مشاوراملاک چه چیزهایی باید بداند

اگر شما به شغل خود مانند یک حرفه نگاه کنید و مداوم در حال رشد و افزایش اطلاعات خود باشید بی شک میتوانید در این حوزه موفق شوید

مشاور املاک باید شغل اول شما باشد

این که شغل اول شما مشاور املاک باشد یا نه تاثیر چشم گیری بر روی درآمد شما خواهد داشت.

همانطور که می دانید بیشتر افرادی که در شغل مشاور املاک مشغول هستند عموما بازنشسته های سطوح کارمندی بوده و در لایه پایین تر کسانی هستند که اغلب گروه سنی جوان داشته که یا پشت کنکور هستند و یا علاقه ای به درس خواندن نداشته و از پیدا کردن شغل های دیگر نا امید شده اند.به همین خاطر به این صنف روی آورده اند و حال پشت میز در یک دفتر املاک نشسته اند و پاسخ گوی مردم شده اند.برخی نیز تحصیل کرده های رشته حقوق و یا مدیریت تجاری هستند که به این سو روی آورده اند و توانسته اند زوش های بازاریابی خود را برای حرفه مشاور املاک پیاده سازی نمایند و موفقیت چشم گیری در این حرفه بدست آورده اند  به همین خاطر باید در زمان ورود پیدا کردن به حرفه مشاور به نکته توجه داشته باشید که برای موفق شدن باید این شغل ،شغل اول شما باشد. در غیر این صورت شما تنها فعالیتی سوری خواهید داشت و به معنای واقعی در زمره مشاورین املاک قرار نمیگیرید.

 

شنونده خوبی باشید

همیشه گفته شده است که یک مشاور املاک خوب و موفق زمانی میتواند در جذب مشتری موفق عمل کند که به عنوان یک شنونده خوب و مطلوب ظاهر شود. مشاور املاک باید به خوبی از احساسات و تفکرات مشتری خبر داشته باشد.به خوبی یاد بگیرید که ابتدا به صحبت های مشتری گوش کنید و سپس شروع به صحبت کنید و بحث کردن در مورد مسئله ای را ادامه دهید.

خواندن  افزایش قیمت بازار مسکن در ایران

هیچ گاه و به هیچ عنوان حرف مشتری را قطع نکنید و میان حرف او نپرید و رشته کلام وی را پاره نکنید.همیشه خود را در نقش یک مشاور املاک دلسوز برای حل مشکل مشتری خود بدانید.

-برای مشتری ملک پیدا کنید نه برای ملک مشتری

همیشه بعنوان یک مشاور املاک سعی کنید برای مشتری ملک مناسب پیدا کنید نه این که برای ملکی که دارید مشتری پیدا کنید به هر قیمتی که شده مشتری خود را راضی نکنید تا ملکی که در اختیار دارید را بخرند.

بیشتر مشاورین املاک با گفتن جملاتی مانند ملک اکازیون است،اگر نخرید از دستتان رفته است.

طرف پول لازم شده میتوانید ملکش را زیر قیمت خریداری کنید،طرف پول لازم است میتوانید ملکش را زیر قیمت خریداری  کنید،قیمت ها شروع به بالا کشیدن کرده باید عجله کنید،بهترین اپارتمان محله را برای شما خریداری کرده ایم و …

اما شما بعنوان یک مشاور املاک خوب و حرفه ای باید ملکی را برای مشتری پیدا کنید که کاملا با سرمایه ای که در اختیار دارد متناسب باشد و با شان و منزلت اجتماعی او سازگاری داشته باشد.

-تنها به نفع فروشنده کار نکنید

فروش ملک از دسته قرارداد های دو طرفه ای محسوب میشود که باید معامله دو سر سود در آن صورت بگیرد.

مشاور املاک به هیج عنوان نباید فقط به نفع فروشنده وارد عمل شود.مشاوران عادت دارند قیمت ملک را بر اساس چیزی که فروشنده می گوید تخمین زده و به خریدار اعلام می کنند و بر اساس همان قیمت های اعلامی از سوی فروشنده ها اصرار بر فروش ملک می ورزند.به همین خاطر بازار مسکن وارد حباب قیمتی می شود.در میان بسیاری از مشاوران املاک پایین بودن سواد دانشگاهی و مدیریت قیمت گذاری باعث شده است تا بازار مسکن به سوی حباب قیمتی کشانده شود.

-فقط برای پورسانت کار نکنید

خیلی از مشاوران املاک ترفند هایی را در نظر میگیرند تا بتوانند افراد را بسوی میز مذاکره بکشانند. این دسته از مشاوران با هر دو طرف معامله طوری صحبت میکنند که آن ها مجاب شوند تا به پای میز معامله بیایند.حالا تصور کنید که هر دو طرف پای میز معامله نشسته اند و هیج کدام توافقی در مورد قیمت نهایی ندارند.در چنین شرایطی یا خریدار تحت فشار و مجبور به قبول قیمت تعیین شده میشود و یا هیچ معامله ای انجام نشده و طرفین از دفتر املاک خارج میشوند.

خواندن  آیا مشاور املاک درآمد دارد ؟

در چنین شرایطی معامله را تمام شده در نظر میگیرند و از پیگیری های بعدی خود را کنار میکشند.

برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک خوب لازم است در ابتدا آموزش ببینید و بعد بصورت یک فرد حرفه ای شروع به فعالیت کنید.

ما در موسسه آموزش عالی آزاد امین با پکیج مشاورین املاک میلیاردر با سه دوره مدیریت و مشاور فروش ساختمان،مشاور حقوقی املاک و داوری حقوقی املاک به شما آموزش میدهیم چگونه مانند یک مشاور املاک حرفه ای فعالیت کنید.

در دوره مشاور املاک چه چیز هایی آموزش میبینید ؟

-مدیریت و مشاور فروش ساختمان

شما در این دوره با مباحث شخصیت شناسی،فنون مذاکره،اصول بازاریابی ملکی،فایل یابی و در سطح پیچیده تر اصول سرمایه گذاری  در بازار ملک و مشاور سرمایه گذاری رو آموزش میبینید و تبدیل به مشاور املاکی میشوید که هم فایل های زیادی برای معرفی دارد و هم مشتری های زیادی برای بستن قرارداد.

-مشاور حقوقی املاک

در این دوره اول با اصول کلی قراردادنویسی آشنا میشوید که در همه قرارداد ها مشترک است و بعد قرارداد نویسی را به تنهایی یاد میگیرید یعنی قراردادهایی مثل رهن،اجاره و … را به صورت اصولی آموزش میبینید ضمن اینکه یک سری قوانین تاثیر گذار روی بازار ملک را هم آموزش میبینید مانند کمیسیون ماده ۱۰۰ که در قرارداد پیش فروش به شما کمک میکند،حقوق ثبت که در خرید و فروش کمک میکند،کارشناسی و ارزیابی املاک که در قیمت گذاری اصولی ملک کمک میکند و حقوق اسناد تجاری که به شما کمک میکند چک و سفته ای که قبول میکنید را مطابق قانون جدید پیش ببرید.

خواندن  تکنیک های فروش املاک

-داوری حقوقی املاک

با توجه به این که اختلاف بین دو نفر که باهم قرارداد بستن به وجود می آید شما میتوانید بعنوان مشاور املاک برای رفع کردن این اختلاف یک منبع درآمد دیگر هم برای خود ایجاد کنید.طبق قانون آیین دادرسی مدنی هر کسی میتواند داور باشد و به این کار هم داوری میگویند در نتیجه میتوانید بین ۲ الی ۵ درصد از مبلغ قرارداد را بعنوان حق الزحمه دریافت کنید.

مدرک مشاور املاک

در پایان هر یک از این دوره ها شما ۳ مدرک بین المللی دریافت میکنید که مهر و هولوگرام وزارت علوم،فناوری و تحقیقات را دارد و قابلیت ترجمه رسمی نیز دارد. درصورتی که شما احتیاج به استفاده این مدارک در خارج از ایران را داشته باشید میتوانید این کار را انجام دهید.

نتیجه گیری

لازم است برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک حرفه ای و موفق حتما در وهله اول به عنوان یک شنونده خوب ظاهر شوید.

به این حرفه بعنوان شغل اول خود نگاه کنید تا با مشتری بیشتر و بستن قرارداد های بیشتر درآمد خود را افزایش دهید.

همیشه در تلاش باشید تا فایل ها و مواردی که معرفی میکنید با بودجه مشتری سازگاری داشته باشد.

همواره در حال آموزش دیدن باشید تا بتوانید تبدیل به یک مشاور املاک موفق و حرفه ای شوید.

مشاور املاک چه چیزهایی باید بداند؟تمامی اطلاعاتی که او را تبدیل به یک مشاور املاک حرفه ای میکند.

برای دریافت مدرک بین المللی فرم زیر را پر کنید.

مقاله های املاک

"*" indicates required fields

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *