مجله مدیریت امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Management Blog

Educational articles of Amin Business School

چگونه مدیریت کنیم؟

چگونه مدیریت کنیم؟ | 6 راهکار اصولی

چگونه مدیریت کنیم؟ | 6 راهکار اصولی

5/5 - (1 امتیاز)

 

در جامعه حال حاضر که آموزش های دانش مدیریتی بسیار رایج شده است، منابع بسیاری از افزایش دانش مدیریتی و  اینکه چگونه مدیریت کنیم، می گویند. این نشان دهنده ارزش افزایش مهارتهای رهبری و سبک‌های مدیریتی است و تا زمانی که مدیران دانش خود را در حیطه مدیریت افزایش ندهد، موفقیت برایشان ممکن نیست.

پس اگر این سوال برای شما پیش آمده است که چگونه مدیریت کنیم تا با افزایش مهارت های خود در حوزه مدیریت باعث رشد کسب و کار و افزایش فروش شویم، این مقاله را از دست ندهید.

موسسه آموزش عالی آزاد امین با پیشینه ای 18 ساله ای که در زمینه آموزش دوره های مدیریتی MBA و DBA و POST DBA دارد، چهار برنامه آموزشی رایگان برای مدیران فراهم کرده که شامل موارد زیر است:

1. مینی دوره رایگان MBA

2. کارگاه جهش در کسب و کار

3. جلسه مشاوره رایگان

4. مقالات علمی و پژوهشی مدیریت

 

برای دریافت مشاوره رایگان کسب و کار یا حضور در کارگاه جهش در کسب و کار شماره خود را در فرم زیر وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

 

نام و نام خانواداگی

 

حال در این مقاله می آموزیم چگونه مدیریت خود را تقویت کنیم و به طور یقین باید این کار را با خودمدیریتی آغاز کنیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

 

روش‌های خود مدیریتی

روش های خود مدیریتی به این اشاره دارد که مدیران بتوانند رفتار، کردار، افکار و احساسات خود را به بهترین نحو کنترل کنند و آنها را در مسیر پیشرفت کسب و کار و شیوه های مدیریتی خود به کار گیرند.

چگونه مدیریت کنیم؟

 

در زیر به نکات بسیار با اهمیتی در زمینه روشهای خود مدیریتی اشاره شده است.

 

1. الهام بخش باشید.

شما به عنوان یک مدیر باید مسیر اصلی و خط مشی کسب و کار را مشخص کنید .شما باید هدف را مشخص کنید ، چشم انداز بسازید و به تیم آموزش دهید چطور با هدف میانی ، به هدف اصلی برسید. یک مدیر درجه متوسط همین فعالیت ها را برای مدیریت کافی می داند ، اما یک مدیر عالی باید فراتر از این ها پیش رود .یکی از مهم ترین ویژگی های مدیریت الهام بخش بودن نیز هست و باید با همدلی ، امید بخشی و الهام بخشی به تیم خود نشان می دهند که پا به پای آنها هستند.

 

حال چطور باید الهام بخش سازمان بود؟

 • از داخل اتاق نمی توانید الهام بخش باشید بلکه باید کارکنان حضور شما را حس کنند تا بتوانید به آنها کمک کنید همراهی کنید و اثبات کنید کارکنان و هدف سازمان برای شما از هر چیزی مهم تر است.
 • برای به اتمام رساندن پروژه ها هرچند کوتاه اما موثر حضور داشته باشید و آنها را راهنمایی کنید .این اقدام خیلی در روحیه کارکنان تاثیر گذار است.
 • به هر فرد نقاط قوت او را بشناسانید و به نشان دهدی چگونه می تواند آن را تقویت کند.
 • در گفتگو با کارکنان بهترین کلمات را انتخاب کنید . در اوقات چالش برانگیز و بحرانی استفاده از کلمات درست می تواند موفقیت تیم شمارا تضمین کند. همانطور که یک کلمه اشتباه می تواند همه چیز را خراب کند.

 

2. به درستی تفویض اختیار کنید

برای اینکه بتوانید به اتمام امور سازمان بتوانید رسیدگی کنید احتیاج به نیروی جادویی خواهید داشت. پس بهترین کار این است که تیم نمایندگان خود را در سازمان بچینید تا راه رسیدن به هدف هم برایتان کوتاه شود.

هنگامی که اموری را به کارکنان محول می کنید نشان می دهید به آنها اعتماد دارید و می دانید که کارشان را خوب انجام می دهند . این به آن ها اعتماد به نفس می دهد و این ارزش گذاری به خودتان باز می گردد.

 

حال چگونه می توانیم به درستی تفویض اختیار کنیم؟

برای تفوض اتیار باید نکات زیر را لحاظ کنید:

باید بین مهارت ها ، تجربه های شخصی و وظایف محول شده وجود داشته باشد.

وابسته به سبک کاری هر شخص تفویض انجام شود برای مثال توجه داشته باشید هر فرد به صورت گروهی فعالیت می کند یا به صورت فردی و مستقل.

با توجه با اینکه حجم کاری هر شخص به چه صورت است مسئولیت جدید را انتقال دهید .حتما بررسی کنید که فرد توانایی پذیرش قبول مسئولیت جدید دارد یا خیر ؟

 

3. مسئولیت‌پذیر باشید

شما باید آموزش ببینید در برابر  هر مشکلی مقاومت کنید و چالش های سازمان  را برطرف کنید . حتما توجه داشته باشید در هنگام به وجود آمدن مشکل نگاه شما به کارکنان سرزنشگر نباشد بلکه باید به هر فرد وظیفه اش را در این وضعیت یادآوری کنید و با همراهی کارکنان در صدد جبران مشکل برآیید.

همزمان که کارکنان را در رسیدن به اهداف راهنمایی می کنید ، یادآوری کنید که برای هر تصمیم که اتخاذ می کنند پاسخگو هستند . شما می توانید با ایجاد فضای مناسب به کارکنان امکان ریسک در جهت رشد سازمان داشته باشند و به خاطر اشتباه کردن خود جلوی رشد خود را نگیرند.

 

چطور می توانید مسئولیت پذیری را در خود تقویت کنید؟

 • مسئولیت شخصی خود را برای عدم موفقیت برعهده بگیرید.
 • سعی کنید برای حل این مشکل کاری کنید.
 • در مسئله ای که رخ داده است، فکر کنید و چاره جویی کنید تا در آینده دوباره چنین چیزی رخ ندهد.

 

4. خلاقیت و نوآوری را تشویق کنید

یک مدیر  همیشه برای رشد و موفقیت راهکارهای خلاقانه برای مدیریت و فرایند های تجاری نمی ترسد.اگر تیم خود به قدرت تفکر خلاقانه را برهید ، نه تنها 100 درصد بلکه 200 درصد بهتر و بیشتر تیم خود را به جلو سوق می دهید.

 

چطور خلاقیت را در تیم تقویت کنیم؟

 • الگوی مناسبی برای کارمندان خود باشید . برای هرگونه خلاقیت ارزش قائل باشید و برایشان مشوق مادی داشته باشید .
 • جلسات بارش فکری برگزار کنید  تا هر فرد نظرات خود را به طور آزادانه بیان کند.
 • به ایده های موثر پاداش بدهید و برای به موفقیت رسیدن نظرات نوآورانه جشن بگیرید.

این گونه می توانید امنیت روانی را در تیم خود تامین کنید و این کار سبب  می شود تا در آینده ایده  های به روزتر و خلاقانه تر دریافت کنید.

 

5. مثبت باشید و مثبت بمانید 

اگر قصد دارید در هر شرایطی به عنوان یک مدیر قوی از شما یاد شود باید در هر شرایطی امید و انرژی خود را از دست ندهید و تلاش کنید . البته که به معنی مثبت بینی دیوانه وار نیست.

 

حال چطور مثبت بمانیم؟

فضای دوستانه در محل کار خود ایجاد کنید.

امید خود را در شرایط سخت از دست ندهید و  تا راه حل های مثبت را لحاظ کنید.

زمانی که اوضاع برای سازمان خراب می شود، تیم را در کنار هم نگه دارید.

 

شش راهکار برای اینکه چگونه مدیریت کنیم

بالابردن توانایی در حیطه مدیریت می تواند رابطه مستقیمی با رشد و بهره وری شرکا و سازمان شما  داشته باشد. توسعه مهارت های مدیریتی برای همه افراد حرفه ای مهم است.

6 راهکار برای اینکه چگونه مدیریت کنیم

 

شرکت هایی که دارای مدیران با استعداد هستند، سودآوری بیشتر، افزایش سطح بهره وری و نمراه بالاتری از مشارکت کارکنان را تجربه می کنند. در ادامه مقاله با 6 راهکار برای رشد و تقویت مدیریت و اینکه چگونه خود را مدیریت کنیم، آشنا می شوید:

 

1.تقویت تصمیم‌گیری

اینطور باید گفت تا زمانی که فرد نتواند تصمیم بگیرد ،به مدیریت نمی رسد اما گاهی شرایطی پیش می آید مدیران با تجربه هم دچار مشکل در تصمیم گیری می شوند پس تصمیم گیری صحیح برای مدیران مهارت مهمی است. از نظارت بر یک تیم تا هدایت یک جلسه مهم و موثر ، نیاز به دانستن چگونگی تجزیه و تحلیل مشکلات پیچیده تجارت و اجرای برنامه ای برای حرکت به جلو دارد.

 

برای تصمیم گیری موفق باید از سه عنصر اساسی زیر پیروی کنید:

 

درگیری سازنده

شامل درگیر کردن اعضای تیم شما در روند تصمیم گیری است.از دیدگاه ها و بحث های متنوعی دعوت می کند و حل خلاقیت مسئلهرا تحریک می کند.

ملاحظه

کلیه سودبرانی که در تصمیم‌گیری شرکت می‌کنند، باید قبل از تعیین راه حل احساس کنند که نقطه نظرهای آنها به طور عادلانه مورد توجه قرار گرفته است. بدون این حس تصدیق ممکن است تمایل کمتری به تعهد و اجرای راه حل داشته باشند.

 

بسته شدن

این عملکردی است که اطمینان حاصل می کند ذینفعان قبل از اقدام به یکسان بودن این امر مستلزم تعریف آنچه که یک پروژه یا ابتکار عمل به عنوان انجام شده در  یک دوره مشخص تعیین می کند، تعیین اینکه آیا چیزی برای انجام باقی مانده است یا خیر، و اطمینان از توافق همه در موفقیت نتیجه است. با اطمینان از اینکه فرآیند تصمیم گیری شما این خصوصیات را در بر می گیرد، می توانید در سازمان خود یک کمک کننده اصلی باشید و بر زمینه  تصمیم گیری تاثیر بگذارید.

 

2. پرورش خودآگاهی

خودآگاهی برای مدیران یک امر حیاتی است و همین موضوع سبب رسیدن این  افراد به جایگاه بالا و تفاوت با سایر افراد می شود .هوش هیجانی درون بینی و ارزیابی صادقانه نقاط قوت و ضعف شما  دارد . از طریق مشارکت در ارزیابی شخصی و مراجعه به همکاران معتمد برای کسب بینش در مورد گرایش های مدیریتی خود ،  می تواند مسیری را برای پیشرفت حرفه ای خود ترسیم کنید که در مناطقی که نیاز به پیشرفت دارید ، پیشرفت کند و قادر سازد بهترین هارادر خود و دیگران بگذارید .

 

3.افزایش اعتماد

اعتماد می تواند مزایای بیشماری رادر محل کار به دست اورد. طبق تحقیقات مشخص شده در هاروارد تجارت ریویو، کارمندان شرکت های با اعتماد بالا این مزایا را گزارش می دهند.

 • استرس کمتر
 • انرژی بیشتر در محل کار
 • بهره وری بالاتر
 • تعامل بیشتر

 

به دنبال برقراری ارتباط عمیق تر با همکاران خود با درگیری شدن در گفتگو های کوچک قبل از جلسات و کسب اطلاعات بیشتر در مورد زندگی آنها در خارج از محدوده کار آنها باشید . علاوه بر این ،گفتگوی فراگیر در مورد اختلافات شخصی و شغلی را تشویق کنید و در بحث ها از دیدگاه های متنوع استقبال کنید . با این کار می توانید همدلی را در بین تیم خود را پرورش دهیدو منجر به احساس رفاقت ، تعلق و انگیزه بیشتر شوید.

 

4.ساخت ارتباط سازنده

مهارت های ارتباطی باعث موفقیت هر مدیر می شوید.حضور در یک نقش مدیریتی شامل مقابله با شرایط پیچیده کسب و کار و اطمینان از اینکه تیم شما از اطلاعات و ابزار های لازم برای موفقیت برخوردار است.

 

هنگام مواجهه با چالش هایی مانند تغییر در سازمان، در مورد وظایف پیش رو شفاف باشید و تیم خود را با یک دیدگاه مشترک که چگونه شرکت شما می تواند از انتقال قریب الوقوع بهره مند شود، القا کنید. به طور مداوم به روزرسانی کنید و برنامه حرکت به جلو را تکرار کنید تا اطمینان حاصل کنید که کارکنان شما همسو هستند و می فهمند که چگونه عوامل کار آنها در اهداف بزرگتر شرکت ها قرار دارد.

 

5. ورود به سیستم منظم

این کار را به عادت خود تبدیل کنید و به طور منظم در خارج از بررسی عملکرد سالانه خود با کارمندان خود چک کنید. طبق تحقیقات انجام شده توسط گالوپ ، اعضای تیمی که مدیران آنها بازخورد هفتگی ارائه می دهند به پایان رسیده اند:

 • پنج برابر بیشتر احتمال دارد که کاملاً موافق باشند که بازخورد معنی داری دریافت می کنند.
 • سه برابر بیشتر احتمال دارد که کاملاً موافق باشند که انگیزه انجام کارهای برجسته را دارند.
 • دو برابر بیشتر احتمال دارد که در کار مشغول شوید.

 

هنگام ارائه بازخورد به کارمندان خود، مکالمه را غیررسمی نگه دارید و به جای شخصیت او، روی پیشرفت شخص در جهت اهداف سازمانی تمرکز کنید. علاوه بر این ، به آنها کمک کنید تا یک برنامه عملی برای حرکت به جلو تنظیم کنند و هنگام مقابله با مراحل بعدی، نقش خود را به عنوان یک مشاور قابل اعتماد تأیید کنید.

 

6. زمانی برای تامل

پس از به پایان رساندن پروژه جلسه ای را به تامل اختصاص دهید و از همه اعضای تیم خود برای مشارکت دعوت کنید. از مشکلات و مسائلی که قابل حل هستند، استفاده کنید و یک برنامه اقدام اصلاحی را ترسیم کنید تا در اقدامات بعدی خود با مشکلات مشابه رو به رو نشوید.

 

7. آموزش مدیریت 

فراتر از کار روزمره ادامه تحصیل می تواند یک روش موثر برای تقویت مهارت های مدیریتی شما باشد.

برای آموزش درست و اصولی مدیریت راه های فراوانی وجود دارد:

1.خواندن مقالات به روز

2.خواندن کتاب  های مرتبط با دنیای مدیریت

3.دیدن فیلم های آموزشی

4.گذراندن دوره های آموزشی

 

 

آشنایی با دوره های مدیریتی MBA و DBA موسسه آموزش عالی امین

این دوره ها با ارائه سرفصهای متنوع و به‌روز برای شما دری به سوی پیشرفت روزافزون سازمان و کسب و کارتان و آشنایی با روش های مدیریتی نوین را فراهم کرده است. امکان شرکت در این دوره برای تمامی افراد در هر بازه سنی وجود دارد و انواع منابع آموزشی مهم و اساسی در این دوره ها ارائه می شوند.

بهترین گزینه  برای مدیران با مشغله زیاد که قصد افزایش اطلاعات مدیریتی خود را دارند گذارندن دوره های آموزشی است زیرا در دوره های مدیریتی MBA و DBA شما علاوه بر اخذ مدرک معتبر بین المللی میتوانید مهارت ها و دانش رهبری خود رانیز تقویت کنید و لازم نیست هزاران تئوری مدیریت برای افزایش بهره وری در سازمان را بررسی کنید  تا شاید موفقیتی حاصل شود.

برای اطلاع بیشتر از دوره های آموزشی MBAاجرایی و DBAمدیریت عالی کسب و کار برای اطلاع بیشتر از دروه های مدیریت در موسسه آموزش عالی آزاد امین کافی است نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را برای ما بگذارید.

 

نام و نام خانواداگی

 

از دلایل دیگری که موسسه آموزش عالی آزاد امین را از دیگر موسسات متمایز می کند، ارائه مدارک معتبر زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. این مدارک با مهر و هولوگرام رسمی وزارت علوم تقدیم می شود، که قابل استعلام و ترجمه است.

 

 

آشنایی با مینی دوره رایگان MBA موسسه آموزش عالی امین

دوره MBA  مخصوص صاحبین کسب و کار و افرادی است که میخواهند کسب و کار راه اندازی کنند. اما ممکن است که با محتوای دوره MBA آشنا نباشید. در موسسه آموزش عالی آزاد امین شما می توانید با مینی دوره رایگان MBA، راه رشد کسب و کارتان را شروع کنید.

مینی دوره رایگان MBA موسسه آموزش عالی آزاد امین شما را با مهمترین سرفصل های دوره مدیریت کسب و کار MBA آشنا میکند.

 

 سرفصل‌های مینی دوره رایگان MBA:

 • اصول و فنون مذاکره
  استاد: جناب آقای ابوالفتحی
 • هوش مالی و سرمایه گذاری
  استاد: جناب آقای دکتر فیروزفر
 • خلاقیت در راه اندازی کسب و کار
  استاد: جناب آقای دکتر مهدویان
 • سرمایه های انسانی کسب و کار
  استاد: جناب آقای حسامی
 • شخصیت شناسی، معجزه ی کسب و کار
  استاد: جناب آقای حکم آبادی
 • فنون رهبری کسب و کار
  استاد: جناب آقای شاهی
 • استراتژی های کاربردی فروش 
 • اصول قراردادهای کسب و کاری
  استاد: جناب آقای عطاری بهار

 

آشنایی با کارگاه جهش در کسب و کار موسسه آموزش عالی امین

در این دوره با راههای تقویت مدیریت و افزایش فروشی که پیشرفت روزافزون در کسب و کارتان را به همراه دارد، آشنا خواهید شد. آینده کسب و کارتان در دستان شماست. کسب‌وکار دلخواه خود را از این دوره آغاز کنید.

 

اگر هر سوالی در مورد مینی دوره رایگان مدیریتی MBA و سرفصل های آن و نیز کارگاه جهش در کسب و کار موسسه امین دارید، مشخصات خوذ را در فرم زیر وارد کنید تا به شما تماس بگیریم.

 

نام و نام خانواداگی

نیاز به مشاوره کسب و کار دارید؟ از یک جلسه مشاوره رایگان کارشناسان موسسه امین استفاده کنید (100% رایگان)

نام و نام خانواداگی

دوره‌های رایگان آموزشی مدیریت
داستان موفقیت کسب‌کارهای واقعی
آخرین مقالات مجله مدیریت امین
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی