چگونه مدیریت خود را تقویت کنیم؟

چگونه مدیریت خود را تقویت کنیم ؟
به این مقاله امتیاز دهید

چگونه مدیریت خود را تقویت کنیم؟

 

در جامعه حال حاضر که آموزش های دانش مدیریتی بسیار رایج شده است ، منابع بسیاری از افزایش دانش مدیریتی می گویند و این نشان دهنده ارزش افزایش مهارت های رهبری و مدیریت کارآفرینی است و تا زمانی که دانش خود را در حیطه افزایش ندهد موفقیت برایش ممکن نیست.

پس اگر قصد دارید با افزایش مهارت های خود در حوزه مدیریت و رشد کسب و کار  به درجات خوبی برسید باید بتوانید به طور پیوسته دانش خود را به روز کنید تا از دنیای نوین مدیریتی جا نمانید و با رشد خود، کسب  و کار و کارکنان خود را نیز رشد دهید .

حال در این مقاله می آموزیم چطور باید مدیریت خود را تقویت کنیم:

 

روش های خود مدیریتی

1.الهام بخش باشید .

شما به عنوان یک مدیر باید مسیر اصلی و خط مشی کسب و کار را مشخص کنید .شما باید هدف را مشخص کنید ، چشم انداز بسازید و به تیم آموزش دهید چطور با هدف میانی ، به هدف اصلی برسید. یک مدیر درجه متوسط همین فعالیت ها را برای مدیریت کافی می داند ، اما یک مدیر عالی باید فراتر از این ها پیش رود .یکی از مهم ترین ویژگی های مدیریت الهام بخش بودن نیز هست و باید با همدلی ، امید بخشی و الهام بخشی به تیم خود نشان می دهند که پا به پای آنها هستند.

 

حال چطور باید الهام بخش سازمان بود :

  • از داخل اتاق نمی توانید الهام بخش باشید بلکه باید کارکنان حضور شما را حس کنند تا بتوانید به آنها کمک کنید همراهی کنید و اثبات کنید کارکنان و هدف سازمان برای شما از هر چیزی مهم تر است.
  • برای به اتمام رساندن پروژه ها هرچند کوتاه اما موثر حضور داشته باشید و آنها را راهنمایی کنید .این اقدام خیلی در روحیه کارکنان تاثیر گذار است.
  • به هر فرد نقاط قوت او را بشناسانید و به نشان دهدی چگونه می تواند آن را تقویت کند .
  • در گفتگو با کارکنان بهترین کلمات را انتخاب کنید . در اوقات چالش برانگیز و بحرانی استفاده از کلمات درست می تواند موفقیت تیم شمارا تضمین کند . همانطور که یک کلمه اشتباه می تواند همه چیز را خراب کند .

 

برای امور خود نماینده مناسب جایگذاری کنید .

برای اینکه شما به اتمام امور سازمان بتوانید رسیدگی کنید احتیاج به نیروی جادویی خواهید داشت پس بهترین کار این است که تیم نمایندگان خود را در سازمان بچینید تا راه رسیدن به هدف هم برایتان کوتاه شود.

      هنگامی که شما اموری را به کارکنان محول می کنید نشان می دهید به آنها اعتماد دارید و می دانید که کارشان را خوب انجام می دهند . این به آن ها اعتماد به نفس می دهد و این ارزش گذاری به خودتان باز می گردد.

 

حال چطور نماینده مناسب جای گذاری کنیم

برای تفوض اتیار باید نکات زیر را لحاظ کنید :

باید بین مهارت ها ، تجربه های شخصی و وظایف محول شده وجود داشته باشد

وابسته به سبک کاری هر شخص تفویض انجام شود برای مثال توجه داشته باشید هر فرد به صورت گروهی فعالیت می کند یا به صورت فردی و مستقل.

با توجه با اینکه حجم کاری هر شخص به چه صورت است مسئولیت جدید را انتقال دهید .حتما بررسی کنید که فرد توانایی پذیرش قبول مسئولیت جدید دارد یا خیر ؟

 

مسئولیت پذیر باشید

شما باید آموزش ببینید در برابر  هر مشکلی مقاومت کنید و چالش های سازمان  را برطرف کنید . حتما توجه داشته باشید در هنگام به وجود آمدن مشکل نگاه شما به کارکنان سرزنشگر نباشد بلکه باید به هر فرد وظیفه اش را در این وضعیت یادآوری کنید و با همراهی کارکنان در صدد جبران مشکل برآیید.

همزمان که کارکنان را در رسیدن به اهداف راهنمایی می کنید ، یادآوری کنید که برای هر تصمیم که اتخاذ می کنند پاسخگو هستند . شما می توانید با ایجاد فضای مناسب به کارکنان امکان ریسک در جهت رشد سازمان داشته باشند و به خاطر اشتباه کردن خود جلوی رشد خود را نگیرند.

 

چطور می توانید مسئولیت پذیری را در خود تقویت کنید :

مسئولیت شخصی خود را برای عدم موفقیت برعهده بگیرید .

سعی کنید برای حل این مشکل کاری کنید .

در مساله رخ داده فکر کنید و چاره جویی کنید تا در آینده دوباره چنین چیزی رخ ندهد.

 

خلاقیت و نوآوری را تشویق کنید

یک مدیر  همیشه برای رشد و موفقیت راهکارهای خلاقانه برای مدیریت و فرایند های تجاری نمی ترسد.اگر تیم خود به قدرت تفکر خلاقانه را برهید ، نه تنها 100 درصد بلکه 200 درصد بهتر و بیشتر تیم خود را به جلو سوق می دهید.

 

چطور خلاقیت را در تیم تقویت کنیم:

الگوی مناسبی برای کارمندان خود باشید . برای هرگونه خلاقیت ارزش قائل باشید و برایشان مشوق مادی داشته باشید .

جلسات بارش فکری برگزار کنید  تا هر فرد نظرات خود را به طور آزادانه بیان کند.

به ایده های موثر پاداش بدهید و برای به موفقیت رسیدن نظرات نوآورانه جشن بگیرید.

این گونه می توانید امنیت روانی را در تیم خود تامین کنید و این کار سبب  می شود تا در آینده ایده  های به روزتر و خلاقانه تر دریافت کنید.

 

مثبت باشید و مثبت بمانید. 

اگر قصد دارید در هر شرایطی به عنوان یک مدیر قوی از شما یاد شود باید در هر شرایطی امید و انرژی خود را از دست ندهید و تلاش کنید . البته که به معنی مثبت بینی دیوانه وار نیست .

چطور مثبت بمانیم:

فضای دوستانه در محل کار خود ایجاد کنید

امید خود را در شرایط سخت از دست ندهید و  تا راه حل های مثبت را لحاظ کنید.

زمانی که اوضاع برای سازمان خراب می شود ، تیم را در کنار هم نگه دارید.

 

مدیریت در ایران

بالابردن توانایی در حیطه مدیریت می تواند رابطه مستقیمی با رشد و بهره وری شرکا و سازمان شما  داشته باشد .توسعه مهارت های مدیریتی برای همه افراد حرفه ای مهم است.

شرکت هایی که دارای مدیران با استعداد هستند ، سودآوری بیشتر ، افزایش سطح بهره وری و نمراه بالاتری از مشارکت کارکنان را تجربه می کنند.

در ادامه مقاله با 6 راهکار برای رشد و تقویت مدیریت آشنا می شوید

 

چگونه خود را مدیریت کنیم؟

1.تقویت تصمیم گیری

اینطور باید گفت تا زمانی که فرد نتواند تصمیم بگیرد ،به مدیریت نمی رسد اما گاهی شرایطی پیش می آید مدیران با تجربه هم دچار مشکل در تصمیم گیری می شوند پس تصمیم گیری صحیح برای مدیران مهارت مهمی است . از نظارت بر یک تیم تا هدایت یک جلسه مهم و موثر ، نیاز به دانستن چگونگی تجزیه و تحلیل مشکلات پیچیده تجارت و اجرای برنامه ای برای حرکت به جلو دارد .

برای تصمیم گیری موفق باید از سه عنصر اساسی زیر پیروی کنید:

درگیری سازنده:شامل درگیر کردن اعضای تیم شما در روند تصمیم گیری است.از دیدگاه ها و بحث های متنوعی دعوت می کند و حل خلاقیت مسئلهرا تحریک می کند.

ملاحظه:کلیه ذینفعانی که در تصمیم گیری شرکت می کنند باید قبل از تعیین راه حل احساس کنند که نقطه نظرات آنها به طور عادلانه مورد توجه قرار گرفته است. بدون این حس تصدیق ممکن است تمایل کمتری به تعهد و اجرای راه حل داشته باشند.

بسته شدن:این عملکردی است که اطمینان حاصل می کند ذینفعان قبل از اقدام به یکسان بودن این امر مستلزم تعریف آنچه که یک پروژه یا ابتکار عمل به عنوان انجام شده در  یک دوره مشخص تعیین می کند ، تعیین اینکه آیا چیزی برای انجام باقی مانده است یا خیر ، و اطمینان از توافق همه در موفقیت نتیجه است.با اطمینان از اینکه فرآیند تصمیم گیری شما این خصوصیات را در بر می گیرد ، می توانید در سازمان خود یک کمک کننده اصلی باشید و بر زمینه  تصمیم گیری تاثیر بگذارید .

 

2.پرورش خودآگاهی

خودآگاهی برای مدیران یک امر حیاتی است و همین موضوع سبب رسیدن این  افراد به جایگاه بالا و تفاوت با سایر افراد می شود .هوش هیجانی درون بینی و ارزیابی صادقانه نقاط قوت و ضعف شما  دارد . از طریق مشارکت در ارزیابی شخصی و مراجعه به همکاران معتمد برای کسب بینش در مورد گرایش های مدیریتی خود ،  می تواند مسیری را برای پیشرفت حرفه ای خود ترسیم کنید که در مناطقی که نیاز به پیشرفت دارید ، پیشرفت کند و قادر سازد بهترین هارادر خود و دیگران بگذارید .

 

3.افزایش اعتماد

اعتماد می تواند مزایای بیشماری رادر محل کار به دست اورد . طبق تحقیقات مشخص شده در هاروارد تجارت ریویو، کارمندان شرکت های با اعتماد بالا گزارش می دهند

استرس کمتر

انرژی بیشتر در محل کار

بهره وری بالاتر

تعامل بیشتر

به دنبال برقراری ارتباط عمیق تر با همکاران خود با درگیری شدن در گفتگو های کوچک قبل از جلسات و کسب اطلاعات بیشتر در مورد زندگی آنها در خارج از محدوده کار آنها باشید . علاوه بر این ،گفتگوی فراگیر در مورد اختلافات شخصی و شغلی را تشویق کنید و در بحث ها از دیدگاه های متنوع استقبال کنید . با این کار می توانید همدلی را در بین تیم خود را پرورش دهیدو منجر به احساس رفاقت ، تعلق و انگیزه بیشتر شوید.

 

4.ساخت ارتباط سازنده

مهارت های ارتباطی باعث موفقیت هر مدیر می شوید.حضور در یک نقش مدیریتی شامل مقالبه با شرایط پیچیده تجارت و اطمینان از اینکه تیم شما از اطلاعات و ابزار های لازم برای موفقیت برخوردار است.

هنگام مواجهه با چالش هایی مانند تغییر در سازمان ، در مورد وظایف پیش رو شفاف باشید و تیم خود را با یک دیدگاه مشترک که چگونه شرکت شما می تواند از انتقال قریب الوقوع بهره مند شود ، القا کنید. به طور مداوم به روزرسانی کنید و برنامه حرکت به جلو را تکرار کنید تا اطمینان حاصل کنید که کارکنان شما همسو هستند و می فهمند که چگونه عوامل کار آنها در اهداف بزرگتر شرکت ها قرار دارد.

 

  1. ورود به سیستم منظم

این کار را به عادت خود تبدیل کنید و به طور منظم در خارج از بررسی عملکرد سالانه خود با کارمندان خود چک کنید. طبق تحقیقات انجام شده توسط گالوپ ، اعضای تیمی که مدیران آنها بازخورد هفتگی ارائه می دهند به پایان رسیده اند:

پنج برابر بیشتر احتمال دارد که کاملاً موافق باشند که بازخورد معنی داری دریافت می کنند

سه برابر بیشتر احتمال دارد که کاملاً موافق باشند که انگیزه انجام کارهای برجسته را دارند

دو برابر بیشتر احتمال دارد که در کار مشغول شوید

هنگام ارائه بازخورد به کارمندان خود ، مکالمه را غیررسمی نگه دارید و به جای شخصیت وی ، روی پیشرفت شخص در جهت اهداف سازمانی تمرکز کنید. علاوه بر این ، به آنها کمک کنید تا یک برنامه عملی برای حرکت به جلو تنظیم کنند ، و هنگام مقابله با مراحل بعدی ، نقش خود را به عنوان یک مشاور قابل اعتماد تأیید کنید.

 

6.زمان تامل را از بین ببرید.

پس از به پایان رساندن پروژه جلسه ای را برای تامل ترتیب دهیدو از همه اعضای تیم خود برای مشارکت دعوت کنید ،صراحت و بحث و گفتگو را تشویق کنید . از مشکلات و مسائلی که قابل حل هستند ،استفاده کنید و یک برنامه اقدام اصلاحی را ترسیم کنید تا در اقدامات بعدی خود با مشکلات مشابه رو به رو نشوید.

 

7.آموزش کامل مدیریت

فراتر از کار روزمره ادامه تحصیل می تواند یک روش موثر برای تقویت مهارت های مدیریتی شما باشد .

برای آموزش درست و اصولی مدیریت راه های فراوانی وجود دارد :

1.خواندن مقالات به روز

2.خواندن کتاب  های مرتبط با دنیای مدیریت

3.دیدن فیلم های آموزشی

4.گذراندن دوره های آموزشی

 

بهترین گزینه  برای مدیران با مشغله زیاد که قصد افزایش اطلاعات مدیریتی خود  را دارند گذارندن دوره های آموزشی است زیرا در دوره های مدیریتی MBA و DBA عالی کسب و کار شما علاوه بر اخذ مدرک معتبر بین المللی میتوانید مهارت ها و دانش رهبری خود رانیز تقویت کنید و لازم نیست هزاران تئوری مدیریت برای افزایش بهره وری در سازمان را بررسی کنید  تا شاید موفقیتی حاصل شود.

برای اطلاع بیشتر از دوره های آموزشی MBAاجرایی و DBAمدیریت عالی کسب و کار برای اطلاع بیشتر از دروه های مدیریت در موسسه آموزش عالی آزاد امین کافی است نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را برای ما بگذارید.

فرم تماس مقالات mba dba

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم