مجله مدیریت امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Management Blog

Educational articles of Amin Business School

مزایای مدرک mba

مزایای مدرک MBA چیست

مزایای مدرک MBA چیست

به این مقاله امتیاز دهید

مزایای مدرک mba چیست؟ می دانیم که امروزه در دنیای تجارت و کسب و کار، مدیران رقابت بسیار تنگاتنگی برای جهانی کردن برند خود دارند. در این میان مدیران و کارآفرینان باهوش به دنبال ابزارها و دانش هایی هستند که به آنها در جهت پیشی گرفتن از رقبا و دستیابی به اهدافشان کمک کند.

 

مدرک MBA، به عنوان یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین مدارک تحصیلی در حوزه مدیریت، بدون شک گامی بلند در این مسیر به شمار می آید. سوال مهمی که ممکن است در ذهن شما ایجاد شود این است که آیا اخذ مدرک MBA تاثیری در روند کسب و کار ما و بهبود پرسونال برند ما دارد؟

با ما همراه باشید تا در این مقاله تمامی کاربرد ها و مزایای مدرک MBA را بررسی کنیم.

موسسه امین یک دوره رایگان mba مختص مدیریت کسب و کار، در کنار یک جلسه مشاور رایگان با کارشناسان موسسه در اختیار شما عزیزان قرار داده است. برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط گرفته شود.

نام و نام خانوادگی
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است

 

مزایای دریافت مدرک mba

رشته MBA که مخفف MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION یا همان کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی است در سراسر دنیا به خصوص برای مدیران طرفداران زیادی دارد.

با توجه به امار دریافتی در آوریل 2022 بیش از 250هزار نفر در این رشته شرکت کرده اند. این موضوع نشان می دهد که رشته مدیریت بازرگانی یکی از محبوب ترین رشته ها در ایالات متحده و سایر کشورهاست.

اما به نظر شما چرا این رشته این چنین پرطرفدار و محبوب است؟ مزایا و کاربرد مدرک mba چیست؟

دلایل زیادی برای محبوبیت این رشته وجود دارد. در ادامه قصد داریم مزایای دریافت مدرک mba را به صورت جامع تر بررسی کنیم:

مزایای مدرک mba

افزایش درآمد | مزایای مدرک mba

به نظر شما نقش مدرک mba در افزایش درامد چگونه است؟ با توجه به قدمت چند ساله رشته MBA در خارج از کشور، کارفرمایان به خوبی از اهمیت این رشته آگاه هستند و فارغ التحصیلان MBA را به راحتی در سازمان خود استخدام می کنند. زیرا فرد می داند که چگونه سازمان را در مراحل اولیه به سود کافی برسانند و مدیران با اعتماد بر تخصص فرد و ایجاد انگیزه در او، به صورت غیرمستقیم به رشد سازمان کمک کنند.

شما می توانید با شبکه سازی و ایجاد رابطه مفید بین برند خود و سایر رقبا پل ارتباطی کوچکی به وجود اورده و با استفاده از دانش و تکنیک های رقیبان خود، سازمان خود را به صدر جدول منتقل کنید. همچنین می توانید در رویدادهای شغلی مانند نمایشگاه ها و کنفرانس های شغلی حضور یافته و یا از طریق شبکه مجازی با سایر افراد ارتباط برقرار کنید.

 

افزایش امنیت شغلی

مزایای دریافت مدرک mba ، بسیار است اما با اخذ مدرک MBA شما می توانید با خیالی آسوده به امنیت برند خود فکر کنید. درحال حاضر که بازار کار بیشتر از هر زمان دیگری آشفته و نوسانی است، اکثر مدیران ترس از ورشکست شدن را در ذهن خود دائما مرور می کنند. اما مدرک MBA چاره کار شماست. در واقع با اخذ این مدرک می توانید با خیالی اسوده و بدون ترس از شکست، کسب و کار خود را در مسیر خود هدایت کنید.

این مورد یکی از اصلی ترین و چالشی ترین کاربرد مدرک mba می باشد.

موسسه آموزش عالی ازاد امین اینجاست تا با برگزاری دوره های MBA به صورت حضوری و غیرحضوری امنیت و ارامش را در بازار پرتلاطم و نوسانی امروزه برگرداند. شما عزیزان می توانید پس از اتمام دوره ها، با اخذ مدرک MBA که مورد تایید سازمان جهانی WES و وزارت علوم می باشد، کسب و کار خود را به نقطه امن اولیه برگردانید.

جهت کسب یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه، فرم زیر را پر کنید.

نام و نام خانوادگی
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است

کاربرد مدرک mba

ارتقای تفکر استراتژیک

امروزه موفقیت در کسب و کار بدون داشتن تفکر استراتژیک قوی، امری دشوار و دور از دسترس است. تفکر استراتژیک مهارتی مهم و کلیدی است که به مدیران در تحلیل شرایط، پیش بینی آینده، برنامه ریزی بلندمدت، تصمیم گیری های درست و هدایت سازمان به سمت اهداف تعیین شده کمک می کند.

جالب است بدانید که تفکر استراتژیک با افزایش انگیزه و تعهد کارکنان رابطه مستقیمی دارد. همچنین مدیران با تفکر استراتژیک می توانند با این تغییراتی که در بازار وجود دارد، سازگار شده و سازمان خود را به گونه ای مدیریت کنند که در هر شرایطی، توانایی رقابت و حفظ موقعیت خود را داشته باشد.

شما به عنوان صاحب یک برند می توانید در دوره های MBA که به صورت دقیقی مهارت های استراتژیک شما را افزایش می دهند و فرهنگ استفاده از این نوع تفکر را در بین مدیران رواج می دهد را در راستای ارتقای سازمان خود شرکت کنید.

 

کارافرینی و خلق برند از مهم ترین مزایای مدرک mba

شاید شما هم مانند اکثر افراد به فکر خلق یک برند و نام متفاوت بوده اید. اما چرا به جای عملی کردن تفکرات خود تمامی آنهارا به فراموشی سپردید؟ شاید به دلیل ترس از نگرفتن کسب و کار خود، شکست، کمبود بودجه و هزاران دلیل دیگر تمامی ایده هایتان را به رویایی دست نیافتنی تبدیل کرده اید.

در دوره MBA که با کسب دانش و مهارت های لازمه را برای مدیریت کسب و کار تان می آموزید، می توانید تیم خود را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید.

مدارک mba موسسه اموزش عالی ازاد امین که مورد تایید سازمان جهانی wes و وزارت علوم می باشد، بهترین گزینه برای مهاجرت شغلی و پیشرفت هرچه سریع تر کسب و کار و یا برند شما می باشد.

برای یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب ما فرم زیر را پر کنید.

نام و نام خانوادگی
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است

کاربرد های مدرک mba

کاربرد مدارک mba بسیار است اما مهمترین آن این است که به مدیران و صاحبین کسب و کار در ابعاد مالی و اقتصادی کمک بسیاری خواهد کرد. بهتر است بدانید که تنها هدف این دوره ها پرورش مدیران و صاحبین کسب و کار نیست بلکه هدف اصلی آن مدیریت سرمایه و منابع مالی می باشد.

در ادامه برخی از کاربردهای مدرک mba که اکثر افراد در آنها فعالیت بیشتری دارند:

  1. مدیریت: فارغ‌التحصیلان MBA می‌توانند در سطوح مدیریتی عالی مانند مدیر عامل، مدیر ارشد مالی، مدیر ارشد عملیاتی و … در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف مشغول به کار شوند.
  2. امور مالی: فارغ‌التحصیلان MBA می‌توانند در زمینه تحلیل مالی در شرکت‌ها، موسسات مالی و سرمایه‌گذاری و … مشغول به کار شوند. همچنین مدرک MBA به شما امکان می‌دهد تا در زمینه‌های مختلف امور مالی مانند حسابداری، بودجه‌بندی، گزارش‌دهی مالی و … مشغول به کار شوید.
  3. بازاریابی:  فارغ‌التحصیلان MBA می‌توانند در سمت مدیر بازاریابی در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف مشغول به کار شوند و وظایفی مانند توسعه و اجرای استراتژی‌های بازاریابی، مدیریت تیم بازاریابی و … را بر عهده داشته باشند. شما می توانید در زمینه‌های مختلف بازاریابی مانند تحقیقات بازاریابی، تبلیغات، روابط عمومی و … مشغول به کار شوید.
  4. منابع انسانی: فارغ‌التحصیلان MBA می‌توانند در سمت مدیر منابع انسانی در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف مشغول به کار شوند و وظایفی مانند استخدام و جذب نیرو، آموزش و توسعه منابع انسانی، مدیریت جبران و مزایا و … را بر عهده داشته باشند.

مزایای دریافت مدرک mba

نقش مدرک mba در افزایش درامد

امکان افزایش درامد با مدرک mba یکی از سوالاتی است که از سمت متقاضیان دوره MBA مطرح می‌شود. اما خوب است بدانید زمانی‌که مدرک MBA خود را دریافت کنید می‌توانید به‌عنوان مدیر یا کارشناس تجاری در شرکت‌ها، بانک‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مشاوره مدیریت و… فعالیت کنید. مهم‌تر از آن می‌توانید کارآفرینی کنید و به راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی خود فکر کنید.

حال اگر شما به عنوان یک مدیر کسب و کار باشید برای افزایش درآمد باید بتوانید استراتژی تعریف و مشخص کنید و به‌ عنوان یک مدیر موفق، تیم را به سمت اهداف و موفق شدن هدایت کنید.

در حین یادگیری علم مدیریت کسب و کار، شما یاد می‌گیرید چگونه به کالای تولید شده ارزش بدهید. ارزش‌آفرینی و افزایش درآمد با مدرک MBA به عواملی مانند نوع صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید، محل کار، موسسه یا دانشگاهی که از آن فارغ‌التحصیل شده‌اید، سال‌های تجربه و… بستگی دارد.

هدف از برگزاری دوره های mba چیست؟

اما هدف اصلی از طراحی دوره های mba این بوده که که ظرفیت توان مدیریتی افراد را افزایش دهیم و بخاطر همین موضوع افزایش مهارت های مدیریتی، افراد را بعد از دریافت مدرک MBA به سمت افزایش درآمد سوق می‌دهد. به نظر شما نقش مدرک mba در افزایش درامد چگونه است؟

  • توانایی مدیریت یا رهبری شما افزایش می‌یابد
  • توانایی تحول‌بخشی در زیرمجموعه‌ها و در کل مجموعه کاری
  • توانایی طراحی ساختار سازمانی

البته با توجه به کاربرد مدرک mba و همچنین نقش مدرک mba در افزایش درامد، برخی از کارفرمایان به خوبی با رشته MBA و دوره های MBA آشنا هستند. آنها می‌دانند فارغ التحصیلان MBA چگونه می‌تواند مهره حیاتی شرکتشان باشد و برای همین حاضر هستند دستمزد های بالایی را برای استفاده از دانش و تجربه مدیریتی فرد بپردازند.

 

نتیجه

پس دوره های mba به شما قدرت حل مسائل مدیریتی را در حوزه های مختلف کاری و با توجه به بازار های پرتلاطم امروزه می دهد.

خوب است مدرکی که دریافت می کنید با دارا بودن ویژگی های مثبتی مانند مورد تایید بودن سازمان جهانی wes و وزارت علوم، شانس کسب و کار شما را نه تنها در ایران بلکه در مرز های خارج از ایران هم افزایش دهد.

موسسه امین با 20سال سابقه در حوزه آموزش حرفه ای ویژه مدیران و کارافرینان، با ارائه مدرک mba که تمامی شرایط ذیل شده را دارا است، بهترین و مطمئن ترین گزینه برای آینده شما می باشد.

از دیگر خدمات این مجموعه می توان به آموزش مادام العمر، قابلیت ترجمه تمامی مدارک، پشتیانی قوی و… اشاره کرد.

برای رزرو دوره های mba و آشنایی با مزایای دریافت مدرک mba فرم زیر را پر کنید.

نام و نام خانوادگی
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است

 

نیاز به مشاوره کسب و کار دارید؟ از یک جلسه مشاوره رایگان کارشناسان موسسه امین استفاده کنید (100% رایگان)

نام و نام خانواداگی

دوره‌های رایگان آموزشی مدیریت

کارگاه های آموزشی رایگان

برای شرکت رایگان در کارگاه جهش در کسب و کار و یا دورهمی مدیران، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

نام(Required)
میخواهید از کدام خدمت رایگان استفاده کنید؟
انتخاب چند گزینه امکان پذیر است

داستان موفقیت کسب‌کارهای واقعی
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم
در صورت ثبت نام در هر دوره ای، میتوانید به صورت مادام العمر در تمام دوره های بعدی که برگزار میشود هم شرکت کنید. حتی اگر 1541 سال بعد مراجعه کنید!
تمامی دوره ها با مدارک رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه میشود. همراه با قابلیت ترجمه رسمی دادگستری.
دوره های موسسه آموزش عالی آزاد امین مورد تایید WES کانادا و آمریکاست. WES در سراسر دنیا معتبر است و برای کاریابی یا ادامه تحصیل بعد از مهاجرت کار شما را آسان میکند.
مزیت ما این است که دانشگاه نیستیم. یعنی اساتید ما علاوه بر دانش، دارای تجربه عملی زیادی هستند و سرفصل ها به صورت تئوری، عملی و کیس استادی (مثال های واقعی) ارائه میشود.

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی