یک نویسنده و پژوهشگر برنامه روزانه و اهداف برنامه ریزی مدیران و افراد موفق را بررسی کرده و به نتیجه‌ای جالب دست یافته است. پارامترهای مشترکی در برنامه ریزی روزانه این افراد وجود دارد:

۶۰ دقیقه ابتدا را خوب مدیریت کنید.

پس از بیدار شدن از انجام دادن کارهایی که رفتارتان را تحت تاثیر قرار می دهد مثل چک کردن ایمیل، تلگرام، فیسبوک و … پرهیز کنید. چرا؟ چون پاسخ دادن به این سوال و آن درخواست شما را وارد گفتگوها و فعالیت هایی می کند که اصلا قرار نبود انجام شود و اصلا در اولویت نیست.
یکی از اولین اهداف برنامه ریزی روزانه این است که صبح که برمی خیزی، شما افسار زندگی را به دست بگیرید.

هر روز ۳ کار مهم را مشخص کنید

همه کارهای روزانه دارای اهمیت یکسانی نیستند ؛ بیشتر اوقات ما با دو نوع کاملا متفاوت از کارها مواجه هستیم که عبارتند از سطحی و پیچیده.

کارهای سطحی مانند ایمیل، ملاقات‌ها، اطلاعات حرکت وسایل نقلیه و… کوچک هستند و برای انجام شدن به استعدادهای شما نیازی ندارند.

اما برای انجام کارهای پیچیده می‌بابیست از توانایی‌هایتان بهره ببرید .‎کار سطحی از اخراج شما جلوگیری می کند؛ اما کار پیچیده موجب ارتقای شما می‌شود و می بایست اولویت داشته باشد. ‎
لازم نیست همه کارها را انجام بدهید. کارهای مهم‌تر را به صورت واضح مشخص کنید (نهایتاً ۳ کار) و ما بقی کارها را تنها در صورتی انجام دهید که وقت اضافه داشته باشید؛ بدون استرس، رهایشان کنید.

اهداف برنامه ریزی
اهداف برنامه ریزی

تجویز راهبردی

مزیت کسانی که هدف و استراتژی دارند این است که چون خودشان هدف گذاری کرده اند نمی گذارند امور دیگر برای آن ها هدف گذاری کند و به راحتی ۳ کار اولویت دار خود را مشخص می کنند.
بنابراین اگر می خواهید در برنامه هرروزتان گامی بلند به سوی پیشرفت داشته باشید ، اول از همه باید بدانید که در پنج سال یا ده سال آینده به کجا می خواهید برسید.
نکته جالب این است که این نکات طلایی برای همه و در همه سطوح ،از جمله کسانی که در خانه کار می کنند یا کسانی که مدیر ارشد کشور هستند، کاربردی و مهم است.

خواندن  چگونه بازاریابی موفقی داشته باشیم؟

مشاهده مقالات بیشتر

تاثیر فن بیان و نفوذ کلام در زندگی

ده نکته برای تقویت مهارت گفتگو

چکیده کتاب آشوب بزرگ و کارآفرینی در کسب و کار موفق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *