مدرک DBA غیر حضوری

اخذ مدرک دکتری مدیریت اجرایی DBA مجازی

 بسیاری از افراد برای رشد و ارتقا کسب و کار خود یا افزایش اعتبار شاید هم برای استخدام در شرکت های معتبر در دوره های MBA شرکت می کنند اما پس از مدتی به دنبال ارتقا بیشتر سازمان و کسب و کار و برند شدن در سطح کشوری و حتی جهانی و همچنین به دلیل ایجاد تمایز با سایر مدیران ارشد و صاحب کسب و کار و افزایش اعتبار به دنبال دریافت مدرک DBA غیر حضوری هستند.

علت اخذ مدرک دکترای  DBA غیرحضوری این است که مدیران کسب وکار های بزرگ بسیار پر مشغله هستند و در این دوره میتوانند همزمان با آموزش مدیریت پیشرفته و حرفه ای به امور مدیریتی خود نیز رسیدگی کنند.

عده ای از مدیران هم داشتن مدرک MBA را برای دانش مدیریتی خود کافی می دانند و در ابتدا فقط مدرک MBA (مدیریت اجرایی) را اخذ می کنند ، اما پس از مدتی که رشد و شکوفایی کسب و کار های خود را به چشم دیدند متوجه می شوند که چقدر مدرک MBA  می تواند همزمان با افزایش دانش مدریتی در زمینه های مذاکره ، قرارداد نویسی و مدیریت منابع انسانی ، مدیریت استراتژیک به اعتبار و شخصیت مدیریتی  شان بیافزاید همچنین برای تفوت سطح  با سایر مدیران مدرک دکترای DBA را شرکت می کنند .

باید این را توجه داشت که با توجه به مسئولیت های سنگین و فعالیت های بسیار ، توانایی حضور در دوره های حضور DBA را ندارند به همین خاطر دوره و مدرک غیرحضوری DBA مناسب ترین گزینه برای آنهاست.

مدرک ام بی ای و دی بی ای

دانشجویان حاضر در کلاس‌های مدرک MBA کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با خواندن مقالات موجود در مجلات و کتاب‌های درسی، ترندها و تئوری‌های کسب و کار را یاد می‌گیرند. به این ترتیب، آنها با موضوعات و استراتژی‌های جدیدی از جمله مدیریت پروژه‌ها، فناوری و پیش بینی بازار آشنا می‌شوند. دانشجویان با مشکلات پیچیده دنیای واقعی روبرو می‌شوند و برای هدایت سازمان‌ها و تیم‌ها حرفه‌ای می‌شوند.

مدرک MBA گرایش‌های متفاوتی را شامل می‌شود که به دانشجویان اجازه می‌دهد در یک جنبه خاص از کسب و کار مانند کارآفرینی، امور بین الملل، اقتصاد، مالی و غیره دانش کسب کنند.

دانشجویان دوره DBA (دکترای مدیریت کسب و کار) می‌توانند نشریات و مجلات را نقد کنند و با انجام تحقیقات خود، دانش خود را در زمینه کسب و کار گسترش دهند. از این طریق دانشجویان تفکر انتقادی و حل مسئله در دنیای واقعی تجارت محور را، کسب می‌کنند.

حتی اگر دانشجویان دوره DBA در صنعتی مشغول به کار باشند، انعطاف پذیر بودن دوره‌های DBA به آنها این امکان را می‌دهد که به صورت آنلاین نیز دوره را بگذارند و جایگاه خود را در صنایع مختلف بهبود بخشند. تحصیل آنلاین برای دوره MBA نیز امکان پذیر است و کسب این دو مدرک وقفه‌ای در زندگی خانوادگی و کاری افراد به وجود نمی‌آورد.

اگر می خواهید وارد تجارت شوید و می خواهید یکی از پیشرفته ترین مدارک موجود را دریافت کنید، مدرک دکترای مدیریت بازرگانی (DBA) می تواند شما را به ابزارها و مهارت های مناسب مورد نیاز برای موفقیت مجهز کند. دنبال کردن مدرک پیشرفته مزایای زیادی مانند باز کردن درهای بیشتری برای نقش رهبری در دنیای تجارت به همراه خواهد داشت

 

 

 

 

بسیاری از افراد شاغل و متخصص به دنبال این هستند که دانش خود را افزایش دهند و همچنین مدارک تحصیلی بیشتری کسب کنند، تا در نهایت ارتقا شغلی داشته باشند. برای این افراد مدرک MBA و همچنین DBA گزینه بسیار عالی است و حتی افرادی که مدرک MBA دارند، می‌توانند این ارتقا شغلی را با گرفتن مدرک DBA به دست آورند.

خواندن  چرا فروشم کمه ؟

اما برخی افراد ممکن است بپرسند، که “تفاوت MBA با DBA چیست؟” برای مقایسه این دو به طور خلاصه می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • مدرک MBA معمولاً مورد استفاده افراد متخصص و حرفه‌ای در کسب و کارها قرار می‌گیرد که می‌خواهند درک بهتری از کسب و کار داشته باشند و تئوری‌های روز مربوط به صنعت و حرفه خود را فرا بگیرند.
  • مدرک DBA به متخصصان حال حاضر این اجازه را می‌دهد تا با افزایش دانش و استفاده از نظریه‌ها و روش‌های جدید، حرفه و کسب و کار خود را گسترش دهند.

این دو مورد خلاصه‌ای از دو تفاوت عمده این دو مدرک است، در ادامه به صورت کلی درباره دیگر تفاوت‌ها صحبت خواهیم کرد.

 

اخذ مدرک بین المللی mba

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) یک مدرک مدیریت عمومی است که رویکرد عملی‌تری نسبت به DBA دارد و مهارت‌های لازم برای حل مشکلات عملی و تحلیلی را به شما می‌آموزد. هدف از این مدرک ساخت دانشی جدید به جای یادگیری دانش‌های قدیمی است که در حال حاضر از طریق منابع مختلفی از جمله کتاب، سخنرانی و تعامل با اساتید و متخصصان در زمینه تجارت به وجود می‌آید. در بسیاری از موارد، در یک برنامه MBA، دانشجویان یاد می‌گیرند که چگونه برنامه‌های توسعه کسب و کار را تدوین کنند و مؤثرترین و کارآمدترین روش‌ها را برای سود بیشتر از ایده‌های تجاری خود به کار گیرند.

 

DBA

در دوره دکترای مدیریت کسب و کار (DBA)، مدیران و صاحبین کسب و کار آموزش می‌بینند تا محققانی شوند که بتوانند تحقیقات خود را منتشر کنند و ابزارهایی به آنها برای خلق دانش جدید معرفی می‌شود. بیشتر تحقیقات در مدرک دکترای DBA از طریق خواندن مجلات دانشگاهی انجام می‌شود، که اغلب شامل همان تئوری‌هایی است که در برنامه‌های MBA تدریس می‌شود. مدرک دکترای DBA به جای تمرکز بر چگونگی ایجاد سود، بیشتر بر اهمیت درک اینکه سود از کجا آمده است،‌ تمرکز دارد و بیشتر برای کسانی خوب است که می‌خواهند در استخدام مدیر عامل موفق عمل کنند.

 

کدام یک برای شما مناسب است؟

بسیاری از افراد بدون اینکه به جمع بندی درستی برسند، بین انتخاب DBA و MBA مانده‌اند و سعی می‌کنند عاقلانه تصمیم بگیرند که کدام‌یک برای آنها مناسب است. اکثر مردم به دنبال یک پاسخ صریح هستند، می‌خواهند بشنوند که یکی از این دو مدرک بهتر از دیگری است، یکی از آنها را بیش از دیگری باعث پیشرفت آنها می‌شود و اینکه کدام مدرک و دوره ارزش گذاشتن وقت و سرمایه را دارد. با این حال، هدف نهایی هر کدام از این مدارک متفاوت است و قرار نیست با یکدیگر برابر شوند. اما در نهایت این به خود افراد بستگی دارد و به آنچه که امیدوارند با مدرک خود انجام دهند نیز، بستگی دارد.

در دوره‌های MBA، به دانشجویان آموزش داده می‌شود که چگونه مدیر بهتری باشیم، در حالی که در مدرک دکترای DBA، به دانشجویان نحوه انجام تحقیقات بهتر در کسب و کار آموزش داده می‌شود. وقتی نوبت به انتخاب مناسب می‌رسد، باید علایق شخصی و اهداف شغلی خود را لحاظ کنید. در این مورد هیچ چیز بهتر یا بدتری وجود ندارد و هیچ درست یا غلطی نیز وجود ندارد؛ اما ویژگی خاص این مدرک مدیریت MBA و DBAاین است که با گرفتن هر دو مدرک می‌توانید درخواست حقوق بیشتری دهید و فرصت‌های وسوسه انگیز شغلی بیشتری نیز پیش روی خود داشته باشید.

یکی از نتایج متعدد برنامه مدرک دکترای آنلاین مدیریت بازرگانی، افزایش مهارت های رهبری است. چگونه کسب این مهارت ها بر ارتقای شغلی، پیشرفت یا تغییر برای دارنده مدرک دکترای DBA تأثیر می گذارد؟

خواندن  بهترین و معتبرترین مدرک MBA در ایران

رهبری یک چیز “یکی برای همه” نیست. برنامه DBA باید به شما کمک کند تا در مسیری که با آن احساس راحتی می کنید بهتر پیش بروید، و مهمتر از آن، انجام آن را به خوبی انجام دهید. البته شما را در معرض سایر سبک های رهبری قرار می دهد. به عنوان مثال، در برنامه ما، به دانشجویان DBA کمک می‌کنیم تا سبک رهبری خود را شناسایی کنند و بفهمند که استفاده مؤثر از سبک رهبری خودشان است که منجر به اثربخشی سازمانی می‌شود. همچنین درک سبک های دیگر، که برنامه ما نیز ارائه می دهد، توانمند است.

 

مدرک مدیریت اجرایی

مدیریت اجرایی  Executive Master Business Administration ، یکی از حوزه های تحصیلی رشته مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد است که سه گرایش مدیریت اجرایی، MBA و مدیریت شهری دارد. هدف از این رشته، تربیت و تعلیم مدیران ارشد و کارآمدی است که بتوانند سازمان های اقتصادی و اجتماعی، تولیدی و خدماتی را به بهترین نحو سازماندهی و اداره کنند.  موضوعاتی که به طور معمول در مدیریت اجرایی مورد بحث قرار می گیرند شامل تجزیه و تحلیل و ارائه راه حل های قابل اجرا برای پیشبرد انواع واحد های خدماتی و تولیدی، بررسی سیستم های اطلاع مدیریت (MIS) ، برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک و رفتار سازمانی هستند. فارغ التحصیلان این رشته غالبا، در پست و جایگاه های کلانی مانند سرپرست واحدهای تولیدی و صنعتی ، مدیر تاسیسات نفتی و پالایشگاهی و یا طراح برنامه های کلان اقتصادی در سازمان ها و وزارت خانه های کشور خدمت می کنند

مدیریت اجرایی، یکی از گرایش های مدیریت است که در آن فنون و اصول مدیریت آموزش داده میشود. این گرایش از مدیریت به نسبت جدید بوده اما میتوند برای کسب و کارهای رقابتی امروزی بسیار مفید و کاربردی باشد.  علاوه بر این، این نوع از مدیریت برای افرادی که مسئولیت اجرایی بر عهده دارند مناسب بوده و میتواند به آنها شیوه صحیح مدیریت بخش های مختلف یک سازمان را بیاموزد. غالبا، مدیرانی که آموزش مدیریت اجرایی را گذرانده باشند، میتوانند وظایف خود و کارکنان و میزان حساسیت آنها را تشخیص داده و تصمیمات مدیریتی استراتژیکی بگیرند.    قابل ذکر است که گرایش های رشته مدیریت اجرایی شامل مدیریت استراتژیک ، MBA و مدیریت اجرایی هستند که آنها را به طور مختصر توضیح میدهیم :  مدیریت استراتژیک: مجموعه ای از تصمیمات و اقداماتی است که مدیران انجام داده و در آن به تجزیه و تحلیل مسایل مهم سازمان پرداخته می پردازند. غالبا، مدیران در این روند ، برنامه و یا استراتژی خاصی را تدوین کرده، آن را در زمان مناسب پیاده سازی نموده ، روند و تاثیر آن را ارزیابی و بررسی کرده و تلاش میکنند تا نتیجه آن را کنترل کنند. علاوه بر این، در این نوع از مدیریت، برفرصت ها و تهدید های یک سازمان تاکید شده و نقاط قوت و ضعف نیز ارزیابی میشوند.  MBA: یکی از گرایش های مدیریت است که در آن دانشجویان به فراگیری همه نکاتی که برای راه اندازی یک کسب و کار لازم است ، شامل بازاریابی، حسابداری، مدیر عملیات، برنامه ریزی و مدیرتبلیغات، می پردازند. به طور معمول،  فارغ التحصیلان این رشته میتوانند برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا، در آزمون رشته های رفتار سازمانی ، مدیریت مالی، رهبری و مدیریت تلکنولوژی شرکت کنند.  موضوعات متفاوتی که در این مقاله بررسی خواهیم کرد شامل تعریف مدیریت اجرایی، رشته مدیریت اجرایی، آموزش مدیریت اجرایی ، دوره مدیریت اجرایی ، مدرک مدیریت اجرایی ، گواهینامه مدیریت اجرایی ، گرایش های مدیریت اجرایی، مهندسی مدیریت اجرایی، وظایف مدیر اجرایی و بازار کار رشته مدیریت اجرایی هستند. 

خواندن  چگونه بازاریابی موفقی داشته باشیم؟

دوره مدیریت اجرایی، دانشجویان را با دانش و مهارت هایی که غالبا در حوزه رهبری اجرایی و مدیریت است تجهیز می کند. این دوره  به گونه ای طراحی شده اند که به دانشجویان امکان میدهد تا همزمان با کارکردن، به تحصیلات خود ادامه دهند. یکی از مزیت های این دوره  این است که دانشجویان می توانند، دانشی که حاصل تجربه های کاری شان هست را وارد حیطه آموزشی نمایند. فرایند تحصیل و آموزش در رشته مدیریت اجرایی تا دریافت مدرک آن ، به صورت آنلاین بوده و برنامه درسی آن عمدتا شامل واحدهای اقتصاد، بازاریابی و حسابداری است که بر رهبری و مدیریت در بخش های مختلف تاکید دارد. 
مدرک دوره DBA مخاطبانش فرق دارند

مخاطبان دوره DBA مدیرانی با سابقه بوده که به دنبال ارتقای مهارتهای حرفه ای مدیریتی خود می باشند در حالیکه مخاطبان دوره های تخصصی دکترای مدیریت، فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته های مدیریتی میباشند که با علایق تحقیق و پژوهش در زمینه علوم مدیریتی وارد دوره PhD میشوند.

هدف دوره DBA و مدرک  DBA ارتقای مهارت های مدیران است

هدف دوره های مهارتی DBA ارتقای مهارتهای مدیران ارشد کسب و کار که سالها تجربه کار در صنایع مختلف را دارند میباشد. سرفصلهای آموزشی این دوره ها به گونه ای طراحی شده که دانشپذیر بیش از آنکه با تئوری های صرف آشنا شده و در مورد توسعه آنها تحقیق و پژوهش انجام دهد، نحوه کاربرد این تئوری ها در دنیای واقعی و در مواقع بحران را آموخته و توانمندی های رهبری سازمانی خود را ارتقا دهد.

 

گرایش های مدیریت اجرایی

  • گرایش مالی و حسابداری
  • گرایش مدیریت فرایندها
  • گرایش مدیریت استراتژیک
  • گرایش بازاریاب
  • گرایش منابع انسانی

اخذ مدرک دکترای DBA

مدرک DBA توسط وزارت علوم ایران میبایست تایید گردد . وزارت علوم خودیکسری دانشگاههای معتبر مشخص کرده چنانچه متقاضی بخواهد مدرک  DBA معتبر اخذ نماید میبایست با موسسات یا دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم که اجازه صدور از بالاترین مرجع  آموزشی کشور را دارند مانند موسسه آموزشی عالی آزاد امین صحبت کرده و برای دریافت مدرک دکترای بین المللی DBA اقدام کنید .

برای صدور و کسب مدرک DBA مدیریت عالی راهبردی  کسب و کار ؛ باید حداقل مدرک کارشناسی ارشد یا 5 سال سابقه مدیریت اجرایی داشته باشید 

برای دریافت مشاوره برای اخذ مدرک  MBAدکترای بین المللی  DBA با شماره های موسسه آموزش عالی امین تماس بگیرید تا کارشناسان  ما در خصوص شرایط دریافت و اخذ مدرک DBA  شما را راهنمایی کنند

 

دوره دکتری مدیریت dba

به عنوان یک مدیر خود باید بیشتر از هر کسی بدانید که چقدر مشغله کاری و کمبود زمان گاهی می تواند شما را دچار مشکل کند ، در عین حال آموزش درست برای افزایش دانش مدیریتی و اعتبار و عیار شما ضروری است ،

به همین خاطر موسسه آموزش عالی آزاد امین با نزدیک به 20 سال سابقه در برگزاری دوره های مدیریتی ،دوره های مجازی خود را به صورت آفلاین برگزار می کند

در این شما به راحتی می توانید در هر جا از جهان و 24 ساعت شبانه روز  آموزش ها را مشاهده کنید و پس از انجام آزمون دوره دکترای مدیریت DBA ،مدرک DBA غیر حضوری را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره برای اخذ مدرک  MBAدکترای بین المللی  DBA با شماره های موسسه آموزش عالی امین تماس بگیرید تا کارشناسان  ما در خصوص شرایط دریافت و اخذ مدرک DBA  شما را راهنمایی کنند.

 

فرم تماس مقالات mba dba

"*" indicates required fields

 

نمونه مدرک dba

نمونه مدرک dba

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *