و با درج کد ملی خود به سامانه مذکور راه یابند و مراحل لازم جهت استعلام مدرک تحصیلی را انجام دهند. در واقع با ورود به سامانه استعلام مدرک تحصیلی متقاضیان می توانند به اطلاعات تحصیلی خود دست یابند.

روش دوم: از طریق سامانه استعلام مدارک وزارت علوم و تحقیقات و فناوری

برای استفاده از این روش، لازم است به سایت www.msrt.ir مراجعه کرده و پس از وارد کردن اطلاعات کاربری، شماره سریال مدرک و کد شناسایی موسسه صادر کننده مدرک را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات، اطلاعات مربوط به مدرک تحصیلی مورد نظر نمایش داده می شود.

استعلام مدرک DBA-MBA وزرات علوم از موسسه آموزش عالی آزاد امین

موسسه آموزش عالی آزاد امین یکی از موسسات آموزش عالی معتبر است که دوره های MBA و DBA را برگزار می کند. مدارک صادر شده از سوی این موسسه دارای اعتبار وزارت علوم و تحقیقات و فناوری هستند و از طریق سامانه استعلام مدارک وزارت علوم و تحقیقات و فناوری قابل استعلام هستند.

برای استعلام مدرک MBA و DBA از موسسه آموزش عالی آزاد امین، می توانید به سامانه www.msrt.ir یا estelam.msrt.ir مراجعه کرده و پس از وارد کردن اطلاعات کاربری، شماره سریال مدرک را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات، اطلاعات مربوط به مدرک تحصیلی مورد نظر نمایش داده می شود.

نمونه مدرک وزرات علوم موسسه امین را در زیر ببینید:

مدرک بین المللی DBA مورد تایید وزارت علوم | موسسه آموزش عالی آزاد امین

ویژگی های مدرک قانونی و مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری 

وقتی مدرک دوره های MBA و DBA را دریافت کنید، برای اطمینان از اینکه مورد تایید وزارت علوم باشد، خصوصیاتی را باید در آن ببینید. به عبارتی دیگر، مدارک تحصیلی که از سوی موسسات آموزش عالی که مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری هستند صادر می شوند، دارای ویژگی های زیر هستند:

 • ویژگی های ظاهری:

مدارک وزارت علوم باید از مهر هلوگرامی، امضا و سربرگ وزرات علوم برخوردار باشند.

 • اعتبار:

مدرکی که از سوی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری مورد تایید است و از اعتبار لازم برخوردار است.

 • تشابه:

این مدارک از نظر محتوا و ساختار، شباهت زیادی به یکدیگر دارند.

 • قابلیت استعلام:

مدارک وزارت علوم از طریق سامانه استعلام مدارک وزارت علوم و تحقیقات و فناوری قابل استعلام هستند.

مدرک MBA-DBA وزرات علوم که از سوی موسسات آموزش عالی آزاد امین صادر می شوند، دارای تمام ویژگی های فوق هستند و از اعتبار کامل برخوردارند.

اعتبار مدرک MBA و DBA وزارت علوم

اعتبار مدرک MBA و DBA به دو عامل بستگی دارد:

 • اعتبار موسسه صادر کننده مدرک: مدرک MBA و DBA باید از سوی یک موسسه آموزش عالی معتبر که مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری است صادر شود.
 • اعتبار محتوای آموزشی دوره: دوره MBA و DBA باید شامل دروس و سرفصل های مرتبط با مدیریت کسب و کار و مدیریت ارشد کسب و کار باشد.

موسسه آموزش عالی آزاد امین با 20 سال تجربه در آموزش دوره های MBA  و DBA به صورت حضوری و آنلاین از این دو فاکتور اعتبارسنجی مدرک وزارت علوم برخوردار است.

"</aمزایای مدرک DBA-MBA

مدرک DBA-MBA که از موسسات آموزش عالی یا دانشگاه ها دریافت می کنید، مزایای بسیاری دارند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد. در انتها پی خواهید برد که دریافت مدرک MBAوDBA ارزشش را دارد که برای استعلام مدرک DBA-MBA وزرات علوم اقدام کنید:

 • افزایش شانس استخدام در مشاغل مدیریتی: دارندگان مدرک DBA-MBA از شانس بیشتری برای استخدام در مشاغل مدیریتی برخوردار هستند.
 • افزایش وضعیت شغلی و درآمدی: دارندگان مدرک MBA و DBA معمولاً از وضعیت شغلی و درآمدی بهتری برخوردار هستند.
 • امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر: دارندگان مدرک MBA و DBA می توانند در مقاطع بالاتر تحصیلی از جمله دکتری مدیریت کسب و کار ادامه تحصیل دهند.

دوره MBA مشهد نیز که در موسسه آموزش عالی آزاد امین به منظور دانش افزایی و تقویت مهارتهای مدیریتی شما مدیران گرامی برگزار می شود، نیز مزایایی دارند:

دوره های مدیریتی موسسه امین: برگ برنده شما مدیران

برای دانش پذیرانی که حضور دارند و دوره آنلاین MBA و دوره آنلاین DBA نیز برای کسانی که نیاز به دریافت سریع و آسان مدرک دارند، بسیار عالی و کاربردی هستند. هم مورد تایید وزارت علوم هستند و قابلیت ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضاییه را دارد و هم تاییدیه WES کانادا را دارند و برای مهاجرت گزینه ای مناسب هستند.

مدرک بین المللی DBA

اگر درباره این دوره ها نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نام و نام خانواداگی

در ادامه به برخی از مزایای دیگر مدرک MBA و DBA اشاره می کنیم:

در مجموع، مدرک MBA و DBA می تواند مزایای بسیاری برای افراد داشته باشد. این مزایا می تواند شامل:

 • افزایش شانس استخدام و افزایش وضعیت شغلی و درآمدی
 • ارتقای مهارت های رهبری و تفکر انتقادی
 • افزایش اعتماد به نفس، شبکه سازی با افراد موفق
 • مطلع شدن از آخرین تحولات در حوزه مدیریت کسب و کار و کسب دیدگاه جهانی
 •  ارتقای مهارت های ارتباطی، و افزایش رضایت شغلی
 • ارتقای مهارت های رهبری:

دوره های MBA و DBA به دانشجویان آموزش می دهند که چگونه یک رهبر موثر باشند. این مهارت ها در همه زمینه های زندگی، از جمله زندگی کاری و شخصی، مفید هستند.

 • توسعه مهارت های تفکر انتقادی و حل مسئله:

دوره های MBA و DBA به دانشجویان آموزش می دهند که چگونه به صورت انتقادی فکر کنند و مسائل را حل کنند. این مهارت ها برای موفقیت در هر زمینه ای ضروری هستند.

 • افزایش اعتماد به نفس:

کسب مدرک MBA و DBA به دانشجویان کمک می کند تا اعتماد به نفس خود را در زمینه مدیریت کسب و کار افزایش دهند. این اعتماد به نفس می تواند به آنها کمک کند تا در زندگی شخصی و حرفه ای خود موفق تر باشند.

 • کسب دیدگاه جهانی:

دوره های MBA و DBA به دانشجویان فرصت میدهند تا با افراد از فرهنگ های مختلف آشنا شوند و دیدگاه جهانی خود را گسترش دهند. این دیدگاه جهانی می تواند به آنها کمک کند تا در دنیای کسب و کار رقابتی امروز موفق تر باشند.

 • ارتقای مهارت های ارتباطی:

دوره های MBA و DBA به دانشجویان آموزش می دهند که چگونه به صورت موثر با دیگران ارتباط برقرار کنند. این مهارت ها برای موفقیت در هر زمینه ای ضروری هستند.

 • افزایش رضایت شغلی:

دارندگان مدرک MBA و DBA معمولاً از رضایت شغلی بیشتری برخوردار هستند. این امر به دلیل عوامل مختلفی از جمله افزایش درآمد، افزایش فرصت های شغلی، و افزایش چالش های شغلی است.

 مدرک MBA و DBA می تواند به افراد کمک کند تا:

 • شبکه سازی با افراد موفق در حوزه مدیریت کسب و کار:

دوره های MBA و DBA فرصت های زیادی برای شبکه سازی با افراد موفق در حوزه مدیریت کسب و کار فراهم می کنند. این شبکه ها می توانند به افراد کمک کنند تا در زندگی حرفه ای خود پیشرفت کنند.

 • مطلع شدن از آخرین تحولات در حوزه مدیریت کسب و کار:

دوره های MBA و DBA به دانشجویان کمک می کنند تا از آخرین تحولات در حوزه مدیریت کسب و کار مطلع شوند. این دانش می تواند به آنها کمک کند تا در دنیای کسب و کار رقابتی امروز موفق تر باشند.

اگر مدرک MBA و DBA شما از وزرات علوم صادر شده باشد، برای اطمینان بیشتر می توانید آن را به روشهایی که در این مقاله گفتیم استعلام بگیرید و از اعتبار آن اطمینان یابید.

جمع بندی

دوره‌های MBA و DBA از موسسه آموزش عالی آزاد امین با تأکید بر کیفیت و اعتبار، امکانات فوق‌العاده و برنامه‌های درسی جذاب، به شما فرصتی بی‌نظیر برای توسعه تخصص و تجربه مدیریتی فراهم می‌کنند. استعلام مدرک DBA-MBA وزرات علوم وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، گام اول در مسیر شما به سوی رهبری و موفقیت است. هر سوالی در این زمینه دارید، می توانید فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما اتماس بگیرند.

نام و نام خانواداگی

نیاز به مشاوره کسب و کار دارید؟ از یک جلسه مشاوره رایگان کارشناسان موسسه امین استفاده کنید (100% رایگان)

نام و نام خانواداگی

دوره‌های رایگان آموزشی مدیریت
داستان موفقیت کسب‌کارهای واقعی
آخرین مقالات مجله مدیریت امین
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی