چگونه مدرک مشاور املاک بگیریم؟

کسب و کار مشاور املاک یکی از پر درآمد ترین شغل های بازار است.میزان درآمد هر شخص در این حوزه بستگی به مهارت ها و توانایی های آن فرد دارد و تمامی کسانی که وارد حوزه املاک میشوند نمیتوانند موفق باشند.برای رشد در این مسیر شما باید اطلاعات خود را افزایش بدهید و تبدیل به یک مشاور املاک کاملا حرفه ای بشوید.

ما در موسسه آموزش عالی آزاد امین با شرکت در دوره مشاور املاک میلیاردر به شما یاد میدهیم چگونه تبدیل به یک مشاور املاک حرفه ای شوید .برای دریافت اطلاعات در مورد نحوه گرفتن مدرک مشاور املاک فرم زیر رو پر کنید.

مرجع اصلی صدور جواز کسب در ایران وزارت صنعت،معدن و تجارت است.این وزارت خانه به اتحادیه های اصناف زیر مجموعه اش دستور داده تا به در خواست های شهروندان برای راه اندازی کسب و کارشان رسیدگی کرده و آن را صادر کند

شما برای دریافت جواز کسب املاک باید به سراغ اتحادیه مشاور املاک شهرتان بروید.

ثبت نام مجوز مشاور املاک

برای دریافت مجوز مشاور املاک می توان مراحل زیر را در نظر داشت:

1-در خواست کتبی متقاضی،ثبت در خواست و اخذ کد رهگیری،بازدید از ملک تعیین شده توسط گروه بازرسی اتحادیه

2-ارائه مدارک برای تعیین وضعیت ملک

3-تایید صلاحیت اداره اماکن نیروی انتظامی،ارائه مدرک برای تایید صلاحیت فرد و سوابق او،تکمیل پرونده مجوز آژانس املاک

4-بررسی پرونده صلاحیت متقاضی توسط رئیس یا نایب رئیس اتحایه مشارین املاک

5-دریافت جواز کسب و تحویل آن به متقاضی

مدرک تحصیلی برای جواز کسب املاک

برای دریافت جواز کسب حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز دیپلم میباشد.

شما علاوه بر شرکت در کلاس های آموزشی اتحادیه مشاورین املاک برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید در دوره های آموزشی مشاورین املاک شرکت کنید و با دریافت مدرک تخصصی مشاور املاک اطلاعات خود را افزایش دهید و بصورت حرفه ای در این حوزه شزوع به فعالیت کنید.

مجوز املاک برای خانم ها

شرایط اصلی دریافت مجوز املاک برای مشاورین املاک خانم تفاوتی با شرایط مشاورین اقا ندارد. تنها شرط موجود برای صدور جواز املاک برای خانم ها که مشاورین اقا آن را ندارند این است که خانم ها باید برای دریافت جواز کسب املاک حتما یک مباشر اقا به اتحادیه معرفی کنند.

خواندن  چرا فروشم کمه ؟

پس از معرفی مباشر آقا در صورت تکمیل بودن تمام شرایط اعم از داشتن مدرک دیپلم،حداقل سن 18 سال و متاهل بودن برای دریافت پروانه حرفه ای،شرکت در دوره های آموزشی مشاور املاک و گذراندن دوره کارآموزی مجوز املاک برای مشاورین املاک خانم صادر خواهد شد.

مجوز املاک برای مشاورین املاک خانم با اعتبار 1 ساله صادر خواهد شد.پس از اتمام اعتبار 1 ساله نیز باید مجددا مراحل گفته شده طی شوند و مدارک لازم ارائه شوند تا اعتبار مجوز املاک برای مدت 5 سال تمدید شود.

 

آیا جواز کسب برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک حرفه ای کافی است؟

حرفه مشاور املاک در حالی که فعالیتی ساده به نظر می رسد نیاز به مهارت هایی دارد که اگر فردی بدون داشتن آنها به این حرفه وارد شود نه تنها درآمدی کسب نخواهد کرد بلکه پس از مدتی ناگزیر به تغییر شغل خواهد بود اما جواز کسب به تنهایی برای موفق شدن کافی نیست و شما در کنار آن باید مهارت های کاربردی خود را نیز افزایش دهید

یکی از مدارکی که بسیار به شما کمک میکند گرفتن گواهینامه مشاور املاک است که باعث میشود اطلاعات شما افزایش پیدا کند و بصورت تخصصی وارد بازار کار املاک شوید و بصورت حرفه ای این کار را دنبال کنید.

برای مشاورین املاک تازه کاری که مدرکی مبنی بر داشتن اطلاعات کافی ندارند و به سختی میتوانند اعتماد خریدار و یا فروشنده را جلب کنند داشتن مدرک کاربردی علاوه بر جواز کسب به شدت کمک میکند تا در مسیر حرفه ای شدن راحت تر قدم بگذارید

دریافت مدرک بین المللی مشاور املاک به شما کمک میکند تا در حیطه کاری خود تبدیل به یک مشاور املاک حرفه ای شوید.

یکی از ویژگی های مشاورین املاک حرفه ای یادگیری مداوم است.

نکات کلیدی تبدیل شدن به یک مشاور املاک حرفه ای:

1-نکات کارشناسی ملک

2-نکات حقوقی

3-نکات فایل یابی(فایلینگ)

4-شخصیت شناسی(DISK) در حرفه املاک

خواندن  چگونه مدیر قاطعی باشیم؟

5-نکات ارتباط با مشتری(CRM)

6-مذاکره و جلسه فروش

4 نکته در خصوص کارشناسی ملک

 

1-رویت سند در بازدید اولیه

یک فرد حرفه ای در هر زمینه کاری چه شغل املاک و چه مشاغل دیگر هرگز بر اساس شنیده ها صحبت و اقدامی نمیکند.معنی این حرف این است که مراجعه به سند ملک در اولین قدم و کارشناسی آن مهم ترین نکته است.متاسفانه بسیاری از مشاورین املاک با بی توجهی به همین نکته بسیار ساده نه تنها اعتبار خود را زیر سوال میبرند بلکه وقت خود را نیز هدر می دهند و مشکلاتی برای طرفین قرارداد ایجاد میکنند.

یک مشاور املاک حرفه ای نباید اطلاعاتی مانند متراژ ملک،داشتن یا نداشتن پارکینگ و … را با اعتماد به حرف مالک در کار خود لحاظ کند چرا که معیار معین و قانونی اطلاعات ملک چیزی است که در سند ذکر شده.

اگر میخواهید مانند یک مشاور املاک حرفه ای رفتار کنید باید سند خوانی را آموزش دیده باشید.

.

2-ملک را به چشم خریدار ببینید

یک مشاور املاک حرفه ای باید ملک رو به خوبی بشناسد با تمامی نواقص و ضعف های ملک. اگر زمان بازدید خریدار ضعفی را متوجه شد که شما نمیدانستید؛ عملا بازی را باخته اید.

بطور مثال فرض کنید بر اساس توضیحات مالک شما پارکینگ رو مسقف تصور کرده اید و پس از بازدید متوجه میشید همچین چیزی وجود نداشته  در چنین شرایطی اعتماد خریدار به شما کم می شود و شانس فروش ملک به این مشتری نیز کاهش پیدا میکند.

 

3-نکته مهم درباره کارشناسی ملک کلنگی

کارشناسی ملک برای آپارتمان و ملک های کلنگی تفاوت هایی دارد. وقتی بحث کارشناسی ملک کلنگی یا زمین مطرح هست میزان عقب نشینی یکی از موارد مهم هست که باید کارشناس ملک از این موضوع مطلع باشد.

دلیل اهمیت این موضوع این هست که خریدار باید بهای زمین بعد از عقب نشینی را پرداخت کند در واقع میزان عقب نشینی زمین میتواند اختلاف قیمت شدیدی در زمین ایجاد کند.

فرض کنید زمینی داریم به متراژ ۲۲۰ متر مربع و به قیمت هر متر مربع ۲۰ میلیون تومان. اگر ۲۰ متر از متراژ این زمین پس از عقب‌نشینی کم شود، ارزش آن قبل و بعد از عقب‌نشینی ۴۰۰ میلیون تومان اختلاف دارد.

خواندن  میخوام مشاور املاک بزنم؟

 

4-صحبت با مالک اصلی

گاهی اوقات فردی غیر از مالک اصلی برای فروش ملک اقدام می کند. مشاورین املاک هیچ گاه نباید به صحبت با فردی غیر از مالک اصلی قانع شوند.

بطور مثال فرض کنید خانمی ملکی را برای فروش گذاشته که به نام اون فرد نیست. اگر شما وقت و انرژی خودتان را برای فروش این ملک بگذارید و در نهایت مالک آن ملک برگه قرارداد رو امضاء نکند تلاش های شما هیچ نتیجه ای نخواهد داشت و موفق به فروش این ملک نمیشوید.

 

سایت ثبت مجوز مشاور املاک

برای ثبت نام جواز کسب اول باید به درگاه ملی مجوز های کشور مراجعه کنید  بعداز اخذ کد پیگیری به سامانه اصناف مراجعه و با وارد کردن کد اخذ شده ثبت نام را انجام دهید. هزینه اخذ جواز کسب با توجه به نوع صنف متفاوت می باشد.

برای ثبت مجوز میتوانید به سایت https://iranianasnaf.ir/default.aspx سامانه اصناف ایران مراجه کنید

 

برای اقدام به راه اندازی دفتر مشاور املاک بایستی شرایط اولیه زیر را دارا باشید:

1-حداقل 18 سال سن

2-تاهل

3-حداقل مدرک دیپلم

4-گذراندن دوره سربازی یا داشتن معافیت

5-گذراندن دوره های آموزشی

6-دریافت تاییدیه حضور در دوره ها

 

 

اگر هدفتان از ورود به بازار ملک قطعی و حتمی است و این شغل را به عنوان منبع درآمد خود انتخاب کردید
؛  برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم.

دوره پکیج میلیاردر موسسه آموزش عالی آزاد امین یکی از جامع ترین دوره‌های آموزشی برای افرادی است که قصد ماندگاری و ثروتمند شدن از حرفه مشاور املاک را دارند. همچنین سر فصل‌های این دوره به گونه‌ای طراحی شده است که برای افرادی که از قبل در این حوزه تجربه دارند، نکات مهم و جدیدی را به همراه داشته باشد

جهت دریافت اطلاعات بیشتر شماره خود را درج کنید تا با شما تماس بگیریم.

 

مقاله های املاک

"*" indicates required fields

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *