مجله مدیریت امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Management Blog

Educational articles of Amin Business School

ارتباط موثر در کسب و کار

 چرا ارتباط موثر در کسب و کار باعث موفقیت می شود؟

 چرا ارتباط موثر در کسب و کار باعث موفقیت می شود؟

5/5 - (1 امتیاز)

تنها زمانی ارتباط موثر در کسب و کار خود را مشاهده خواهید کرد که  فرستنده و گیرنده هر دو اطلاعات یکسانی را به عنوان نتیجه ارتباط دریافت کنند. برای انتقال موفقیت آمیز پیام به طرف مقابل باید با استفاده از مهارت های ارتباطی افکار و ایده های خود را به طور موثر و کارامد انتقال داد.

 

اگر ارتباط موثر با موفقیت انجام نشود، افکار و ایده هایی انتقال خواهد یافت که متعلق به خود فرد نبود و منعکس کننده افکار او نیست. این موضوع موجب بروز مشکلات و شکست در ارتباطات شده و مانعی در مسیر دستیابی به اهداف فردی و حرفه ای می شود.

 

بسیار از افراد قادر به برقراری ارتباط موثر افکار و ایده های خود در قالب شفاهی یا کتبی نیستند. این ناتوانی، رقابت موثر در محیط کار را برای این افراد تقریبا غیرممکن می کند و به عنوان مانعی بزرگ برای ارتباط موثر در کسب و کار به شمار می رود.

 

به همین خاطر، موسسه آموزش عالی آزاد امین، با 20 سال پیشینه در برگزاری دوره های MBA و DBA، برای شما عزیزان اقدام به برگزاری یک مینی دوره رایگان MBA کرده است. تا بتوانید دریافت بهتری از مباحث دوره های مدیریتی داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر از این دوره ها و نیز اگر نیاز به مشاوره در حوزه کسب و کار خود دارید، مشخصات خود را در فرم زیر وارد کنید. کارشناسان ما برای یک جلسه مشاوره رایگان با شما تماس خواهند گرفت.

 

نام و نام خانواداگی

ارتباط موثر در کسب و کار چیست و چه مزایایی دارد؟

درواقع، ارتباط موثر در کسب و کار شامل انتقال واضح یک پیام و تصدیق این است. درنتیجه پیام توسط مخاطب مورد نظر شما دریافت و درک شده است.

ارتباط موثر در کسب و کار چیست؟

 

همچنین ارتباط مؤثر به معنای ارائه قدردانی به دیگران است. از این رو، اطمینان می دهد آنها احساس می کنند شنیده شده و درک می شوند. ارتباط موثر در محل کسب و کار بسیار مهم است. زیرا باعث افزایش روحیه کارکنان، تعامل، بهره وری و رضایت می شود. ارتباطات همچنین برای همکاری تیمی بهتر است. در نهایت، ارتباطات موثر در محل کسب و کار شما به کسب نتایج بهتری برای افراد، تیم ها و سازمان ها کمک می کند.

 

از مزایای ارتباط موثر در کسب و کار این است که می توانید:

  • روابط بهتری در محیط کسب و کار خود ایجاد کنید.
  • به مدیریت بهتر درگیری ها میان کارکنان کمک کنید.
  • میان کارکنان یا اعضای تیم خود همدلی ایجاد کنید.
  • خودآگاهی را افزایش دهید.
  • در محیط کاری اعتمادسازی کنید.

ارتباط موثر در کسب و کار سه پیامد اصلی و مهم دارد

س هپیامد اصلی و مهم ارتباط موثر در کسب و کار

 

 ارتباط موثر در کسب و کار: انتقال صحیح پیام

انتقال صحیح پیام و ارتباط موثر در کسب و کار از مهمترین عوامل برای پیشرفت است. از این رو باید از ماهیت پیام خود، مخاطبانی که دریافت کننده پیام هستند و نحوه درک پیام توسط مخاطبان شناخت کافی داشته باشیم.

 

همچنین باید موانعی که در مراحل فرآیند ارتباطی وجود دارد را بشناسید و آن ها را حذف کنید. امکان دارد در خود پیام نیز مشکلی وجود داشته باشد. اگر پیام نامرتب و بسیار طولانی و یا دارای خطاست، باید انتظار سوء تفاهم و تفسیر بد را نیز داشته باشید!همچنین ارائه بسیار سریع حجم زیادی از اطلاعات میتواند مشکل ساز باشد. باید درمورد فرهنگ مخاطب خود  شناخت کافی را داشته و از توانایی گفتگو و انتقال پیام به افراد مختلف برخوردار باشید.

 

 

 ارتباط موثر در کسب و کار: بهبود روابط کارکنان

به یاد داشته باشید که هیچ دوستی در نبود سطح مناسبی از ارتباطات شکل نمی‌گیرد. هر چه تعامل بین کارکنان بیشتر باشد، صمیمت در طول زمان افزایش می یابد. حالتی را تصور کنید که در آن بخشی از ارتباطات بدون نیاز به کلمات شکل می‌ گرفت، بنابراین برخورداری از توانایی برقراری ارتباطات کلامی و غیرکلامی افزایش می یافت. بیش از نیمی از کارکنان به دلیل روابط خود با مدیرشان از شغلشان استعفا می‌دهند.

 

شرکت‌های هوشمند اطمینان دارند که مدیرانشان تعادل بین حرفه‌ای بودن و انسان بودن را می‌‌دانند. رؤسایی که به کارکنان خود اهمیت نداده و با آن‌ها در ارتباط نیستند، همیشه آمار استعفای بالایی خواهند داشت.

 

 ارتباط موثر در کسب و کار: توسعه و نوآوری

مهم نیست مسئولان ارشد سازمان تا چه اندازه ماهر و با استعداد هستند، در هر صورت ایده‌های آنان محدود است. با تشویق کارکنان برای به اشتراک گذاشتن نظرات و ایده ‌هایشان، به ‌زودی با کارکنانی مواجه میشوید که در واقع حرفی برای زدن دارند.

 

بهترین کارکنان شما همیشه ایده‌ هایی را برای اجرای موفق‌ کسب ‌و کار دارند و ایجاد موقعیتی برای طرح نظرات آنان، فرصت بزرگ برای سازمان شما به حساب می آید. هر سازمانی می ‌تواند با فعالیت گروهی برای ارتباط موثر در محل کار، نوآوری‌ های بیشتری به ارمغان بیاورد.

 

اگر می خواهید با مهارتهای ارتباط موثر بیشتر آشنا شوید، می توانید در کلاسهای مهارتهای ارتباطی برای مدیران در موسه آموزش عالی آزاد امین حضور یابید دانش افزایی کنید. ویدیدوی زیر را ببینید و  با نمونه ای از این کلاسها بیشتر آشنا شوید.

 

کلاسهای مهارتهای ارتباطی برای مدیران با تدریس جناب دکتر امیر طاها سلامی

 

جمع‌بندی

روشن است که مزایای ارتباطات برای کسب‌وکارها فراوان است و تصور هر نوع موفقیت بدون وجود ارتباطات دشوار است. اگر اعتقاد دارید که کسب‌وکار شما از شرایط خوبی در تعاملات برخوردار نیست، بکوشید ارتباطات را قوی‌تر و مزایای آن را بررسی کنید. اگر فکر میکنید در زمینه دانستنی های امروز حوزه مدیریت نیاز به آموزش دارید، دوره های مدیریتی MBA و DBA موسسه آموزش عالی امین به شما این فرصت را می دهد. مدرک پایان دوره نیز از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری صادر شده و تأییدیه بین المللی WES را به همراه دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درحوزه کسب و کارتان، فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 

نام و نام خانواداگی

 

نیاز به مشاوره کسب و کار دارید؟ از یک جلسه مشاوره رایگان کارشناسان موسسه امین استفاده کنید (100% رایگان)

نام و نام خانواداگی

دوره‌های رایگان آموزشی مدیریت

کارگاه های آموزشی رایگان

برای شرکت رایگان در کارگاه جهش در کسب و کار و یا دورهمی مدیران، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

نام(Required)
میخواهید از کدام خدمت رایگان استفاده کنید؟
انتخاب چند گزینه امکان پذیر است

داستان موفقیت کسب‌کارهای واقعی
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم
در صورت ثبت نام در هر دوره ای، میتوانید به صورت مادام العمر در تمام دوره های بعدی که برگزار میشود هم شرکت کنید. حتی اگر 1541 سال بعد مراجعه کنید!
تمامی دوره ها با مدارک رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه میشود. همراه با قابلیت ترجمه رسمی دادگستری.
دوره های موسسه آموزش عالی آزاد امین مورد تایید WES کانادا و آمریکاست. WES در سراسر دنیا معتبر است و برای کاریابی یا ادامه تحصیل بعد از مهاجرت کار شما را آسان میکند.
مزیت ما این است که دانشگاه نیستیم. یعنی اساتید ما علاوه بر دانش، دارای تجربه عملی زیادی هستند و سرفصل ها به صورت تئوری، عملی و کیس استادی (مثال های واقعی) ارائه میشود.

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی