تکنیک های فروش املاک

وقتی کلاس های املاک برگزار میشود ، تعدادی از افراد به دنبال تکنیک جادویی برای تنظیم قرارداد و زیاد شدن فایل های فروش هستند و خیلی زود متوجه می شوند که اشتباه فکر می کردند خبری از چوب جادویی و طلسم و دعا برای ملک نیست اگر می خواهند موفق بشوند باید تلاش کنند ، تکنیک آموزش ببینند تمرین کنند و باز تلاش کنند .

در ابتدای کار باید موقعیت های مختلف را بررسی کنید و جواب مناسب برای فروشنده و خریدار بیابید،  میتوانید تجربه های قبلی خود را نیز بررسی کنید.

از خود سوالات زیر را بپرسید تا بتوانید طرفین را به خوبی اقناع کنید.

 1. در صورت داشتن خواسته غیر منطقی و طمعکارانه باید چه کنید؟

2.اگر مالک قصد داشت ارزش بیشتری برای ملک بگذارد چه می کنید ؟

 1. در صورتی که فروشنده ملک را زیر قیمت ارزش گذاری کرد چه ؟

 

پس از پرسش این سوالات از خود ، در جلسه با فروشنده یا خریدار در رابطه با نمونه های فروش موفقی که داشتید صحبت کنید و منصفانه قیمت ملک را بازگو کنید و یادآور شوید در صورت از دست دادن فلان مشتری یا فلان خریدار چه قدر متضرر خواهند شد.

دقت داشته باشید یک مشاور املاک حرفه ای فرصت شناس باشد و از فرصت ها بهترین استفاده رو بکند از طرفی اگر یک مشاور به قول خود وفادار نماند خیلی زود شکست می خورد زیرا اگر مشتری به او اعتماد نکند کاری از پیش نخواهد برد .

دقت داشته باشید در وضعیت حال کسی حوصله معطل شدن ندارد ، به همین خاطر به پیام هایی که دارید در کمتر از یک روز جواب دهید.

نکته مهم در معامله برای هر فروشنده سوال درست پرسیدن است، شما تا زمانی که سوالات درست نپرسید نمی توانید نیاز های مشتری را شناسایی کنید و به خوبی او را راهنمایی کنید.

برای هر معامله حداقل دو بار در هفته پیگیری کنید البته بدانید که چه زمانی باید عقب بکشید.

این را در نظر داشته باشید همیشه حق با مشتری است به همین خاطر باید منافع مشتری در اولویت است.

 

روش های نوین فروش ملک

بعید است در حوزه املاک فعالیت کنید و ندانید بازاری با پستی و بلندی فراوان است و رقابت بسیار بالاست، در روز هایی که افراد بسیار وارد این حوزه می شوند و مشتریان ، مشاوران املاک را دلال می نامند باید با سایر افراد متفاوت باشید .

برای اینکه صفت دلال را از روی خود بردارید باید آموزش ببینید که چطور اعتماد مشتری را جذب کنید از طرفی با رشد تکنولوژی باید صنعت خود را نوآورانه پیش ببرید تا بتوانید افرادی با سطح بالا را جذب کنید.

امروزه کارگزاران املاک وارد دنیای آنلان و آفلاین شده و نقش خود را اینگونه ایفا می کنند و بر طبق آمار 92 درصد از خریداران ملک یا صاحبان املاک عملیات خرید خود را از اینترنت آغاز می کنند ، پس اگر شما در این بستر فعالیت ندارید انگار درب کارگزاری خود را بسته اید و انتظار مشتری دارید.

خواندن  مدرک تحصیلی مدیران موفق

 

شیوه های جدید برای فروش ملک

 1. حضور در شبکه های اجتماعی

در تمامی شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام ، واتس آپ ، تلگرام و حتی اپ های ایرانی مانند روبیکا، دیوار و شیپور  حساب کاربری داشته باشید ،در رابطه با موضوعات مختف با کاربر تعاملات داشته باشید تا بتوانید اعتماد کاربر را جلب کنید.

2.اشتراک گذاری اجتماعی را جدی بگیرید.

طبق یک اصل افراد مطالب جذاب را برای یکدیگر ارسال می کنند ، خریداران هم شامل این مطلب می شوند و عکس خانه های برتر را برای سایر افراد اشتراک گذاری می کنند .

شما می توانید با تبلیغ موارد جالب خریدار را وادار کنید تا برای سایر افراد ارسال کند .

 

 1. تحلیل رقبا

باید بررسی کنید که دیگر مشاوران املاک در کجا فعالیت می کنند و در چه سایت هایی تبلیغ می کنند و میزان فعالیت آنها در شبکه های اجتماعی به چه صورت است، این تحلیل به شما کمک می کند تا اشتباهات خود را شناسایی و  دامنه ارتباطات خود را گستره تر کنید .

 

 1. ارتباط آسان با مشتری

در حال حاضر و افزایش هر چه بیشتر کارگزاری املاک برای ماندن در بازار باید در دسترس باشید، در هر شبکه اجتماعی و سایتی که دارید شماره  خود را در بالا ترین قسمت قرار دهید و پاسخگویی فوری را فراموش نکنید.

 

5.کارت ویزیت حرفه ای

در زمان شروع یک کسب و کار املاک تهیه کارت ویزیت خیلی می تواند برای شما موثر باشد ، برای ایجاد یک رابطه تجاری نو ، دادن کارت ویزیت می تواند موثر باشد . در کنار داددن کارت ویزیت می توانید اطلاعاتی راجع به خود و شروع کسب و کار بدهید تا اعتماد مشتری را جلب کنید.

این کار شما را در ذهن مخاطب ماندگار می کند ، در این کارت ویزیت می توانید اطلاعات شبکه های اجتماعی خود بنویسید .

 

 1. فروش محل نه ملک

مشتریان در هنگام خرید یک خانه مطلبی که به آن توجه می کنند منطقه است زیرا شما تنها خانه را نمی فروشید بلکه کل محل ، منطقه و آرامش مکان را به فروش می گذارید.

می توانید با گرفتن عکس واضح و با کیفیت محل مورد نظر را به مخاطب بشناسانید .

 

7.جذب با مطالب جذاب

مقاله یا یک مطلب آموزشی در رابطه موضوعات پربازید در شبکه های اجتماعی خود نشر دهید و توجه مشتریان را به خود معطوف کنید.

 

 1. ایجاد بازید مجازی

شما نمی توانید یک مشتری را 20 مکان روزانه بازدید حضوری ببرید  ، به هر حال هم وقت شما محدود است و هم وقت مشتری . شما با ایجاد یک تور مجازی به مشتری کمک می کنید برای درک سطحی از سوزه مورد نظر موقعیتی داشته باشد ودر صورت موافقتت برای بازید اصلی و  خرید به شما مراجعه کند .

 

9.ذهنیت خوب بسازید

شما به عنوان مدیر کارگزاری املاک رقیبانی دارید و برای اینکه بتوانید در این بین رقبا خود را متفاوت کنید باید امین باشد، افراد با ویژگی های خاص ، خانواده های پر جمعیت ، افراد مجرد و دانشجو باید شما را به عنوان یک مشاور املاک امین و مورد اعتماد بشناسند.

خواندن  چگونه مدرک مشاور املاک بگیریم ؟

 

 1. تبلیغات را جدی بگیرید.

به جز حضور در شبکه های اجتماعی ، باید تبلیغات خود را نیز بسیار جدی بگیرید تا افراد به سمت شما جذب شوند ، این تبلیغ هم می تواند کلیت سازمان شما باشد و هم فایل هایی که دارید.

 

فروش سریع ملک

برای فروش سریع ملک بهترین راه تبلیغات در شبکه های اجتماعی و سایت ها است .در ادامه با 5 سایت برتر برای فروش سریع ملک می پردازیم:

 

1.دیوار

در حال حاضر خیلی از افراد برای ثبت آگهی و خرید کالا به دیوار مراجعه می کنند ، خرید ملک هم در این دسته قرار می گیرد و شما می توانید به راحتی در دیوار فعالیت کنید زیرا دیوار با امکانات و فیلتر هایی که برای ملک گذاشته است جستجو را راحت کرده به همین خاطر افراد بسیاری را به خود جذب می کند.

 

2.وب سایت کیلید

این وبسایت برای دنبال کنندگان خود اپلیکیشن را نیز تهیه کرده تا به راحتی در دسترس افراد حقیقی و حقوقی باشد و به صورت نخصصی در زمینه های رهن اجاره خرید و فروش فعالیت می کند.

این سایت با داشتن سیستم جستجوی سریع خیلی برای کاربران جذاب و منحصر به فرد است ، از طرفی شما به عنوان یک مشاور املاک می توانید اطلاعات خود را در سایت ثبت کنید تا مخاطبان اطلاعات آماری از فعالیت و سابقه شما ، آدرس و مشخصات اصلی را بررسی کنید.

 

 1. وب سایت شابش

این سایت هم مانند سایر سایت های ملکی در حوزه تخصصی فروش و خرید فعالیت می کند و با داشتن اپلیکیشن فرایند درج آگهی و خرید را آسان تر می کند.

ثبت آگهی رایگان است و این می تواند خبری خوب برای مشاوران املاک باشد تا دیگر نگران هزیه تبلیغ نباشند.

 

 1. وب سایت ملکانا

این سایت به این علت جزو بهترین سایت های خرید ملک است که دارای رابط کاربری بسیار ساده و کاربردی بوده و مخاطب را به راحتی به مقصود خود می رساند .

 

 1. وب سایت خانه اول

وب سایت خانه اول در حوزه خرید و فروش ملک ، فروش محصولات ساختمانی و تامین کنندگان ساختمانی فعالیت می کند.در بخش همه آگهی ها می توانید لیست تمامی املاک و آگهی های قابل خرید را مشاهده کنید.

 

بهترین روش فروش ملک تجاری

 1. شناسایی بازار هدف

شما باید ابتدا به عنوان صاحب یک کسب و کار مشتریان هدف خود راشناسایی کنید ، شما تا زمانی که در هدف خود را در بازاریابی فروش ملک مشخص نکرده اید بسیار از موفقیت دور هستید. شما با تعیین بازار هدف برنامه خود را برای کوتاه مدت وبلند مدت تنظیم می کنید و در این مدت می توانید در بازارری که فعالیت می کنید متخصص شوید.

 

2.تعیین بودجه برای هزینه بازاریابی

یکی از عوامل مهم در بازاریابی فروش ملک بسته به بازاریابی و پایبندی به آن است .در املاک روش های گوناگونی برای بازاریابی وجود دارد برای مثال ایمیل مارکتینگ ، سوشال مدیا و در بعضی مناطق به صورت حضوری و پیامک

خواندن  تفاوت مدرک mba و dba

 

3.ساخت فیلم

شما برای دیدن یک فیلم سینمایی ترجیح می دهید تنها از سکانس ها عکس داشته باشید یا تیزر آن را ببیند؟

از این طریق متوجه می شویم که مخاطبان بیشتر با دیدن فیلم با کیفیت از مناظر ،مناطق و معماری داخلی اقناع می شوند، شما با ساخت تیزر های جذاب از تمام جهات ملک طبق نیاز مشتری می توانید برای خود مزیت رقابتی ایحاد کنید .

 

4.استخدام عکاس حرفه ای

 

خیلی از مشاوران املاک معتقدند که نیاز به عکاس نیست و خودشان از ملک عکس برداری می کنند .در عکاسی حرفه ای تنها از اشیا عکس گرفته نمی شود ، یک عکاس حرفه ای با زاویه بندی درست محیط را بزرگ تر ، لوکس تر و جذاب تر می کند .

 

5.اطلاعات خود را به روز کنید

اگر قصد دارید همیشه در صدر و موفق باشید اطلاعات خود را به روز کنید، یک مشاور املاک حرفه ای باید بداند چه اتفاقاتی در جریان است که میتوانید در حوزه کاری او اثر گذار باشد .این اطلاعات را می تواند از طریق خبرگذاری ها ، اخبار  دریافت کند ، به عنوان نمونه یکی از خبرهای مهم در حوزه مسکن می تواند اعطای وام مسکن ، تغییر در قوانین ملک و حتی نحوه قرار داد باشد.

هر چه شما اطلاعات خود را در زمینه ملک و اخبار مربوط به آن بالا ببرید مشتریان راضی تری خواهید داشت

 

6.ارزش مشاور املاک را نشان دهید.

مشتریان باید مطمئن شوند در فرایند های معاملاتی ملکی به فردی به عنوان مشاور نیاز دارند و نباید شما را با بازاریاب و دلال مقایسه کنند، در این بابت داشتن مدارکی معتبر می تواند برای شما کمک کننده باشد. برای مثال شما به مهندس با مدرک اطمینان بیشتری خواهید داشت یا بدون مدرک ؟

 

 1. برنامه ریزی ، برنامه ریزی ، برنامه ریزی

بدون برنامه ریزی هیچ موفقتی اتفاق نمی افتد . لحظه ای فرض کنید نه مشاور املاک هستید و نه حتی شغلی دارید برنامه ریزی باز هم برای شما امری ضروری است .

شما باید شرایط احتمالی و خطراتی که ممکن است برای شما وجود داشته باشد را بررسی کنید ، بودجه برای هر یک تنظیم کنید و بدانید به طور دقیق چه می خواهید و برای انجام آن چه باید بکنید و در چه مدت زمانی کار باید انجام شود، در غیر اینصورت موفقیت میسر نمی شود

 

 1. آموزش اصولی

شما باید مداوم در حوزه فروش ،قرارداد نویسی، حل اختلافات طرفین، اصول جذب مشتری ، ایجاد مزیت رقابتی آموزش ببینید و تنها به اصولی کوتاه در رابطه با فروش تکیه نکنید .

در موسسه آموزش عالی آزاد امین دوره مشاور املاک میلیاردر به شما کمک می کند تا حوزه املاک تمامی نکات و قواعد را بیاموزید و در پایان  سه مدرک بین المللی دریافت کنید.

برای اطلاعات بیشتر از دوره املاک در موسسه امین کافی است فرم زیر را پر کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *