مجله املاک امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Real Estate Blog

Educational articles of Amin Business School

مدیریت مشاور املاک

روش مدیریت مشاور املاک + 6 راه کار مدیریتی

روش مدیریت مشاور املاک + 6 راه کار مدیریتی

5/5 - (1 امتیاز)

شغل مشاور املاک یک کسب و کار رقابتی است که موفقیت در آن به مدیریت مشاور املاک نیاز دارد. هدایت یک تیم برای رسیدن به یک هدف مشخص کار دشواری است. هر کسب و کار نیاز دارد فردی را داشته باشد تا برای هر نفر وظایف مشخصی تعیین کند، بر تمام اقدامات کارکنان اشراف داشته باشد و نتیجه را از آن ها بخواهد.

 

برای موفقیت در این شغل، علاوه بر داشتن دانش و مهارت کافی در زمینه املاک، داشتن مهارت های مدیریتی نیز ضروری است. به همین دلیل ما در موسسه امین برای شما یک دوره آموزشی رایگان املاک در نظر گرفته ایم تا دانش و مهارت مدیریتی شما را بهبود بخشیم. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر از یک جلسه مشاور رایگان با کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

نام و نام خانوادگی
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است

 

موسسه امین با برگزاری دوره آموزش مشاور املاک، مدرکی معتبر و زیر نظر وزارت علوم به شما ارائه خواهد داد. با کلیک روی بنر زیر ثبت نام خود را در این دوره انجام دهید. آموزش مشاور املاک

روش مدیریت مشاور املاک

روش مدیریت مشاور املاک

مدیریت مشاور املاک مجموعه فعالیت هایی است که برای اداره و کنترل یک آژانس املاک انجام می‌شود. هر مشاور املاک حرفه‌ای برای موفقیت در کار و بالا کشیدن خود از میان رقبا، باید یک سری مهارت ها و روش های مدیریتی داشته باشد. مدیریت بنگاه املاک کار آسان و ساده ای نیست. اصول مدیریتی مشاور املاک به شما کمک می کند تا بنگاه املاک خود را به طور موثر و کارآمدی مدیریت کنید. مدیریت یک مشاور املاک باید بر طبق اصول زیر باشد:

 

✔️مدیریت مبتنی بر داده

مدیران مشاور املاک باید از داده ها برای تصمیم گیری استفاده کنند. آنها باید داده های مربوط به بازار املاک، عملکرد مشاوران و رضایت مشتریان را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنند. باید درک بهتری از بازار داشته باشید. داده ها به شما کمک می کنند تا روند های بازار املاک را بتوانید شناسایی کنید، قیمت هارا تعیین کنید و استراتژی های بازاریابی خود را بهتر تنظیم کنید.

برای مدیریت مبتنی بر داده، باید داده های مربوط به بازار املاک ، عملکرد مشاوران خود و مهم تر از همه رضایت مشتریان را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید. این کار را می توانید با استفاده از نرم افزار های مدیریت مشتری (CRM) انجام دهید.

 

✔️مدیریت مشارکتی | از روش های مدیریت مشاور املاک

مدیران مشاور املاک باید با مشاوران خود همکاری کنند. آنها باید به مشاوران خود فرصت دهند تا نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دهند. توجه داشته باشید که به اعضای خود فرصت دهید تا نظرشان را در مورد موضوعات مختلف ارائه دهند. کارکنانی که احساس کنند بخشی از تیم هستند، انگیزه بیشتری برای کار کردن پیدا می کنند.

با برگزاری جلسات منظم، در مورد اهداف، استراتژی ها و چالش های بنگاه خود با کارکنان صحبت کنید.

 

✔️مدیریت مبتنی بر استعداد

به دنبال استعداد های برتر باشید. افراد با استعداد به مدیران خود کمک می‌کنند تا سطح دانش و مهارت های بنگاه املاک توسعه پیدا کند. با ایجاد تیمی از مشاوران با استعداد و مشتاق می توانید اهداف خود را محقق کنید.

برای انتخاب مشاوران با استعداد باید کسانی را انتخاب کنید که ویژگی های زیر را داشته باشند:

 • مشاوران باید بتوانند مشکلات را به سرعت حل کنند.
 • مهارت فروش قوی داشته باشند.
 • باید در مورد روند های بازار املاک و قوانین مربوط به این حوزه مطلع باشند.
 • مشاوران حرفه ای باید نحوه ارائه خدمات خاص و متفاوت به مشتری را بلد باشند تا بتوانند مشتریان شما را ماندگار کنند.

 

✔️برنامه ریزی و سازماندهی | روش مدیریتی مشاور املاک

یک مدیر مشاور املاک باید بتواند امور مالی، عملیات و بازاریابی شرکت را مدیریت کند. او باید بتواند تمامی امور را برنامه ریزی و سازماندهی کند و تصمیمات موثر بگیرند. برای این کار باید موارد زیر را در نظر گرفت:

 • توسعه استراتژی های بازاریابی برای جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان فعلی.
 • تعیین اهداف فروش و عملکرد برای مشاوران.
 • نظارت بر عملکرد مالی شرکت.
 • مدیریت امور دفتری و اداری.

✔️رهبری و انگیزه دادن به تیم 

شما باید یک رهبر الهام بخش باشید تا بتوانید تیم خود را به سمت موفقیت هدایت کنید. به عنوان یک رهبر، شما باید از ارزش های خود پیروی کنید.

 

✔️ارائه خدمات عالی به مشتری | آخرین روش مدیریت مشاور املاک

 مدیران مشاور املاک باید بتوانند به مشتریان کمک کنند تا ملک مورد نظر خود را پیدا کنند. آنها باید بتوانند مهارت های مذاکره و ارتباط خود را به کار گیرند. داشتن فن بیان قوی برای یک مشاور املاک بسیار مهم است که در مقاله فوت و فن مشاور املاک به طور کامل به آن پرداخته ایم.

 

با شرکت در دوره آموزشی مشاور املاک موسسه آموزش عالی امین، علاوه بر افزایش دانش مدیریتی خود، مدرکی معتبر و زیر نظر وزارت علوم دریافت خواهید که بسیار در افزایش اعتبار شما میان همکاران و مشتریانتان تاثیر خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره و یا مشاوره رایگان می توانید اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است

 

وظایف یک مدیر مشاور املاک

وظایف یک مدیر مشاور املاک

هر فرد در یک سیستم کاری دارای وظایف مشخصی است که مدیر مجموعه در راس آن ها قرار دارد. مطمئنا اگر مدیر یک مجموعه به درستی کار خود را انجام ندهد، تمام سیستم کاری آشفته خواهد شد و دیگر اعضا نیز از زیر کار در خواهند رفت. به عنوان مسئولیت هایی که یک مدیر مشاور املاک باید داشته باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

✔️تحلیل بازار و تحقیقات

بررسی بازار ملکی و جمع آوری اطلاعات مربوط به قیمت ها، محله ها، موجودی ملک، اطلاعات عرضه و تقاضا و… یکی از مهم ترین وظایفی است که یک مدیر مشاور املاک باید داشته باشد.

✔️مذاکره و ارتباطات

مذاکره با مشتریان و مالکان برای تعیین شرایط معامله، قیمت و شرایط تحویل ملک بر عهده مدیر مشاور املاک است.

✔️پیگیری معاملات

مدیریت مشاور املاک باید اسناد حقوقی، معاوضه و تماس با وکلای مرتبط تا انجام یک معامله دقیق را پیگیری کند. 

✔️تهیه مستندات و سندنامه

تدوین و امضای قرارداد ها و اسناد مرتبط با معاملات املاک برعهده مدیریت مشاور املاک است. همچنین یک مدیر مشاور املاک باید بر فایل هایی که توسط مشاوران دیگر جمع آوری می شود نظارت کامل داشته باشد.

✔️مدیریت معاملات اجاره و فروش

رسیدگی به اجاره نامه ها، قرارداد های فروش و مشاوره برای مشتریان از دیگر وظایف یک مدیر مشاور املاک است.

✔️تحلیل و پیشنهادات بهینه سازی ملک

پیشنهادات به مالکان برای بهینه سازی و ارتقا ملک جهت افزایش ارزش آن.

✔️نظارت بر معاملات مالی

اطمینان حاصل کردن از صحت و اعتبار انجام معاملات مالی و نظارت دقیق بر انجام امورات مالی.

✔️آشنایی به مسائل حقوقی

اطلاع نداشتن از مسائل حقوقی خساراتی را به کار شما وارد می کند که تا مدت ها اثر آن بر روی کسب و کار شما باقی خواهد ماند. یک مدیر املاک حرفه ای کسی است که به اصول اولیه حقوقی کار خود آشنا باشد. برای آن که با اصولی مثل قرارداد نویسی، داوری، حقوق اسناد تجاری و… آشنایی لازم داشته باشید باید از منابع معتبرعلمی، آموزش لازم را کسب کنید. شرکت در دوره حقوقی مشاور املاک موسسه امین تمام دانش حقوقی که برای کسب و کار و مدیریت بنگاه املاک خود لازم دارید را در اختیارتان خواهد گذاشت.

 

در پایان دوره جقوقی مشاور املاک شما به تمامی مسائل مشاور حقوقی و داوری مسلط خواهید شد. و به جای اینکه برای حل اختلافات خود به مراجع قضایی مراجعه کنید و زمان زیادی را صرف رفت و آمد کنید، می توانید در دفتر املاک خود به دفتر حل و فصل مشکلات حقوقی تبدیل کنید.

دوره تخصصی ژنرال املاک رایگان
دوره تخصصی املاک با 100 درصد تخفیف ویژه برای شما که به دنیال پیشرفت شغلی و افزایش درآمد خود هستید

ویژگی های مدیریت مشاور املاک

 به هر کسب و کار موفق که نگاهی بیندازید متوجه می شوید مدیر آن مجموعه اصولی را رعایت می کند که باعث شده به یک سیستم سازی دقیق در کسب و کار خود دست پیدا کند. مدیر، قلب یک کسب و کار است. پس رعایت بعضی اصول برای رشد یک مجموعه از اهمیت بالایی برخوردار است. 

 

✔️تعهد به موفقیت

شاید شما هم به عنوان یک مشاور املاک این را شنیده باشید که شغل املاک درآمد بالایی دارد. اما بعضی افراد بعد از ورود به حوزه املاک انگیزه خود را از دست می دهند و رفته رفته درآمدشان کاهش پیدا می کند و در نهایت مجبور به ترک این شغل می شوند. مدیران مشاور املاک باید تعهد قوی به موفقیت داشته باشند. آنها باید برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند و هرگز تسلیم نشوند.

 

✔️توانایی یادگیری و رشد

 اگر از مدیران املاک حرفه ای بپرسید که چطور با گذشت سال ها هنوز هم رتبه یک منطقه خود هستند، می گویند عامل اصلی موفقیت شان به روز بودن و یادگیری مداوم است. صنعت املاک در حال تغییر است. مدیران مشاور املاک باید توانایی یادگیری و رشد را داشته باشند تا بتوانند با این تغییرات سازگار شوند. 

 

✔️انعطاف پذیری

در هر کاری ممکن است دچار نوسانات بازار شوید. مهم این است که چقدر روی تغییرات بازار متمرکز باشید و توانایی مدیریت شرایط سخت را داشته باشید. یک مدیر مشاور املاک باید انعطاف پذیر باشد و بتواند با شرایط مختلف سازگار شود.

 

✔️مهارت های ارتباطی قوی

 مشاور املاک از آن دسته شغل هایی است که شما باید دائم با افراد مختلف در تعامل باشید و ارتباط خوبی با آن ها برقرار کنید. پس اگر از مهارت های ارتباطی قوی برخوردار نیستید سراغ این شغل نروید! راز موفقیت مشاور املاک این است که باید بتواند به خوبی با مشتریان، مشاوران و سایر افراد ارتباط برقرار کند.

 

✔️توانایی تحلیل بازار

برای پیشرفت، باید بازار را بشناسید. تحلیل بازار به شما کمک می کند آگاهانه تصمیم بگیرید، مشاوره های دقیق به مشتریان خود ارائه بدهید و در زمان بحران بتوانید خود را بالا بکشید تا درآمدتان کاهش پیدا نکند.

 

نتیجه گیری

مدیریت مشاور املاک یک شغل چالش برانگیز اما پر درآمد است. مدیریت مشاور املاک باید مهارت ها و تجربه های لازم را داشته باشد تا بتواند یک تیم موفق را هدایت کند و به مشتریان خود خدمات عالی ارائه دهند. همچنین یکی از مهم ترین ویژگی هایی که از شما یک مدیر موفق می سازد آشنایی با اصول اولیه کسب و کار خود مخصوصا مسائل حقوقی است.

 

با شرکت در دوره آموزشی مشاور املاک موسسه آموزش عالی امین، مدرک معتبر و قابل ترجمه دریافت کنید. و با نصب آن به دوار املاکتان، اتبار و دانش خود را به همه ثابت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره و یا مشاوره رایگان می توانید اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است

آموزش مشاور املاک

نیاز به مشاوره تخصصی آموزشی مشاور املاک دارید؟ شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
(100% رایگان)

نام و نام خانوادگی

دوره‌های رایگان آموزشی املاک

وبینارهای آموزشی رایگان

برای شرکت در سلسله وبینارهای آموزشی رایگان مشاوران املاک میلیاردر، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

داستان رشد مدیران املاک میلیاردر
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم
در صورت ثبت نام در هر دوره ای، میتوانید به صورت مادام العمر در تمام دوره های بعدی که برگزار میشود هم شرکت کنید. حتی اگر 1541 سال بعد مراجعه کنید!
تمامی دوره ها با مدارک رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه میشود. همراه با قابلیت ترجمه رسمی دادگستری.
دوره های موسسه آموزش عالی آزاد امین مورد تایید WES کانادا و آمریکاست. WES در سراسر دنیا معتبر است و برای کاریابی یا ادامه تحصیل بعد از مهاجرت کار شما را آسان میکند.
مزیت ما این است که دانشگاه نیستیم. یعنی اساتید ما علاوه بر دانش، دارای تجربه عملی زیادی هستند و سرفصل ها به صورت تئوری، عملی و کیس استادی (مثال های واقعی) ارائه میشود.

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

جشنواره فروش بی تکرار دوره های املاک
فقط تا ساعت 24:00 شنبه 12 اسفندماه

یک کلیک و 38 میلیون تومان هدیه آموزشی

دانلود فیلم یک میلیارد کمیسیون تا پایان 1402

شاید فقط یک ساعت آموزش با کیفیت، درآمد شما را در آخر سال تغییر دهد.
فیلم این وبینار را از دست ندهید.

شماره تماس خود را وارد کنید تا بتوانیم این ویدیو را برای شما ارسال کنیم

ثبت نام وبینار (رایگان)

سرفصل‌ها
 • مباحث حقوقی و قراردادی
 • برندسازی دفتر املاک
 • ویژگی های مشاور املاک حرفه ای
 • یک مشاور املاک حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نام و نام خانوادگی

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی