مجله حقوقی امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Legal Blog

Educational articles of Amin Business School

تاسیس موسسه داوری بدون پروانه وکالت

تاسیس موسسه داوری بدون پروانه وکالت؟

تاسیس موسسه داوری بدون پروانه وکالت؟

5/5 - (1 امتیاز)

تاسیس موسسه داوری بدون پروانه وکالت چطور امکان پذیر است؟

همانطور که می‌دانید داوری، یکی از روش های حل اختلاف است که در آن طرفین، اختلاف خود را به یک یا چند داور مرضی الطرفین ارجاع می دهند. داوران، با بررسی مدارک و مستندات و شنیدن اظهارات طرفین، اقدام به صدور رای می نمایند. موسسات داوری، نهادهایی هستند که به منظور ارائه خدمات داوری به اشخاص حقیقی و حقوقی تشکیل می شوند.

 

داشتن مدرک معتبر برای امور مهمی مانند داوری بسیار اهمیت دارد زیرا بیانگر اعتبار و دانش شماست. برای دریافت مدرک و تاسیس موسسه داوری بدون پروانه وکالت، می‌توانید از طریق شرکت در دوره های موسسات معتبر و شناخته شده اقدام کنید. موسسه امین با برگزاری دوره آموزشی حقوقی تمام دانشی که برای ارتقا کسب و کار خود نیاز دارید را در اختیارتان می گذارد.دوره های حقوقی + مدرک معتبر

موسسه آموزش عالی آزاد امین با برگزاری دوره های حقوقی، مدرکی قابل ترجمه و زیر نظر وزارت علوم به شما ارائه خواهد داد و شما می توانید به تاسیس موسسه داوری بدون پروانه وکالت اقدام کنید. همچنین شما می‌توانید با پر کردن مشخصات خود در فرم زیر از یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان حقوقی ما نیز بهره‌مند شوید.

نام و نام خانوادگی
انتخاب دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب دو گزینه امکان پذیر است

 

ثبت موسسه داوری بدون پروانه وکالت

داوری، به حل اختلافات میان مردم می‌پردازد. امروزه به دلیل حجم زیاد شکایات به مراجع قضایی، حل و فصل آن ها بسیار زمان میبرد و علاوه بر روند طولانی رسیدگی به اعتراضات، این اقدامات بسیار هزینه بر هم می‌باشد. اکثریت مردم ترجیح می‌دهند به جای ایستادن در صف رسیدگی به شکایات در مراجع قضایی، راه ساده تر را انتخاب کنند تا هم در وقت شان صرفه جویی شود هم به خواسته شان سریع تر رسیدگی شود.

 

به همین منظور مراجعه به موسسات داوری علاوه بر صرفه جویی در زمان، باعث می‌شود رسیدگی به اختلافات و مشکلات شما دقیق تر انجام شود. برای همین است که بسیاری از فارغ‌ التحصیلان رشته حقوق بعد از اتمام درس خود، تمایل زیادی به ثبت موسسه داوری دارند.تاسیس موسسه حقوقی بدون پروانه وکالت

از آن جایی که تمام فعالیت های موسسات حقوقی در قالب قانون انجام می‌پذیرد، هرگونه تخطی از قوانین، از دریافت مجوز ثبت گرفته تا انجام اشتباه امور حقوقی طبق ماده 55 قانون وکالت، فرد مجرم شناخته می‌شود و به حبس محکوم خواهد شد. بنابراین طبق گفته بالا ثبت موسسه داوری بدون پروانه وکالت امکان پذیر نمی‌باشد.

 

اما آیا فکر می‌کنید هیچ راه دیگری برای دریافت مجوز وجود ندارد؟

موسسه آموزش عالی آزاد امین با برگزاری دوره داوری حقوقی، مدرک معتبر داوری به شما ارائه خواهد داد بدون آن که در رشته حقوق درس خوانده باشید یا مدرک دانشگاهی حقوق داشته باشید.

 

همچنین می‌توانید با شرکت در دوره های آموزشی حقوقی، علاوه بر مدرک داوری حقوقی، 2 مدرک دیگر یعنی مشاور حقوقی و وکیل سایبری را دریافت کرده و به عنوان یک فرد حقوقدان حرفه ای به کسب درآمد بپردازید. به طور کلی در پایان این دوره 3 مدرک معتبر به صورت جداگانه برای هر زمینه حقوقی دریافت خواهید کرد که به افزایش درآمد و اعتبار شما بسیار کمک می‌کند.

 

اگر به دنبال دانستن مباحث پایه ای حقوق هستید شرکت در دوره رایگان حقوقی را به شما پیشنهاد می کنیم. در این دوره به مباحثی همچون قرارداد نویسی و داوری حقوقی پرداخته می شود.دوره تخصصی حقوق رایگان

خدمات موسسه داوری

انتخاب داور به چند صورت انجام می‌شود. داوری موردی، سازمانی، داخلی و بین المللی.خدمات موسسه داوری

✔️داوری موردی:

زمانی که طرفین یک شخص حقوقی را به عنوان داور برای خود انتخاب کنند، و داوران نیز یک سرداور برای خود تعیین کنند و به اجرای حکم بپردازند، داوری موردی اتفاق می‌افتد. داوری موردی معمولا بیشتر بین افراد طرفدار دارد زیرا، روند رسیدگی به پرونده را بالا می‌برد و هزینه کمتری را به شما تحمیل می‌کند.

 

در داوری موردی باید تمام جزئیات از تعداد داوران گرفته تا نحوه صدور حکم و نحوه انتصاب داوران مشخص شود.

✔️داوری سازمانی:

در داوری سازمانی یک موسسه به صورت تخصصی در زمینه داوری فعالیت می‌کند. هر موسسه در چارچوب قوانین داوری اقدام به فعالیت می‌کند. در داوری سازمانی دیگر نیازی نیز طرفین برای داور، قرارداد و توافق تعیین کنند. در داوری سازمانی، تمام قواعد داوری از پیش تعیین شده است.

✔️داوری داخلی:

زمانی که در یک کشور پرونده قضایی تشکیل شود، صرف نظر از آن که موضوع دعوا در آن کشور باید یا نه، یا حتی طرفین دعوا تبعه کدام کشور باشند، آن داوری داخلی محسوب می‌شود.

 

✔️داوری بین المللی:

داوری بین المللی بین افراد یا اشخاص حقیقی که ملیت آن ها متفاوت است اتفاق می‌افتد. نهاد های بین المللی و کنوانسیون های وجود دارند که داوری بین المللی را به عهده می‌گیرند.

 

شرایط موسسه داوریبه چه مدارکی برای ثبت موسسه حقوقی نیاز داریم؟

برای ثبت موسسه داوری به تکمیل مدارک زیر نیاز دارید:

1. ارائه دو نسخه از اساسنامه موسسه غیر تجاری

2. تکمیل دو نسخه تقاضانامه موسسات غیر تجاری

3. تهیه کپی برابر با اصل مدارک شناسایی تمامی افراد موسسه

4. ارائه نسخه اصلی وکالت نامه وفیش پرداختی هزینه های مربوطه

5. تهیه اصل مدرک قیم نامه در صورت نیاز

6. ارائه گواهی عدم جرایم کیفری و سوءپیشینه

 

اگر قصد تاسیس موسسه داوری خود را دارید و نیازمند مشاوره با افراد متخصص در این زمینه هستید، می‌توانید اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کرده تا از یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

فرم

 

حدود اختیارات موسسه داوری

حدود اختیارات موسسه داوری در ایران در قانون داوری تجاری بین المللی مصوب 1376 و آیین نامه داوری تجاری بین المللی مصوب 1377 مشخص شده است. بر اساس این قوانین، موسسه داوری دارای اختیارات زیر است:حدود اختیارات موسسه داوری

 • پذیرش پرونده های داوری:
  موسسه داوری می تواند پرونده های داوری را از طرفین دعوا یا نهادهای دیگر پذیرش کند.
 •  انتخاب داور یا هیئت داوران:
  موسسه داوری می تواند داور یا هیأت داوران را از میان داوران عضو خود یا از میان داوران غیر عضو انتخاب کند.
 • نظارت بر روند رسیدگی داوری:
  موسسه داوری می تواند بر روند رسیدگی داوری نظارت کند و در صورت لزوم، اقدامات لازم را برای حل و فصل اختلاف انجام دهد.
 •  ابلاغ اوراق و تصمیمات داوری:
  موسسه داوری می تواند اوراق و تصمیمات داوری را به طرفین دعوا و داوران ابلاغ کند.
 •  اجرای تصمیمات داوری:
  موسسه داوری می تواند در صورت لزوم، اقدامات لازم را برای اجرای تصمیمات داوری انجام دهد.

 

علاوه بر این، موسسه داوری می تواند در اساسنامه خود اختیارات دیگری را نیز برای خود پیش بینی کند.

 

✔️پذیرش پرونده های داوری

موسسه داوری می تواند پرونده های داوری را از طرفین دعوا یا نهادهای دیگر پذیرش کند. پذیرش پرونده داوری توسط موسسه داوری مستلزم رعایت شرایط زیر است:

 

توافق طرفین دعوا بر داوری: شرط لازم برای پذیرش پرونده داوری، توافق طرفین دعوا بر داوری است. این توافق می تواند به صورت کتبی یا شفاهی باشد. طرفین دعوا می توانند در توافقنامه داوری، صلاحیت موسسه داوری را برای رسیدگی به اختلافات خود تعیین کنند.

 

✔️انتخاب داور یا هیأت داوران

موسسه داوری می تواند داور یا هیأت داوران را از میان داوران عضو خود یا از میان داوران غیر عضو انتخاب کند. انتخاب داور یا هیأت داوران توسط موسسه داوری باید با رعایت شرایط زیر باشد:

صلاحیت داور یا داوران: داور یا داوران باید صلاحیت رسیدگی به موضوع اختلاف را داشته باشند. و همچنین باید مستقل و بی طرف باشند.

 

✔️نظارت بر روند رسیدگی داوری

موسسه داوری می تواند بر روند رسیدگی داوری نظارت کند. نظارت موسسه داوری شامل موارد زیر است:

 • اطمینان از اجرای صحیح مقررات داوری
 • حل و فصل اختلافات بین طرفین دعوا یا بین داوران
 • اتخاذ اقدامات لازم برای تسریع در روند رسیدگی داوری

 

✔️ابلاغ اوراق و تصمیمات داوری

موسسه داوری می تواند اوراق و تصمیمات داوری را به طرفین دعوا و داوران ابلاغ کند. ابلاغ اوراق و تصمیمات داوری باید به صورت قانونی انجام شود.

 

✔️اجرای تصمیمات داوری

موسسه داوری می تواند در صورت لزوم، اقدامات لازم را برای اجرای تصمیمات داوری انجام دهد. این اقدامات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ترغیب طرفین دعوا به اجرای داوری
 • ارائه خدمات تسهیل گری برای اجرای داوری
 • اقدام به اجرای داوری از طریق دادگاه

در مجموع، موسسه داوری نقش مهمی در فرآیند داوری دارد. اختیارات موسسه داوری باید به گونه ای باشد که بتواند روند رسیدگی داوری را به صورت عادلانه و موثر مدیریت کند.

 

نتیجه گیری

همانطور که در این مقاله گفته شد، تاسیس موسسه داوری بدون پروانه وکالت، یک عمل غیر قانونی تلقی می شود. و در صورت اقدام به این کار شما مجرم شناخته خواهید شد. اما موسسه امین با برگزاری دوره های آموزشی حقوقی با مدرک بین المللی، از شما یک فرد حقوقدان حرفه ای خواهد ساخت. حتی اگر در رشته حقوق فعالیت نکرده باشید و تحصیلات دانشگاهی حقوقی نداشته باشید هیچ ایرادی ندارد. شما می توانید در این دوره ها شرکت کرده و در پایان یک مدرک معتبر و زیر نظر وزارت علوم دریافت کنید.

 

اگر سوالی در مورد دوره ها در ذهنتان پیش آمده می‌توانید با پر کردن مشخصات خود در فرم زیر از مشاوران حقوقی ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

نام و نام خانوادگی
انتخاب دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب دو گزینه امکان پذیر است

 

 

نیاز به مشاوره تخصصی دوره های حقوقی معتبر دارید؟ شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
(100% رایگان)

نام و نام خانوادگی

نمونه مدارک رسمی دوره های حقوق کاربردی

با کلیک بر روی تصاویر، عکس مدرک را به طور کامل و با کیفیت بالا مشاهده کنید.

وبینارهای آموزشی رایگان

برای شرکت در سلسله کسب در آمد از رشته حقوق، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

اساتید حقوقی موسسه آموزش عالی آزاد امین
کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
کارشناسی فقه و مبانی حقوق اسلامی
کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی
کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
کارشناسی ارشد حقوق بین الملل
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم
در صورت ثبت نام در هر دوره ای، میتوانید به صورت مادام العمر در تمام دوره های بعدی که برگزار میشود هم شرکت کنید. حتی اگر 1541 سال بعد مراجعه کنید!
تمامی دوره ها با مدارک رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه میشود. همراه با قابلیت ترجمه رسمی دادگستری.
دوره های موسسه آموزش عالی آزاد امین مورد تایید WES کانادا و آمریکاست. WES در سراسر دنیا معتبر است و برای کاریابی یا ادامه تحصیل بعد از مهاجرت کار شما را آسان میکند.
مزیت ما این است که دانشگاه نیستیم. یعنی اساتید ما علاوه بر دانش، دارای تجربه عملی زیادی هستند و سرفصل ها به صورت تئوری، عملی و کیس استادی (مثال های واقعی) ارائه میشود.
جشنواره فروش بی تکرار دوره های حقوق کاربردی
فقط تا ساعت 24:00 شنبه 13 آبان ماه

یک کلیک و 15 میلیون تومان هدیه آموزشی

وبینار رایگان "ماشین پولسازی حقوق"

چگونه میشود با رشته حقوق که یکی از پولسازترین رشته های دانشگاهی است، به درآمدهای بالا رسید؟
قراردادنویسی اصولی+  آموزش کسب درآمد از رشته حقوق

دوره رایگان کسب درآمد از رشته حقوق

چگونه میشود با رشته حقوق که یکی از پولسازترین رشته های دانشگاهی است، به درآمدهای بالا رسید؟
 این دوره کوتاه را از دست ندهید. 

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی