مقالات رویدادها قوانین و مقررات ثبت شکایات

موسسه آموزش عالی آزاد امین

دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دوره مدیریت بازاریابی MBA

بازاريابي عبارت از فعاليت‏هاي نيروي انساني است كه از طريق تبادل فرايندها به سمت ارضاء نيازها و خواسته‏ ها هدايت شود.» براي روشن‏تر كردن اين تعريف، نگاهي به واژه‏ هاي ذيل خواهيم داشت: احتياجات، خواسته‏ ها، تقاضاها، محصولات، داد و ستد، معاملات و بازارها.

دپارتمان : دپارتمان مدیریت مهلت ثبت نام : 1396/03/31 ظرفیت : 150 نفر هزینه دوره: 2,400,000 تومان هزینه پیش ثبت نام: 200,000 تومان پایان مهلت ثبت نام

توضیحات جامع

دوره مدیریت کسب و کار که معادل  Master of Business Administration (MBA ) است به منظور پرورش مدیران کارآمد برای اداره سازمانهای اقتصادی - اجتماعی، تولیدی و خدماتی طراحی شده است.

بالاخره مفهوم بازار ما را به چرخه كامل مفهوم بازاريابي مي‏رساند. بازاريابي يعني كار كردن با بازارها، به اين منظور كه باعث رضامندي احتياجات و خواسته‏هاي بشر مي‏گردد. پس ما به تعريف خودمان در مورد بازاريابي، برمي‏گرديم. به عنوان «فعاليت‏هاي بشر كه براي ارضاء كردن احتياجات و خواسته‏ها از طريق تبادل فرايندها هدايت مي‏شود» تبادل فرايندها، مستلزم كار است. فروشندگان مجبورند خريداران را جستجو كنند، نيازهاي آنها را شناسايي نموده و كالاهاي خوب و مناسب طراحي نمايند، آنها را توسعه داده، انبار نموده و قيمت‏گذاري كرده و تحويل نمايند. چنين فعاليت هايي از قبيل توسعه محصول، تحقيق، ارتباطات، توزيع، قيمت‏گذاري و خدمات،فعاليت‏هاي اصلي بازاريابي مي‏باشند.

 اگرچه مامعمولا به بازاريابي به عنوان ادامه كسب توسط فروشنده، مي‏انديشيم اما خريداران نيز به فعاليت‏هاي بازاريابي مي‏پردازند. مصرف‏كنندگان وقتي «بازاريابي» مي‏كنند كه به جستجوي كالاهايي كه توان پرداخت قيمت آنهارا دارند مي‏پردازند. نمايندگي يك شركت زماني بازاريابي مي‏كند كه به دنبال فروشندگان رفته و براي شرايط خوب، چانه مي‏زند. يك «بازار فروشندگان» بازاري است كه در آن فروشنده داراي قدرت زيادتري مي‏باشد و خريداران مجبورند كه خيلي دقيق و كوشا باشند. در يك «بازار خريداران»، خريدار داراي قدرت زيادي بوده و فروشنده، مجبور است كه بسيار فعال و كوشا باشد.

 

پیش نیازها

دیپلم و ترجیحا سابقه تحصیلی آموزش عالی

این دوره مناسب چه کسانی هست ؟

پزشکی که می‌خواهد مدیریت یک بیمارستان یا یک کلینیک را بر عهده بگیرد و چالش‌های متعدد مدیریت منابع انسانی و استراتژی را پیش روی خود می‌بیند، می‌تواند مخاطب دوره MBA باشد. هنرمندی که می‌خواهد در آینده نزدیک، یک آتلیه هنری را مدیریت کند، یا می‌خواهد کسب و کار خود را رونق ببخشد و برند شخصی خود را توسعه دهد، می‌تواند رشته MBA‌ را به عنوان یک گزینه انتخاب کند. نویسنده‌ای که می‌خواهد یک آموزشگاه نویسندگی تاسیس کند یا کارشناسی که در تلاش برای ارتقاء شغلی در مجموعه‌ی خویش است، از جمله افراد دیگری هستند که می‌توانند به دوره MBA به عنوان یک گزینه فکر کنند. پزشکی که می‌خواهد مدیریت یک بیمارستان یا یک کلینیک را بر عهده بگیرد و چالش‌های متعدد مدیریت منابع انسانی و استراتژی را پیش روی خود می‌بیند، می‌تواند مخاطب دوره MBA باشد. هنرمندی که می‌خواهد در آینده نزدیک، یک آتلیه هنری را مدیریت کند، یا می‌خواهد کسب و کار خود را رونق ببخشد مدیران رده میانی و رده بالایی سازمان ها که قصد دارند با بهره برداری از به روز ترین متدهای علمی و کاربردی مدیریت کسب و کار خود را به روز کنند می توانند از دوره های MBA نهایت استفاده را ببرند.
دکتر هادی کریمی دکترای مدیریت برنامه ریزی استراتژیک
دکتر علی مختاری دکترای تخصصی مدیریت پروژه
دکتر امیر طاها سلامی دکترای بازاریابی خدمات
دکتر فریبرز دخانیان دکترای مدیریت بازاریابی استراتژیک
تاریخ شروع : 1396/04/18 زمان برگزاری : یکشنبه - دوشنبه مدت برگزاری : 300 ساعت مکان برگزاری : مو سسه امین