روش های مدیریت نوین

تعریف مدیریت نوین

تعریفی که در حال حاضر به شکل های مختلف عنوان می شود اما مدیریت نوین به معنای استفاده از رویکردهای مدیریتی با توجه به شرایط فعلی دنیا از نظر اجتماعی ،اقتصادی و … می باشد.

مدیریت نوین چیزی فراتر از تعریف مدیریت که همه مدیران رده های مختلف بایستی به آن توجه کنند می باشد ، در مدیریت نوین شما باید راهکار های برنامه ریزی ، سازماندهی ، رهبری و کنترلی که  از طریق تجربه و تحصیل به دست آورده اید را با توجه به وضعیت فعلی و در نظر گرفتن فعالیت های سایر رقبا و همچنین چالش هایی که ممکن است در آینده بر سر کارتان قرار بگیرید.

در حال حاضر که اوضاع بازار برای کسب و کار های رقابتی شده است و برای رشد در این بازار رقابتی احتیاج به تلاش و سخت کوشی بسیار است راز موفقیت این است که یک شرکت یا سازمان بداند چطور نسبت به سایر رقبا نسبت به عملکرد خود بهره وری بیشتری داشته باشید و بتوانید با مدیریت اصولی تر و توجه به سبک های مدیریتی موفقیت چشم گیری به دست آورید.شما با به کار گیری این اصول هم کارکنان حرفه  ای تر خواهید داشت و هم مشتریان راضی تر .

اولویت هر کسب و کار مشتری و کارمندان هستند.

برای یک مدیریت آگاهانه  خود رابه جای مشتری بگذارید و درک کنید در چنین موقعیتی چه چیزی برای شما  دارای اهمیت است و ممکن چه چالش هایی میان مشتری و کارمند شما به وجود آید و خدمات مورد نظر مشتریان چیست .

در مرحله دوم برای رشد کسب و کار به کارکنان خود توجه کنید . اگر قصد دارید رشد کسب و کار خود را دارید باعث به وجود آمدن خوشنودی در سازمان شوید. در اولین قدم توجه به کارکنان نظرات و نوآوری هایشان را ارج نهید زیرا کارکنان با نگاه متفاوت از شما می توانند نقاطی که در ذهن شما تاریک بوده  را روشن می کنند و دیدی نو به شما می دهند.

اولویت دوم کارگروهی است.

به عنوان یک مدیر با تکی کردن را فراموش کنید . در مدیریت نوین باید نظرات خود کارمندان و مدیران میانی را  حتما لحاظ کنید، به این ترتیب به عنوان یک مدیر هنگامی که واجد صفت مدیریت می شودی که از استبداد رای در تصمیم گیری نهایی دست برداشته و فرایند تصمیم گیری را در چانه زنی با سایر ایده های مطرح شده از سوی کارمندان پیش ببرید.

بهترین مدیران مانند زاکربرگ و بیل گیتس مشاوران متعدد و با تجربه  داشته اند و به سخنان و توصیه های ایشان گوش فرا داده اند.

اولویت سوم تقویت بخش بازاریابی و تبلیغات است.

در بازار حال حاضر رقابت در حوزه تبلیغات است . البته تعداد زیادی از افراد به تبلیغات کاذب پرداخته و با صرف هزینه  های بالایی در بخش بازاریابی به بزرگ جلوه دادن کار خود می پردازند که البته پس از مدتی نیز دستشان برای همه رو  می شود.

خواندن  چگونه مشاور املاک موفقی شویم ؟

امروزه تبلیغات راه ماندن در بازار و مورد پسند بودن مردم است پس به این مسئل اهمیت ویژه ای دهید.تولید محتوای موثر ،تبلیغات در رسان های گوناگون و تقویت حرفه بازاریان از بخش هایی هستند که باید به آن ها توجه کنید.

شما با رعایت اولویت های بالا می توانید چندین قدم از سایر رقبا پیشی بگیرید و به آینده کسب و کار خود امیدوار باشید زیرا شما طبق روش های مدیریت نوین برنامه خود  را چیده اید و آینده تجارت برای شماست.

 

بهترین نوع مدیریت

هر مدیر  برای رسیدن به موفقیت راه های مختلفی را طی می کند که ممکن است تمامی این مسیر ها به موفقیت ختم نشود اما انجام دادنش موجب کسب تجربه می شود ، البته فرصت  آزمایش برای زمانی است که شما اجازه آزمون و خطا داشته باشید نه در اوضاع حال بازار که هر اشتباه ممکن است باعث از دست رفتن سازمان و کسب و کار شود .

مدیران نسل جدید آموزش را بهترین راه برای رسیدن به موفقیت می دانند زیرا بدون دانش در رابطه با روش های مدیریتی نوین نمیتوان به پیشرفت های چشم گیر دست یافت .

در بهترین نوع مدیریت ارتباط موثر با اعضای تیم اولین اصل برای رسیدن به موفقیت است زیرا اگر قادر به مدیریت تیم نباشیم حتی با در دستد داشتن  بهترین استراتژی و مرتبط ترین تحصیلات هم هیچ موفقیتی در کار نخواهد بود.در این روش هم به مدیران تازه کار کمک می کند تا برای تجربه بهترین نوع مدیریت ترفند هایی بیاموزند ، هم به مدیران زبده یادآوری می کند که چه مواردی را در مدیریت خود از قلم نیندازند.

به تصور عده ای از افراد جامعه مدیر بودن آسان است ،البته شاید برای عده رسیدن به جایگاه مدیریتی آسان باشد اما اینکه تبدیل به مدیر موفق شوند دشوار است زیرا ممکن است برای قابلیت های مورد نیاز پست مدیریت که شامل اداره خصوصیات شخصی ، انگیزه ها ، سبک های کاری کارمندان است ، اماده نباشند. به طور کلی کنترل کردن کار های سایر افراد دشوار است .

اولین کار برای مدیر بودن این است که صحبت های مدیران سابق را گوش کنید و از تجربیات ایشان استفاده کنید ، البته این توجه کردن به معنای انجام مجدد فعالیت های انجام شده نیست بلکه گاهی به معنای انجام ندادن یا تغییر دادن است .

در ادامه آموزش می ببینید چطور با ۵ ترفند بهترین نوع مدیریت را تجربه کنید :

۱٫به کارمند خود گوش کنید .

خواندن  چگونه مدیریت زمان کنیم ؟

برای هر مدیری لازم است بداند چگونه به کارمند خود گوش کند و فعالانه با کارمندان سر حرف را باز کنند . گوش دادن شاید آسان به نظر برسد و بگویید گوش دادن که کاری ندارد و تصور می کنند اگر هنگام صحبت کارمند در آنجا حاضر باشند کافیست .

در بهترین شیوه مدیریت یک رهبر حرفه ای باید گوش دادن متمرکز و کنجکاوانه داشته باشد تا بتواند حس همبستگی و سرمایه گذاری شخصی در کارمند به وجود آورد.چه حسی بهتر از ارزشمند بودن که شما بتوانید در کارکنان خود ایجاد کنید .

۲٫قابلیت ها و استعداد های افراد را کشف کنید.

برای رسیدن به اهداف سازمان نیاز به استعداد های کارمندان خود دارید و برای اینکار باید افراد را به خوبی بشناسید . اگر قصد دارید یک مدیر خارق العاده باشید باید استعداد های کشف نشده کارمندان تان را به خوبی نمایان کنید . چنین کارمندانی این قدرت را پیدا می کنند تا سریعتر و عمیق تر به توسعه شخصی بپردازند و به این ترتیب عملکرد کاری بهتری از خود نشان می دهند.

حال سوال پیش می آید چگونه باید استعداد را کشف کرد؟ساده ترین راه  این است که با کارمندان در رابطه با استعداد هایشان صحبت کنید ، خیلی از مدیران بیان می کنند که از نقاط قوت کارمندان اطلاع دارند ، اما به هر دلیلی در رابطه با این استعداد ها با ایشان صحبت نمی کنند.

برای این کار در یک جلسه فردی هفتگی در باره قابلیت ها و رشد شخصی کارمندانتان صحبت کنید و از ایشان در رابطه با کاری که انجام می دهند نظر خواهی کنید که آسان ترین شیوه انجام دادن وظیفه شان چیست؟

به کارمندان خود بگویید با توجه به فلان قابلیت بالقوه که در او می بینید ، به اهداف فروش بالاتر، قدرت سخنرانی بهتر یا راهکاری عملی تر برسد ، در اینصورت هم به رشد شخصی او کمک کرده اید ، هم به سود آوری شرکت.

۳٫در کنار تیم خود باشید.

عده ای مدیران به دلیل مشغله کاری بالایی که دارند یا به دلیل به وجود آمدن عارضه ای در سازمان تعداد جلسات و حضور در سازمان را کاهش می دهند و این کار را کارآمدترین روش در این اوضاع می دانند.

کارمندان شما به این احتیاج دارند که به طور دقیق و مستقیم از شما بشنوند که به چه چیزی احتیاج دارید و دارای اهمیت است.انتقال فرمان از راه دور حس خوبی را به مدیران منتقل نمی کند و همچنین با از دست دادن ارتباط رو در رو این خود شما هستید که مرحله اول شکست می خورید.

۴٫مثبت اندیشی را گسترش دهید.

  این یک حقیقت است که افراد با حال و هوای بهتر بیشتر میتوانند به موفقیت دست یابند و انتقال حس خوب به راحتی انتقال کروناست J و هر چه مدیر با حال و هوای بهتر وارد سازمان شود این حس خوب به کارمندان نیز منتقل می شود  تا روز بهتری را برای سازمان خود بسازند.

خواندن  چگونه مدرک مشاور املاک بگیریم ؟

بهترین نوع مدیریت این است که احساسات را وارد اخلاق خود کنید که  دوست دارید همان احساسات را در کارمندانتان ببینید . بنابراین اگر روز خاصی اعصابتان خرد است ف بهتر است ان روز را در خانه استراحت کنید یا لااقل ساعتی را به پیاده روی اختصاص دهید تا حالتان سرجا بیاید و همچنان بتوانید مثبت اندیشی  را به تیم منتقل کنید.

۵٫با اهداف شخصی و کاری خود در ارتباط باشید.

توجه داشته باشید هر فرد برای اینکه بهترین عملکرد را برای خود نشان دهد باید بداند بیشترین سود به خودش می رشد یا لااقل  اورا به سمت هدفی که برایش تلاش می کند می رساند.

در بهترین نوع  مدیریت این است که قبل از اینکه الهام بخش دیگران باشیم ف خودمان مطمون باشیم که اهداف و ارزش های شخصی مان را می دانیم . زیرا تعهد مدیر به کار ف مانند خلق و خوی او مسری است .  زمانی که کارمندان ببینند که مدیرشان به صورت هدفمند توسط ارزش های شخصی و کاری هدایت می شود ف تشویق می شوند که اهداف را شناسایی و آن ها را دنبال کنند.

برای اینکه ارتباط خود را با اهداف کاری حفظ کنید ف زمان خاصی را در هفته به این نکته اختصاص بدهید که به اهداف شخصی و کاری تان فکر کنید و خود را با افرادی احاطه کنید که الهام  بخش تان باشند.

هر کس در برهه ای از زمان ، دوران کاری سختی را پشت می گذارند . مدیران هم از این موضوع مستثنی نیستند . اما  اگر پنج مورد ذکر شده را با خود تمرین کنید . می توانید یک قدم به سمت جلو بردارید تا به روز های خوب نزدیک تر شوید.

در موارد بالا به شما آموزش داده شد بتوانید با یادگیری اصول مدیریتی نوین در کار خود بهترین باشید ، فراموش نکنید شما برای بهترین بودن نیاز دارید آموزش ببینید و در کنارش تجربه های جدید کسب کنید .

یک مدیر حرفه ای برای ساخت قلمروی خود به  دنبال بهترین تاکتیک ها است ، گذراندن دوره ،خواندن مقاله  و کتاب های آموزشی و همچنین استفاده از تجربیات خود و یا سایر افراد از نمونه راهبرد های رسیدن به موفقیت است.

برای رهبری سازمان به روش های نوین مدیریتی کافی است نام و نام خانودگی خودتون رو برای ما بگذارید تا با مشاوران در موسسه امین صحبت کنید.

فرم تماس مقالات mba dba

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *