آموزش فایل یابی املاک

 

فایلینگ املاک چیست ؟

فایل یابی در حوزه املاک یک بخش بسیار مهم است.یک مشاور املاک با فایل هایی که به مشتری ارایه میدهد شناخته می شود.بعنوان یک مشاور املاک حرفه ای برای موفقیت در شغل خود باید فایل های متعددی با سلیقه مشتری به او پیشنهاد دهید.داشتن فایل های مناسب اعتماد مشتری را نسبت به شما افزایش می دهد.برای یافتن فایل مناسب و متعدد باید از یکسری قوانین پیروی کنید. در ادامه مقاله با این قوانین آشنا میشوید.

توانایی برقرار کردن ارتباط با دیگران

لازمه شغل مشاور املاک این است که اخلاق و رفتار خوبی داشته باشید تا بتوانید در برقراری ارتباط با دیگران موفق عمل نمایید.در غیر این صورت نمیتوانید مشتری را جذب کنید و برای خود درآمد کسب کنید.قبل از هرچیزی باید به یادگیری آداب معاشرت بپردازید.شما بعنوان مشاور املاک باید توانایی ارتباط برقرار کردن با گروه های سنی مختلف و جنسیت های مختلف را بیاموزید.

 نحوه فایل یابی املاک

نطقه قوت یک مشاور املاک حرفه ای داشتن فایل مناسب است و مهم ترین نکته این است که فایل مناسب از کجا پیدا کنیم؟؟

امروزه شغل املاک تغییرات زیادی نسبت به گذشته دارد در زمان های قبل مشتری فایل های خود را به دفاتر املاک می سپرد و اختیار فروش و اجاره را به دفتر املاک می سپردند و درجه کیفی یک املاک بر اساس میزان فایل ها و مشتریان سنجیده میشد و هر مشاور املاکی که قدمت بیشتری داشت از اعتبار بیشتری برخوردار بود و اعتماد به او راحت تر بود.

اما در بازار فعلی شیوه کار عوض شده و موارد زیادی روی شغل املاک تاثیر گذاشته است در نگاه اول تعداد مشاورین املاک زیاد شده است بطوری که قبلا در یک محل یک دفتر املاک وجود داشت و مردم به ناچاربرای بستن قرارداد به همان دفتر مراجعه میکردند اما الان مشتریان قدرت انتخاب زیادی دارند چون امروزه در هر کوچه و خیابان تعداد زیادی دفتر املاک وجود دارد و مشتریان مجبور به مراجعه به یک دفتر نیستد.

با وارد شدن شغل املاک به فضای مجازی تمایل مشتری به مراجعه حضوری کمتر شده و این زندگی ماشینی روی شغل املاک هم تاثیر گذاشته است.یک مشاور املاک حرفه ای برای یافتن فایل باید روش های مختلفی را بکار ببرد تا فایلینگ قوی داشته و خود را از دیگران متمایز کند.

خواندن  دانستنی های حقوقی املاک

روش های های فایل یابی املاک

۱-استفاده از آگهی ها و اطلاعیه ها

۲-استفاده از تماس ها

۳-نگهبانان ساختمان های در حال ساخت و سرایدار ها

۴- استفاده از سازندگان

۵- نرم افزارهای فایل یابی

۶ – تجربه کاری

 

تجربه کاری

اگر تازه کار هستید در انتخاب املاک محل فعالیت خود بسیار دقت کنید.اگر مشاوری با سابقه هستید تحت هیچ عنوان املاک خود را عوض نکنید چون بهترین مکان برای شما املاکی می باشد که در آن سالها تجربه کسب کرده و اعتبار پیدا کرده اید.

مهم ترین منبع فال یک مشاور تجربه اوست به طوری که شما بعد از چندسال کار حرفه ای در املاک با استفاده از مشتریان خود بدون زحمت فایل ها و مشتریانی پیدا میکنید که این فایل ها تقریبا شخصی و متعلق به شماست.

اگر حرفه خود را بصورت جدی ادامه دهید پس از مدتی فایل و مشتری به شما معرفی میشود و شما فقط این دو را بهم وصل میکنید. تا میتوانید کسب اعتبار کنید و از خود در ذهن مشتریان خاطرات مثبت درج کنید و این را باور کنید که هیچ ابزاری به اندازه تجربه کاری شما بستر موفقیت را برایتان فراهم نخواهد کرد یکی از رمز های موفقیت این است.

استفاده از اطلاعیه ها و آگهی های املاک:

سعی کنید همیشه تبلیغات را در اولویت کاری خود قرار دهید و خود را بعنوان یک مشاور فعال و حرفه ای در منطقه معرفی کنید.لازم نیست حتما برای این کار تبلیغات پر هزینه انجام دهید شما میتوانید از تراکت های ارزان و پخش ان در محدوده کاری خود نام خود را در ذهن مشتریان ماندگار کنید.استفاده از تبلیغات مجازی را از دست ندهید و از هر فرصتی برای تبلیغ استفاده کنید. خیلی از سایت ها و نرم افزار ها بصورت رایگان تبلیغات ارائه میدهند.از تمامی این سایت و نرم افزار ها استفاده کنید .

خواندن  انواع گواهینامه مشاور املاک

پیشنهاد ما این است که حتی اگر برای آگهی های مجازی هزینه دریافت کردند این هزینه را پرداخت کنید.

لیستی از مشتریان خود تهیه کنید و با استفاده از سامانه های پیامکی در مناسبت های مختلف برای آنها پیامک بفرستید.

استفاده از تماس

خیلی از تماس هایی که با شما گرفته میشود از جانب فروشنده و یا موجر استت و قصد تعیین قیمت ملک خود را دارند.از شخصی که برای خرید یا اجاره با شما تماس میگیرد سوال کنید آیا برای خرید ملک باید ملکی را بفروشند و یا پولشان نقد است و یا در ملکی مستاجر هستند؟؟این موضوع را صادقانه سوال کنید و اگر پاسخ مثبت بود پیشنهاد دهید که حاضر هستید ملکشان را به رایگان کارشناسی کنید و بعد از کارشناسی توضیح دهید که اگر ملک را به مشاور دیگری نسپارد شما میتوانید سریع تر و در زمان کمتری اقدام به فروش و یا اجاره ملکشان کنید و از طرفی اگر ملکشان در چند دفتر املاک باشد و به یک مشتری معرفی شود تاثییر بدی در ذهن مشتری دارد. با مطرح کردن این موضوع خواهید دید که اکثر مالکین استقبال میکنند از این موضوع و این روش هم میتواند منبع فایل خوبی برایتان باشد.

نگهبان ساختمان در حال ساخت:

اگر میخواهید فایلهای شخصی و دست اول همیشه به شما برسد باید با نگهبان ساختمان های نوساز و سرایدار ساختمان های چند ساله ارتباط برقرار کنید.

اولین شخصی که از خالی شدن مر ملک آگاه میشود سرایدار ساختمان است.

برای ایجاد رابطه با سرایدار ها از طریق رابطه برد برد استفاده کنید یعنی فایل در قبال حق الزحمه.

دسته ای از کارت ویزیت های خود را با درج شماره تلفن همراه خود آماده کرده و به مجتمع های بزرگ مراجعه کنید.

کارت خود را به سرایدار بدهید و به او بگویید برای هر فایل اجاره ای که به شما بسپارد فلان مبلغ و هر فایل فروش فلان مبلغ به او میدهید.

حتما مبلغ تعیین کنید.

در بازدید های روزانه خود به هر ساختمان که مراجعه کردید کارت خود را به سرایدار آن ساختمان بدهید.رابطه شما با سرایدار ها از طرفی باعث میشود فایل های عالی بدستتان برسد و از طرفی از لحاظ بازدید بیمه خواهید بود و خیالتان راحت است در هر ساعت از شبانه روز و حتی روزهای تعطیل هم از نظر بازدید مشکلی نخواهید داشت.

خواندن  مشاور املاک چه چیزهایی باید بداند

سازندگان:

تعامل یک مشاور املاک با سازندگان باید بسیار قوی باشد.همیشه لیستی از سازندگان تهیه کنید و به طور مداوم سعی کنید با آنها در تماس باشید و از هر روشی چه به صورت تماس و یا پیامک خود را در ذهن سازندگان حک کنید.سازندگان همواره مشتریان ثابت شما هستند و شما باید روابط خود را با آنها قوی کنید. حتی با کمترین هزینه می توانید از فضای مجازی استفاده کرده و برای سازندگان متنی ارسا ل کنید که چنانچه فایلی برای فروش دارند برای شما ارسال کنند این خود منبع بسیار قوی فایل برای یک مشاور املاک حرفه ای است.

نرم افزارهای فایل یابی:

استفاده از نرم افزار های فایل یابی در شهر های بزرگ بسیار رواج دارد و میتوان گفت این روش اصلی ترین روش فایل یابی در بسیاری از دفاتر املاک است.

به شما توصیه میکنیم تنها به این روش اکتفا نکنید و با بقیه روش هایی که در مقاله گفته شد نیز کار کنید.

نکته بسیار مهم در خصوص استفاده از این برنامه‌ها این است که فایل‌هایی که از این ابزارها بدست می‌آورید را نمی‌توانید به فایل شخصی تبدیل کنید. چرا که اطلاعات این فایل‌ها ممکن است همزمان در اختیار ده‌ها مشاور املاک دیگر قرار گرفته باشد.

این روش فایل یابی شخصی نیست اما چون روش آسانی است و وقت کمی از مشاور املاک میگیرد میتواند روش خوبی برای فایل یابی باشد.

نتیجه گیری

برای یافتن فایل های شخصی ارتباط خود را با نگهبانان و سازنده های ساختمان بیشتر کنید

از نرم افزار ها و سایت های فایل یابی میتوانید استفاده کنید اما به خاطر داشته باشید این روش فایل شخصی نیست زیرا اطلاعات در اختیار 10 مشاور دیگر نیز قرار میگیرد.

 

مقاله های املاک

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *