مدرک بین المللی DBA  مورد تایید وزارت علوم

این را در نظر بگیرید با رشد یک کسب و کار باید مدیر مجموعه هم رشد کند ودانش مدیریتی خود را مطابق با نیاز سازمان افزایش دهد ، برای مثال با  رشد کسب و کار  استخدام افراد متخصص و اداره کردن کارکنان متعدد احتیاج به گرفتن مدرک DBA   و افزایش دانش مدیریت پیشرفته در حوزه منابع انسانی دارید.

در بازار امروز ایران برای رسیدن به درآمد قابل توجه  حتما در زمینه برند سازی فعالیت کنید ، برای برداشتن اولین قدم ابتدا مدرک DBA را اخذ کنید و برای یادگیری برندینگ در این حوزه شروع به کار کنید .

 

مدرک DBA چیست؟

دکترای مدیریت کسب و کار یا مدرک  DBA، مدرکی با تمرکز بر کسب و کار و مدیریت آن  است که دانش عملی فرد دانشجو را بالا می‌برد و آن را برای اجرا و عملی کردن این دانش در محیط کار آماده می‌کند. مدیریت صحیح کسب و کار یکی از فاکتورهای اصلی استخدام مدیر است که می‌توان در این دوره‌ها به این ویژگی رسید.

اگر به عنوان یک مدیر پرتلاش و آینده نگر قصد دارید با افزایش دانش مدیریتی خود در حوزه های تفکر استراتژیک ، برندینگ و مدیریت منابع انسانی پیشرفته کسب و کار یا سازمان خود را ارتقا دهید یا به عنوان کارآفرینی موفق قصد دارید از امروز با یادگیری مدیریت تغییر و تحول  خود را برای بحران های آینده آماده کنید ، شاید هم به عنوان یک مدیر عالی رتبه ، شان و جایگاه خود را بالاتر سایر مدیران می دانید و قصد دارید ارزش جایگاه و دانش خود را با مدرک به  دیگران ثابت کنید،بدانید که مدرک DBA  ضروری ترین آموزش برای شماست.

مدرک DBA  مخفف چیست ؟

مدرک DBA  مخفف Doctor of Business Administration   میباشد که به معنای دکترای کسب و کار است که یک مقطع بالاتر از مدیریت ارشد کسب و کار یا مدرک MBA  است

 در برخی از شرکت ها و سایت ها  در ایران  Diploma of Business Administration  به عنوان مخفف DBA  یاد میشود .

گرایش های مدرک  DBA

گرایش‌هایی که در DBA وجود دارد کمی به گرایش‌های MBA نزدیک است و وجه مشترک نیز دارند. انواع گرایش های DBA شامل موارد زیر می‌شود:

 • گرایش تجارت الکترونیک
 • گرایش مدیریت راهبردی ( جامع )
 • گرایش فناوری و اطلاعات IT
 • گرایش بازرگانی
 • گرایش بازاریابی
 • گرایش مالی

تمام این گرایش‌ها، می‌توانند برای افراد خاص خوب عمل کنند و هنگام انتخاب، تنها باید این مورد را در نظر بگیرید که چه می‌خواهید، چه انتظاری از این مدرک دارید و اینکه مهارت‌ها و توانایی‌های شما با کدام گرایش همخوانی دارد.

 

شما با گرفتن مدرک DBA  آموزش می بینند که چطور و چگونه کسب و کار خود را از حالت سنتی و استاد شاگردی به سمت مدیریت مدرن ، رهبری و هدایت سازمان ارتقا دهند، اخذ مدرک DBA  به مدیران کمک می کند و ابزار های مختلفی در دست مدیران قرار می دهد تا در رویارویی با شرایط مختلف ایده آل ترین راه را انتخاب کنند.

 

هدف از گرفتن مدرک بین المللی DBA

   دکترای مدیریت حرفه ای کسب و کار جز معتبرترین مدارک دنیا است و فواید بسیار زیادی برای مدیران و صاحبین کسب و کار که رشد حرفه خود را سرلوحه زندگی خود کرده اند دارد.

کسب و کار به طور مداوم در حال تغییر هستند و برای توسعه باید ماهر بود لازمه اینکار برای هر مدیر توانمند و آینده نگری گرفتن مدرک دوره DBA است.

اخذ مدرک DBA  به شما کمک می کند یک فرصت بی نظیر برای افراد مشتاق رشد و ارتقا کسب و کار و شخصیت است که می توانند مهارت های مدیریتی خود را ارتقا داده و از طریق آن به جایگاه های شغلی بهتری برسند.

از مزایای گرفتن مدرک DBA    میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

فرصت های شغلی مختلفی را برای شما فراهم می کند

برخی از افراد تصور می‌کنند که DBA یک مدرک تحصیلی حرفه‌ای است که تنها برای دانشجویان ساخته شده است. اما در حقیقت چنین نیست چون همه افراد می‌توانند در دوره دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب و کار شرکت کرده و توانایی‌های خود را محک بزنند. یکی از اصلی‌ترین مزایای دوره DBA این است که فرصت‌های شغلی متنوعی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 

در واقع افرادی که در این دوره شرکت می‌کنند دانش و مهارت کافی برای استخدام در شغل‌های مختلف را پیدا می‌کنند. به عبارتی این افراد می‌توانند در فرصت‌های شغلی همچون مدیریت اقتصاد و عملیات، امور مالی، مشاور ارشد مدیریت، مدیریت منابع انسانی، سیستم‌های اطلاعاتی، حسابداری و … استخدام شوند. لذا شرکت در دوره دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب و کار یک فرصت استثنایی برای شماست که در شغل مورد نظر خود استخدام شوید و جایگاه شغلی خود را ارتقا دهید.

 

یک رزومه قوی برای شما می‌سازد

خواندن  فوت‌ و‌ فن خرید و فروش ملک

دوره‌های DBA به صورت کاملا تئوری برگزار نمی‌شوند بلکه شما را برای آینده آماده می‌کنند. با شرکت در این دوره می‌توانید تمام مهارت‌های لازم برای راه‌اندازی و مدیریت کسب و کار را آموزش ببینید و آن‌ها را به صورت عملی اجرا کنید. شاید این موضوع به عنوان اصلی‌ترین مزیت دوره DBA باشد چرا که به شما کمک می‌کند رزومه قوی برای خود بسازید. در عصر امروزی برای استخدام در یک موقعیت شغلی مناسب لازم است سابقه کاری یا رزومه قوی ارائه دهید. پس اگر مدرک DBA داشته باشید این فرصت را دارید که از سایرین متمایز شوید و مورد توجه کارفرمایان قرار بگیرید.

 

 

 

مهارت‌ها و تکنیک‌های پیشرفته را یاد خواهید گرفت

یکی دیگر از ویژگی‌ها و مزایای دوره DBA این است که کمک می‌کند مهارت‌ها و تکنیک‌های پیشرفته را یاد بگیرید. تمامی شرکت‌ها دنبال فردی هستند که دانش و مهارت‌های به روز را بلد باشد تا بتواند به رشد و توسعه شرکت کمک کند. در واقع افرادی که دارای مدرک دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب و کارهستند تمام تکنیک‌ها و مهارت‌های جدید برای مدیریت کسب و کار را دارند و به راحتی می‌توانند از پس مشکلات بر بیایند. در این دوره تمام مهارت‌های مدیریت، رهبری، تجزیه و تحلیل، تصمیم گیری، مهارت‌های ارتباطی، توانایی برنامه ریزی استراتژیک و توانایی ایده‌پردازی و چیره شدن بر مشکلات را یاد خواهید گرفت.

 

با بقیه متمایز خواهید شد

یکی از فواید دوره DBA کمک به متمایز شدن شما با بقیه است. اکثر افرادی که فارغ التحصیل می‌شوند یا در موقعیت‌های شغلی مختلف استخدام می‌شوند دارای سطح دانش و مهارت معمولی هستند. زمانی که شما در دوره DBA شرکت کنید یک سر و گردن از این افراد بالاتر خواهید بود و می‌توانید تفاوت را حس کنید. این وجه تمایز به شما کمک می‌کند که موقعیت شغلی، اجتماعی و شخصی خود را بهبود ببخشید. پس اهمیت و کاربرد دوره DBA را دست کم نگیرید.

 

 

 

باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود

دوره DBA به صورت ترکیبی (تئوری و عملی) برگزار می‌شود. با توجه به این موضوع شما می‌توانید تمام مهارت‌های مورد نیاز برای مدیریت کسب و کار را به طور کامل فرا بگیرید. زمانی که شما سطح دانش و مهارت بالایی دارید طبیعی است که چارچوب ذهنی مناسبی داشته باشید و با تمرکز بیشتری کارهای خود را انجام دهید. این فرآیند باعث می‌شود که روز به روز در کار خود پیشرفت کنید و به جایگاه‌های بالاتری برسید. پس می‌توان نتیجه گرفت که شرکت در دوره DBA باعث ارتقا سطح مهارت، اعتماد به نفس و در نهایت رضایت شما خواهد شد.

 

کمک می‌کند که حقوق بیشتری دریافت کنید

یکی از جذاب‌ترین مزایای دوره DBA افزایش پتانسل دریافت حقوق بالاتر است که اکثر کارمندان برای رسیدن به آن آن تلاش می‌کنند. اگر دقت کرده باشید در تمام حوزه‌های شغلی افرادی که دانش و مهارت بیشتری داشته باشند حقوق بالاتری دریافت می‌کنند. مدیریت کسب و کار و غلبه بر مشکلات احتمالی مهارتی است که یک شبه به دست نمی‌آید و فردی که در این سطح مهارتی باشد تلاش زیادی برای یادگیری آن انجام داده است. از طرفی صاحبان شرکت‌ها طرفدار افراد باهوش و ماهر هستند که به خوبی با شرایط شرکت سازگار شده و بتوانند آن‌ها را به سمت موفقیت هدایت کنند. پس طبیعی است که حقوق بیشتری برای این افراد در نظر داشته باشند. با توجه به این تفاسیر اگر در دوره DBA شرکت کنید، می‌توانید انتظار حقوق‌های بالا و یک زندگی راحت را داشته باشید.

 

 

قدرت رهبری و مدیریت شما را افزایش می‌دهد

قدرت مدیریت و رهبری یکی از مهارت‌های مهم و تاثیرگذاری است در دوره DBA آموزش داده می‌شود. موفقیت هر کسب و کاری در گرو مدیریت درست آن است. همه کسب و کارها از زمان راه‌اندازی خود با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شوند. بروز مشکلات و چالش‌ برای کسب و کارها امری طبیعی است، اما مسئله مهم نحوه مدیریت و کنار آمدن با این موضوعات است. زمانی که شما در دوره DBA شرکت می‌کنید مهارت‌های لازم برای مدیریت بحران و تغییر وضعیت کسب و کار را یاد می‌گیرید. پس این دوره به شما کمک می‌کند که مدیریت و رهبری مقتدرانه‌ای داشته باشید و بیزینس مورد نظر را به سمت موفقیت هدایت کنید.

رضایت شغلی بیشتری خواهید داشت

تصور کنید در یک مجموعه‌ای کار می‌کنید که وظایف مختلفی به شما محول می‌شود. این که بتوانید از پس وظایف خود بر بیاید و مدام از سمت کارفرما تشویقی بگیرید چه حسی دارد؟ بدون شک اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد و رضایت بیشتری از شغل خود خواهید داشت. لذا بهترین دستاورد و کاربرد دوره DBA این است که به شما کمک می‌کند از کار خود لذت ببرید و با انجام مشتاقانه وظایف خود به رضایت شغلی بیشتری برسید. پس می‌توان گفت دوره DBA نقش موثری در رضایت شغلی شما داشته و رابطه مستقیمی با آن دارد.

خواندن  مدرک تحصیلی مدیران موفق

 

 

 

مدرک DBA مورد تایید وزارت علوم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

مدرک  DBAمورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری باید از موسسات آموزش عالی معتبر که زیرنظر این وزارتخانه هستند صادر شود ، این موسسات به دلیل تجربه و سابقه کاری بالا آموزش های معتبر و مورد نیاز بازار حال را ارائه کرده  و تایید شده هستند .

یک دوره DBA، علاوه بر اینکه باید به شما روش‌ها مدیریتی درست را آموزش دهد و شما را برای مدیریت کسب و کارها آماده کند، باید اساتید، دانشگاه،‌ مؤسسه و همچنین مدرک معتبری داشته باشد که اتفاقا از طرف وزارت علوم تایید شده باشد. مدرک DBA در ایران دارای دو نوع گواهی است که این گواهینامه‌ها به شرح زیر است:

 • گواهینامه معتبر از وزارت علوم تحقیقات و فناوری کشور
 • گواهینامه معتبر بین المللی که مورد تایید دولت و دادگستری کشور مبدأ است

 

یک مدرک دوره DBA  میتواند به شما در  جهت رسیدن به موارد زیر شما را یاری دهد :

 

 1. بدست آوردن مهارت های رهبری (Leadership) سازمان و ارتقای دانش پذیر جهت مبدل شدن به یک رهبر و مشاور بین المللی. (در دوره MBA تمرکز بر بدست آوردن مهارت های مدیریتی است.
 2. کسب بالاترین مدرک مدیریتی (این مدرک معادل مدرک PhD نیست اما اعتبار آن هم تراز با مدرک دکتری است به عبارتی می توان آنرا دکترای مدیریت اطلاق کرد
 3. ایجاد توانایی حل مسایل سازمانی با بهره گیری از نظریات علمی مدیریت
 4. پرورش دیدگاه آینده نگری با استفاده از ابزارهای آینده پژوهی
 5. ارتقای دانش مدیریتی با توجه به آخرین دستاوردهای تحقیقاتی روز دنیا در حوزه مدیریت و توانایی انطباق آنها با شرایط موجود در سازمان های ایران
 6. رویکرد متفاوت این دوره که صرفا نگاه کسب و کار (Business) نیست، بلکه آموزش علمی و به روز مدیریت در جهت رشد و توسعه مدیرانی که می خواهند مسایل نوین مدیریت را فراگیرند را نیز شامل می شود.
 7. درک عمیق تر کاربردی و مهارتی در مورد مباحث مربوط به کسب و کار نسبت به دوره MBA
 8. آگاهی از روش های پژوهش و تحقیق و همچنین آشنایی با روش های ارائه مقاله در زمینه مدیریت کسب و کار
 9. کسب توانایی های تحلیلی و کاربردی و اسفاده از آنها برای مشکلات موجود در کسب وکار
 10. ایجاد آشنایی و شبکه قوی با با مدیران حرفه ای کسب و کار
 11. توانایی تصمیم گیری در شرایط پیچیده و مشکلات چند بعدی با اتکا بر دانش مدیریتی به روز
 12. پاسخگویی اثربخش به نیازهای کسب و کار در سطوح ملی و بین المللی
 13. کسب بینش و نگرش عمیق برای ایجاد کسب و کار جدید

کدام مدرک DBA بين المللی است؟

مدرک بین المللی DBA  باید تحت بهترین آموزش ها صادر شود و گواهینامه دوره  DBA باید دارای مهر و هولوگرام رسمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشد ، برای استعلام گیری مدرک DBA   حتما مطمئن شوید که دارای بارکد و شماره سریال و سربرگ وزارت است در غیر اینصورت مدرک فاقد اعتبار بین المللی و فقط قابل استعلام گیری از موسسه صادر کننده گواهینامه است .

مدرک با ویژگی های بالا قابل ترجمه رسمی دادگستری و مورد تایید وزارت امور خارجه و قوه قضائیه است.

 

 

گرفتن و اخذ مدرک dba چه مراحلی دارد؟

 

اینکه بخواهید مدرک دکترا در کسب و کار و هر رشته‌ی دیگری بگیرید، کاملا به شما و تصمیم که برای آینده خود دارید، بستگی دارد. باید بدایند که برای گرفتن مدرک DBA باید زمان بگذارید و هزینه و تلاش کنید. در حالی که رسیدن به این مدرک ممکن است کمی سخت و زمان بر باشد، اما سودی که از آن به دست می‌آورید بسیار ارزشمند است و از نظر حرفه‌ای و مالی می‌تواند برای شما عالی باشد. اگر عاشق مدیریت و حتی راه اندازی کسب و کار هستید و جاه طلبی برای ادامه تحصیل دارید، مدرک DBA ممکن است برای شما مناسب و همچنین با ارزش باشد.

 

 

مدرک DBA با دکترای مدیریت بازرگانی چه تفاوتی دارد؟

اگرچه هر دو روی تجارت و کسب و کار متمرکز هستند، اما مدرک DBA و دکترای مدیریت کسب و کار کاملاً متفاوت است. دکترای مدیریت بازرگانی یک مدرک دکترای تحقیق محور و ایده آل برای کسانی است که علاقه‌مند به کار در دانشگاه و حتی تحصیلات بالاتر و کسب علم و دانش هستند. مدرک DBA بر دانش نظری متمرکز است، که می‌تواند کسب و کار از آن به صورت عملی استفاده کرد و مدیریت کار را به دست گرفت.

DBA یا همان doctorate of business administration دوره حرفه ای کسب و کار بوده که به کلی با دوره PhD یا دکترای تخصصی مدیریت متفاوت است. نخستین تفاوت این دوره ها، ورودی آنهاست. مخاطبان دوره DBA مدیرانی با سابقه بوده که به دنبال ارتقای مهارتهای حرفه ای مدیریتی خود می باشند در حالیکه مخاطبان دوره های تخصصی دکترای مدیریت، فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته های مدیریتی میباشند که با علایق تحقیق و پژوهش در زمینه علوم مدیریتی وارد دوره PhD میشوند.

خواندن  چگونه مدیریت زمان کنیم ؟

تفاوت اساسی دیگر این دوره ها، رویکرد آموزشی آنهاست. هدف دوره های مهارتی DBA ارتقای مهارتهای مدیران ارشد کسب و کار که سالها تجربه کار در صنایع مختلف را دارند میباشد. سرفصلهای آموزشی این دوره ها به گونه ای طراحی شده که دانشپذیر بیش از آنکه با تئوری های صرف آشنا شده و در مورد توسعه آنها تحقیق و پژوهش انجام دهد، نحوه کاربرد این تئوری ها در دنیای واقعی و در مواقع بحران را آموخته و توانمندی های رهبری سازمانی خود را ارتقا دهد.

دنیای کسب و کار همواره با فضای دانشگاهی فاصله داشته و مدیران به دلیل مشغله های فراوان خود و رویکرد صرفا علمی دروس دانشگاهی رغبتی به کسب دانش مدیریتی از خود نشان نمی دادند. دوره های مهارتی MBA و DBA این فرصت را برای مدیران کسب و کارهای مختلف فراهم نموده تا مهارت استفاده از دانش مدیریتی را در فضای بازار آموخته و شیوه کسب درآمد خود را حرفه ای تر و به روز تر نمایند

 

فرصت های شغلی برای دارندگان مدرک DBA

از سمت‌های مدیریتی ارشد گرفته تا مشاوره‌های کسب و کار، مدرک DBA می‌تواند طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی را برای شما فراهم کند. در اینجا فقط نمونه‌ای از مشاغل و صنایعی را عنوان می‌کنیم که می‌توانید با دکترای مدیریت کسب و کار، در آنها مشغول به کار شوید:

 • بخش‌های خصوصی و غیرانتفاعی
 • مشاور
 • مدیریت
 • کارآفرین یا صاحب کسب و کار
 • مشاغل آموزشی
 • مشاغل اجرایی
 • کار در دانشکده و دانشگاه
 • مشاغل دولتی

مشاغلی که می‌توانید با مدرک DBA در آنها کار کنید، به اندازه افراد دارای این مدرک تحصیلی متنوع است. همچنین راه اندازی کسب و کار و نیاز به مدیر در آنها نیز به قدری زیاد است که می‌توان با این مدرک در یکی از این کسب و کارها مشغول به کار شد.

 

مانند تصمیم برای ادامه تحصیل، انتخاب چگونگی کسب مدرک DBA نیز کاملا تصمیم شخصی است. بسیاری از افراد مشتاق، به دلیل تعهدات شغلی و خانوادگی که حضور در کلاس‌ها و برنامه‌های حضوری را برای آنها سخت می‌کند، کلاس‌های و برنامه‌های مجازی DBA را انتخاب می‌کنند.

این در حالی است که برخی افراد اعتقاد دارند که حضور در کلاس‌های حضوری نه تنها باعث رشد بیشتر آنها می‌شود، بلکه تعامل و همکاری با دیگر افراد به افزایش دانش آنها نیز کمک می‌کند. اما با این حال، برنامه‌های مجازی DBA آزادی و مدیریت زمان را برای شما فراهم می‌کند و به شما در رسیدن به اهداف شخصی و شغلی کمک می‌کند.

اگر علاقه‌مند هستید که دوره‌های مجازی را انتخاب کنید، ابتدا به صورت کامل تحقیق کنید و بهترین و معتبرترین مؤسسات و دانشگاه‌ها را برای گرفتن این مدرک انتخاب کنید.

 

خرید و فروش مدرک DBA

بعضی از موسسات آموزشی یا مدارس کسب و کار دانشگاه بدون  اینکه زیر نظر وزارت علوم فعالیت کنند صادر کننده مدارک DBA هستند و به حالت عامیانه فقط مدرک خرید و فروش می کنند .

این مدارک زیرنظر وزارت علوم نبوده در نتیجه بین المللی نیستند و کاربرد مشخصی برای شما ندارند پس به خاطر بسپارید اگر قصد خرید مدرک DBA  در موسسات آموزش عالی آزاد معتبر اقدام به این عمل کنید .

موسسه آموزش عالی آزاد امین با 18 سال سابقه زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری در برگزاری دوره های مدیریتی ، برگزار کننده دوره DBA با بهترین اساتید کشور + مدرک معتبر بین المللی است ، این مسئله میتواند اطمینان خاطری باشد برای مدیران و صاحبین کسب و کار عالی رتبه که قصد رشد اعتبار  و دانش مدیریتی  خویش را  دارند و تصمیم به اخذ مدرک DBA  دارند.

 

هزینه مدرک DBA

این را فراموش نکنید هر هزینه برای آموزش سرمایه گذاری روی خود و کسب و کار محسوب می شود و مطمئن باشید هزینه برای رشد کسب و کار خیلی بهتر از پرداخت ضرر کسب و کار است .

موسسه آموزش عالی آزاد امین با توجه به مشکلات اقتصادی مختلفی که کسب و کارها درگیر آن هستند برای سهولت در پرداخت تصمیم به پرداخت اقساط گرفت.

هزینه دوره DBA  به صورت مجازی و حضوری 17.800.000 است  و شما میتوانید با پرداخت  در 4 قسط هزینه سرمایه گذاری رو ی خود را بپردازید

 

 

برای شرکت در دوره و مشاوره رایگان کافی است اسم و شماره تلفن خود را برای ما به جا بگذارید.

فرم تماس مقالات mba dba

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *