بهترین و معتبرترین مدرک MBA در ایران

به این مقاله امتیاز دهید

بهترین و معتبرترین مدرک  MBA در ایران

 

بهترین مدرک MBA  به همراه مزایا و فواید آن

عده زیادی از مدیران و صاحبین کسب و کار این سوال برایشان مطرح است که بهترین مدرک MBA  چیست و مراحل  دریافت  مدرک MBA  چگونه است .

مدرک MBA   امروزه چاره گشای کسب و کار ها و سازمان هاست ، از فواید داشتن مدرک MBA  میتوان به افزایش اعتبار مدیریتی و رشد و توسعه کسب و کار اشاره کرد.

تعداد بسیاری از مدیران و افراد صاحب تجربه در عرصه مدیریت با صنف های مختلف شغلی به مدرک MBA روی آورده اند .  چون با تغییر بازار مسیر فروش و تبلیغات و حتی مذاکره تغییر می کند . افراد موفق با شرکت در دوره های  MBA و انتخاب بهترین مدرک MBA  خود را برای مقابله با بازار ملتهب ایران و رشد کسب و کار خود آماده می کنند.

از طرفی بازار بین الملل فقط اجازه ورود را به فرد متخصص در هر حوزه می دهد که بداند او بیهوده سرمایه و زمان را هدر نمی دهد و لایق جایگاه مدیریتی است ، برای مدیران و افراد توانمند که سابقه کاری بسیار بالا در حوزه کارآفرینی و مدیریت دارند هیچ مدرکی به با ارزشی مدرک MBA   و  DBA نمیرسد.

مدرک MBA یعنی چی؟

MBA مخفف عبارت Master of Business Administration به معنی مدیریت راهبردی کسب و کار است. دوره MBA سالهاست در سراسر جهان برگزار می شود و هدف از آن آشنایی دانشجویان با جنبه های مختلف مدیریت کسب و کار و بازاریابی MBA است. دوره های MBA در واقع گنجینه ای از اطلاعات، دانش و مهارت های جدید و کاربردی است که به مدیر دید متفاوتی میدهد تا مسائل و چالش های مدیریتی را به بهترین شکل ممکن مدیریت نماید. دوره مدیریت MBA به یکی از پر متقاضی ترین دوره های مدیریتی سالهای اخیر تبدیل گردیده است، زیرا موفق ترین افراد حال حاضر جهان را فارغ التحصیلان دوره مدیریت کسب و کار تشکیل می دهند.

 

 

دوره مدیریت راهبردی کسب و کار یا MBA به طور خاص برای کسانی طراحی گردیده است که می‌خواهند در رشته مدیریت فعالیت کنند و نیازمند دانش و مهارت‌های مدیریتی هستند، اما لزوما تحصیلات دانشگاهی آنها در حوزه مدیریت نیست. این دوره دانش و مهارت‌های مدیریتی به روزرسانی شده‌ای را آموزش می دهد که همگان برای تبدیل شدن به یک مدیر حرفه‌ای نیازمند آن هستند.

MBA  عموما در 4 گرایش در سراسر جهان تدریس می‌شود که از مهم‌ترین و پر متقاضی‌ترین این گرایش‌ها می‌توان به گرایش بازاریابی و اجرایی اشاره نمود .

 

در دوره MBA مدرسه کسب و کار  10 سرفصل که هر کدام یک دوره جداگانه محسوب می گردند، به دانش پذیران تدریس می‌گردد که تک تک آنها برای تبدیل شدن به یک مدیر حرفه‌ای، به روز و با مهارت‌های بالا مورد نیاز است.

 

مزایای شغلی و کاربرد مدرک MBA

از مزایا داشتن مدرک MBA  میتوان به نکات زیر اشاره کرد:

 

 1. 1. کاربردی بودن آموزش‌ها

یکی از دلایلی که افرادی که به سیستم آموزش عالی اعتقادی ندارند و هیچ‌گاه قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را نداشتند و به دنبال یافتن پاسخ “سوال MBA چیست” رفتند، این بود که به عملی بودن آموزش‌ها این رشته پی بردند که در محیط حرفه‌ای به کار می‌آید. اغلب آموزش‌های دانشگاهی قدیمی است یا در بازار کار کاربردی ندارد، اما آموزش‌های رشته مدیریت کسب و کار در زندگی روزمره و محیط شغلی همه افراد به صورت عملی کاربرد دارد.

 

 1. 2. افزایش اعتماد به نفس

حضور در کلاس‌های این رشته باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود. افزایش دانش و آگاهی باعث می‌شود فرد قدم‌های خود را استوارتر بردارد و از تصمیم‌گیری احساسی دوری کند. سپری کردن موفق درس‌ها و تعامل با استادان و دانشجویان، توانمندی‌های شخصی و حرفه‌ای شرکت کنندگان دوره‌ها را افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث می‌شود احساس کند به موفقیت قابل قبولی در زندگی شغلی دست پیدا کرده است.

 

عدم اعتماد به نفس معمولا در نتیجه باور نداشتن توانمندی‌های فردی و نداشتن دانش کافی به وجود می‌آید. برای رفع این مشکل باید در گام نخست توانمندی‌های خود را افزایش دهید و برای کسب اطلاعات به‌روز تلاش کنید؛ MBA این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

 1. 3. تعامل بهتر کارفرما و نیروی کار

فرقی نمی‌کند که آیا شما کارمند هستید یا کارفرما، معمولا این دو گروه از زاویه دید خود به مسائل حرفه‌ای نگاه می‌کنند و در بسیاری مسائل قادر به درک یکدیگر نیستند. مدیریت کسب‌وکار دانش کارآفرینان را در حوزه منابع انسانی افزایش می‌دهد و کمک می‌کند کارکنان خود را بهتر درک کنند و کارمندان هم بیشتر با دغدغه‌های ذهنی کارفرما آشنا شوند، بهتر می‌توانند خود را در جایگاه او قرار دهند به این ترتیب تعامل برقرار کردن بین این دو ساده‌تر می‌شود. در نهایت نیز، این فرصت فراهم می‌شود که به موفقیت یکدیگر کمک بیشتری بکنند.

 

 1. 4. فراهم آمدن فرصت‌های شغلی بین المللی

 

اهمیت رشته مدیریت کسب و کار سال‌ها است در بسیاری از نقاط جهان به ویژه کشورهای پیشرفته صنعتی آشکار شده است به همین دلیل فارغ التحصیلان این حوزه شانس بیشتری برای به دست آوردن شغل در حوزه بین المللی دارند. بنابراین افرادی که قصد مهاجرت دارند، با تحصیل در MBA به عنوان رشته دوم خود شانس به دست آوردن موقعیت‌های شغلی دلخواه خود در سایر نقاط جهان را افزایش می‌دهند.

 

 

 1. 5. ارتقای مهارت‌های نرم

در محیط دانشگاه معمولا روی آموزش مهارت‌های سخت تمرکز شده و دانش فنی لازم برای احراز موقعیت‌های شغلی به فرد آموخته می‌شود. این در حالی است که داشتن مهارت‌های فنی تنها برای پذیرفتن شدن در یک موقعیت شغلی به کار می‌آید اما برای به دست آوردن موفقیت و ارتقای شغلی باید مهارت‌های نرم مثل برقراری ارتباط موثر، حل مسئله، تحلیل، تفکر انتقادی و بسیاری مهارت‌های که در واحدهای درسی گنجانده نشده را یاد بگیرید. با توجه به کمبودهایی که در این حوزه احساس می‌شود، MBA  تلاش کرده مهارت‌های نرم دانشجویان را ارتقا داده و به آن‌ها بیاموزد که چطور در محیط کار پیشرفت کنند.

 

 1. 6. افزایش کنجکاوی و خلاقیت

تحصیل در این رشته به افراد می‌آموزد که هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد و آن‌ها را با لذت یادگیری مستمر آشنا می‌کند. دنیای امروز دائما در حال تغییر و پیشرفت است و تنها افراد کنجکاو و خلاق می‌توانند در این مسیر با تغییرات تکنولوژی و فناوری حوزه کاری خود آشنا شده و از آن‌ها نهایت بهره را ببرند.

 

کنجکاوی به این معنا است که فرد همیشه در محیط کاری خود سوال‌های درست داشته باشد و در عین حال بتواند منابع لازم برای یافتن پاسخ پرسش‌های خود را هم شناسایی کند. در کنار کنجکاوی، خلاقیت هم بسیار مهم است چرا که باید از دانسته‌های جدید خود به بهترین شکل استفاده کنید و خلاقیت این فرصت را برای شما فراهم می‌کند.

 

 1. 7. تنوع راهکارهای یادگیری

فراگیری رشته‌های تخصصی دانشگاهی معمولا در محیط‌های آموزشی خاصی امکان پذیر است و معمولا برای یادگیری فرصت‌های متنوعی وجود ندارد. اما فرصت‌های یادگیری MBA بسیار متنوع هستند و شما به صورت حضوری و غیر حضوری می‌توانید در دوره‌ها شرکت کنید.

 

دوره‌های آنلاین این رشته هم در حال برگزاری است که دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد. از آنجایی که این رشته برای ارتقای مهارت‌های شغلی طراحی شده و اغلب شرکت کنندگان دوره‌ها شاغل هستند، روز و ساعت برگزاری کلاس به شکلی تنظیم شده که فرد بتواند به شغل تمام وقت خود بدون مشکل ادامه دهد. بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها به دلیل مزایای زیادی که یادگیری مهارت‌های این رشته برای کارکنان آن‌ها دارد، نیروی انسانی خود را به شرکت در این کلاس‌ها تشویق کرده و در برخی مواقع به تأمین منابع مالی هزینه شهریه کلاس‌ها هم کمک می‌کنند.

 

 1. 8. شکل گیری تفکر استراتژیک

تفکر استراتژیک مهارتی است که در همه ابعاد زندگی شخصی و شغلی به کار می‌آید. فرد برای دستیابی به اهداف مالی، شخصی و حرفه‌ای باید برنامه ریزی مشخصی داشته باشد و قدم به قدم در مسیر تحقق این اهداف گام بردارد. حضور در کلاس‌ها به شما می‌آموزد از زاویه جدیدی به مسائل نگاه کنید و به جای تمرکز بیهوده روی جزئیات، تصویر بزرگ‌تری را ببینید که می‌تواند برای شما راهگشا باشد.

 

برای حل هر مشکل شغلی، راهکارهای مختلفی وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. تفکر استراتژیک به شما این فرصت را می‌دهد که این مزایا و معایب را بسنجید و تصمیم مناسب‌تری را بگیرید.

 

 1. 9. مدیریت درست زمان

زمان محدود است و باید بتوانیم از فرصت‌ها نهایت استفاده را ببریم. تشخیص اینکه در چه زمانی کدام کار باید انجام شود، یک مهارت است. مدیریت زمان یاد می‌دهد چطور از وقت محدود نهایت استفاده را ببریم و بازدهی خود را در محیط کار به حداکثر برسانیم.

 

مدیریت زمان به معنای کار بیشتر و وارد کردن فشار حداکثری نیست. این کار تنها شما را خسته می‌کند و گاهی باعث ناامیدی می‌شود. بلکه مدیریت درست وقت به این معنا است که بین کار و استراحت تعادل برقرار شود.

 

 

 

 1. 10. فرصت‌های شغلی بهتر

ارتقای مهارت‌های شخصی و حرفه‌ای کمک می‌کند به فرصت‌های شغلی بیشتر و بهتری دسترسی داشته باشید و به جای اینکه به دنبال شغل تازه بگردید، کارفرماها و شرکت‌های معتبر از شما دعوت به همکاری کنند. مهارت‌های شما در طول تحصیل افزایش یافته و می‌توانید با خیال راحت ارتقای شغلی پیدا کنید و از پس پذیرش مسئولیت‌های جدید بر خواهید آمد.

 

 1. 11. آشنایی با مسیر کارآفرینی

 

بسیاری از افراد ایده‌های خیلی خوبی برای راه اندازی یک کسب‌وکار دارند، اما عملیاتی کردن آن برایشان دشوار است و مهارت لازم برای این کار را ندارد. تحصیل در رشته MBA به شما می‌آموزد که چطور یک کارآفرین باشد و برای تبدیل ایده خود به یک محصول ارزشمند که مشتری حاضر باشد برای آن هزینه کند، چه کارهایی را انجام دهید.

 

 1. 12. فراگیری نظم و انضباط فردی

برای دستیابی به موفقیت شغلی داشتن مهارت و انگیزه به تنهایی کافی نیست، بلکه شما باید به صورت مستمر حرکت کنید و نظم داشته باشید. بسیاری افراد قادر نیستند ذهن خود را منظم کنند و درگیر انجام کارهای بیهوده می‌شوند. در طول این دوره یاد می‌گیرید که در زمان مشخص در کلاس حاضر شوید، پروژه‌های هر درس را در بازه زمانی مشخص تحویل دهید و انضباط فردی را رعایت کنید. این مهارت عالی در زندگی شخصی و موفقیت شغلی شما تاثیر چشم گیری دارد.

 

 1. 13. افزایش درآمد

مهارت بیشتر، ارتقای حرفه‌ای و خودباوری کلید افزایش درآمد است. قطعا افزایش درآمد یکی از نتایج شرکت در دوره‌های تخصصی مثل مدیریت کسب‌وکار است که بسیاری به آن اهمیت می‌دهند و در واقع یکی از انگیزه‌های اصلی افراد از شرکت در این دوره‌ها به شمار می‌آید. افزایش درآمد به معنای ارتقای کسب‌وکار شما و سودآوری بیشتر هم است.

 

 1. 14. متمایز شدن از همکاران

همواره در محیط‌های شغلی رقابت سازنده‌ای وجود دارد و همه برای دستیابی به موفقیت‌های بیشتر تلاش می‌کنند. در شرایط اقتصادی امروز برای هر موقعیت شغلی چندین داوطلب استخدام وجود دارد که نه تنها استخدام شدن را دشوار می‌کند، بلکه حفظ و نگهداری موقعیت شغلی فعلی را هم با چالش‌های زیادی مواجه کرده است. فارغ التحصیلان MBA خود را از دیگران متمایز می‌کنند و شانس استخدام یا حفظ موقعیت شغلی خود را افزایش می‌دهند.

 

 1. 15. مدیریت بهتر منابع مالی

در دوره MBA مهارت‌های مالی مختلفی به فرد آموزش داده می‌شود که کمک می‌کند با راهکارهای سرمایه گذاری و مدیریت بهتر منابع مالی شخص خود آشنا شوید. مدیریت ریسک و آشنایی با نحوه محاسبه سود و زیان همگی برای حفظ بهتر سرمایه فعلی شما و افزایش آن هستند. بسیاری از این مهارت‌ها در دانشگاه آموزش داده نمی‌شود یا به صورت سطحی به آن پرداخته می‌شود. در این دوره مهارت‌ها به صورت کاربردی آموزش داده شده و فرد می‌تواند در زندگی شخصی یا کسب‌وکار خود از آن‌ها استفاده کند.

 

شما باید به عنوان یک مدیر تفاوت بین موسسات آموزش عالی را بدانید تا  بهترین مدرک MBA   را انتخاب کنید، این را فراموش نکنید از مزایای داشتن این گواهینامه  قابلیت استعلام مدرک MBA  است ، به علت افزایش موسسات آموزش عالی خیلی از افراد به سمت موسسات  بدون مجوز رسمی جذب می شوند که ویژگی های مدرک MBA  را شامل نمی شوند و صرفا یک برگه کاغذ هستند نه یک گواهینامه بین المللی که حاصل سال ها تجربه و آموزش است.

بهترین مدرک MBA  باید زیر نظر مستقیم وزارت علوم تحقیقات و فناوری صادر شود ، این را توجه کنید قابلیت استعلام از وزارت علوم بزرگ ترین ثابت کننده اعتبار مدرک و مهارت حرفه ای شماست

 

 

آیا مدرک MBA معادل مدارک دانشگاهی است؟

پاسخ خیر است چون مدارک MBA   منظور دانش‌ افزایی است و به‌ هیچ‌ وجه ارزش مدرک دانشگاهی و مقطع تحصیلی ندارد و نمی توان از آن برای ادامه تحصیل استفاده کرد. 

برخی برگزار کنندگان دوره های M.B.A و D.B.A  در تبلیغات خود مدارک صادر شده برای این دوره ها را همسطح مدارک و مقاطع دانشگاهی معرفی و در اقدام غیرقانونی برای پایان دوره‌ها مدرک دانشگاهی صادر می‌کنند که این اقدام خلاف مقررات است و پیگرد قانونی در پی دارد.

 

 

 

 

آیا مدرک MBA معتبر است؟

موسسات آموزش عالی آزاد معتبر زیر نظر وزارت علوم بوده و بهترین مدرک MBA  مدرکی است که قابلیت استعلام گیری از وزارت علوم را برخوردار بوده است .

بسیاری از دانشگاه ها مانند فردوسی و تهران به وسیله کالج کسب و کار برگزار کننده دوره های مدیریتی MBA  و DBA  هستند اما باید بدانید این گواهینامه های صادر شده از کالج ها مورد تایید وزارت علوم نبوده و قابلیت استعلام صرفا از طرف خود دانشگاه میسر است و قابلیت استعلام مدرک MBA  از طرف وزارت علوم و ترجمه رسمی دادگستری را ندارد در نتیجه ارزش   و اعتبار بین المللی ندارد و ارزش مدرک MBA  تنها وابسته به دانشگاه است.

استعلام مدرک MBA

مدیران و کارآفرینان حتما توجه داشته باشند که بهترین مدرک MBA  باید امکان استعلام گیری داشته باشد زیرا نشان دهنده این است که مدرک شما در موسسه ای معتبر بر اساس پارامتر های بالای آموزشی صادر شده است و دانش مدیریتی شما کاملا معتبر و اثبات شده است .

قابلیت استعلام مدرک MBA  به مدیران این امکان را می دهد تا در زمان استخدام دانش مدیریت اجرایی MBA  و عیار بالای سازماندهی به امور را به طور حرفه ای ثابت کنند .

از طرفی چون مدرک قابل استعلام MBA  زیر نظر عالی ترین مرجع آموزشی کشور صادر شده است قابلیت بین المللی را هم داراست.

توجه داشته باشید قبل از شرکت در دوره MBA  حتما نمونه گواهینامه صادر شده ر ا بررسی و از معتبر بودن آن مطلع شوید.

 

 

بهترین مدرک MBA و نمونه گواهینامه آن

بهترین مدرک MBA  و معتبرترین گواهینامه  بین المللی باید دارای سربرگ وزارت علوم تحقیقات و فناوری ، مهر وزارت علوم ، هولوگرام بارکد و شماره سریال معتبر برای استعلام گیری باشد ، از طرفی تمامی مدارک باید دارای معدل و تعداد ساعت آموزشی باشند و مدارک فاقد مشخصات فاقد ارزش است.

 

نمونه گواهینامه MBA

گواهینامه MBA  با ویژگی های قید شده در بالا واجد شرایط برای ترجمه رسمی دادگستری و دریافت مهر اعتبار از طرف وزارت امور خارجه و قوه قضائیه است یعنی اعتبار بین المللی شما برای مهاجرت ، استخدام و تاسیس کسب و کار  در خارج از کشور فراهم است

 برای استعلام رسمی از وزارت علوم باید از طریق سایت https://estelam.msrt.ir اقدام کنید .

مراحل دریافت مدرک MBA

در موسسه آموزش عالی آزاد امین با نزدیک به 20 سال سابقه برگزاری و صدور گواهینامه  دوره های مدیریت سازمان و کسب و کار زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری مرجع معتبری برای اخذ مدرک MBA است  .

موسسه امین برترین آموزشی شرق کشور همواره در حال به روز رسانی آموزش های نوین مدیریتی بوده تا عالی ترین آموزش ها متناسب با نیاز دانش پذیران را ارائه دهد .

موسسه آموزش عالی امین آموزش ها در دوره مدیریت اجرایی و مدیریت عالی کسب و کار بر اساس بازار پر التهاب ایران طراحی کرده است و به مدت 10 سال  آموزش های شما در پنل دانشجویی مادام العمر شارژ شده  و شما میتوانید اطلاعات و آموزش های خود را به روز کنید، نکته حائز اهمیت اساتید مجرب و با سابقه موسسه امین بوده که تمامی این افراد دارای مدارک تحصیلی عالی و صاحبین کسب و کار است .

ضمانت 10 ساله مدرک و گواهینامه  در اختیار شما قرار گرفته تا اگر کوچک ترین مشکلی در اعتبار ، ترجمه و حتی آسیب دیدگی مدرک ایجاد شد ، ما در موسسه امین این مشکل را برطرف کنیم .

 

مراحل ثبت نام دوره MBA در موسسه آموزش عالی آزاد امین  بسیار ساده است فقط کافی است در جلسه مشاوره حضور پیدا کنید ، علت گرفتن مدرک MBA  و چالش های کسب و کار خود را بیان کنید تا مشاوران اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهند .

برای ثبتنام و اطلاع از دوره کافی است اسم و شماره تلفن خویش را برای ما درج کنید تا در کوتاه ترین زمان با شما تماس گرفته شود.

 

 

فرم تماس مقالات mba dba

"*" indicates required fields

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
نام