مجله املاک امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Real Estate Blog

Educational articles of Amin Business School

نحوه نوشتن آگهی ملک

نحوه نوشتن اگهی ملک / نکات مهم ثبت آگهی

نحوه نوشتن اگهی ملک / نکات مهم ثبت آگهی

به این مقاله امتیاز دهید

اگر در حال ثبت یک آگهی برای فروش، اجاره و یا رهن یک ملک هستید و یا حتی نحوه نوشتن آگهی ملک را نمی دانید، موفقیت شما دقیقا با تبلیغاتی که ایجاد می کنید آغاز می شود.

یک مشتری هنگامی که فهرست آگهی شما را می پیماید، باید در صفحه آگهی ملک متوقف شود و جزییات را به صورت دقیق بخواند. سپس تصمیم به برقراری تماس با مشاور املاک و بازدید ملک کند. اما چه نکاتی را در آگهی ملک باید رعایت کنید تا مشتری ترغیب به بازدید ملک شود؟

در ادامه همراه ما باشید تا باید ها و نباید های لازم و اشتباهات آگهی ملک ها را در مقاله نحوه نوشتن آگهی ملک بررسی کنیم.

 

ما در موسسه آموزش عالی آزاد امین به صورت 20 سال متوالی برگزار کننده دوره های تخصصی املاک با ارائه مدارک مورد تایید سازمان جهانی wes و وزارت علوم می باشیم. در دوره های تخصصی املاک تمامی نکات لازم مانند نکات حقوقی املاک، بازاریابی و فروش، مهارت های ارتباطی و… که لازمه یک مشاور املاک حرفه ای است را آموزش دادیم.

جهت اطلاع از روند برگزاری دوره ها و یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه امین، فرم زیر را تکمیل کنید.

نام و نام خانوادگی
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است

 

نحوه نوشتن آگهی ملک

چگونه می توانید آگهی را طوری تنظیم کنید که مشتری در اولین برخورد با ملک ذکر شده، آن را انتخاب کرده و ترغیب به برقراری تماس و مطالعه اطلاعات ملک شما باشد؟ نحوه نوشتن آگهی ملک چگونه است؟

در ادامه شیوه و نحوه نوشتن یک آگهی درست ملک را برای شما لیست کرده ایم.

1. تعیین نوع آگهی:

مشخص کنید که ملک برای فروش است و یا اجاره.

2. ذکر اطلاعات ملک:

اطلاعاتی اعم از موارد زیر را ذکر کنید.

 • نوع ملک (آپارتمان، ویلایی، زمین و …)
 • متراژ
 • تعداد اتاق
 • امکانات (پارکینگ، انباری، آسانسور و …)
 • آدرس دقیق
 • قیمت یا نرخ اجاره
 • عکس های واقعی ملک
 • تعیین نوع سند

3. پلتفرم مناسب برای انتشار:

سایت ها و سوشال مدیا های بسیاری برای انتشار آگهی شما وجود دارد. سعی کنید قبل از انتشار آگهی مخاطبان هدف خود را بشناسید. به عنوان مثال فردی که قصد خرید یک مغازه ساده دارد با فردی که قصد خرید یک مجتمع تجاری را دارد یکسان نیستند. پس قبل از انتشار بستر مناسب برای مخاطبان خود را معین کنید.

4. درج اطلاعات تماس:

راه های ارتباطی مانند شماره تلفن، ایمیل و آدرس وب سایت خود را به طور کامل در آگهی ذکر کنید و به سوالات و نظرات متقاضیان به سرعت پاسخ دهید. عدم درج این مورد از اشتباهات پرتکرار آگهی های ملک می باشد.

5. به روز رسانی کردن | مهم ترین نکته در نحوه نوشتن آگهی ملک :

خوب است که اطلاعاتی مانند قیمت روز ملک را به صورت هفتگی چک کنید و در صورت مغایرت آن را ادیت کنید. ذکر محل دفتر کار خود هم در جلب اعتماد مشتری بی تاثیر نیست.

6. ذکر امکانات و دسترسی‌های محلی:

از ذکر اطلاعاتی مانند دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی، اتوبان‌ها و خیابان‌های اصلی، پمپ بنزین، مراکز خرید و میادین میوه تره بار و… غافل نشوید.

 

نحوه نوشتن آگهی ملک

نکات نوشتن آگهی ملک

مطالب آگهی شما به صورت مستقیم بر نحوه عملکرد خریدار و در نهایت تصمیم نهایی مشتری تاثیر گذار است. پس توضیحات نوشته شده باید به صورت دقیقی برای مخاطب تصویری از ملک را ایجاد کند. اما چگونه آگهی را طوری تنظیم کنیم که احتمال خرید ملک و بازدیدکنندگان آن بیشتر باشد؟

نکات نوشتن آگهی ملک که در روند آگهی باید رعایت کنید:

1. انتخاب یک عنوان جذاب:

همیشه در قدم اول خود را به جای مشتری گذاشته و تمامی نکات نوشتن آگهی ملک را در نظر بگیرید. چرا که یک مشتری هنگامی که آگهی های زیادی را ورق می زند به خوبی میداند که دنبال چه ملکی است. یعنی اگر مشتری به دنبال “آپارتمان 3 خواب” است شما هم باید عینا همین عنوان را بنویسید تا او فایل شما را به عنوان فایل هدف انتخاب کند.

با توجه به ویژگی های ملک از جمله « بازسازی شده، دارای حیاط، ۳ خواب، در مناطق شمالی شهر، جهت جنوبی، کف پارکت و کمد دیواری» باید تصمیم بگیرید که کدام از این ویژگی‌ها در عنوان قرار بگیرد که خریدار را مشتاق به مطالعه ادامه ویژگی‌ها کند.

در مقاله جملات کلیدی مشاور املاک تمامی جملاتی که به بهبود مذاکره و عقد قرارداد های شما کمک میکند را فراهم کرده ایم.

2. استفاده از عکس های ملک / نکات نوشتن آگهی ملک:

یکی از مهم ترین نکات نوشتن آگهی ملک که مشتری را از خرید منصرف میکند و اعتماد او را نسبت به دفتر شما از بین می برد، عدم استفاده از عکس های ملک در جزییات آگهی می باشد. اولین مرحله ای که مشتری در روند خرید انجام می دهد، تماشای تصاویر ملک و سپس بررسی باقی اطلاعات ملک از جمله متراژ، مکان و… می باشد. پس مهم است تصاویری که انتخاب می کنید با کیفیت و از تمامی نقاط ملک باشد.

 

3. نوشتن قیمت در آگهی:

نوشتن کلی قیمت به دو دلیل رد شده است. اول اینکه با ذکر قیمت حس کنجکاوی در خواننده از بین رفته و با تمایل کمتری ادامه اگهی را مطالعه می کند. حتی ممکن است از صفحه اگهی بیرون آیند و اگهی بقیه رقبا را بررسی کنند. مورد دیگر آن است که قیمت ملک با بودجه خواننده یکسان نباشد و فرد آگهی شما را رد کند و برای دریافت فایل‌های بیشتر با شما تماس نگیرد در این صورت شما یک خریدار واقعی را از دست می‌دهید.

در صورتی قیمت را ذکر کنید که:

 • ملک شما ملکی بی نظیر و خاص است و از همه نظر، اعم از قیمت و متریال درجه یک است (قیمت پایین‌تر از عرف منطقه).
 • زمانی که ملک شما از وام یا مستأجر برخوردار است و مشتری با پرداخت مبلغی در حدود یک‌سوم کل مبلغ ملک، می‌تواند آن را خریداری کند.

 

4. برجسته کردن ویژگی های ملک:

اغلب ملک ها دارای ویژگی های کوچکی هستند که ممکن است مخاطب آنها را در عکس ها مشاهده نکند. ایا کلید و پریز های هوشمند در خانه وجود دارد و یا شیرآلات تمام لمسی با امکاناتی جدید و به روز؟ منتظر نمانید تا این امکانات را مشتری کشف کند. درباره تک به تک این فناوری ها در آگهی خود صحبت و آنها را ذکر کنید.

 

نکات نوشتن آگهی ملک

نکاتی که برای نوشتن یک آگهی درست ملک گفته شد همگی برای فروش بیشتر و افزایش اعتبار شما در بین سایر رقبا می باشد. اما راجب قوانین و اصول فروش، شیوه مذاکره درست، مسائل حقوقی ملک و… تا چه حد میدانید؟

 

موسسه امین در دوره رایگان مشاور املاک تمامی نکات و مسائلی که به عنوان یک مشاور ملک باید بدانید را فراهم کرده است. برای ثبت نام در این دوره رایگان، روی تصویر زیر کلیک کنید.

دوره آموزشی مشاور املاک رایگان

 

اشتباهات آگهی ملک

اما مواردی وجود دارد که ذکر آنها در آگهی شما باعث از دست رفتن مشتری و در نتیجه فروش کمتر شود. اشتباهات آگهی ملک را رعایت کنید و سعی کنید که در صورت وجود در سایر آگهی های خود، آنها را حذف کنید.

1. انتشار تصاویر غیرواقعی:

یکی از پرتکرار ترین اشتباهاتی که مشاوران املاک مرتکب می شوند استفاده از تصاویر غیر واقعی دیگر ملک ها می باشد. در واقع شما با انجام این کار اعتماد و اطمینان خریداران را به راحتی از بین برده و مشتریان واقعی را نیز از دست خواهید داد. خوب است از تصاویر واقعی با بهترین کیفیت و وضوح عالی استفاده کنید.

2. متن نامناسب:

متن آگهی باید دقیق، مختصر و کوتاه باشد. از به کار بردن کلمه های اغراق آمیز مانند اکازیون، رویایی و این نوع کلمات کلیشه ای خودداری کنید.

3. قیمت گذاری غیرواقعی:

از ذکر قیمت غیرواقعی برای فروش ملک خود دوری کنید. چراکه اعتماد خواننده آگهی را از بین برده و در روند معامله نیز مشکلاتی را در زمینه مالیات و سایر مسائل قانونی را به همراه دارد. یکی از پرتکرار ترین اشتباهات آگهی ملک که مشاوران املاک دچار آن می شوند.

4. عدم به روز رسانی:

اگر ملک آگهی شده به فروش رفته و یا فروشنده از فروش آن منصرف شده، حتما مورد را از روی سایت حذف کنید. عدم حذف این موارد می تواند باعث ایجاد سوتفاهم برای خریدار شود.

اشتباهات آگهی ملک

نمونه متن آگهی املاک

در ادامه 2 نمونه متن آگهی املاک را بررسی خواهیم کرد.

آگهی برای فروش:

املاک … با کادری مجرب آماده خدمت گزاری به شما می باشد.

150 متر تک واحدی در قلب شهر

3 خواب

تراس قابل چیدمان بدون مشرف

پارکینگ طبقاتی

لابی مجلل

آدرس: …

10 دقیقه فاصله تا مترو

نزدیک فروشگاه، ایستگاه اتوبوس و…

مناسب برای سرمایه گذاری و سکونت

شرایط پرداخت استثنایی

مشاوره 24 ساعته !!

مشاور و کارشناس: جناب اقای/سرکار خانم …

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت با شماره … تماس حاصل فرمایید.

 

آگهی دیگر برای فروش:

120متر/2خواب

{فول امکانات}

دارای پارکینگ، انباری و اسانسور

4سال ساخت

کفپوش سرامیک

خوش نقشه

بدون پرتی

مناسب برای سکونت

نزدیک به ایستگاه مترو و بازار

جهت اطلاع از قیمت با املاک … به شماره … تماس بگیرید.

املاک …

 

آگهی برای اجاره ملک:

100 متر/ 2 خواب/ لوکس

توضیحات

املاک … با مدیریت …

شیک و خوش نقشه

نورگیر عالی

تراس بزرگ

مشاعات بی نظیر

دسترسی آسان به هایپر مارکت ها و مرکز شهر

دسترسی به مترو

تخفیف عالی موقع عقد قرارداد

خریدی مطمئن در دفتر املاک … با چندین شعبه فعال در سطح شهر دارای جواز رسمی از اتحادیه صنف املاک

لطفا جهت مشاوره و خرید با شماره … تماس بگیرید.

 

نتیجه

در این مقاله نکات و نحوه نوشتن یک آگهی درست را بررسی کردیم. در ادامه اگر می خواهید قرارداد های بیشتری با خریداران واقعی دفتر خود ببندید پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره های تخصصی املاک می باشد. این دوره ها شامل دوره مشاور حقوقی، داوری حقوقی و دوره مدیریت و فروش ساختمان می باشد. دوره مدیریت و فروش مناسب ترین دوره جهت ثبت قرارداد ها و کسب اعتبار بیشتر شما می باشد. برای اطلاع از روند برگزاری دوره ها، شرکت در دوره ها و همچنین یک جلسه مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید.

نام و نام خانوادگی
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است

نیاز به مشاوره تخصصی آموزشی مشاور املاک دارید؟ شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
(100% رایگان)

نام و نام خانوادگی

دوره‌های رایگان آموزشی املاک

وبینارهای آموزشی رایگان

برای شرکت در سلسله وبینارهای آموزشی رایگان مشاوران املاک میلیاردر، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

داستان رشد مدیران املاک میلیاردر
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم
در صورت ثبت نام در هر دوره ای، میتوانید به صورت مادام العمر در تمام دوره های بعدی که برگزار میشود هم شرکت کنید. حتی اگر 1541 سال بعد مراجعه کنید!
تمامی دوره ها با مدارک رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه میشود. همراه با قابلیت ترجمه رسمی دادگستری.
دوره های موسسه آموزش عالی آزاد امین مورد تایید WES کانادا و آمریکاست. WES در سراسر دنیا معتبر است و برای کاریابی یا ادامه تحصیل بعد از مهاجرت کار شما را آسان میکند.
مزیت ما این است که دانشگاه نیستیم. یعنی اساتید ما علاوه بر دانش، دارای تجربه عملی زیادی هستند و سرفصل ها به صورت تئوری، عملی و کیس استادی (مثال های واقعی) ارائه میشود.

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

جشنواره فروش بی تکرار دوره های املاک
فقط تا ساعت 24:00 شنبه 12 اسفندماه

یک کلیک و 38 میلیون تومان هدیه آموزشی

دانلود فیلم یک میلیارد کمیسیون تا پایان 1402

شاید فقط یک ساعت آموزش با کیفیت، درآمد شما را در آخر سال تغییر دهد.
فیلم این وبینار را از دست ندهید.

شماره تماس خود را وارد کنید تا بتوانیم این ویدیو را برای شما ارسال کنیم

ثبت نام وبینار (رایگان)

سرفصل‌ها
 • مباحث حقوقی و قراردادی
 • برندسازی دفتر املاک
 • ویژگی های مشاور املاک حرفه ای
 • یک مشاور املاک حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نام و نام خانوادگی

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی