ایا مشاور املاک درآمد دارد؟

ایا شغل مشاور املاک شغل پر درآمدی است؟

درآمد مشاور املاک مبتدی بسیار محدود خواهد بود اما مشاورین املاک با تجربه و کار کشته ممکن است  ماهانه صد ها میلیون درآمد داشته باشد.

هر چه تعداد معاملات بیشتر و سنگین تر باشد پورسانت مشاور املاک نیز بیشتر خواهد بود.نمیتوان عدد خاصی را به عنوان درآمد ماهانه مشاور املاک در نظر گرفت.در این شغل با بالا رفتن تجربه درآمد شما نیز افزایش پیدا میکند.البته برخی مشکلات نیز در این شغل وجود دارد که هم روی درآمد مشاور حرفه ای تاثیر میگذارد و هم مبتدی.

برای مثال در زمان رکود بازار درآمد همه کاهش پیدا میکند و البته در چنین شرایطی کار برای افراد مبتدی سخت تر خواهد بود.در چنین شرایطی کسی میتواند موفق باشد که اصول معامله را یاد داشته باشد و بتواند از رقبای خود پیشی بگیرد.ما در موسسه آموزش عالی آزاد امین به شما آموزش میدهیم چگونه تبدیل به یک مشاور املاک حرفه ای شوید و در رکود بازار درآمد خود را داشته باشید.

 

درآمد شغل مشاور املاک

درآمد شغل مشاور املاک در میان درآمد دیگر شغل ها همیشه زبان زد بوده است.بازار املاک و مستغلات همیشه به عنوان یک شغل پر رونق شناخته میشود.اما کسانی که به تازگی وارد این بازار شده اند و قصد دارند که سهمی از بازار را به دست آورند باید با بسیاری از نام های جدید و شناخته شده رقابت کنند.

 

درآمد مشاور مبتدی چگونه محاسبه میشود؟

محاسبه درآمد مشاور مبتدی با حرفه ای متفاوت است.مشاور های حرفه ای معمولا درصد از معامله یا کمیسیون دریافت میکنند.و در خیلی از موارد مشاوران پایان ماه درصد خاصی از سود آژانس را بر میدارند.

خواندن  آیا مشاور املاک شغل خوبی است؟

اما درآمد مشاور مبتدی در اوایل کار به شکل دیگری محاسبه میشود و در بسیاری از موارد مشاوران تازه کار با حقوق ثابت در دفتر املاک مشغول به کار میشوند.

حقوق ثابت در املاک در شهرهای کوچک سه تومن و در شهرهای بزرگ مانند تهران از ماهی پنج میلیون تومان آغاز میشود.بدون شک داشتن حقوق تابت مشاور را در دایره امن نگه میدارد اما جای پیشرفتی ندارد.به همین دلیل به مرور زمان  و با بالا رفتن تجربه مشاور درصدی از معاملات نیز را دریافت می کند.در چنین شرایطی درآمد مشاور املاک مبتدی به مرور زمان بیشتر و بیشتر می شود.در این شرایط به شما بعنوان مشاور املاک تازه کار چند درصد از معامله یا کمیسیون تعلق می گیرد.درامد شما بستگی به توافقتان با آژانس املاک دارد.هر چه بتوانید اعتماد بیشتری کسب کنید و در کار خود حرفه ای شوید درصد حقوق و کمیسیون شما نیز افزایش پیدا می کند.

 

همه چیز به تلاش شما بستگی دارد.

همین طور که حقوق شما بعنوان مشاور میتواند پنج میلیون تومان  در ماه باشد میتواند در عرض کمتر از یکسال به ده ها میلیون تومان در ماه نیز برسد.آنچه بیشتر از همه در این شغل اهمیت دارد تلاش و استعداد شما است.هر چقدر در کار حرفه ای تر شوید مهارت شما در استفاده درست از فرصت ها و در نتیجه رقم زدن معاملات پرسود،بیشتر خواهد شد.

درآمد مشاور املاک مبتدی به توافق او با آژانس بستگی دارد زیرا هیچ عدد و میزان خاصی برای تعیین سود شما از معاملات وجود ندارد.پس بهتر است از ابتدا با برنامه پیش بروید و درباره شرایط کار به طور دقیق و روشن با کارفرما صحبت کنید.این را در نظر داشته باشید که آژانس های املاک پرزرق و برق که در محله های لوکس شهر مستقر هستند حتما حقوق بیشتری برای کارکنان در نظر می گیرند.و از طرفی معاملاتی که در این مناطق انجام میشود سنگین تر هستند.اگر زرنگ و پر تلاش باشید میتوانید ابتدا با یک حقوق ثابت خیلی خوب شروع کنید و سپس با دریافت درصد مناسب از معامله ها درآمد خود را روز به روز افزایش دهید.

خواندن  نحوه قیمت گذاری ملک

 

تاثیر منطقه و یا شهر محل کار

درآمد مشاور مبتدی به عوامل زیادی بستگی دارد یعنی محل یا شهری که در آن کار میکنید.در شهرهای شمالی میزان معاملات بسیار از شهرستان های معمولی است.مشاورین املاک در شهر ها شانس بیشتری برای سهیم شدن در معاملات دارند.این در حالتی است که بازار ملک شهر های دیگر و خصوصا شهر های کوچک به اندازه شهر های توریستی شمال پر رونق نیست.

 

چند نکته مهم که توجه به آنها باعث موفقیت بیشتر شما میشود:

دانش خود را به روز کنید

به روز بودن دانش در حوزه املاک و مستغلات به شما امکان می دهد خدمات موثرتر به مشتریان خود ارائه دهید.سعی کنید همیشه در این شغل به روز باشید و اطلاعات کافی داشته باشید.

 

شخصیت درگیر کننده داشته باشید

یک مشاور املاک حرفه ای فقط ملک نمیفروشد باید شخصیت واقعی خود را نشان دهید.اگر نگرش خوبی داشته باشید،با شخصیت باشید،صداقت داشته باشید، به توانایی های خود اعتماد داشته باشید و علاقه مند به راهنمایی و کمک به دیگران باشید،مشتریان با شما احساس راحتی می کنند و راحت تر به شما اعتماد می کنند.

 

به جزئیات توجه داشته باشید

توجه دقیق به جزئیات برای یک مشاور املاک امری مهم و ضروری است.یک مشاور املاک حرفه ای به نیاز های منحصر به فرد مشتریان توجه میکند.اگر منظم باشید،راهنمایی درست انجام دهید،ارتباط خوبی برقرار کنید و به نیاز های مشتریان خود توجه کنید،در نتیجه معاملات بیشتری انجام خواهید داد.

 

شلوغی و سر سختی

برای موفق شدن در حرفه خود و دست یابی به درآمد بالا نیاز به یک اخلاق عالی کاری دارید.شما باید سر سخت باشید و به دنبال هر هدف و شلوغی در بازار بروید تا برای موفقیت در بازاریابی،قهرمان مشتریان خود شوید.برای انجام این کار نیاز به زمان زیادی ندارید کافیست با هوشمندانه کار کردن و قرار دادن زمان مناسب برای بستن معامله به این امر خاتمه دهید.

خواندن  انواع گواهینامه مشاور املاک

 

مدرک کسب کنید

بسیاری از مشاوران املاک معمولا در برخی از حوزه های تجاری و یا فروش و بازاریابی مدرک تحصیلی دارند.طبق آمار به دست آمده مشاورین املاک با مدرک تحصیلی و یا کاربردی ۵ درصد درآمد بیشتر نسبت به افراد بدون مدرک دارند.

وضعیت آینده شغل مشاور املاک

در حال حاضر با وجود اپلیکیشن ها و سایت های آنلاین خرید و فروش و اجاره ملک مسیر فعلی شغل املاک و مستغلات کمی تغییر کرده است.از اوایل سال دهه ۹۰ اتفاقات بزرگی در بازار املاک رخ داد و این بازار وارد تکنولوژی شد.شما میتوانید با انتشار آگهی های ملکی خود در وبسایت های تخصصی املاک مخاطبان ملکی را به سمت خود سوق دهید.

نتیجه گیری

فراموش نکنید افزایش اطلاعات به شما کمک میکند تا به صورت حرفه ای در این حرفه فعالیت کنید.

داشتن مدرک به شما کمک میکند تا ۵ درصد بیشتر از کسانی که مدرکی ندارند و فقط به صورت تجربی فعالیت میکنند به موفقیت برسید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *