✅خلاقیت فقط ارتباط دادن چیزها با همدیگر است. وقتی شما از افراد خلاق می‌پرسید که چگونه این چیزها را پدید آوردند، آن‌ها کمی احساس گناه می‌کنند، چون آن‌ها واقعاً این چیزها را خلق نکرده‌اند؛ آن‌ها فقط چیزهایی را دیده‌اند و پس از مدتی چیزهای دیگری برایشان آشکار شده است.

✅بهترین راهی که من به آن اعتقاد دارم تا در دام فکر کردن در مورد از دست دادن چیزها نیفتید، فکر کردن به این است که شما روزی از این دنیا خواهید رفت. شما قبلاً عریان و بی‌چیز بودید. پس دلیلی وجود نخواهد داشت که از قلبتان پیروی نکنید.

✅نمی‌توانید نقطه‌ها را به آینده وصل کنید.

فقط می تونید آن‌ها را به گذشته ارتباط دهید. بنابراین باید به این اعتماد کنید که نقطه‌ها در آینده به یک نحوی به زندگی شما مربوط می‌شوند. باید به چیزی در قلبتان باور داشته باشید … سرنوشت، زندگی، کارما، یا هر چیز دیگری …

✅کار بخش عمده ای از زندگی شما را در بر میگیرد و تنها راهی که شما را راضی می‌کند این است که فقط کارهای مهم و بزرگ را در لیست انجام کارهایتان قرار دهید. و تنها راه انجام کارهای بزرگ و مهم این است که عاشق کاری باشید که انجام می‌دهید. اگر هنوز شغلی که عاشقش هستید را پیدا نکرده‌اید، به دنبالش باشید و آرام نگیرید. با تمام وجود باور داشته باشید که آن را پیدا خواهید کرد.

✅اینکه بعد از مرگم، پولدارترین مرد قبرستان باشم، برای من مهم نیست؛ برای من این مهم است که وقتی به رختخواب می‌روم، با خودم بگویم امروز یک کار فوق‌العاده انجام دادم.

خواندن  مدرک تحصیلی مدیران موفق
استیو-جابز
استیو-جابز

✅من افتخار می‌کنم که به اندازه کارهایی که انجام دادیم، کارهایی هم بوده است که از عمد آن‌ها را انجام ندادیم. نو آوری، گفتن نه به هزاران چیز است.

✅اگر شما کاری را انجام دادید که خیلی خوب از کار در آمد،باید بعد آن کاری فوق‌العاده انجام دهید؛ نه اینکه در موقعیت قبلی بمانید. به این فکر کنید که حرکت بعدی چه می‌تواند باشد.

✅اخراج از شرکت اپل بهترین اتفاقی بوده که تا به حال برای من رخ داده. سنگینی یک آدم موفق بودن جای خودش را به سبکی یک آدم تازه‌کار داد. اخراج، من را برای ورود به یکی از خلاقانه‌ترین دوره‌های زندگی‌ام آزاد کرد.

✅ استیو جابز معتقد بود کیفیت خیلی مهم‌تر از کمیت است.او می گفت: یک خانه خیلی بهتر از داشتن همزمان دو خانه اداره می‌شود.

✅ استیو جابز در سخنان خود گفته است :

وقتی ۱۷ ساله بودم، جمله‌ای شبیه این خواندم: اگر هر روز طوری زندگی کنید که انگار آخرین روز زندگی‌تان است، بلاخره روزی چنین خواهد شد. این جمله تأثیر زیادی روی من گذاشت و از آن روز به بعد در ۳۳ سال گذشته، هر روز صبح در آینه نگاه می‌کنم و از خودم می‌پرسم: اگر امروز آخرین روز زندگی من باشد، چه کاری را باید انجام دهم؟

✅من متقاعد شده‌ام که آن چیزی که کارآفرینان موفق را از ناموفق جدا می‌کند، فقط پشتکار است.

✅من می‌خواهم تغییری در جهان به وجود بیاورم.

مشاهده مقالات بیشتر

۵ ویژگی شخصیتی استیو جابز که از آن خبر ندارید!

اهمیت سخنوری در نیاز های روزمره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *