اعتبار مدرک MBA

اعتبار مدرک MBA
به این مقاله امتیاز دهید

به روزرسانی: 6 اردیبهشت 1401

آیا مدرک MBA اعتبار دارد؟

اگر این سوال ذهنتان را به خود مشغول کرده است باید بگویم که سوال درستی نمیپرسید بنابراین تا به حال جواب درستی هم نگرفته اید.

شما اول میبایست که هدف خود را از گرفتن این مدارک معین کنید تا بتوانید اعتبار و ارزش مدرک MBA و DBA را برای هدفی که دارید؛ بسنجید.

شما ایران میخواهید از این مدارک استفاده کنید؟ یا میخواهید با درج این مدرک در رزومه خود راحت تر جاب آفر، ویزا و یا فاند بگیرید؟

 

اگر میخواهید با اعتبار بالا مدرک MBA در ایران بگیرید و این مدرک قابل استناد باشد کافی است که مدرکتان ویژگی های زیر را داشته باشد:

تشخیص اعتبار مدرک MBA و DBA با سه ویژگی:

  1. معدل امتحان پایان دوره در آن درج شده است

 2. مهر هلوگرامی دارد (اگر موسسه آموزشی زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشد؛ مهر هلوگرامی این وزارت خانه را باید داشته باشد)

3. یک بارکد باید زیر عکس دانش پذیر درج شود تا مدرک قابلیت استعلام پیدا کند.

اگر در موسسه ای میخواهید دوره MBA یا DBA بگذرانید حتما از آنها نمونه مدرک واقعی صادر شده برای دانش پذیرانشان را بخواهید تا بتوانید این سه ویژگی را در آنها ببینید و اثبات کنید.

 

اگر میخواهید با مدرک MBA مهاجرت کنید:

مهم ترین نکته در دریافت مدرک برای مهاجرت این است که مدرک قابلیت ترجمه رسمی دادگستری را داشته باشد.
شما میتوانید هر مدرکی که دارید و فکر میکنید به شما در فرآیند مهاجرت کمک خواهد کرد را ترجمه کنید اما ترجمه و ارسال این مدارک کمکی به شما نخواهد کرد؛ اصلا اعتباری ندارد که بخواهد کمک کند.

مدارکی میتوانند ترجمه رسمی و به کشور دیگری ارسال شود که ارزش قانونی دارند و اصالت مدرک ثابت شده باشد.

درواقع اسناد و مدارکی که روی سربرگ سازمان یا شرکت صادرشده و مهر و امضای بالاترین مقام صادرکننده را داشته باشد قابل ترجمه رسمی دادگستری می باشند.

با ترجمه رسمی گواهینامه دوره ها مهر سه ارگان: وزارت امور خارجه، وزارت دادگستری و قوه قضاییه روی برگه ترجمه رسمی درج خواهد شد؛ مدارک دوره های آموزشی فقط با دارا بودن این ویژگی میتواند مهاجرت را برای شما تسهیل کند.

اما آیا مدارک پایان دوره ی همه موسسات آموزشی قابل ترجمه رسمی دادگستری است؟

خیر!
طبق دستورالعمل قوه قضاییه موسسات آموزش عالی آزاد که زیرنظر و مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری هستند، مدارک قابل ترجمه دارند.

هنگامی که یک موسسه آموزش عالی آزاد مجوز های لازم را داشته و مورد تایید وزرات علوم باشد؛ وزارت علوم گواهینامه های رسمی با مهر هولوگرامی و یک بارکد درج شده روی مدرک جهت استعلام اصالت آن به موسسه مورد نظر میفرستد.
موسسه آموزشی بعد از اینکه دانش پذیر دوره را گذراند، با درج اطلاعات دانش پذیر و مهر و امضای رییس موسسه آموزش عالی بر گواهینامه کار صدور مدرک را تمام میکند.
در این صورت است که دانش پذیر میتواند مدرک مورد تایید وزارت علوم خود را ترجمه رسمی کند تا تبدیل به مدرکی با اعتبار جهانی و بین المللی شود.

موسسه آموزش عالی آزاد امین از سال ۱۳۸۴ زیرنظر وزارت علوم فعالیت میکند و با داشتن تمامی مجوزهای لازم قادر به صدور مدارک قابل ترجمه رسمی و مورد تایید وزارت علوم است و میتواند بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت را در اختیار شما بگذارد.

در تصویر زیر میتوانید تمام فاکتورهای گفته شده در بالا را مشاهده کنید.

مدرک صادر شده برای یکی از دانش پذیران موسسه آموزش عالی آزاد امین در سمت چپ و ترجمه رسمی قوه قضاییه در سمت راست را مشاهده میکنید.

گواهینامه دوره های مشاور حقوقی مدیریت فروش با مدرک بین المللی و ترجمه رسمی

 

برای آشنایی بیشتر با مدارک معتبر MBA و DBA موسسه آموزش عالی آزاد امین؛ توضیحات را از زبان قائم مقام موسسه آموزش عالی آزاد امین جناب آقای ابوالفتحی بشنوید.

 

اگر اطلاعات بیشتری راجع به این مدارک میخواهید فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

"*" indicates required fields

 

آشنایی تصویری با موسسه آموزش عالی آزاد امین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم