ایا شغل مشاور املاک شغل خوبی است؟

مشاور املاک کیست؟

مشاور املاک شخصی ست که نماینده فروشندگان و یا خریداران ملک است.مشاوران املاک از طرف دولت مجوز دارند که در خصوص قرارداد های فروش مذاکره کنند و اسناد لازمه را جهت انجام تراکنش های مالی را مدیریت نمایند.بعنوان خریدار و فروشنده با مشاورین املاک حرفه ای معاملات خود را انجام دهید و به این مشاورین اعتماد کنید.

سختی های شغل مشاور املاک

در شغل مشاور املاک سختی هایی نیز وجود دارد که شما میتوانید تا حد خیلی زیادی این سختی ها را کنترل کنید و این موارد به خود شما بستگی دارد.در قدم اول شما باید اصول کار مشاور املاک را آموزش ببینید تا تبدیل به یک مشاور املاک حرفه ای شوید،البته بعد از این هم تضمینی برای موفقیت شما نیست و همه چیز وابسته به پشتکار و تلاش شما دارد.باید به تکنیک های فروش موفق ومشاور املاک حرفه ای مسلط باشید و در تمامی معاملاتتان رضایت دو طرف را در نظر داشته باشید.

انواع مشاور املاک

در دفتر املاک های بزرگ چند مشاور املاک و چند فروشنده وجود دارد که در بخش های مختلف فعالیت میکنند.

-مشاور خریدار

کسی استکه به افرادی که قصد خرید ملک دارند کمک میکند و آنهارا در خرید بهتر راهنمایی میکند

-مشاور فروشنده

مشاور فروشنده کسی است که به اشخاصی که قصد فروش و یا اجاره ملک خود رادارند کمک میکند و این افراد را راهنمایی میکند.

-مشاور دو طرفه

یک مشاور دو طرفه به خریدار و فروشنده مشاوره میدهد و نسبت به مشاور خریدار و مشاور فروشنده کار سخت تری دارد.این مشاور باید در راهنمایی های خود با صداقت کامل برخورد کند و هوای هر دو طرف را داشته باشد.

خواندن  چرا فروشم کمه ؟

-کارگزار معاملات

کار گزار معاملات املاک نماینده هر دو طرف یعنی خریدار و فروشنده است و تعهد محرمانه و پنهانی با هیچ یک از طرفین معامله ندارد.او بدون در نظر گرفتن منافع طرفین به صورت کاملا قانونی ب طرفین کمک میکند که قرارداد با امضاء طرفین تکمیل شود.

آینده شغل مشاور املاک

ماندن در این شغل برای دیدن دو برابر شدن درآمد بسیار مهم است و در صورت عدم رعایت یک سری نکات نتایج این شغل میتواند دلسرد کننده باشد و به موفقیت نرسید.

بنگاه املاک بزنید مثل آب خوردن پول در بیاورید

اکثر مردم دوست دارند که یک شغل راحت و کم درآمد داشته باشند درست است که شغل مشاور املاک شغل به شدت پر درآمدی است اما سختی های خودش را هم دارد.فاکتور های زیادی در موفقیت در این شغل موثر هستند مثل منطقه ای که دفتر املاک شما در آن قرار دارد،روابط عمومی و توانایی مذاکره شما بعنوان مشاور املاک،میزان تجربه ای که دارید و همچنین وضعیت بازار و میزان خرید و فروش ملک ،البته فاکتور مهم دیگری که نمیتوان به راحتی از آن گذشت همراهی تیم حرفه ای فروش است.

بیشتر مشاوران املاک به عنوان زیر مجموعه یک دفتر معاملات ملکی مشغول به کار هستند.در این روش معمولا حقوق ثابت وجود ندارد و مشاورین با دریافت کمیسیون در آمد کسب میکنند.

یکی دیگر از روش های کسب درآمد در اینشغل میتواند معرفی فایل به دیگر همکاران باشد.در چنین روشی مشاور املاک نتوانسته است رضایت مشتری خود را جلب کند و میخواهد با استفاده از معرفی فایل به دیگر همکاران خود نظر مشتری را تغییر دهد.معمولا فایل ها با مبلغی توافقی یا نصف حق کمیسیون بین مشاورین املاک جا به جا میشود.

خواندن  چگونه بازاریابی موفقی داشته باشیم؟

استفاده از فایل دیگران زمانی رخ میدهد که مشاور تازه کار بوده است و تعداد فایل محدودی در اختیار دارد و یا اینکه ملکی خارج از منطقه ای که مشاور در آن فعالیت دارد است و مشاور نتوانسته با فایل های خودش نظر مشتری را جلب کند.

درصد کمیسیون مشاوران املاک

یکی از نکاتی که در درآمد مشاور املاک مهم است درصد کمیسیونی است که مشاور املاک دریافت میکند.

کمیسیون فروش،رهن و اجاره بصورت متفاوت محاسبه میشود.

نحوه محاسبه کمیسیون اجاره به این صورت است که شما بعنوان مشاور املاک میتوانید تا ۲۵ درصد اجاره یک ماه را به عنوان حق مشاوره دریافت کنید.همچنین کمیسیون رهن نیز ابتدا مبلغ ساده شده رهن (۱میلیون تومان معادل ۱ محاسبه میشود)در ۳۰٫۰۰۰ ضرب شده و سپس ۲۵ درصد عدد  به دست آمده به عنوان حق کمیسیون از مبلغ رهن به عنوان حق مشاوره دریافت کنید.

در کشور ایران تغییر دادن کمیسیون در قرارداد غیر قانونی است.اما این امکان وجود دارد که در قالب یک قرارداد کارگزاری تمام مراحل کار از قبیل تبلیغات و بازاریابی و فروش ملک به عهده مشاور گذاشته شده و در قبال انجام این خدمات درصد توافقی به مشاور پرداخت می گردد.

مزایا شغل مشاور املاک

-یکی از مزیتهای این شغل این هست که از هر سن و شغلی افراد مختلف میتوانند وارد این شغل شوند.

-برای فعالیت در این شغل شما متوانید طبق زمان های آزاد خود و بصورت پاره وقت فعالیت کنید.

-در این شغل سقف درآمد وجود ندارد و شما میتوانید درآمد بسیار زیاد دریافت کنید.

معایب شغل مشاور املاک

-دید عموم مردم به این شغل یک دید منفی است.

-شما باید تمام اصول و قواعد را آموزش ببینید اما هیچ تضمینی وجود ندارد که پس از آموزش شما به موفقیت صد در صد برسید همه چیز بستگی به خودتان دارد.بر خلاف شغل کارمندی که یک حقوق ثابت دارد در شغل املاک این نظریه وجود ندارد و موفقیت شما بستگی به تلاشتان دارد.

خواندن  چرا کسب وکار های کوچک به بزرگ تبدیل نمی‌شوند؟

-دومین نکته ای که تقریبا جزو عیب های این شغل به حساب می آید این است که شما در این شغل باید دائم در حال به روزرسانی اطلاعات خوب باشید و از جدید ترین اخبار و اطلاعات بازار ملک خبر داشته باشید.

-عیب دیگر این شغل این است که ممکن است چند ماه اول درآمد نداشته باشید و شاید چندین ماه نتوانید قرارداد ببندید.

-شما در این شغل زمان بندی کاری منعطفی دارید و باید در زمان معامله رضایت هر دو طرف یعنی فروشنده و خریدار را جلب کنید و موفقیت شما ب این مورد که رضایت دو طرف را جلب کنید بستگی دارد.

با توجه به نکات گفته شده شما میتوانید تبریل به یک مشاور املاک حرفه ای شوید.

توجه داشته باشید که این شغل جدا از این که یک شغل کاملا پر درآمد است با رعایت نکات گفته شده میتوانید به در آمد تصاعدی این شغل برسید.

نتیجه گیری

همیشه در حال افزایش اطلاعات خود باشید.

در معامله رضایت خریدار و فروشنده  را داشته باشید.

برای موفقیت در این شغل باید صبر داشتن را بیاموزید.

برای شرکت در دوره های مشاور املاک موسسه آموزش عالی آزاد امین و دریافت مدرک بین المللی در این زمینه شماره تماس خود را در فرم زیر وارد کنید 

مقاله های املاک

"*" indicates required fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *